Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών και δυσκολεύομαι για το τι όνομα να της δώσω. Η μαμά μου επέμενε εξ αρχής να πάρει το όνομα της, σχεδόν το είχε δεδομένο. Εμένα και του συζύγου μου μας άρεσε πάρα πολύ ένα άλλο όνομα από την στιγμή που μάθαμε ότι είναι κορίτσι. Σκεφτόμουν να της κανω το χατίρι αλλά ειλικρινά δεν είναι καθόλου δίπλα μου όλον αυτό το καιρό . Έχει δει το παιδί ελάχιστες φορές, με διάφορες χαζές δικαιολογίες και δεν με στήριξε καθόλου ενώ της έλεγα πως την χρειάζομαι κοντά μου. Όταν της ανέφερα το άλλο όνομα μου είπε πως δεν θα έρθει στην βάφτιση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Απ' τη μια δεν θέλω να την στεναχωρώ γιατί με μεγάλωσε μόνη της , απ' την άλλη όλη η στάση της είναι απαράδεκτη όλον αυτό το καιρό.  Help!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Γεωργία Τσαπανιδη είπε:

Καλησπέρα!!!

Έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών και δυσκολεύομαι για το τι όνομα να της δώσω. Η μαμά μου επέμενε εξ αρχής να πάρει το όνομα της, σχεδόν το είχε δεδομένο. Εμένα και του συζύγου μου μας άρεσε πάρα πολύ ένα άλλο όνομα από την στιγμή που μάθαμε ότι είναι κορίτσι. Σκεφτόμουν να της κανω το χατίρι αλλά ειλικρινά δεν είναι καθόλου δίπλα μου όλον αυτό το καιρό . Έχει δει το παιδί ελάχιστες φορές, με διάφορες χαζές δικαιολογίες και δεν με στήριξε καθόλου ενώ της έλεγα πως την χρειάζομαι κοντά μου. Όταν της ανέφερα το άλλο όνομα μου είπε πως δεν θα έρθει στην βάφτιση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Απ' τη μια δεν θέλω να την στεναχωρώ γιατί με μεγάλωσε μόνη της , απ' την άλλη όλη η στάση της είναι απαράδεκτη όλον αυτό το καιρό.  Help!!!

να σου ζησει!

εγω ειμαι της αποψης να κανουμε ο,τι μας κανει να νιωθουμε καλα

δλδ,αν πραγματι σκεφτεσαι πιο παραδοσιακα,κ νιωθεις οτι θα τιμησεις την μαμα σου,να το κανεις

κ εμεις παππουδες βγαλαμε,με μια μικρη αλλαγη ,επειδη ηθελε ο αντρας μου

αν δ νιωθεις ομως ετσι,διαφωνειτε με τον συζηγο,η δ σας αρεσει το ονομα της γιαγιας,μην το κανετε.δ υπαρχει λογος να καταπιεζομαστε

καταλαβαινω οτι μπορει να ζοριστηκε να σε μεγαλωσει,δ ξερω για ποιο λογο μπορει να μην ηταν τωρα κοντα σου,αλλα ειναι λαθος της να απαιτει το ονομα,η να μη θελει επαφες γι αυτο το λογο

αν αυτος ειναι σοβαρος λογος να μην ερθει στη βαφτιση της εγγονης της,καλως.εκεινη θα χασει.κ καλυτερα ,να μην εχετε τοξικες καταστασεις

γενικα δ ειμαι πολυ υπερ των διπλων ονοματων,αλλα αν ηταν μια λυση,σκεψου κ αυτο.αρκει να μην φωναζει το μωρο με αλλο ονομα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν κάνετε δεύτερο παιδί κ είναι αγόρι πως σκέφτεστε να το πείτε? Κάτι δικό σας πάλι που να σας αρέσει ή το όνομα του πεθερού σας? Αν σκέφτεστε πάλι κάτι δικό σας κ το πρώτο να το πείτε όπως θέλετε εσείς κ ας παρεξηγηθεί η μαμά! Αν όμως ο άντρας σου θέλει να το πείτε στον πατέρα του τότε να κάνετε κ το χατίρι στην μαμά σας. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα.. Η να ακούσουν το όνομα κ οι δύο οι πλευρές ή καμία.

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2024 at 2:51 ΠΜ, Γεωργία Τσαπανιδη είπε:

Καλησπέρα!!!

Έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών και δυσκολεύομαι για το τι όνομα να της δώσω. Η μαμά μου επέμενε εξ αρχής να πάρει το όνομα της, σχεδόν το είχε δεδομένο. Εμένα και του συζύγου μου μας άρεσε πάρα πολύ ένα άλλο όνομα από την στιγμή που μάθαμε ότι είναι κορίτσι. Σκεφτόμουν να της κανω το χατίρι αλλά ειλικρινά δεν είναι καθόλου δίπλα μου όλον αυτό το καιρό . Έχει δει το παιδί ελάχιστες φορές, με διάφορες χαζές δικαιολογίες και δεν με στήριξε καθόλου ενώ της έλεγα πως την χρειάζομαι κοντά μου. Όταν της ανέφερα το άλλο όνομα μου είπε πως δεν θα έρθει στην βάφτιση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Απ' τη μια δεν θέλω να την στεναχωρώ γιατί με μεγάλωσε μόνη της , απ' την άλλη όλη η στάση της είναι απαράδεκτη όλον αυτό το καιρό.  Help!!!

Να σου ζήσει! Μπορείς να δώσεις το όνομα που θέλεις και να βάλεις της μαμάς σου σαν δεύτερο όνομα :)

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2024 at 2:51 ΠΜ, Γεωργία Τσαπανιδη είπε:

Καλησπέρα!!!

Έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών και δυσκολεύομαι για το τι όνομα να της δώσω. Η μαμά μου επέμενε εξ αρχής να πάρει το όνομα της, σχεδόν το είχε δεδομένο. Εμένα και του συζύγου μου μας άρεσε πάρα πολύ ένα άλλο όνομα από την στιγμή που μάθαμε ότι είναι κορίτσι. Σκεφτόμουν να της κανω το χατίρι αλλά ειλικρινά δεν είναι καθόλου δίπλα μου όλον αυτό το καιρό . Έχει δει το παιδί ελάχιστες φορές, με διάφορες χαζές δικαιολογίες και δεν με στήριξε καθόλου ενώ της έλεγα πως την χρειάζομαι κοντά μου. Όταν της ανέφερα το άλλο όνομα μου είπε πως δεν θα έρθει στην βάφτιση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Απ' τη μια δεν θέλω να την στεναχωρώ γιατί με μεγάλωσε μόνη της , απ' την άλλη όλη η στάση της είναι απαράδεκτη όλον αυτό το καιρό.  Help!!!

Να το πείτε όπως θέλετε κορίτσι μου. Δεν πέφτει λόγο σε κανέναν άλλον. Ειδικά αφού βρήκατε όνομα που να σας αρέσει με τον άντρα σου.και στο λέω εγώ που τον γιο μου το έβγαλα το όνομα του πεθερου (δεν είχαμε βρει κάτι άλλο να μας αρέσει τοσο) αλλά στην κόρη μου δώσαμε το όνομα της αρεσκείας μας που το σκεφτομασταν από φοιτητές σε υποθετικά σενάρια. Όποιος παρεξηγηθεί,παρεξηγήθηκε. Να σας ζήσει το μωράκι σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...