Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

Διαφορετική συμπεριφορά


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Χρειάζομαι για ακόμα μία φορά την πολύτιμη βοήθειά σας!! Ο γιος μου είναι 9,5 μηνών. Τον Μάιο γύρισα στη δουλειά για περίπου ένα μήνα και θα επιστρέψω ξανά τον Σεπτέμβριο/Οκτώβριο. Τον πρόσεχε η μαμά μου, με την οποία του αρέσει να μενει, δεν έχει δυσανασχετησει ποτέ. Σας δίνω τις συγκεκριμένες πληροφορίες για να σας εξηγήσω ότι ακόμα και τότε, που ήταν η πρώτη φορά που τον "αποχωρίστηκα" δεν είχαμε πρόβλημα στον ύπνο.

Είναι λοιπόν, μερικές ημέρες που δεν κοιμάται το βράδυ. Τον θηλαζω αποκλειστικά και μόλις τον αφήσω από την αγκαλια μου ξυπναει και γκρινιαζει. Κατά τη διάρκεια της ημέρας όταν κοιμάται, μόλις απομακρυνθώ από δίπλα του το αντιλαμβάνεται και ξυπναει.

Επίσης, δεν θέλει να μενει καθόλου με τον μπαμπα του. Τις φορές πχ που θέλω να κάνω ένα μπάνιο ή να βάλω πλυντήριο και τον προσεχει εκείνος γίνεται χαμός από το κλάμα του. 

Έχετε παρόμοιες εμπειρίες; Περνάμε τη φάση "φόβος αποχωρισμού; Αν ναι, πόσο διαρκεί;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , AnnaKaterina12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χρειάζομαι για ακόμα μία φορά την πολύτιμη βοήθειά σας!! Ο γιος μου είναι 9,5 μηνών. Τον Μάιο γύρισα στη δουλειά για περίπου ένα μήνα και θα επιστρέψω ξανά τον Σεπτέμβριο/Οκτώβριο. Τον πρόσεχε η μαμά μου, με την οποία του αρέσει να μενει, δεν έχει δυσανασχετησει ποτέ. Σας δίνω τις συγκεκριμένες πληροφορίες για να σας εξηγήσω ότι ακόμα και τότε, που ήταν η πρώτη φορά που τον "αποχωρίστηκα" δεν είχαμε πρόβλημα στον ύπνο.

Είναι λοιπόν, μερικές ημέρες που δεν κοιμάται το βράδυ. Τον θηλαζω αποκλειστικά και μόλις τον αφήσω από την αγκαλια μου ξυπναει και γκρινιαζει. Κατά τη διάρκεια της ημέρας όταν κοιμάται, μόλις απομακρυνθώ από δίπλα του το αντιλαμβάνεται και ξυπναει.

Επίσης, δεν θέλει να μενει καθόλου με τον μπαμπα του. Τις φορές πχ που θέλω να κάνω ένα μπάνιο ή να βάλω πλυντήριο και τον προσεχει εκείνος γίνεται χαμός από το κλάμα του. 

Έχετε παρόμοιες εμπειρίες; Περνάμε τη φάση "φόβος αποχωρισμού; Αν ναι, πόσο διαρκεί;;

Ναι είναι η ηλικία που ξεκινάει το ανχος αποχωρισμού. Διαρκεί αρκετά ανάλογα Κ το παιδί βέβαια . Πάντως είναι μωρό αν αυτός που το κρατάει ξέρει να το απασχολεί τα μωρά ξεχνιούνται εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις,αγχος αποχωρισμου με βαρβατο αλμα που επηρεαζει τον υπνο

θα χει κ ενοχλησεις απο τα δοντια,θα χει κ προσπαθεια γισ μπουσουλημα περπατημα

ειναι αρκετα δυσκολη ηλικια κ μπορει να κρατησει ως τα 1,5.μετα ερχονται τα τρομερα δυο

δ ειναι πολυ αισιοδοξα οσα γραφω,αλλα τουλ ξερεις τι ειναι,κ ειναι αναμενομενο στην ηλικια του

υπομονη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, AnnaKaterina12 είπε:

Σας υπερευχαριστω κορίτσια για τις απαντήσεις σας!! Καλύτερα ναι, να ξέρω τι συμβαίνει!! Το αλμα αναπτυξης πόσο διαρκεί;;

αν μιλαμε για το αγχος αποχωρισμου απο 6-18μ οχι το ιδιο εντονα ολο τον χρονο,κ παιζει σε καθε παιδι

για την κορη μου  πχ δ ειχε καμια διαφορα,ηταν απο την γεννηση κολλενη,ισα ισα απο ενος καπως πιο ευκολα

ο γιος μου απο 7μ παρα πολυ εντονα,κ μεχρι τα 1,5 που ξεκινησαν νωρις τα ταντρουμ σαν τα τρομερα δυο

αυτο με τον υπνο ειναι κυριως 8-10μ,κ πραγματι λογω κ δοντιων η κορη μου 9μ δυσκολευτηκε πολυ

ο γιος μου κυριως στον χρονο με ζορισε.αυτος μια χαρα περνουσε,απλα τα βραδια ξυπνουσε κ επαιζε,προσπαθουσε να περπατησει,τουλ δ γκρινιαζε.γκρινια ειχε 7-11μ λογω δοντιων

*κολλημενη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Δεν έχει σχέση με τα παραπάνω, για να μην ανοίγω νέο θέμα. Τον μικρο τον κάνω κάθε μέρα μπάνιο και επειδή ιδρώνει παρα πολύ μικρά ντους κατά τη διάρκεια της ημέρας. Είμαι πολύ επιμελής σχετικά με την αλλαγή πανας. Ωστόσο, τις 2 3 τελευταίες μέρες έχει εμφανισει δεξια και αριστερά, εκεί που κλείνει η πάνα μικρα σπυθουρακια κόκκινα. Τι ακριβώς είναι; Τι να κάνω για να φύγουν;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , AnnaKaterina12 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Δεν έχει σχέση με τα παραπάνω, για να μην ανοίγω νέο θέμα. Τον μικρο τον κάνω κάθε μέρα μπάνιο και επειδή ιδρώνει παρα πολύ μικρά ντους κατά τη διάρκεια της ημέρας. Είμαι πολύ επιμελής σχετικά με την αλλαγή πανας. Ωστόσο, τις 2 3 τελευταίες μέρες έχει εμφανισει δεξια και αριστερά, εκεί που κλείνει η πάνα μικρα σπυθουρακια κόκκινα. Τι ακριβώς είναι; Τι να κάνω για να φύγουν;

Άπτον ιδρώτα θα είναι Κ την ζέστη. Καλό είναι τώρα που είναι καλοκαίρι να το αφήνεις το παιδάκι όσο το δυνατόν λίγο να περνει αέρα χωρίς πάνα . Κ όταν το κάνεις μπάνιο μην βάζεις πάνα αμέσως άστο αρκετά χωρίς πάνα να στεγνώνει. 

Αν δεις ότι παραμένουν τα σπιθουρακια πάνω από δύο μέρες  μιλάς με τον παιδίατρο να σου δώσει κάποια αλοιφή για να μην μολυνθούν . 

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω,λογικα λογω του καυσωνα

οσο μπορειτε χωρις πανα,ντουζακια κ αλλαγμα οπως κανεις συχνα

κ ελεγξε μονο μην αρχισε να στενευει το νουμερο

λιγο κρεμα στο σημειο,την απλη που εχεις για αλλαγμα,ισως βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...