Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Ποτέ μηδενίζει η χοριακη …


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ πάλι με μπέρδεψες ... Ωορρηξία είδες τώρα ή την προηγούμενη φορά ? Λες ότι αδιαθετησες 1 εβδομάδα μετα όταν η χοριακη ήταν ακόμα 300 κάτι.. αυτό σου λέω δεν ήταν περίοδος ήταν η αποβολή σου .. 

για τώρα λέω 29 Ιουνίου αδιαθέτησα και 17 Ιουλίου φαινόταν να έκανα ωορρηξία έχω κύκλο 31μερες και κάνω 18ημερα ωορρηξία !!! 
Την αποβολή την πέρασα 20-26 Ιουνίου γιατί στις 20 ξεκίνησε η έντονη αιμορραγία με τα πηγματα και στις 26 έκανα υπέρηχο και ο σάκος δεν υπήρχε είχε αποβληθεί και στις 27 ήταν η χοριακη 300 κάτι 

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Θυμάμαι πάντως,όταν η χοριακη είχε πέσει στο 54,σταμάτησα τα φάρμακα και μέσα σε περίπου 8 μέρες μου ήρθε περίοδος. 

Άρα σου έκανε περίπου μια βδομάδα για να μηδενίσει έτσι ; Μακαρι και εμένα σε μια βδομάδα να έχει μηδενίσει 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

27/6 είχα 324 χοριακη και 29/6 αδιαθέτησα είχα κανονικά την ροη την ποσότητα τον πόνο όπως έχω στην κανονική περίοδο και 17/7 έκανα υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός μου πως φαίνεται να έκανα ωορρηξία χθες (16/7) και μου είπε σε πια ωοθηκη φαινόταν και όντως είχα ενόχληση την προηγούμενη μέρα και από τον υπέρηχο μου είπε πως φαίνεται καθαρή η μήτρα και πως λόγω ωορρηξίας έχω μια κύστη 4εκ η οποία θα απορροφηθεί μόνη της έτσι που είπε ο γιατρός και 19/7 επανέλαβα χοριακη και ήταν 51 !!! Με βάση τον γιατρό που μου είπε πως έκανα ωορρηξία για αυτό περιμένω περίοδο σε 10 μέρες 

στις 29/6 πιστευω οτι ηταν ακομη αιμα απο την αποβολη

ετσι οπως το ελεγες πριν ηταν σαν να ηταν η πρωτη περιοδος μετα την αποβολη

ενω τωρα περιμενεις την πρωτη

λογικα σε κανενα 10ημερο θα μηδενισει η χοριακη κ θα αδιαθετησεις

εγω θα εκανα αλλη μια χοριακη να το σιγουρεψω,στη βδομαδα οπως σου ειπε κ ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vikib είπε:

στις 29/6 πιστευω οτι ηταν ακομη αιμα απο την αποβολη

ετσι οπως το ελεγες πριν ηταν σαν να ηταν η πρωτη περιοδος μετα την αποβολη

ενω τωρα περιμενεις την πρωτη

λογικα σε κανενα 10ημερο θα μηδενισει η χοριακη κ θα αδιαθετησεις

εγω θα εκανα αλλη μια χοριακη να το σιγουρεψω,στη βδομαδα οπως σου ειπε κ ο γιατρος

Ναι μπορεί να έγινε έτσι και τα μπέρδεψα με περίοδο !!! Άρα δεν είναι ανησυχητικό που δεν έχει μηδενίσει ακόμη ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ναι μπορεί να έγινε έτσι και τα μπέρδεψα με περίοδο !!! Άρα δεν είναι ανησυχητικό που δεν έχει μηδενίσει ακόμη ; 

Είχες υψηλή χοριακη και γι αυτό είχες πηγματα και πολύ αίμα όταν παλινδρομησε το έμβρυο.Αν ήταν πιο χαμηλή,απλά θα το απορροφούσε ο οργανισμός και θα ξεμπερδευες.Οταν είχα αποβάλλει,ειχα πολύ αίμα,ρίγος και πόνο,ενώ τώρα με την βιοχημική δεν κατάλαβα τπτ,δεν πρόλαβε να προχωρήσει.Το θέμα είναι να σου ρθει περίοδος και να καθαρίσεις🙂 Πραγματικά σου εύχομαι ο,τι καλύτερο κορίτσι μου❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είχες υψηλή χοριακη και γι αυτό είχες πηγματα και πολύ αίμα όταν παλινδρομησε το έμβρυο.Αν ήταν πιο χαμηλή,απλά θα το απορροφούσε ο οργανισμός και θα ξεμπερδευες.Οταν είχα αποβάλλει,ειχα πολύ αίμα,ρίγος και πόνο,ενώ τώρα με την βιοχημική δεν κατάλαβα τπτ,δεν πρόλαβε να προχωρήσει.Το θέμα είναι να σου ρθει περίοδος και να καθαρίσεις🙂 Πραγματικά σου εύχομαι ο,τι καλύτερο κορίτσι μου❤️

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️🙏🏼 ναι λογικά σε μια βδομάδα θα ξανά έρθει αν μηδενίσει !!! Τουλάχιστον να έχω τελειώσει με το αίμα στις διακοπές γιατί τώρα κάθε μέρα όλο και λίγο καφέ ροζ θα βγάλω και δεν αντέχετε !!! Συνέχεια με μια σερβιετα είμαι 😂

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Bluee19 μου φαίνεται παράλογο να ειχε 300 χοριακη και μετά απο λίγες ημέρες, περίοδο. Μαλλον ηταν αιμα απο την αποβολή. Κι εμενα σαν περιόδου ηταν το αίμα σε ροή.

Η ωορρηξία που ειδε τωρα ο γιατρός είναι λογικά ωορρηξία πριν την 1η σου κανονική περίοδο απο την αποβολή!!

Εγώ έκανα απόξεση στις 4/7 και εδω και 2 ημέρες εχω πονακια και πονους στο στήθος. Οπότε κι εγω κανω την 1η ωορρηξία μου, μετα την απόξεση και περιμένω περίοδο και 15 ημέρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , kounela είπε:

@Bluee19 μου φαίνεται παράλογο να ειχε 300 χοριακη και μετά απο λίγες ημέρες, περίοδο. Μαλλον ηταν αιμα απο την αποβολή. Κι εμενα σαν περιόδου ηταν το αίμα σε ροή.

Η ωορρηξία που ειδε τωρα ο γιατρός είναι λογικά ωορρηξία πριν την 1η σου κανονική περίοδο απο την αποβολή!!

Εγώ έκανα απόξεση στις 4/7 και εδω και 2 ημέρες εχω πονακια και πονους στο στήθος. Οπότε κι εγω κανω την 1η ωορρηξία μου, μετα την απόξεση και περιμένω περίοδο και 15 ημέρες περίπου.

Δεν ξέρω μόνη μου το υπέθεσα αυτό γιατί είχα ΡΟΗ όπως στην περίοδο άρα λέω θα έπεσε η χοριακη δεν ξέρω κ ολας ποσό καιρό κάνει να πέσει αλλά επειδή μου φάνηκε μικρό τη νούμερο λέω νταξει θα έπεσε και αδιαθέτησα !!! Αλλά νταξει δεν με πειράζει κ ολας ήταν δεν ήταν περίοδος απλώς αγχώθηκα που έχω ακόμη χοριακη 51 μετά από 3ις βδομαδες αλλά από ότι φαίνεται πέφτει αργά αργά 😜 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ναι μπορεί να έγινε έτσι και τα μπέρδεψα με περίοδο !!! Άρα δεν είναι ανησυχητικό που δεν έχει μηδενίσει ακόμη ; 

δ ξερω ποσο καιρο κανει να πεσει.αλλα ο γιατρος σου ειναι ενημερος,οποτε αν ηταν ανησυχητικο δ θα σε αφηνε

αν λεμε οτι στο 50 θα μηδενισει σε καμια βδομαδα κ θα αδιαθετησεις,δ ειναι παραλογο που το 300 εκανε τοσο

ευχομαι καλη αναρρωση,κ ολα να πανε καλα την επομενη φορα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

δ ξερω ποσο καιρο κανει να πεσει.αλλα ο γιατρος σου ειναι ενημερος,οποτε αν ηταν ανησυχητικο δ θα σε αφηνε

αν λεμε οτι στο 50 θα μηδενισει σε καμια βδομαδα κ θα αδιαθετησεις,δ ειναι παραλογο που το 300 εκανε τοσο

ευχομαι καλη αναρρωση,κ ολα να πανε καλα την επομενη φορα!

Ναι όντως δίκιο έχεις άρα την περιμένω μεστην βδομάδα 😂 

σε ευχαριστώ πολύ και σένα το καλύτερο εύχομαι 🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Την Παρασκευή η χοριακη ήταν 51 και σήμερα 34,23 πέφτει αλλά πολύ αργά !!! Ο γιατρός μου είπε να την αφήσουμε να καθαρίσει μόνη της να μην κάνουμε κάτι και την Τρίτη να πάω να με δει και να επαναλάβω ξανά !! Λογικά σε δέκα μέρες θα έχει μηδενίσει !!! Εσείς τι λέτε πως το βλέπετε ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Την Παρασκευή η χοριακη ήταν 51 και σήμερα 34,23 πέφτει αλλά πολύ αργά !!! Ο γιατρός μου είπε να την αφήσουμε να καθαρίσει μόνη της να μην κάνουμε κάτι και την Τρίτη να πάω να με δει και να επαναλάβω ξανά !! Λογικά σε δέκα μέρες θα έχει μηδενίσει !!! Εσείς τι λέτε πως το βλέπετε ; 

Έτσι φαίνεται,πιστεύω πως σε λίγες μέρες θα μηδενιστεί.Παντως είναι πολύ χαμηλή και όπως δείχνει ο οργανισμός σου θα απορροφήσει ο,τι απέμεινε και δεν θα χρειαστεί να κάνεις κατι παραπάνω. Άντε με το καλό να ξεμπερδεψεις ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Έτσι φαίνεται,πιστεύω πως σε λίγες μέρες θα μηδενιστεί.Παντως είναι πολύ χαμηλή και όπως δείχνει ο οργανισμός σου θα απορροφήσει ο,τι απέμεινε και δεν θα χρειαστεί να κάνεις κατι παραπάνω. Άντε με το καλό να ξεμπερδεψεις ❤️

Ξέρεις τι μου κάνει εντυπώση; Από χθες ξεκίνησε αιμορραγία σαν περίοδος και πόνος και σήμερα αυξήθηκε πολύ αίμα και πλήγματα γιατί δεν έχει μηδενίσει ακόμη🥹🥹

σε ευχαριστώ πολύ 🩷🩷

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Ξέρεις τι μου κάνει εντυπώση; Από χθες ξεκίνησε αιμορραγία σαν περίοδος και πόνος και σήμερα αυξήθηκε πολύ αίμα και πλήγματα γιατί δεν έχει μηδενίσει ακόμη🥹🥹

σε ευχαριστώ πολύ 🩷🩷

Εγώ πχ είχα αυτά ακριβώς τα συμπτώματα όταν είχα αποβάλλει,όχι τώρα στη βιοχημική.Πονος,αίμα και ρίγος,κράτησε μια μέρα όλο αυτο το έντονο.Πιθανόν κ σένα να είναι κάτι φυσιολογικό, λογικά την άλλη βδομάδα θα έχει μηδενιστεί η χοριακη σου 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Εγώ πχ είχα αυτά ακριβώς τα συμπτώματα όταν είχα αποβάλλει,όχι τώρα στη βιοχημική.Πονος,αίμα και ρίγος,κράτησε μια μέρα όλο αυτο το έντονο.Πιθανόν κ σένα να είναι κάτι φυσιολογικό, λογικά την άλλη βδομάδα θα έχει μηδενιστεί η χοριακη σου 

Και εγώ αποβολή είχα αλλά έχει περάσει ένας μήνας 😂😂 δηλαδή αν ήταν μηδενική η χοριακη θα ήταν σίγουρα η Δευτέρα περίοδος αυτή …

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Και εγώ αποβολή είχα αλλά έχει περάσει ένας μήνας 😂😂 δηλαδή αν ήταν μηδενική η χοριακη θα ήταν σίγουρα η Δευτέρα περίοδος αυτή …

Έχει περάσει πολύς καιρός,οπότε αυτό που καταλαβαίνω είναι πως η χοριακη σου ήταν αρκετά υψηλή,οπότε και γι αυτό το λόγο καθυστερει να μηδενιστεί.Εγω ήμουν έγκυος σε δίδυμα και απέβαλλα το ένα,οπότε δεν ξέρω τι χοριακη ειχα..Εφοσον είδες ότι πέφτει,έστω και με αργούς ρυθμούς, πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά ❤️ Αν υπηρχε λόγος ανησυχίας,λογικά θα σου έλεγε κάτι και ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...