Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανουλες 2025 💕❤️


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , kounela είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ σήμερα ειμαι αρκετά χαλια. Ειδικα τωρα που σας γράφω το στομαχι μου γυρίζει. Νιώθω δυσφορία.

Μπρούμυτα @Bluee19 καλύτερα μην ξαπλώνεις. Και για τον αυχένα δεν ειναι οτι καλύτερο. Για το έμβρυο αυτήν ηλικία που είναι τώρα, τόσο νωρίς, δε νομίζω να το πιέζει βέβαια.

Δεξιά και αριστερά δεν βολεύει γιατί με πιάνει ο ωμός μου μόνη ανάσκελα μετά που δεν είναι και ότι πιο βολικό …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Ξέρετε αν κάνει να κοιμόμαστε μπρουμιτα ή αν ενοχλεί το έμβρυο ; Το πιέζει; 

Καλησπερα!! Πώς εισαι;;

Πιστευω οτι αποκλείεται να επηρεάζει ακομα η σταση του υπνου, αλλα ιδανικά θα Έλεγα αν δεν κοιμασαι στο πλαι να ξεκινήσεις σιγα σιγά για να συνηθίζεις..εμενα πλεον μονο μπρούμυτα δεν με βολευει γιατι πιέζεται το στηθος και ποναω🤣

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nima21 είπε:

Καλησπερα!! Πώς εισαι;;

Πιστευω οτι αποκλείεται να επηρεάζει ακομα η σταση του υπνου, αλλα ιδανικά θα Έλεγα αν δεν κοιμασαι στο πλαι να ξεκινήσεις σιγα σιγά για να συνηθίζεις..εμενα πλεον μονο μπρούμυτα δεν με βολευει γιατι πιέζεται το στηθος και ποναω🤣

Εγώ ακόμη το στήθος το βολεύω λίγο δεξιά λίγο αριστερά αλλά πρέπει να συνηθίσω πλαι😂

καλα είμαι σχετικά νεύρα έχω πολλά , υγρά βγάζω , νυστάζω πολύ και έχω λίγα τσιμπηματάκια αυτά και περιμένω πως και πως το ραντεβού την Πέμπτη !!!! Εσύ πως πας ;;;  Από συμπτώματα ; Ποτέ έχεις επόμενο ραντεβού ; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Ξέρετε αν κάνει να κοιμόμαστε μπρουμιτα ή αν ενοχλεί το έμβρυο ; Το πιέζει; 

Εγώ κοιμόμουν μπρούμυτα τις πρώτες εβδομάδες δεν πειράζει...τώρα που είμαι 11η εβδομαδα και εχω λίγη κοιλίτσα με ενοχλεί και όταν το καταλαβαίνω αλλάζω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

Εγώ κοιμόμουν μπρούμυτα τις πρώτες εβδομάδες δεν πειράζει...τώρα που είμαι 11η εβδομαδα και εχω λίγη κοιλίτσα με ενοχλεί και όταν το καταλαβαίνω αλλάζω...

Πάλι καλά γιατί ξυπνάω στον ύπνο μου από την τρομάρα όταν γυρνάω μπρούμυτα γιατί φοβάμαι μην κάνω κάποια απότομη κίνηση και το ενοχλήσω !!! Νομίζω πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλα μέχρι να αρχίσω να το νιώθω δεν θα ηρεμήσω 😂

εσυ πως είσαι; Ποτέ έχετε αυχενική ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Πάλι καλά γιατί ξυπνάω στον ύπνο μου από την τρομάρα όταν γυρνάω μπρούμυτα γιατί φοβάμαι μην κάνω κάποια απότομη κίνηση και το ενοχλήσω !!! Νομίζω πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλα μέχρι να αρχίσω να το νιώθω δεν θα ηρεμήσω 😂

εσυ πως είσαι; Ποτέ έχετε αυχενική ; 

Είναι πολύ μικρό στην αρχή...μικρότερο από 1 εκατοστό...δε μπορεί να επηρεαστεί από το μπρούμυτα...επίσης ο αμνιακος σάκος με το υγρό δημιουργειται 10η εβδομαδα για να φοβαται καποιος μην πιεζει αυτο. Το έμβρυο αλλωστε στην αρχή εκτός από πολυ μικρό δεν είναι στο πάνω μέρος της κοιλιάς είναι πιο κατω. Άσε και γω πολύ δύσκολο ύπνο...πολλές φορες για κάτι παντα έχω το νου νου. Παρασκευή έχουμε αυχενικη...είναι το άγχος νούμερο 4 για την έγκυο στη σειρά των αγχωτικων από ετ και μέρα....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Είναι πολύ μικρό στην αρχή...μικρότερο από 1 εκατοστό...δε μπορεί να επηρεαστεί από το μπρούμυτα...επίσης ο αμνιακος σάκος με το υγρό δημιουργειται 10η εβδομαδα για να φοβαται καποιος μην πιεζει αυτο. Το έμβρυο αλλωστε στην αρχή εκτός από πολυ μικρό δεν είναι στο πάνω μέρος της κοιλιάς είναι πιο κατω. Άσε και γω πολύ δύσκολο ύπνο...πολλές φορες για κάτι παντα έχω το νου νου. Παρασκευή έχουμε αυχενικη...είναι το άγχος νούμερο 4 για την έγκυο στη σειρά των αγχωτικων από ετ και μέρα....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να ηρεμήσεις και να το απολαύσεις🙏🏼🙏🏼

 

επισης βρε κορίτσια εγώ νιώθω παντού πρισμενη όπου και αν με ακουμπήσω πονάω είναι φυσιολογικό ;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bluee19 said:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να ηρεμήσεις και να το απολαύσεις🙏🏼🙏🏼

 

επισης βρε κορίτσια εγώ νιώθω παντού πρισμενη όπου και αν με ακουμπήσω πονάω είναι φυσιολογικό ;

Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο το πρηξιμο..Εγω δεν εχω πολλα συμπτωματα ρε κοριτσια, να ανηυσχησω? 🤨

9 hours ago, Eflenew said:

Είναι πολύ μικρό στην αρχή...μικρότερο από 1 εκατοστό...δε μπορεί να επηρεαστεί από το μπρούμυτα...επίσης ο αμνιακος σάκος με το υγρό δημιουργειται 10η εβδομαδα για να φοβαται καποιος μην πιεζει αυτο. Το έμβρυο αλλωστε στην αρχή εκτός από πολυ μικρό δεν είναι στο πάνω μέρος της κοιλιάς είναι πιο κατω. Άσε και γω πολύ δύσκολο ύπνο...πολλές φορες για κάτι παντα έχω το νου νου. Παρασκευή έχουμε αυχενικη...είναι το άγχος νούμερο 4 για την έγκυο στη σειρά των αγχωτικων από ετ και μέρα....

Αγχος νουμερο 4?? Ωραια το εθεσες  😆 Με το καλο να πανε ολα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , artemis88 είπε:

Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο το πρηξιμο..Εγω δεν εχω πολλα συμπτωματα ρε κοριτσια, να ανηυσχησω? 🤨

Αγχος νουμερο 4?? Ωραια το εθεσες  😆 Με το καλο να πανε ολα!!η 

Just now, Bluee19 είπε:
πρίν από 38 λεπτά , artemis88 είπε:

Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο το πρηξιμο..Εγω δεν εχω πολλα συμπτωματα ρε κοριτσια, να ανηυσχησω? 🤨

Αγχος νουμερο 4?? Ωραια το εθεσες  😆 Με το καλο να πανε ολα!!η 

Η αλήθεια είναι πως μετά την ετ έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο και έβαλα κοιλιά άρα μπορεί να είναι από αυτό το πρηξιμοοο

Εσυ κανένα πρήξιμο ; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Είναι πολύ μικρό στην αρχή...μικρότερο από 1 εκατοστό...δε μπορεί να επηρεαστεί από το μπρούμυτα...επίσης ο αμνιακος σάκος με το υγρό δημιουργειται 10η εβδομαδα για να φοβαται καποιος μην πιεζει αυτο. Το έμβρυο αλλωστε στην αρχή εκτός από πολυ μικρό δεν είναι στο πάνω μέρος της κοιλιάς είναι πιο κατω. Άσε και γω πολύ δύσκολο ύπνο...πολλές φορες για κάτι παντα έχω το νου νου. Παρασκευή έχουμε αυχενικη...είναι το άγχος νούμερο 4 για την έγκυο στη σειρά των αγχωτικων από ετ και μέρα....

Με το καλο!! Ολα καλα θα πανε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να ηρεμήσεις και να το απολαύσεις🙏🏼🙏🏼

 

επισης βρε κορίτσια εγώ νιώθω παντού πρισμενη όπου και αν με ακουμπήσω πονάω είναι φυσιολογικό ;

Γενικά είμαι ηρεμη...ήταν πολύ δύσκολες οι πρώτες 2 βδομάδες μετά τη θετική χοριακη...δύσκολες ως προς το άγχος, τις σημαντικές αλλαγές στην καθημερινοτητα μου. Τώρα είμαι οκ γενικά! Θεωρώ ότι θα γίνει ότι θέλει ο Θεός! Δε μπορώ να κάνω κάτι! Και ευτυχώς εως τώρα έχω εύκολη εγκυμοσυνη. Δε λέω...έχω εννοια και άγχος για την αυχενική την Παρασκευή αλλά είναι μεμονωμένο. Στην καθημερινότητα είμαι ηρεμη και χαλαρή...όταν δε με τσατίζουν οι υπόλοιποι 😁😁😁

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Bluee19 said:

Η αλήθεια είναι πως μετά την ετ έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο και έβαλα κοιλιά άρα μπορεί να είναι από αυτό το πρηξιμοοο

Εσυ κανένα πρήξιμο ; 

Πρηξιμο εχω μονο στο στηθος αλλα δεν με ενοχλει στο αγγιγμα πχ απλα εχει λιγο φουσκωσει 😆

Εχω λιγη δυσκοιλιοτητα (αν και πινω πολυ νερο) και πολυυ κουραση. Αυτα για την ωρα..ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα και να ειμαι ακομα εγκυος 🙏🙏🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , artemis88 είπε:

Πρηξιμο εχω μονο στο στηθος αλλα δεν με ενοχλει στο αγγιγμα πχ απλα εχει λιγο φουσκωσει 😆

Εχω λιγη δυσκοιλιοτητα (αν και πινω πολυ νερο) και πολυυ κουραση. Αυτα για την ωρα..ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα και να ειμαι ακομα εγκυος 🙏🙏🙏

Μια χαρά έγκυος είσαι και χωρίς συμπτώματα το καλύτερο !!!!! Εγώ που κάθε μέρα βγάζω και λίγο καφέ τ να πω ; Τσάμπα φρικαρω λογικά 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Εγώ ακόμη το στήθος το βολεύω λίγο δεξιά λίγο αριστερά αλλά πρέπει να συνηθίσω πλαι😂

καλα είμαι σχετικά νεύρα έχω πολλά , υγρά βγάζω , νυστάζω πολύ και έχω λίγα τσιμπηματάκια αυτά και περιμένω πως και πως το ραντεβού την Πέμπτη !!!! Εσύ πως πας ;;;  Από συμπτώματα ; Ποτέ έχεις επόμενο ραντεβού ; 

Καλησπέρα!

Μια απο τα ιδια κ εγω, πρησμένο στηθος, νευρα (αν και μου τα δημιουργούν στη δουλειά, γιατί κατα τα αλλα εχω καλη διαθεση), τσιμπήματα που έρχονται και φεύγουν.. και ενταξει οσο περνάνε οι μερες νιωθω λιγο πιο κουρασμένη, Ειδικά τέτοιες ωρες..  α υγρα εχω κ εγω μπόλικα, φοράω σερβιετακι αναγκαστικά!

Την Παρασκευή εχω εγω.. αυριο εσυ!! Αντε να μας πεις!!!!  Γκουντ λακκκκκ 🧿❤️🙏

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πήγα έκτακτος σήμερα …

Μετά από μια εξωτερική δουλειά που πήγα μόλις γύρισα σπίτι έβγαλα λίγο αίμα και μετά ξεκίνησαν και πηγματαα ….επισης έκανα και τον πρώτο μου εμετόυληηηη!!!!

αρα πήγαμε στον γιατρό δόξα τα θεό ο σάκος είναι εκεί έχει μεγαλώσει αρκετά και πλέον φαίνεται και το εμβρυακι μας αλλά δεν μπορέσαμε να ακούσουμε μας είπε ο γιατρός την επόμενη φορά σίγουρα θα την ακούσουμε !!! Απλώς λόγω της αιμορραγίας θα κάτσω ξάπλα και θα ξεκινήσω αντιβίωση για μια βδομάδα 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...