Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Μετάβαση από αλεσμένα σε κομμάτια


Recommended Posts

Συννενοουμαστε αρκετά καλά,μιλάει ασταμάτητα

Ακριβώς αυτό με την μαμά μου τρώει τα μπιφτέκια και πατάτες κανόνικα με εμένα αλεσμένα...

Το καλό είναι ότι είναι στην κατηγορία των αδυνατών παιδιων και έχω το ελεύθερο από την παιδίατρο να τρώει οτιδήποτε και ας είναι και αλεσμένα,π.χ τώρα είμαστε θάλασσα και με άλλα παιδάκια έφαγε αυγοφετα κανονικά,τώρα που ήρθαμε σπίτι άλεσα τον τραχανά

Έχει μείνει η μαμά μου παραπάνω σπίτι αλλά με το που έρχομαι σπίτι κολλάει πάνω μου,την διώχνει δεν την θέλει και δεν συνεργάζεται γιατί είμαι παρών εγώ....

Ακριβώς αυτό έχει συνηθίσει με εμένα αυτό τον τροπο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , alexandra82 είπε:

Συννενοουμαστε αρκετά καλά,μιλάει ασταμάτητα

Ακριβώς αυτό με την μαμά μου τρώει τα μπιφτέκια και πατάτες κανόνικα με εμένα αλεσμένα...

Το καλό είναι ότι είναι στην κατηγορία των αδυνατών παιδιων και έχω το ελεύθερο από την παιδίατρο να τρώει οτιδήποτε και ας είναι και αλεσμένα,π.χ τώρα είμαστε θάλασσα και με άλλα παιδάκια έφαγε αυγοφετα κανονικά,τώρα που ήρθαμε σπίτι άλεσα τον τραχανά

Έχει μείνει η μαμά μου παραπάνω σπίτι αλλά με το που έρχομαι σπίτι κολλάει πάνω μου,την διώχνει δεν την θέλει και δεν συνεργάζεται γιατί είμαι παρών εγώ....

Ακριβώς αυτό έχει συνηθίσει με εμένα αυτό τον τροπο. 

Απ' τη στιγμη που με τη γιαγιά τρώει τα φαγητά κανονικά χωρίς να τα πολτοποιεί όντως δεν είναι αισθητηριακό αλλά θέμα συμπεριφοράς. Συνηθίζεται από τα μικρά αλλιώς να συμπεριφέρεται στον έναν κ αλλιώς στον άλλον.

Εγώ αυτό που θα σε συμβούλευα είναι αν είναι εφικτό για 1-2 εβδομάδες τα κυρίως γεύματα να της τα έδινε η γιαγιά ή ο μπαμπάς συνέχεια κ να μην σε βλέπει καν εκείνες τις ώρες, μπας κ ξεχάσει λίγο αυτή την ρουτίνα. Κ όταν είναι να την ταισεις εσύ να της τα δώσεις είτε με τα χέρια ή να την αφήσεις μόνη της ή να το κάνετε σε στυλ παιχνιδάκι, πχ για να δω πόσο μεγάλο στόμα έχεις κ ποσό δυνατά δόντια για να φας αυτό, ή το αεροπλάνακι πάει κατευθείαν στο στόμα της "όνομα"κλπ. Αν θες να δείξεις κ το μίξερ κ να κάνεις ότι ταχα χάλασε κ δεν γίνεται κρεμουλα το φαγητό.. 

Όσο για την παιδίατρο, προσωπικά δεν συμφωνώ ότι επειδή είναι αδύνατη ας τα δίνεις κ πολτοποιημένα. Να ήταν 1-1,5 χρονών το καταλαβαίνω, πέρα από αυτή την ηλικία όμως όχι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις συμβουλές

Θα προσπαθήσω να δοκιμάσω κάποια να δω αν θα πιάσουν

Ενώ είναι ένα παιδάκι που συννενουμαστε πολύ καλά,εκεί τα χαλαμε,βέβαια είναι πολύ πεισματάρα και χειριστικη(βλεπεις είναι ένα το μοναδικό μας)και φυσικά φταίμε και εμείς σε τεράστιο βαθμό

Ευχαριστώ και πάλι πολύ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...