Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλησπέρα!

      @helena212 με ένα τεράστιο νούμερο σου εύχομαι!

      Λοιπόν χτες έκανα ένα τεστ clear blue, βγήκε μια πολύ αχνη μπλε γραμμη! Σήμερα έκανα ένα Y or N, το οποίο όμως έδειξε αρνητικο, μετά όμως το πέρασμα 20 λεπτών είχε μια άχνη γραμμή ροζ, άργησε να ανιχνεύσει την ορμονη;

      Εκεί που χάρηκα....απογοήτευση 

      Στις πόσες μέρες το έκανες;;;; 
      εγώ νομίζω πως είναι ένα καλό πρώτο σημάδι! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

      3 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Μπράβο σου κορίτσι μου! Χαίρομαι τόσο πολύ!!! Όλα θα πάνε καλά! Όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! 🧡

      Υπέροχα νέα!!! Με το καλό να τα μεταφέρεις τα ενβρυακια σου και να πάνε όλα καλά 🙂

      Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετικότατη χοριακη! Ποτέ σου έχει πει ο γιατρός;

       

      1 ώρα πρίν, Lila86 είπε:

      Καλά κάνεις τότε! Να κάνεις αυτό που νιώθεις και αισθάνεσαι εσύ καλά! 600ευρο έ; Αν είναι δυνατόν πόσα χρήματα... Βασικά δεν θα σου λεγα μπορεί να μην πιάσει κανένα έμβρυο δεν το βάζω σαν πιθανότητα! Κουράστηκα κι εγώ να σκέφτομαι αρνητικά οπότε θετική σκέψη παντού και σε όλες κι όπου βγει!!! Οπότε μια χαρά θα πιάσει και το ένα και δεν χρειάζεται να το ρισκάρεις με δύο γιατί οι πιθανότητες είναι αρκετές αφού έγινε και τη προηγούμενη φορά! Άντε άντε ας περιμένουμε περίοδο όλες μαζί😂 εντάξει εγώ αργώ λιγάκι ακόμη 😮💨

      Νομίζω οτι αν πας λίγο νωρίτερα θα είσαι μια χαρά αλλά πήγαινε και στις 15 κιολας αφού στο πε! Εννοειτε αργούν αλλά όπως έχω πει και σε άλλα κορίτσια κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν να περνάνε οι μέρες όμορφα! Εκμετάλλευσου τες και θα περάσουν χωρις να το καταλάβεις 😉 πως ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι μέρες και μόλις έρθουν θα σας γράφω κι εγώ εδώ ότι δεν περνάνε με τίποτα 😂 !!! Τη βλέπω τη δουλειά!!!

      Μαζί είμαστε εμείς! 1/10 έκανα και γω τη μεταφορά. Πότε θα πας για τη χοριακη;;;;;

Πρόκληση ωορρηξίας με ovitrelle


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια , είμαι καινούρια στην ομάδα , χάρηκα για την γνωριμία  , στις 8/6 είχα τελευταία περίοδο , εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερών ,  στις  21/06 Παρασκευή (πρωί) έκανα την ovitrelle (είχα έρθει σε επαφή την Πέμπτη το βράδυ όπως μου είπε ο γιατρός μου) και ήρθαμε σε επαφή 36 ώρες μετά δηλαδή Σάββατο βράδυ, 

Περιμένω περίοδο 5/7 έκανα τεστ 4/7 και βγήκε αρνητικο , έχω ελπίδες???  

Να σημειώσω ότι εγώ πονάω πάντα 1-2 μέρες το πολύ πριν την περίοδο μπορεί λίγες ώρες , αυτή την φορά πονάω αρκετά απ' Δευτέρα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο θέλω τόσο πολύ να μην έρθει που στην ιδέα έχω τρελαθεί , προσπαθώ φυσιολογικά 7 μήνες κ τίποτα ακόμη , σε αυτό τον κύκλο μόνο ξεκίνησα με την ovitrelle, 

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ ❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/7/2024 at 1:25 ΠΜ, aristea96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , είμαι καινούρια στην ομάδα , χάρηκα για την γνωριμία  , στις 8/6 είχα τελευταία περίοδο , εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερών ,  στις  21/06 Παρασκευή (πρωί) έκανα την ovitrelle (είχα έρθει σε επαφή την Πέμπτη το βράδυ όπως μου είπε ο γιατρός μου) και ήρθαμε σε επαφή 36 ώρες μετά δηλαδή Σάββατο βράδυ, 

Περιμένω περίοδο 5/7 έκανα τεστ 4/7 και βγήκε αρνητικο , έχω ελπίδες???  

Να σημειώσω ότι εγώ πονάω πάντα 1-2 μέρες το πολύ πριν την περίοδο μπορεί λίγες ώρες , αυτή την φορά πονάω αρκετά απ' Δευτέρα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο θέλω τόσο πολύ να μην έρθει που στην ιδέα έχω τρελαθεί , προσπαθώ φυσιολογικά 7 μήνες κ τίποτα ακόμη , σε αυτό τον κύκλο μόνο ξεκίνησα με την ovitrelle, 

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ ❤️ 

Καλησπέρα! Με βάση την ημέρα της ωορρηξίας (22.6 βράδυ) περιμένεις περίοδο 7-8 Ιουλίου (14 μέρες μετά την ωορρηξία).

Το τεστ που έκανες ήταν πρώιμης ανίχνευσης; Που εντοπίζουν την ορμόνη πριν την καθυστέρηση της περιόδου; Γιατί αν χρησιμοποιησες τα κλασικά δεν εντοπίζουν τόσο εύκολα την ορμόνη..!

Θα σου πρότεινα αν δεν αδιαθετησεις μέχρι τη Δευτέρα να κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακη!

Από κει και πέρα αν δεν μπορείς καθόλου την αναμονή πιστεύω ότι και αύριο θα δείξει αξιόπιστο αποτέλεσμα!

Πάντως οι 7 μήνες παρόλο που το αισθάνεσαι μεγάλο χρονικό διάστημα, δεν είναι! 

Εύχομαι.καλα αποτελέσματα και σύντομα να δεις το θετικό τεστακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...