Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Terry1986 είπε:

       

      Ειχες παει στο Ελενα ή θυμαμαι λαθος? Αν ναι να μιλησεις να πας ξανα για επανάληψη! Εγω μιλησα με την κα Οικονομοπουλου κ μ ειπε να παω 3 βδομαδες μετα τη βιοχημικη για επαναληψη δεικτων κ θα παω την Τρίτη π μας ερχεται!

      Εμας λογικα μας φωναξαν γτ εχουμε κ 3 αποτυχιες στο ιστορικο μας σε αλλο κέντρο.. ο εμβρυολογος ειπε πως πηραμε καλες γονιμοποιησεις κ αριστες βλαστοκυστες αρα θεωρει πως δεν επαιξε ρολο η κακη ποσοτητα τ σπερματος και το dfi μας τελευταια φορα ηταν 28%.. κ επειδη εχω κανει εναν καρυοτυπο εμβρυου π βγηκε υγιες δεν ανεφεραν κατι για χρωμοσωμικες ανωμαλιες (κ μολις συνειδητοποιησα πως δε ρωτησα κ εγω)..θεωρουν πως υπάρχει κάτι στο αιματολογικο κομματι που δεν εχει βρεθει ακομα..γτ μενω εγκυος κ δεν προχωρανε.. 

      ναι είχα πάει στο Ελενας τον Μάρτιο και έκανα όλες της απαραίτητες αιματολογικές άρα θεωρώ σε τρεις μήνες πως δεν έχει αλλάξει κάτι !!! Εμείς τώρα θα κάνουμε επαναληπτικές σπέρματος σε μια βδομάδα θα έχω τα αποτελέσματα !!! Αν έστω έχει φύγει το μικρόβιο που είχαμε ίσως έχει καλυτερέψει λίγο το σπερμα !!! Πάντως ότι είναι να κάνουμε θα το κάνουμε από Οκτώβριο άρα έχουμε και άλλο χρόνο για βιταμίνες στο σπερμα !!!

      το καλό είναι πως τελικά αδιαθέτησα σήμερα άρα λογικά η χοριακη μηδένισε και δεν θα χρειαστώ απόξεση !!! Θα επαναλάβω και χοριακη μόλις τελειώσει το αίμα για να σιγουρευτούμε !!!! 
      παντως το ότι έχετε άριστες βλαστοκυστες είναι πολύ θετικό εμείς έιχαμε κακές βλαστοκυστες άρα λογικό και τ αποτέλεσμα …

2η εγκυμοσύνη


gkougioumtzi

Recommended Posts

Καλημέρα. 

Πριν 3,5 μήνες γέννησα την κόρη μου με καισαρική στης 34+1 εβδομαδες από λάθος γιατρών. 

Πήγαν όλα καλά,  κάτσαμε αρκετά στην ΜΕΝΝ αλλά είμαστε καλά τώρα.

Λοιπόν,  μετά από 6,5 μήνες καταφέραμε και ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου απλά πρέπει να έγινε η κουτσουκελα και να ξανά έμεινα έγκυος αλλά με τα προσπερματικα υγρά.

Θα μου πεις τώρα,  δεν προσέχετε?? Προσέχουμε , πήραμε και προ...κα αλλά πάνω στην κάψα της στιγμής δεν έβαλε και ευτυχώς βγήκε αλλά τα προσπερματικα έμειναν μέσα.

Στην 1η έγκυμοσυνη με την κόρη μου δεν είχα αναγούλες δεν είχα τίποτα,  μια φορά είχα αναγούλα και εκεί πήρα ένα τεστ και έμαθα ότι είμαι έγκυος,  ωστόσο τώρα εδώ και 1,5 εβδομάδα με το παραμικρό έχω αναγούλα.

Να πω ότι φοβάμαι για 2η έγκυμοσυνη μετά από ότι τραβηξα;; θα το πω. 

Ωστόσο στην γυναικολόγο έχω ραντεβού σε 1 εβδομάδα και θα κάνω και β χοριακη .

Αυτό που θέλω να μάθω από εμπειρίες δικιες σας είναι εάν κάποια έμεινε σε τόσο κοντινό διάστημα έγκυος μετά από καισαρική και πήγαν όλα μα όλα καλά γιατί μπήκα διάβασα κάνα 2 πράγματα και πραγματικά σφυχτικε η καρδιά μου.

Help meee, γιατί έχω φρικάρει, και αν όντως είμαι Μάρτιο γέννησα την πρώτη μου κόρη,  Μάρτιο γενναω ξανά,  2 μωρά κάτω των 2 ετών θα παλαβωσω η μάνα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, gkougioumtzi είπε:

Καλημέρα. 

Πριν 3,5 μήνες γέννησα την κόρη μου με καισαρική στης 34+1 εβδομαδες από λάθος γιατρών. 

Πήγαν όλα καλά,  κάτσαμε αρκετά στην ΜΕΝΝ αλλά είμαστε καλά τώρα.

Λοιπόν,  μετά από 6,5 μήνες καταφέραμε και ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου απλά πρέπει να έγινε η κουτσουκελα και να ξανά έμεινα έγκυος αλλά με τα προσπερματικα υγρά.

Θα μου πεις τώρα,  δεν προσέχετε?? Προσέχουμε , πήραμε και προ...κα αλλά πάνω στην κάψα της στιγμής δεν έβαλε και ευτυχώς βγήκε αλλά τα προσπερματικα έμειναν μέσα.

Στην 1η έγκυμοσυνη με την κόρη μου δεν είχα αναγούλες δεν είχα τίποτα,  μια φορά είχα αναγούλα και εκεί πήρα ένα τεστ και έμαθα ότι είμαι έγκυος,  ωστόσο τώρα εδώ και 1,5 εβδομάδα με το παραμικρό έχω αναγούλα.

Να πω ότι φοβάμαι για 2η έγκυμοσυνη μετά από ότι τραβηξα;; θα το πω. 

Ωστόσο στην γυναικολόγο έχω ραντεβού σε 1 εβδομάδα και θα κάνω και β χοριακη .

Αυτό που θέλω να μάθω από εμπειρίες δικιες σας είναι εάν κάποια έμεινε σε τόσο κοντινό διάστημα έγκυος μετά από καισαρική και πήγαν όλα μα όλα καλά γιατί μπήκα διάβασα κάνα 2 πράγματα και πραγματικά σφυχτικε η καρδιά μου.

Help meee, γιατί έχω φρικάρει, και αν όντως είμαι Μάρτιο γέννησα την πρώτη μου κόρη,  Μάρτιο γενναω ξανά,  2 μωρά κάτω των 2 ετών θα παλαβωσω η μάνα.. 

Kαλημερα! 

Δεν έχω καταλάβει, είσαι έγκυος ή φοβάσαι ότι μπορεί να είσαι; Εμένα στο 6 μηνο αφού γέννησα, καισαρική κι εγώ, ο γιατρός μου είχε πει ότι πήγε καλά η αποθεραπεία και ότι μπορώ να μείνω έγκυος αν θέλω. Άλλοι γιατροί συνιστούν μετά από ένα χρόνο. Αυτό λοιπόν είναι κάτι που θα πρέπει να σου το πει ο γιατρός σου, με βάση τον οργανισμό σου και το τι θεωρεί αυτός καλό. Και σίγουρα, άλλο θα σου πει αν τον ρωτήσεις πριν προσπαθήσεις και αλλιώς θα είναι αν υπάρχει ήδη εγκυμοσύνη.. 

Τώρα για το άλλο κομμάτι με τα δυο τόσο μικρά παιδιά, αυτό είναι κάτι που μόλις σου προκύψει, θα βρεις την άκρη. Εγώ έχω δίδυμα φαντάσου και κάθε μέρα μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλο.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Kαλημερα! 

Δεν έχω καταλάβει, είσαι έγκυος ή φοβάσαι ότι μπορεί να είσαι; Εμένα στο 6 μηνο αφού γέννησα, καισαρική κι εγώ, ο γιατρός μου είχε πει ότι πήγε καλά η αποθεραπεία και ότι μπορώ να μείνω έγκυος αν θέλω. Άλλοι γιατροί συνιστούν μετά από ένα χρόνο. Αυτό λοιπόν είναι κάτι που θα πρέπει να σου το πει ο γιατρός σου, με βάση τον οργανισμό σου και το τι θεωρεί αυτός καλό. Και σίγουρα, άλλο θα σου πει αν τον ρωτήσεις πριν προσπαθήσεις και αλλιώς θα είναι αν υπάρχει ήδη εγκυμοσύνη.. 

Τώρα για το άλλο κομμάτι με τα δυο τόσο μικρά παιδιά, αυτό είναι κάτι που μόλις σου προκύψει, θα βρεις την άκρη. Εγώ έχω δίδυμα φαντάσου και κάθε μέρα μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλο.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Φοβάμαι ότι όντως είμαι πάλι έγκυος, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω,  ήδη με την μία και ώρες ώρες απλά δεξ αντέχω από την κούραση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , gkougioumtzi είπε:

Φοβάμαι ότι όντως είμαι πάλι έγκυος, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω,  ήδη με την μία και ώρες ώρες απλά δεξ αντέχω από την κούραση 

Σε καταλαβαίνω.. είναι πολύ εξαντλητικό το πρώτο διάστημα με το μωρό.. φτιάχνει όμως αρκετά γρήγορα. Ο,τι και να ισχύει σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...