Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα το μωρό,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλά κάνεις τότε! Να κάνεις αυτό που νιώθεις και αισθάνεσαι εσύ καλά! 600ευρο έ; Αν είναι δυνατόν πόσα χρήματα... Βασικά δεν θα σου λεγα μπορεί να μην πιάσει κανένα έμβρυο δεν το βάζω σαν πιθανότητα! Κουράστηκα κι εγώ να σκέφτομαι αρνητικά οπότε θετική σκέψη παντού και σε όλες κι όπου βγει!!! Οπότε μια χαρά θα πιάσει και το ένα και δεν χρειάζεται να το ρισκάρεις με δύο γιατί οι πιθανότητες είναι αρκετές αφού έγινε και τη προηγούμενη φορά! Άντε άντε ας περιμένουμε περίοδο όλες μαζί😂 εντάξει εγώ αργώ λιγάκι ακόμη 😮💨

      1 hour ago, Katker είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏻 ο γιατρος μου είπε σε 15 μέρες να κάνω αλλά αργούν πολύ να περάσουν οι μέρες . Ναι και εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσες μέρες και η αλήθεια είναι ότι και εγώ ένα τεστ θετικό θέλω να το δω 🥹

      Νομίζω οτι αν πας λίγο νωρίτερα θα είσαι μια χαρά αλλά πήγαινε και στις 15 κιολας αφού στο πε! Εννοειτε αργούν αλλά όπως έχω πει και σε άλλα κορίτσια κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν να περνάνε οι μέρες όμορφα! Εκμετάλλευσου τες και θα περάσουν χωρις να το καταλάβεις 😉 πως ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι μέρες και μόλις έρθουν θα σας γράφω κι εγώ εδώ ότι δεν περνάνε με τίποτα 😂 !!! Τη βλέπω τη δουλειά!!!

      • Ευχή 1

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Θέλω τη βοήθεια σας... Είμαι 41 χρ και προσπαθώ εδώ και καιρό για παιδάκι. Δυστυχώς δεν έχει έρθει ακόμα. Με το γιατρό μου έχουμε προσπαθήσει με πρόκληση ωορηξιας (serpafar, ovittelle) και με σπερματεγχυσεις... Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και δεν υπάρχει κάποιο προβλημα (εκτός απ' την ηλικία μου ενδεχομένως). Έχουμε πει πως μετά το καλοκαίρι θα προσπαθήσουμε με εξωσωματική. Οπότε αυτό το διάστημα έχουμε ελεύθερες επαφες. Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών κ πάντα αδιαθετω στις 27 ή 28 ημέρες. Αυτή τη φορά, ήταν να αδιαθετησω 4/7 αλλά από τις 3/7 είχα σκούρα καφέ υγρά. Στις 4/7 είχα πάλι σκούρα καφέ - κόκκινα υγρά και σήμερα ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα. Δε μου έχει ξανασυμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο. Επίσης η ροή είναι μικρή όχι σαν την περίοδο που έχω κανονικά και δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα που συνήθως έχω στις ημέρες περιόδου (πονάκια στην κοιλια, πρησμένο στήθος).

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης, τι λέτε??? Σκέφτηκα να πάρω ένα τεστ αλλά θεωρώ πως ίσως είναι νωρίς ακόμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Μαριάννα_28 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Θέλω τη βοήθεια σας... Είμαι 41 χρ και προσπαθώ εδώ και καιρό για παιδάκι. Δυστυχώς δεν έχει έρθει ακόμα. Με το γιατρό μου έχουμε προσπαθήσει με πρόκληση ωορηξιας (serpafar, ovittelle) και με σπερματεγχυσεις... Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και δεν υπάρχει κάποιο προβλημα (εκτός απ' την ηλικία μου ενδεχομένως). Έχουμε πει πως μετά το καλοκαίρι θα προσπαθήσουμε με εξωσωματική. Οπότε αυτό το διάστημα έχουμε ελεύθερες επαφες. Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών κ πάντα αδιαθετω στις 27 ή 28 ημέρες. Αυτή τη φορά, ήταν να αδιαθετησω 4/7 αλλά από τις 3/7 είχα σκούρα καφέ υγρά. Στις 4/7 είχα πάλι σκούρα καφέ - κόκκινα υγρά και σήμερα ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα. Δε μου έχει ξανασυμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο. Επίσης η ροή είναι μικρή όχι σαν την περίοδο που έχω κανονικά και δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα που συνήθως έχω στις ημέρες περιόδου (πονάκια στην κοιλια, πρησμένο στήθος).

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης, τι λέτε??? Σκέφτηκα να πάρω ένα τεστ αλλά θεωρώ πως ίσως είναι νωρίς ακόμα...

Από τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο και έχεις ήδη μια μέρα καθυστέρησης φαντάζομαι ότι το τεστ θα δείξει. Βέβαια καλύτερο είναι να το κάνεις με τα πρωινά ούρα. Τώρα εξαρτάται από εσένα αν θέλεις να περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να κάνεις το τεστ. Εγώ πάντως με μια μέρα καθυστέρηση είχα κάνει το τεστ και είχε βγει θετικό.

Εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστ! 🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anast. είπε:

Από τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο και έχεις ήδη μια μέρα καθυστέρησης φαντάζομαι ότι το τεστ θα δείξει. Βέβαια καλύτερο είναι να το κάνεις με τα πρωινά ούρα. Τώρα εξαρτάται από εσένα αν θέλεις να περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να κάνεις το τεστ. Εγώ πάντως με μια μέρα καθυστέρηση είχα κάνει το τεστ και είχε βγει θετικό.

Εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστ! 🙏

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση... Άρα θεωρειται ότι έχω καθυστέρηση...? Δε ξέρω γιατί αλλά το έχω στο μυαλό μου ότι είναι περίοδος αυτό που έχω... Μακάρι να μην είναι! Σ ευχαριστω κ πάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!.

Έτσι όπως το λες δεν ακούγεται περίοδος.. θα μπορούσε να είναι αίμα εμφύτευσης ή προεόρτια της περιόδου που έρχεται!

Επειδή δεν ξέρεις πότε έκανες ακριβώς ωορρηξία, εγώ θα σου πρότεινα να έκανες τεστ ή χοριακη όταν θα έχουν περάσει 14 μέρες από την τελευταία ελεύθερη επαφή που είχες!

Αλλιώς αν σε έχει φάει η αγωνία ή είχες μέχρι και τώρα ελεύθερες επαφές (που σίγουρα δεν είναι οι γόνιμες σου) κάνε μια χοριακη κατευθείαν για να ξέρεις τι γίνεται. γιατί τα τεστ ούρων δεν είναι τόσο ευαίσθητα 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , eirini.d. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!.

Έτσι όπως το λες δεν ακούγεται περίοδος.. θα μπορούσε να είναι αίμα εμφύτευσης ή προεόρτια της περιόδου που έρχεται!

Επειδή δεν ξέρεις πότε έκανες ακριβώς ωορρηξία, εγώ θα σου πρότεινα να έκανες τεστ ή χοριακη όταν θα έχουν περάσει 14 μέρες από την τελευταία ελεύθερη επαφή που είχες!

Αλλιώς αν σε έχει φάει η αγωνία ή είχες μέχρι και τώρα ελεύθερες επαφές (που σίγουρα δεν είναι οι γόνιμες σου) κάνε μια χοριακη κατευθείαν για να ξέρεις τι γίνεται. γιατί τα τεστ ούρων δεν είναι τόσο ευαίσθητα 

 

Σ ευχαριστω πολύ που μου απάντησες! Τελευταία επαφή είχα 21-22 Ιουνίου. Θα περιμένω να περάσει κ το σκ (με αγωνία σίγουρα!!!) και μετά θα κάνω ένα τέστ... Εύχομαι να είναι το επιθυμητό! Σ ευχαριστω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μαριάννα_28 είπε:

Σ ευχαριστω πολύ που μου απάντησες! Τελευταία επαφή είχα 21-22 Ιουνίου. Θα περιμένω να περάσει κ το σκ (με αγωνία σίγουρα!!!) και μετά θα κάνω ένα τέστ... Εύχομαι να είναι το επιθυμητό! Σ ευχαριστω!!!!

θα συμφωνησω μαζι σου

να περιμενεις το σ/κ,κ αν δ ερθει δευτερα χοριακη

δ θα το ελεγα προς το παρον περιοδο αυτο,περιμενε να δεις μην κατεβει.μπορει να ειναι κ μια μικρη ανωμαλια.βεβαια σου ευχομαι να ειναι εμφυτευση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά και σήμερα ή αύριο να έκανες θα έδειχνε γιατί έχουν περάσει οι μέρες αλλά κάντο εσύ οπότε αισθάνεσαι ότι είναι καλύτερα και ότι θα είναι σίγουρο το αποτέλεσμα!

Καλά αποτελέσματα να έχεις! Εύχομαι τη Δευτέρα να δεις το θετικό τεστακι σου και όλα να πάνε καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , eirini.d. είπε:

Θεωρητικά και σήμερα ή αύριο να έκανες θα έδειχνε γιατί έχουν περάσει οι μέρες αλλά κάντο εσύ οπότε αισθάνεσαι ότι είναι καλύτερα και ότι θα είναι σίγουρο το αποτέλεσμα!

Καλά αποτελέσματα να έχεις! Εύχομαι τη Δευτέρα να δεις το θετικό τεστακι σου και όλα να πάνε καλά!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!

 

πρίν από 40 λεπτά , eirini.d. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!.

Έτσι όπως το λες δεν ακούγεται περίοδος.. θα μπορούσε να είναι αίμα εμφύτευσης ή προεόρτια της περιόδου που έρχεται!

Επειδή δεν ξέρεις πότε έκανες ακριβώς ωορρηξία, εγώ θα σου πρότεινα να έκανες τεστ ή χοριακη όταν θα έχουν περάσει 14 μέρες από την τελευταία ελεύθερη επαφή που είχες!

Αλλιώς αν σε έχει φάει η αγωνία ή είχες μέχρι και τώρα ελεύθερες επαφές (που σίγουρα δεν είναι οι γόνιμες σου) κάνε μια χοριακη κατευθείαν για να ξέρεις τι γίνεται. γιατί τα τεστ ούρων δεν είναι τόσο ευαίσθητα 

 

Σ ευχαριστω πολύ που μου απάντησες! Τελευταία επαφή είχα 21-22 Ιουνίου. Θα περιμένω να περάσει κ το σκ (με αγωνία σίγουρα!!!) και μετά θα κάνω ένα τέστ... Εύχομαι να είναι το επιθυμητό! Σ ευχαριστω!!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , eirini.d. είπε:

Θεωρητικά και σήμερα ή αύριο να έκανες θα έδειχνε γιατί έχουν περάσει οι μέρες αλλά κάντο εσύ οπότε αισθάνεσαι ότι είναι καλύτερα και ότι θα είναι σίγουρο το αποτέλεσμα!

Καλά αποτελέσματα να έχεις! Εύχομαι τη Δευτέρα να δεις το θετικό τεστακι σου και όλα να πάνε καλά!!

Να σαι καλά!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...