Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χαμηλή ΑΜΗ 31 χρόνων… Γιατί δεν μένω έγκυος;


Recommended Posts

1 hour ago, linaa είπε:

Εάν είσαι μικρή σε ηλικία υπάρχουν ελπίδες αλλά ελάχιστες όπως καταλαβαίνεις.. εάν υπάρχουν χρήματα Κ μπορείς να κάνεις φυσικούς κύκλους για αρκετό καιρό πολύ πιθανό κάτι να καταφέρεις δηλαδή υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν. Αλλά πρέπει να υπάρχει Κ αρκετό χρήμα δηλαδή αν είναι να χάσεις όλα σου τα λεφτά σε μια προσπάθεια χρόνων καλητερα να μην το κάνεις Κ να δοκιμάσεις με δανεικα ωάρια σύντομα αντί να χάνεις χρόνο Κ χρήμα. Είναι δηλαδή θέμα καθαρά πιθανοτήτων με αυτές τις εξετάσεις .  

Είμαι 39 με δύο παιδάκια,δεν είναι ότι δεν έχω για να το παλέψω. Απλά θέλω άλλο ένα,όχι δεν θέλω να πάω με άλλο τρόπο κ για χρήματα αλλά κ για τα φάρμακα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Είμαι 39 με δύο παιδάκια,δεν είναι ότι δεν έχω για να το παλέψω. Απλά θέλω άλλο ένα,όχι δεν θέλω να πάω με άλλο τρόπο κ για χρήματα αλλά κ για τα φάρμακα...

Ε τότε αν έχεις παιδιά εντάξει δεν υπάρχει λόγος καν να μπεις στην διαδικασία ούτε σαν σκέψη για εξωσωματική. Δεν υπαρχει καν λόγος ούτε καν να το συζητάς χαμένος χρόνος . Κάνε απλά ελεύθερα σεξ Κ αν γίνει κάτι έγινε ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2024 at 12:50 ΜΜ, Fergie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέο μέλος της ομάδας, αφού και εγω δυστυχώς δυσκολεύομαι να κάνω παιδάκι.. Με τον άντρα μου προσπαθούμε εδω και 6 μήνες χωρίς επιτυχία, και αφού κάναμε εξετάσεις γονιμότητας διαπίστωσα ότι παρόλο που είμαι 31 ετων η ΑΜΗ μου ειναι πολυ χαμηλή 0.7 και η FSH κοντά στο 12. Απο τοτε έχω τρελαθει και έχω πολυ ασχημη ψυχολογια….
Η περιοδος μου εχει αλλαξει και δεν ειναι πια σταθερη και φοβαμαι μηπως η εμμηνόπαυση ειναι κοντα 😩

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει μείνει έγκυος με τέτοιες τιμές; Πρέπει να αρχίζω να σκέφτομαι την εξωσωματική; Γνωρίζει καμια αν ειναι πιο δυσκολη η φυσιολογικη σύλληψη με αυτες τις τιμες; 
 

Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες, αν και εμένα με έχει ρίξει πολυ ψυχολογικά όλο αυτο και δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι όσο κι αν προσπαθώ…! 
 

 

Εγώ έμεινα εγκυος φυσιολογικά με χαμηλή ΑΜΗ κ σχετικά καλή fsh 

στο πρώτο μου πέρασαν 2 χρόνια προσπάθειας κ ήμασταν έτοιμοι να προχωρήσουμε για σπερματέγχυση κ έμεινα εγκυος εκείνο τον κύκλο. Στο δεύτερο μου έμεινα εγκυος από την πρώτη!! 
 

κανε έναν καλό ορμονικό έλεγχο με προλακτινη κτλ σαλπιγγογραφια και ο άντρας σου ένα σπερματοδιαγραμμα να δείτε π βασίζετε κ μετά μιλάτε με τον γιατρο σας!! Με χαμηλή ΑΜΗ δεν είναι ότι δεν μπορείς να μεινεις εγκυος απλά δε ξερεις ποτέ κ τα ωάρια δεν είναι πάντα καλά!! 
 

εγω ειμαη 32 ετών! Όταν το ανακάλυψα αυτό με την ΑΜΗ ήμουν 29 χρόνων όποτε κ εγώ έπεσα από τα σύννεφα κ στεναχωρεθηκα παρά πολύ!! Αλλά εγκυος μπορείς να μεινεις!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστω πολυ  Roulou1!! Αυτο κου ειπε και ο γιατρος μου απλα δεν ξέρω τι φταιει και δεν μενω έγκυος! Μου ειπε οτι τωρα τον τελευαταιο μήνα είδε και πιθανή ενδομητριωση. Μακάρι να μην ειναι.. Έχει περάσει τόσος καιρός χωρίς αποτέλεσμα και αρχίζω και απελπίζομαι! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...