Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Προσπάθεια εγκυμοσύνης μετά από αποβολή!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!Δυστυχώς το Μάρτιο βίωσα την εμπειρία της αποβολής!Ήμουν σε πολύ αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης!Ήμουν ενός μηνός και 1 εβδομάδας!Στο νοσοκομείο που πήγα χαρακτήρισαν την αποβολή ως παλίνδρομη κύηση, ενώ ο γιατρός μου έξω ως χημική (δεν έχω καταλάβει καθόλου τη διαφορά δυστυχώς).Δεν χρειάστηκε να μπω στο χειρουργείο, καθώς ήταν πολύ αρχικό στάδιο δεν είχε κάν διαμορφωθεί κάτι, οπότε αποβλήθηκε μόνο του.Για να πω την αλήθεια αν δεν είχα τόσο μεγάλη καθυστέρηση και δεν είχα κάνει τέστ και χοριακή, θα θεωρούσα το αίμα της αποβολής περίοδο, καθώς κράτησε 7 περίπου μέρες, όπως και η περίοδός μου.Από την αποβολή μέχρι σήμερα πέρασαν άλλοι 2 κύκλοι (Απρίλιος και Μάιος) εντελώς φυσιολογικοί, χωρίς κάποια καθυστέρηση κλπ. Είμαι τώρα σε γόνιμες μέρες και ήρθα σε επαφή με το σύζυγό μου χωρίς προφύλαξη.Δεν ξέρω αν έκανα καλά.Στο νοσοκομείο μου είπαν να περιμένω 3 μήνες,ο γιατρός έξω μου είπε να μην περιμένω καθόλου και να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια.Ποιά η άποψή σας;Έκανα καλά που άκουσα το γιατρό έξω; Είναι πιθανότερο να έχω μείνει τώρα έγκυος μετά την αποβολή;Αν ναι κινδυνεύω να έχω μωράκι με πρόβλημα;Είχε κάποια απο σας παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Kate86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!Δυστυχώς το Μάρτιο βίωσα την εμπειρία της αποβολής!Ήμουν σε πολύ αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης!Ήμουν ενός μηνός και 1 εβδομάδας!Στο νοσοκομείο που πήγα χαρακτήρισαν την αποβολή ως παλίνδρομη κύηση, ενώ ο γιατρός μου έξω ως χημική (δεν έχω καταλάβει καθόλου τη διαφορά δυστυχώς).Δεν χρειάστηκε να μπω στο χειρουργείο, καθώς ήταν πολύ αρχικό στάδιο δεν είχε κάν διαμορφωθεί κάτι, οπότε αποβλήθηκε μόνο του.Για να πω την αλήθεια αν δεν είχα τόσο μεγάλη καθυστέρηση και δεν είχα κάνει τέστ και χοριακή, θα θεωρούσα το αίμα της αποβολής περίοδο, καθώς κράτησε 7 περίπου μέρες, όπως και η περίοδός μου.Από την αποβολή μέχρι σήμερα πέρασαν άλλοι 2 κύκλοι (Απρίλιος και Μάιος) εντελώς φυσιολογικοί, χωρίς κάποια καθυστέρηση κλπ. Είμαι τώρα σε γόνιμες μέρες και ήρθα σε επαφή με το σύζυγό μου χωρίς προφύλαξη.Δεν ξέρω αν έκανα καλά.Στο νοσοκομείο μου είπαν να περιμένω 3 μήνες,ο γιατρός έξω μου είπε να μην περιμένω καθόλου και να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια.Ποιά η άποψή σας;Έκανα καλά που άκουσα το γιατρό έξω; Είναι πιθανότερο να έχω μείνει τώρα έγκυος μετά την αποβολή;Αν ναι κινδυνεύω να έχω μωράκι με πρόβλημα;Είχε κάποια απο σας παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ

Εάν δεν υπάρχει αποξεση μετά από έναν κύκλο μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις. Η αιτία που περιμένεις δεν είναι επειδή το παιδί θα έχει πρόβλημα . Η αιτία είναι για να ξεκουραστεί η μήτρα ώστε να αντέξει μια κύηση . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Εάν δεν υπάρχει αποξεση μετά από έναν κύκλο μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις. Η αιτία που περιμένεις δεν είναι επειδή το παιδί θα έχει πρόβλημα . Η αιτία είναι για να ξεκουραστεί η μήτρα ώστε να αντέξει μια κύηση . 

Eυχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι μου..και εγω εχω περασει απο την περιπετεια της αποβολης..πριν απο την κορη μου..ειχα αποβολη το νοεμβριο του 2021..και τον νοεμβριο του 2022 κρατησαμε στα χερια μας την μικρουλα μας..εγω εκανα αποξεση ημουν και εγω πολυ αρχη 8 εβδομαδων αλλα το εμβρυο σταματησε την αναπτηξη στις 5 εβδομαδες..η γιατρος μου ειπε αν νιωθω εγω ψυχολογικα ετοιμη να ξαναπροσπαθησουμε κατευθειαν..αλλα εγω περιμενα 2 κυκλους..και με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος ξανα με την κορη μου..εμενα μου ειπε να αρχισω προγεστερονη και παιδικη ασπιρινη οταν εμαθα οτι ειμαι ξανα εγκυος..και ολα πηγαν μια χαρα η μικρη ειναι μια χαρα δεν εχει καμια σχεση με το μωρο αν θα μεινεις συντομα εγκυος μετα απο αποβολη..και τωρα ειμαι ξανα εγκυος στο 2ο παιδακι μας..γι’αυτο δεν θελει αγχος και ολα θα πανε καλα..μιλησε με τον γιατρο σου οταν ξαναμεινεις εγκυος να αρχισεις προγεστερονη διοτι βοηθαει πολυ στην εγκυμοσυνη.. σου ευχομαι πολυ συντομα να εχεις ενα θετικοτατο τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...