Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Θηλασμός


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,έχω ένα μπεμπακι 38 ημερών και κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό. Το θέμα είναι ότι με το που ξεκινήσει να πίνει γάλα το πιάνουν κατευθείαν πονακια στην κοιλίτσα κ αρχίζει να σφίγγεται να κοκκινίζει και να μαζεύει τα ποδαράκια του... γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό ?? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Αγγελικηη1 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,έχω ένα μπεμπακι 38 ημερών και κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό. Το θέμα είναι ότι με το που ξεκινήσει να πίνει γάλα το πιάνουν κατευθείαν πονακια στην κοιλίτσα κ αρχίζει να σφίγγεται να κοκκινίζει και να μαζεύει τα ποδαράκια του... γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό ?? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία??

Να σου ζήσει το μωράκι! Μήπως έχει κολικούς ; Έχεις αλλάξει κάτι στη διατροφή σου μήπως το ενοχλεί αυτό; Μίλησε με τον/την παιδίατρο σου για να σε κατευθύνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , anast. είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι! Μήπως έχει κολικούς ; Έχεις αλλάξει κάτι στη διατροφή σου μήπως το ενοχλεί αυτό; Μίλησε με τον/την παιδίατρο σου για να σε κατευθύνει...

Σ ευχαριστώ πολύ! Έχει κολικούς ναι μου έχει δώσει η παιδίατρος infacolic σταγόνες...έχω κόψει προληπτικά γαλακτοκομικά, πράσινα λαχανικά, κρεμμύδια σκόρδα κτλ...πάλι όμως συμβαίνει αυτό.. με το που αρχίσει να πινει σε λίγα δευτερόλεπτα πονάει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Αγγελικηη1 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Έχει κολικούς ναι μου έχει δώσει η παιδίατρος infacolic σταγόνες...έχω κόψει προληπτικά γαλακτοκομικά, πράσινα λαχανικά, κρεμμύδια σκόρδα κτλ...πάλι όμως συμβαίνει αυτό.. με το που αρχίσει να πινει σε λίγα δευτερόλεπτα πονάει..

Δες λίγο και τι νερό πίνεις... Έχω ακούσει ότι και το νερό μπορεί να επηρεάζει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγγελικηη1 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,έχω ένα μπεμπακι 38 ημερών και κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό. Το θέμα είναι ότι με το που ξεκινήσει να πίνει γάλα το πιάνουν κατευθείαν πονακια στην κοιλίτσα κ αρχίζει να σφίγγεται να κοκκινίζει και να μαζεύει τα ποδαράκια του... γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό ?? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία??

να σου ζησει!

παρατηρησε κ πως θηλαζει.αν κανει καλη προσκολληση,να μην καταπινει πολυ αερα

για να το βοηθας μπορεις να κανεις κ μαλαξεις στο στηθος οσο θηλαζει,θα κατεβαινει πιο γρηγορα το γαλα.μπορεις αν εκνευριζεται κ δυσανασχετει να κανεις αλλαγες θεσεων μηπως ξεχαστει η βολευτει αλλιως

ισως απλα επειδη εκεινη την ωρα τρωει να ενεργοποιειται το εντερο κ να νιωθει τους πονους

πως αντιδρα το μωρο;

γενικα εμας για τους κολικους μας βοηθουσαν τα ζεστα μπανακια,οι ασκησεις τυπου ποδηλατο με τα ποδαρακια,κ ζεστα πανακια στην κοιλιτσα

οι πανες του ειναι καλες;με τα κακα;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

([email protected])

Hello

Greetings to you,It is my pleasure meeting you, I hope all is well with you and how are you enjoying your day?.  I am Miss Lucy Watson ,
I  am interested in you please contact me with my email so that i will tell you about myself and send you my photo
Okay ([email protected])
 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

να σου ζησει!

παρατηρησε κ πως θηλαζει.αν κανει καλη προσκολληση,να μην καταπινει πολυ αερα

για να το βοηθας μπορεις να κανεις κ μαλαξεις στο στηθος οσο θηλαζει,θα κατεβαινει πιο γρηγορα το γαλα.μπορεις αν εκνευριζεται κ δυσανασχετει να κανεις αλλαγες θεσεων μηπως ξεχαστει η βολευτει αλλιως

ισως απλα επειδη εκεινη την ωρα τρωει να ενεργοποιειται το εντερο κ να νιωθει τους πονους

πως αντιδρα το μωρο;

γενικα εμας για τους κολικους μας βοηθουσαν τα ζεστα μπανακια,οι ασκησεις τυπου ποδηλατο με τα ποδαρακια,κ ζεστα πανακια στην κοιλιτσα

οι πανες του ειναι καλες;με τα κακα;

Σ ευχαριστώ πολύ! Πιάνει σχεδόν πάντα σωστά τη θηλή απλά πολλές φορές δείχνει πολύ εκνευρισμένος και μετά δυσκολεύεται να ξαναπιάσει.. σφίγγεται κοκκινίζει μαζεύει τα ποδαράκια πάνω στην κοιλίτσα και κλαίει έντονα..τα κακά του είναι είτε κίτρινα είτε κάποιες φορές πράσινα, απλά έχει πολλά αέρια και κάθε φορά κάνει κ από λίγα 

8 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα,  να χαίρεστε το μωρό σας, 

 Ίσως αν θηλάζεις όρθια και περπατώντας βοηθήσει κάπως,  έλεγξε και τη ροή σου ή αν πετάγονται συντριβάνια μπορεί να το ενοχλεί αυτό 

Σ ευχαριστώ πολύ! Σιντριβάνια δεν πετάγονται το έχω ελέγξει αλλά στην αρχή πολλές φορές πνίγεται και φεύγει το γάλα απ' το στόμα του

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Lucybaby12 είπε:

([email protected])

Hello

Greetings to you,It is my pleasure meeting you, I hope all is well with you and how are you enjoying your day?.  I am Miss Lucy Watson ,
I  am interested in you please contact me with my email so that i will tell you about myself and send you my photo
Okay ([email protected])
 

Προσοχή κορίτσια!! Phishing alert!! Κάντε αναφορά στους διαχειριστές για να κατέβει το προφίλ!!!


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Προσοχή κορίτσια!! Phishing alert!! Κάντε αναφορά στους διαχειριστές για να κατέβει το προφίλ!!!

εχει κολλησει το μυαλο μου κ δ μπορω να θυμηθω πως κανεις αναφορα.σαν προσωπικο σε διαχειριστη;θυμαμαι ειχε ενα κουμπι στο αλλο παρεντς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , vikib είπε:

εχει κολλησει το μυαλο μου κ δ μπορω να θυμηθω πως κανεις αναφορα.σαν προσωπικο σε διαχειριστη;θυμαμαι ειχε ενα κουμπι στο αλλο παρεντς

Πάνω δεξιά της δημοσίευσης έχει 3 τελιτσες.. πατάς εκεί και σου εμφανίζει για αναφορά ή αναδημοσίευση.. επιλέγεις αναφορά και πρέπει να συμπληρώσεις τον λόγο της αναφοράς και υποβολή.. (το γράφω για τυχόν και άλλα κορίτσια που μπορεί να μην έχουν ιδέα πως γίνεται..) 🤗

  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...