Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης , 6η + & θα ήθελα να βρω κι αλλες κοπελες που βρίσκονται στην ίδια περίοδο με μενα ! Εχω απορίες , συμπτώματα , θα ήθελα να τα συζητήσουμε και να αλληλοστηριχτούμε! Εχω διαβάσει πολλα forum εδω και είναι βοηθητικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 641
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης , 6η + & θα ήθελα να βρω κι αλλες κοπελες που βρίσκονται στην ίδια περίοδο με μενα ! Εχω απορίες , συμπτώματα , θα ήθελα να τα συζητήσουμε και να αλληλοστηριχτούμε! Εχω διαβάσει πολλα forum εδω και είναι βοηθητικά 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαι κι εγώ έγκυος στο 2ο παιδάκι μου, σήμερα είμαι 6+6!από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολυτως!θα χαρώ να τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ είμαι 6+4 και Δευτέρα πάω για τον δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε την καρδούλα. Έχω συμπτώματα, όπως έντονη κούραση, θέλω να κοιμάμαι, αναγούλες καποιες μέρες περισσότερες καποιες λιγότερες , όπως και ενοχλήσεις στο στήθος. Αλλά ένα άγχος για την Δευτέρα το έχω😊 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαι κι εγώ έγκυος στο 2ο παιδάκι μου, σήμερα είμαι 6+6!από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολυτως!θα χαρώ να τα λέμε!

Με το καλό! εγω εχω υπνηλία , καουρες , αποστροφή σε φαγητά και ζαλαδες 🥴

λίγο απ´ όλα.. ελπίζω να περάσουν ..

με το βάρος τι γίνεται αυτή τη περίοδο ;; Μπορω να σηκώνω; Εστω τα ψώνια .  

7 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Καλησπέρα, εγώ είμαι 6+4 και Δευτέρα πάω για τον δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε την καρδούλα. Έχω συμπτώματα, όπως έντονη κούραση, θέλω να κοιμάμαι, αναγούλες καποιες μέρες περισσότερες καποιες λιγότερες , όπως και ενοχλήσεις στο στήθος. Αλλά ένα άγχος για την Δευτέρα το έχω😊 

Σαν ν ακούω εμένα 

και γω τα έχω όλα αυτά , σε νιώθω! Να μιν εχεις αγχος , δν βοηθάει 

να μας πεις τι έγινε τη Δευτέρα

 Να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

 Εγώ έχω ραντεβού την Τετάρτη! Όσον αφορά το βάρος ο γιατρός μου μου έλεγε 4-5 κιλά να σηκώνω.. βέβαια τώρα που έχω ήδη την κόρη μου είναι αναπόφευκτο το βάρος, είναι 13 κιλά!😂

Τζένη εσύ ποτέ έχεις ραντεβού?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

 Εγώ έχω ραντεβού την Τετάρτη! Όσον αφορά το βάρος ο γιατρός μου μου έλεγε 4-5 κιλά να σηκώνω.. βέβαια τώρα που έχω ήδη την κόρη μου είναι αναπόφευκτο το βάρος, είναι 13 κιλά!😂

Τζένη εσύ ποτέ έχεις ραντεβού?

Εκανα ενα ραντεβού την προηγουμενη βδομάδα και ειδαμε μονο το σακο και τωρα θα παω στην 7η . Γυρω στις 29-30 του μηνα λεω 

τωρα δν ειναι που ακουμε τον χτυπο; 
λεω να μη βιαστώ γι αυτο εβαλα 7η με 8η

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερα τότε για να ακουστεί σίγουρα!καλά έκανες!κι εγώ να φανταστείς δεν έχω πάει καν ακόμα, την Τετάρτη θα πάω απευθείας που θα μαι 7+2. 

Με το καλό κορίτσια μου! Είμαστε και οι 3 πολύ κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έχω υπερβολικό άγχος! Σήμερα ας πούμε το πρωί σταμάτησε να πονάει το στήθος μου, ενώ το νιώθω βαρύ, και με έχει πιάσει μια λόξα κάνω τεστ για να ξέρω ότι ανέβαινει η χοριακή, έτσι ηρεμώ, και κάνω σήμερα και βγαίνει λίγο πιο άχνη από την χθεσινή έντονη μεν αλλά λίγο πιο άχνη και από το πρωί κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μήπως παλινδρόμησε μήπως το ένα μήπως το άλλο.. θα σκάσω μέχρι να πάω αύριο 

Link to comment
Share on other sites

Μην βασανίζεις τον εαυτό σου βρε κοριτσάκι μου! Τα συμπτώματα έρχονται και παρέρχονται! Όσο για τα τεστ, η χοριακή στις εβδομάδες που βρισκόμαστε δεν ανεβαίνει πια με τον ίδιο Ρυθμό!!οπότε μην αγχώνεσαι άδικα!όλα θα είναι καλά! Τι ώρα έχεις αύριο ραντεβού?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Μην βασανίζεις τον εαυτό σου βρε κοριτσάκι μου! Τα συμπτώματα έρχονται και παρέρχονται! Όσο για τα τεστ, η χοριακή στις εβδομάδες που βρισκόμαστε δεν ανεβαίνει πια με τον ίδιο Ρυθμό!!οπότε μην αγχώνεσαι άδικα!όλα θα είναι καλά! Τι ώρα έχεις αύριο ραντεβού?

Το πρωί στις δέκα έχω! Ελπίζω να ακούσουμε καρδιά και να ηρεμήσω! Όλα ξεκίνησαν καλά και οι εξετάσεις και ο πρώτος υπέρηχος, ξέρω γω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stef91 είπε:

Το πρωί στις δέκα έχω! Ελπίζω να ακούσουμε καρδιά και να ηρεμήσω! Όλα ξεκίνησαν καλά και οι εξετάσεις και ο πρώτος υπέρηχος, ξέρω γω; 

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!θα περιμένουμε νέα σου! Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είμαστε εδώ! Επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρα πολύ άγχος, πέρασε ο καιρός και δεν το έζησα όσο θα ήθελα!!! Γι αυτό τώρα αποφάσισα να το δω θετικά από την αρχή! Και για μένα και για όλες μας! Θα κρατήσουμε τα μωράκια μας υγιη γιατί μας αξίζει!!!❤️🩵❤️

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...