Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Σε καταλαβαινω πραγματικα. Ολοι μας τα εχουμε σκεφτει και καλα κανεις και τα μοιραζεσαι..(Οτι χασαμε χρόνο και ολα αυτα)

      Αλλα δεν υπαρχει σωστη και λαθος επιλογη κατα τη γνωμη μου, ολοι λιγο με οτι ψαξουμε,κρινουμε,ακουσουμε παμε..και στα 40 δε θα σου πουν πολλοι γιατροί να πας με δωρεα, απο τη δικη μου τουλαχιστον εμπειρια και απο μια φιλη τουλαχιστον, μη σας "κατηγορείς" σε καμια περιπτωση..και δεν ισχυει και δεν σας προσφερει και κατι..Εμενα δε μου την προτειναν καν τη δωρεα οι γιατροι..Και ας καναμε χρωμοσωμικους και βρισκαμε χρωμοσωμικα στα περισσότερα. Εγω το αποφασισα στις αρχες του 2024 οταν δεν αντεχα αλλο.

      και οπως ειπε και η @*Vasoula επειδη επισης πηρα απο τραπεζα ωαριων (απο εξωτερικό) τοσο ακριβως πηρε και σε μας,2 μηνες. Εχω ακουσει οτι οι αναμονες Ελλαδα εχουν ανεβει τελευταια ειναι η αληθεια.. Εγω ειχε μπει και σε 2 γιατρους σε λιστα αναμονης για να νιωθουμε κάπως οτι "το κυνηγαμε" ας πουμε και στον ενα που ναι και καπως ονομα μου χαν πει εχουν 75 κοπελες αναμονη. Κατα τη γνωμη μου αν το θελτε μην το αργειτε, και αν από αλλες εξετασεις πχ υστεροσκοπιση,σπερμα τα χετε ηδη κανει θεωρω οτι εχετε πολυ καλες πιθανοτητες με δωρεα..Σιγουρα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες αλλα σε μενα πχ που το θεμα ηταν οι φραγμενες σαλπιγκες και ειχα καλο ενδομητριο επιασε αμεσως..Και γω φοβομουν πάρα πολυ μην δεν πετυχει,αφου ενω δε θελαμε διδυμα σκεφτομουν να βαλω 2 βλαστοκυστες για να αυξησω τις πιθανοτητες και μόνο..Ολες τα ιδια αγχη περναμε..Και μεχρι να γεννηθει δεν νομιζω να σταματησουν τα αγχη..απλα ζω με αυτα :)

      Σου ευχομαι οτι καλυτερο!!! 

      • Δύναμη! 1
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Προσπαθω να γίνω κι εγώ μαμά και πριν ένα μήνα ήταν και η πρώτη μου προσπάθεια για εξωσωματική η οποία δυστυχώς δεν πήγε όπως το φανταζόμουν.Εβγαλα μόνο ενάμιση αβγουλακια τα οποία κανένα δε μεγάλωσε.Ο γιατρός μου είπε αν θέλω να ξαναπροσπαθήσω,αν και τόνισε για δωρεά ωαρίων κάτι που δε θέλω να σκεφτώ ακόμη.Γνωριζω ότι η ΑΜΗ μου έχει πέσει στο 0.11 αλλά έχω διαβάσει εδώ ότι αρκετές με λιγότερη καταφέρατε να κάνετε παιδάκι.Θα ήθελα τις γνώσεις και τις συμβουλές σας.Αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε ή πως σας χειρίστηκαν σε ανάλογη περίπτωση,θεωρώ ότι προφανώς λόγω ηλικίας (44) είμαι φτωχή αποκριτρια αλλά δεν υπάρχει κάτι ως λύση σε αυτό?. Ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Nina K. είπε:

Καλησπέρα σε όλους.Προσπαθω να γίνω κι εγώ μαμά και πριν ένα μήνα ήταν και η πρώτη μου προσπάθεια για εξωσωματική η οποία δυστυχώς δεν πήγε όπως το φανταζόμουν.Εβγαλα μόνο ενάμιση αβγουλακια τα οποία κανένα δε μεγάλωσε.Ο γιατρός μου είπε αν θέλω να ξαναπροσπαθήσω,αν και τόνισε για δωρεά ωαρίων κάτι που δε θέλω να σκεφτώ ακόμη.Γνωριζω ότι η ΑΜΗ μου έχει πέσει στο 0.11 αλλά έχω διαβάσει εδώ ότι αρκετές με λιγότερη καταφέρατε να κάνετε παιδάκι.Θα ήθελα τις γνώσεις και τις συμβουλές σας.Αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε ή πως σας χειρίστηκαν σε ανάλογη περίπτωση,θεωρώ ότι προφανώς λόγω ηλικίας (44) είμαι φτωχή αποκριτρια αλλά δεν υπάρχει κάτι ως λύση σε αυτό?. Ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Στα 44 όπως μπορεις να φανταστείς λύσεις δεν υπάρχουν . Απλά προσπαθείς σε φυσικό κύκλο πάντα χωρίς φάρμακα μόνο βιταμίνες Κ περιμένεις . Δυστυχώς η ηλικία είναι το θέμα Κ όχι η Αμη σου. Είναι διαφορετικό να έχεις χαμηλή Αμη στα 35 Κ διαφορετικό στα 44. Εάν έχεις χρήματα απλά προσπαθείς Κ ξαναπροσπαθεις Κ κυρίως χωρίς φάρμακα μην ταλαιπωρεις τον εαυτό σου με φάρμακα σε αυτές τις ηλικίες μόνο εξωσωματική σε φυσικό κύκλο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nina K. είπε:

Καλησπέρα σε όλους.Προσπαθω να γίνω κι εγώ μαμά και πριν ένα μήνα ήταν και η πρώτη μου προσπάθεια για εξωσωματική η οποία δυστυχώς δεν πήγε όπως το φανταζόμουν.Εβγαλα μόνο ενάμιση αβγουλακια τα οποία κανένα δε μεγάλωσε.Ο γιατρός μου είπε αν θέλω να ξαναπροσπαθήσω,αν και τόνισε για δωρεά ωαρίων κάτι που δε θέλω να σκεφτώ ακόμη.Γνωριζω ότι η ΑΜΗ μου έχει πέσει στο 0.11 αλλά έχω διαβάσει εδώ ότι αρκετές με λιγότερη καταφέρατε να κάνετε παιδάκι.Θα ήθελα τις γνώσεις και τις συμβουλές σας.Αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε ή πως σας χειρίστηκαν σε ανάλογη περίπτωση,θεωρώ ότι προφανώς λόγω ηλικίας (44) είμαι φτωχή αποκριτρια αλλά δεν υπάρχει κάτι ως λύση σε αυτό?. Ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Καλησπέρα.. ξεκίνησα προσπάθειες στα 42 και με ΑΜΗ λίγο μεγαλύτερη από τη δική σου. Πριν ξεκινήσω επισκέφτηκα 4 εξωσωματικους, από μεγάλα κέντρα όλους και διαφορετικών γενεών και νοοτροπίας. Η γνώμη όλων ήταν ότι σε αυτή την ηλικία είχα κάτω από 5% πιθανότητα να κάνω παιδί με δικά μου ωάρια. Έκανα 6 μήνες προσπάθεια, συνολικά, οι τρεις κατέληξαν σε ωοληψια και κανένα δεν προχώρησε. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα, 10 μηνών με δωρεά. Δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τι να κάνεις, τα δεδομένα όμως για γυναίκες της ηλικίας μας είναι πολύ συγκεκριμένα. Σκέψου καλά τι θες να κάνεις, μίλα και με άλλους γιατρούς αν χρειαστεί, ομως η δική μου εμπειρία είναι αυτή που σου περιγράφω..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...