Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Πεθερά


Recommended Posts

Αχ κορίτσια μου καλησπέρα! Θα ήθελα να σας τα πω να ξεσπάσω...είχα μια καλή πεθερά και έχω εντάξει δεν είναι και σκύλα απλά από την εγκυμοσύνη μου και μετά με νευριάζει πολύ με την ανατροφή του μωρου μου.. μου έλεγε πως να το ντύνω,μου αρπάζει το καρότσι από τα χέρια και σπόντες τυπου η μάνα σου δεν σε ντύνει δεν σου κάνει το ένα το άλλο λες και δεν έχει πατέρα με το άγιο πνεύμα το έκανα! Ο σύζυγος είναι μαμακιας δυστυχώς δεν θα της βάλει πάντα χέρι μόνο μερικές φορές αν τον πριζω εγώ!δεν ξέρω τι να κάνω το μωρό μου πλέον είναι 9 μηνών και δεν θέλω καν να είναι μαζι της νευριάζω αμαρτία που το λέω...να σημειώσω πως ότι νευριαζω με πεθερά θα νευριαζα και με την μάνα μου να είμαστε δίκαιοι απλά στην πεθερά δεν μπορώ να εκφράστω όπως στην μάνα μου.πριν λίγο μπήκε μέσα και μου λέει γιατί κοιμηζεις το μωρό τόσο νωρίς λέω είναι η ώρα της και νευρίασε και μίλαγε ειρωνικά στο μωρό βάλε την μάνα σου για ύπνο και έλα βόλτα μαζί εσύ και τέτοια...πείτε μου τι θα κάνατε στην θέση μου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Lem92 είπε:

Αχ κορίτσια μου καλησπέρα! Θα ήθελα να σας τα πω να ξεσπάσω...είχα μια καλή πεθερά και έχω εντάξει δεν είναι και σκύλα απλά από την εγκυμοσύνη μου και μετά με νευριάζει πολύ με την ανατροφή του μωρου μου.. μου έλεγε πως να το ντύνω,μου αρπάζει το καρότσι από τα χέρια και σπόντες τυπου η μάνα σου δεν σε ντύνει δεν σου κάνει το ένα το άλλο λες και δεν έχει πατέρα με το άγιο πνεύμα το έκανα! Ο σύζυγος είναι μαμακιας δυστυχώς δεν θα της βάλει πάντα χέρι μόνο μερικές φορές αν τον πριζω εγώ!δεν ξέρω τι να κάνω το μωρό μου πλέον είναι 9 μηνών και δεν θέλω καν να είναι μαζι της νευριάζω αμαρτία που το λέω...να σημειώσω πως ότι νευριαζω με πεθερά θα νευριαζα και με την μάνα μου να είμαστε δίκαιοι απλά στην πεθερά δεν μπορώ να εκφράστω όπως στην μάνα μου.πριν λίγο μπήκε μέσα και μου λέει γιατί κοιμηζεις το μωρό τόσο νωρίς λέω είναι η ώρα της και νευρίασε και μίλαγε ειρωνικά στο μωρό βάλε την μάνα σου για ύπνο και έλα βόλτα μαζί εσύ και τέτοια...πείτε μου τι θα κάνατε στην θέση μου;;

Ωπ, μήπως Εχουμε την ιδια πεθερά;; και εμένα μετα το μωρό εγινε αλλος ανθρωπος!!! Ολο μπηχτες κ σποντες αλλα ποτέ μπροστά στον γιο της! Ευτυχώς ο ανδρας μου με πιστεύει αλλα ο τρόπος που το αντιμετωπίζει μου δίνει στα νεύρα, μου λέει απλά να την αγνοω κ να σου πω την αλήθεια αυτο εκανα μεχρι 10 μερες πριν.. Μεχρι που με  εφτασε στο αμην και είπα στον ανδρα μου ή βελτιώνει την συμπεριφορά της ή θα βλέπει το παιδί σε γενέθλια κ γιορτές ( βεβαια δεν θα το Εκανα ποτέ γτ το παιδί δεν φταίει να.μην βλέπει την γιαγιά του) αλλα κ ο αγιος φοβερα θέλει..  Δεν ξερω αν της είπε κατι αλλα πλεον εχει μαζευτεί.. Οσο για το καροτσι το ιδιο ακριβώς εκανε κ σε μένα αλλα το κρατούσα σφιχτα κ ας με εσπρωχνε.. Επισης σε οτι " συμβουλές" μου εδινε της απαντουσα πάντα με χαμόγελο " εσείς τα παιδιά σας τα μεγαλωσατε οπως θέλατε, ο ρόλος σας πλεον τέλειωσε".. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κορίτσι μου και νόμιζα ότι μόνο εγω εχω το πρόβλημα αλλά υπάρχουν κ αλλες τελικά...εγώ δεν της απαντάω όπως εσύ δεν έχω ακόμα τα κοτσια από μέσα μου όμως βράζω.οσο για την αγνόηση σε συγχαίρω για την υπομονή σου χαχαχα εγώ δεν αντέχω με νευριάζει δεν μπορώ να ζω έτσι πφφφφ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lem92 είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι μου και νόμιζα ότι μόνο εγω εχω το πρόβλημα αλλά υπάρχουν κ αλλες τελικά...εγώ δεν της απαντάω όπως εσύ δεν έχω ακόμα τα κοτσια από μέσα μου όμως βράζω.οσο για την αγνόηση σε συγχαίρω για την υπομονή σου χαχαχα εγώ δεν αντέχω με νευριάζει δεν μπορώ να ζω έτσι πφφφφ 

Εγώ εκανα πολυ κόπο να αποκτησω αυτο το παιδί, ματωσα ψυχολογικά,σωματικά κ οικονομικά.. Οπότε δεν μπορώ να δεχομαι το μακρύ της κ το κοντό της.. Παλιά ελεγα ελα μωρε μην δινεις σημασια, να είσαι υπεράνω, ε αυτοί δεν το βλέπουν ετσι μας βλέπουν θύματα κ μας πατανε.. Νομιζω πως πρέπει να της ξεκαθαρισεις πως το παιδί ειναι δικό σου κ αυτη ειναι απλά η γιαγιά του..  Αν δεν μπορει να βλέπει τον τρόπο που εσύ αποφασισες να το μεγαλωσεις τοτε απλά θα πρέπει να αρκεστει σε τυπικές επισκέψεις.. Πάντως να ξέρεις αμα τα λες με χαμόγελο " πονανε" πιο πολυ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

εννοειται βρε κοριτσια οταν ησασταν απλα η νυφη δ ειχατε κτ να χωρισετε.τωρα υπαρχει ενα εγγονι.τοτε ξεκινανε τα "ωραια"

κ επειδη δ ειναι καλο να τα κρατατε κ να σκατε,να μιλατε.με ευγενεια,χαμογελα,αλλα απαντατε.γτ οσο το αφηνετε,τοσο χειροτερο θα γινεται

η μανα σου δ σε κανει κλπ;απαντας κ εσυ,ετσι ειναι γιαγια,η μαμα ξερει το καλυτερο για μενα.εγω ακουω τη μαμα μου κλπ

προς το παρον πρεπει να ειστε η φωνη του παιδιου σας

κ οπως ειπε κ η αλλη κοπελα,τα παιδια τους τα μεγαλωσαν,τωρα ας αφησουν εμας να κανουμε τα δικα μας λαθη στην τελικη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι χαμόγελο και να απανταω μάλλον με αφρους καλύτερα...ήρθε πριν να μου πει να βγάλουμε το βράδυ βόλτα την μικρή έχει λυσσαξει...η κάθε μάμα έχει μια ρουτίνα στο παιδί της δεν το καταλαβαίνουν νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα και η απάντηση της εμάς τα δικά μας τι πάθανε;; χεστηκα τι πάθανε τα παιδιά σου τα δικά μου δεν θέλω να ασχολείσαι...επίσης μου λέει άμα ακούς την παιδιάτρο σώθηκες

Link to comment
Share on other sites

γτ να βλεπει οτι σε εκνευριζει;

κ γτ να εκνευριζεσαι στην τελικη.ας θελει κ ας ζηταει.το μωρο ειναι μικρο,αυτα που θελετε οι γονεις θα γινουν τελικα

αν θες να βγεις βραδυ θα το κανεις,αν οχι,ασ'την να λεει

της λες οτι εσεις εκεινη την ωρα κοιμαστε,εκεινη τα εβγαζε,εσεις εχετε αλλο προγραμμα,κ οπως εκεινη εκανε αυτο που ηθελε,να αφησει κ εσας το ιδιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lem92 είπε:

Κορίτσια τι χαμόγελο και να απανταω μάλλον με αφρους καλύτερα...ήρθε πριν να μου πει να βγάλουμε το βράδυ βόλτα την μικρή έχει λυσσαξει...η κάθε μάμα έχει μια ρουτίνα στο παιδί της δεν το καταλαβαίνουν νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα και η απάντηση της εμάς τα δικά μας τι πάθανε;; χεστηκα τι πάθανε τα παιδιά σου τα δικά μου δεν θέλω να ασχολείσαι...επίσης μου λέει άμα ακούς την παιδιάτρο σώθηκες

Τα δικά σας απο τύχη ζουνε μάλλον ( αυτο απαντησα εγώ σήμερα που μου είπε να δώσω στο παιδί μέλι, πραγμα που ο παιδίατρος απαγορεύει).. Γιατι την αφήνεις να ερχεται τοσο συχνα; να περιορίσει τις επισκέψεις της αν ειναι να σε στεναχωρει, το παιδί θέλει ηρεμο περιβάλλον κ η πεθερά σου απ οτι καταλαβα κανει τα πάντα για να μην ειναι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλέ εσύ μια χαρά της απαντάς εγώ δεν μπορώ έτσι με τίποτα!! Δυστυχώς μένει δίπλα μου ακριβώς οπότε δεν το γλυτώνω...όσο για τα μέλια και τα σιρόπια άστο και μένα τα ίδια δλδ έλεος δεκατια του 60 δεν καταλαβαίνουν

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2024 at 10:39 ΜΜ, Lem92 είπε:

Αχ κορίτσια μου καλησπέρα! Θα ήθελα να σας τα πω να ξεσπάσω...είχα μια καλή πεθερά και έχω εντάξει δεν είναι και σκύλα απλά από την εγκυμοσύνη μου και μετά με νευριάζει πολύ με την ανατροφή του μωρου μου.. μου έλεγε πως να το ντύνω,μου αρπάζει το καρότσι από τα χέρια και σπόντες τυπου η μάνα σου δεν σε ντύνει δεν σου κάνει το ένα το άλλο λες και δεν έχει πατέρα με το άγιο πνεύμα το έκανα! Ο σύζυγος είναι μαμακιας δυστυχώς δεν θα της βάλει πάντα χέρι μόνο μερικές φορές αν τον πριζω εγώ!δεν ξέρω τι να κάνω το μωρό μου πλέον είναι 9 μηνών και δεν θέλω καν να είναι μαζι της νευριάζω αμαρτία που το λέω...να σημειώσω πως ότι νευριαζω με πεθερά θα νευριαζα και με την μάνα μου να είμαστε δίκαιοι απλά στην πεθερά δεν μπορώ να εκφράστω όπως στην μάνα μου.πριν λίγο μπήκε μέσα και μου λέει γιατί κοιμηζεις το μωρό τόσο νωρίς λέω είναι η ώρα της και νευρίασε και μίλαγε ειρωνικά στο μωρό βάλε την μάνα σου για ύπνο και έλα βόλτα μαζί εσύ και τέτοια...πείτε μου τι θα κάνατε στην θέση μου;;

Πρέπει να βάλεις όρια στην πεθερά σου, της αρέσει δεν της αρέσει, να της απαντάς σταθερά κ ξεκάθαρα κ ας θυμώσει. Εγώ έτσι έκανα, παρόλο που δεν μένουμε κοντά. Και έχω την ησυχία μου. Την παραεχω γτ απομακρύνθηκε αλλά δεν με πειράζει, ειδικά εφόσον συμφωνεί και ο άντρας μου!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Lem92 είπε:

Έχεις δίκιο! Σε ζηλεύω φουλ που δεν μιλάτε την ησυχία σου πάνω από όλα! 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Βάλε της όρια κ μείνε σταθερή στις απόψεις σου! 

Link to comment
Share on other sites

Το κρίσιμο ερώτημα είναι μένετε κοντά με την πεθερά; Αν ας πούμε είστε πάνω κάτω τότε είναι δύσκολα τα πράγματα.. Σε κάθε περίπτωση μη την αφήνεις να σου κάνει κουμάντο, και η δικιά μου είναι καλός άνθρωπος και έχει καλή πρόθεση γενικά αλλά πολλές φορές ανακατεύεται και της το κόβω μαχαίρι γιατί ο άντρας μου δε μπορεί να βάλει όρια ενω συμφωνεί μαζί μου. Τις προάλλες της είπα επί λέξη "για το παιδί αποφασίζουμε εγώ και ο άντρας μου και κανένας άλλος". Με κοίταξε με γουρλωμενα μάτια και συμφώνησε 😆.Ας είμαι εγώ η ξινη της υπόθεσης αλλά το προτιμώ από το να με ζαλίζουν κάθε τρεις και λίγο. Εδώ όταν άφηνα αντλημενο γάλα για να πίνει το μωρό όταν δούλευα μου έλεγε να το αντικαταστήσουμε με ξένο γιατί δε της αρέσει αναγουλιαζει (με το γάλα μου που θηλάζω 14 μήνες) και της λέω καθίστε φρόνιμα αυτά τα αποφασίζω εγώ. Ε τελικά δεν ξανααναγούλιασε το επινε όλο μετά 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Spring_girl είπε:

Το κρίσιμο ερώτημα είναι μένετε κοντά με την πεθερά; Αν ας πούμε είστε πάνω κάτω τότε είναι δύσκολα τα πράγματα.. Σε κάθε περίπτωση μη την αφήνεις να σου κάνει κουμάντο, και η δικιά μου είναι καλός άνθρωπος και έχει καλή πρόθεση γενικά αλλά πολλές φορές ανακατεύεται και της το κόβω μαχαίρι γιατί ο άντρας μου δε μπορεί να βάλει όρια ενω συμφωνεί μαζί μου. Τις προάλλες της είπα επί λέξη "για το παιδί αποφασίζουμε εγώ και ο άντρας μου και κανένας άλλος". Με κοίταξε με γουρλωμενα μάτια και συμφώνησε 😆.Ας είμαι εγώ η ξινη της υπόθεσης αλλά το προτιμώ από το να με ζαλίζουν κάθε τρεις και λίγο. Εδώ όταν άφηνα αντλημενο γάλα για να πίνει το μωρό όταν δούλευα μου έλεγε να το αντικαταστήσουμε με ξένο γιατί δε της αρέσει αναγουλιαζει (με το γάλα μου που θηλάζω 14 μήνες) και της λέω καθίστε φρόνιμα αυτά τα αποφασίζω εγώ. Ε τελικά δεν ξανααναγούλιασε το επινε όλο μετά 😅

Ακριβώς δίπλα μένει οπότε πολύ δύσκολα τα πράγματα...καλά της είπες και βασικά μακάρι να απαντουσα και εγώ έτσι αλλά ντρέπομαι πρέπει να το κάνω όμως γιατί πολλα την ενοχλούν στον ΔΙΚΟ μου τρόπο που μεγαλώνω το παιδί μου.. τραγικό αυτές οι πεθερές δεν πάνε σε κάνα Καπί να ξεδωσουν αλλά κάνουν κουμάντο στα παιδιά μας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lem92 είπε:

Ακριβώς δίπλα μένει οπότε πολύ δύσκολα τα πράγματα...καλά της είπες και βασικά μακάρι να απαντουσα και εγώ έτσι αλλά ντρέπομαι πρέπει να το κάνω όμως γιατί πολλα την ενοχλούν στον ΔΙΚΟ μου τρόπο που μεγαλώνω το παιδί μου.. τραγικό αυτές οι πεθερές δεν πάνε σε κάνα Καπί να ξεδωσουν αλλά κάνουν κουμάντο στα παιδιά μας

Δύσκολο ναι, αλλά αν έχεις κοινό μέτωπο με τον άντρα σου μπορεις να βάλεις όρια. Να έρχεται συγκεκριμένες ώρες ας πούμε σπίτι και όχι όποτε θέλει και να μην ανακατεύεται.. θέλει δουλειά αλλά πρέπει να συμφωνείτε μεταξύ μας, αν σας δει ενωμένους τότε θα κάνει πίσω το μόνο σίγουρο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...