Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Just now, a miracle please είπε:

      Εμένα απο τα 39 μου λένε για την ηλικία. Μετα την πρώτη μου αποβολή. Κάθε τι έχει να κάνει με την ηλικία σε κάθε συζήτηση. 

      Σου εύχομαι να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας.

       

      Αχ κορίτσι μου άστους να λένε μην σε παίρνει από κάτω...όλα θα πάνε καλά θα το δεις ... και του χρόνου πρώτα ο Θεός θα έχουμε το νινακι μας στην αγκαλιά μας ,ότι χρειαστείς στείλε μου 

      • Μου αρέσει 1
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Κορίτσια ειμαι ν τρελαθώ!! Δεν αντέχω άλλο! Όλα τα κουλά να συμβαίνουν σε εμένα! Να φτάνω στη πηγή κ να μην μπορώ να πιω!!

      Μόλις γύρισα από το  γιατρό, το εμβρυακι χωρίστηκε, είναι στον ίδιο σάκο κ όπως μας είπε μοιράζονται τον ίδιο πλακούντα!!! Πράγμα που δεν είναι καλό.....ο γιατρός είπε να κρατώ μικρό καλάθι καθώς αυτή η περίπτωση οδηγεί σε αποβολή κ αν σε περίπτωση μείνουν κ τα 2 γεννιούνται με συγγενείς ανωμαλιες!!

      Έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου, κλαίω από το ιατρείο, δε μπόρεσα να κρατηθώ να φύγω με τον άντρα μου  σε 2 βδομάδες θα πάω ξανά.

      Κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω πάνω σε αυτό το θέμα όπως τα υπόλοιπα κορίτσια όμως ελπίζω μέσα από τη καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να μεγαλώσουν τα μωράκια σου σωστά. Οντως από δω κ πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ παρα μόνο να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς. 🧡 Και θα συμφωνήσω να ζητήσεις ραντεβού λίγο νωρίτερα στο γιατρό σου.

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αν είναι σα να πιάνεσαι από γυμναστική τότε όντως παίζει να είναι μυικό. 
Ισως από το βάρος του μωρού. 

Σφήκες έχει ο πισινός του;😂😂😂

Καλησπέρα κορίτσια!!Σας διαβάζω και τώρα που κοιμούνται τα θηρία μου,θηλάζω το μωρό και μπήκα να διαβάσω τα νέα σας!!

@Fay_δεν ξέρω τι είναι αυτο που σου είπε ο γιατρός σου (αν και σε προηγούμενο post όπου αναφέρθηκες έχω μια ιδεα) αλλά το σίγουρο είναι ότι είναι πολύ πολύ θετικό που το βρήκε και θα κάνετε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε και τα μωρά και εσύ να είστε ασφαλείς και υγιείς!!Μπορώ να καταλάβω και τον προβληματισμό σου και το άγχος σου,αλλά πραγματικά πιστεύω όσα βρίσκουμε νωρίς,τόσο το καλύτερο!Και να σου πω και την αλήθεια πάντα είχα την εντύπωση ότι τα διδυμακια τα παίρνουν λιιιιιγο νωρίτερα.

 @marpi91και εγώ μια από τα ίδια !Ελεγα στο γιατρό με το που είδα το τραχηλικο βύσμα,και αν γενναω και δεν το καταλάβω??!Και μου λέει,αποκλείεται να γεννας και εσύ να ξαπλαρεις αραχτη!Μετά από 2 παιδιά ειδικά κάτι θα καταλάβεις!!!😅😅Και να πω την αληθεια,ενώ αυτός ο τοκετός ήταν ακόμα πιο γρήγορος και σε σχέση με τους άλλους 2,οι συσπασεις ήταν πολύ συγκεκριμένες !Τις ξεχωρίζεις άνετα από τα κλασσικά πετρώματα!Γιατί ασκούν έντονη πίεση προς τα κάτω!Εγώ αυτό το έπαθα όταν κοντυνε ο τράχηλος!Ήταν πολύ πιο επώδυνες!!Και όπως και να γυρνούσα η κοιλιά πετρωνε και πονουσα σαν πόνος περιόδου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Anna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Σας διαβάζω και τώρα που κοιμούνται τα θηρία μου,θηλάζω το μωρό και μπήκα να διαβάσω τα νέα σας!!

@Fay_δεν ξέρω τι είναι αυτο που σου είπε ο γιατρός σου (αν και σε προηγούμενο post όπου αναφέρθηκες έχω μια ιδεα) αλλά το σίγουρο είναι ότι είναι πολύ πολύ θετικό που το βρήκε και θα κάνετε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε και τα μωρά και εσύ να είστε ασφαλείς και υγιείς!!Μπορώ να καταλάβω και τον προβληματισμό σου και το άγχος σου,αλλά πραγματικά πιστεύω όσα βρίσκουμε νωρίς,τόσο το καλύτερο!Και να σου πω και την αλήθεια πάντα είχα την εντύπωση ότι τα διδυμακια τα παίρνουν λιιιιιγο νωρίτερα.

 @marpi91και εγώ μια από τα ίδια !Ελεγα στο γιατρό με το που είδα το τραχηλικο βύσμα,και αν γενναω και δεν το καταλάβω??!Και μου λέει,αποκλείεται να γεννας και εσύ να ξαπλαρεις αραχτη!Μετά από 2 παιδιά ειδικά κάτι θα καταλάβεις!!!😅😅Και να πω την αληθεια,ενώ αυτός ο τοκετός ήταν ακόμα πιο γρήγορος και σε σχέση με τους άλλους 2,οι συσπασεις ήταν πολύ συγκεκριμένες !Τις ξεχωρίζεις άνετα από τα κλασσικά πετρώματα!Γιατί ασκούν έντονη πίεση προς τα κάτω!Εγώ αυτό το έπαθα όταν κοντυνε ο τράχηλος!Ήταν πολύ πιο επώδυνες!!Και όπως και να γυρνούσα η κοιλιά πετρωνε και πονουσα σαν πόνος περιόδου!

Το πιστεύεις ότι δεν θυμάμαι καθόλου την αίσθηση; Λες και το μυαλό μας διαγράφει τον πόνο του τοκετού για να θέλουμε να ξανατεκνοποιησουμε! Καταλαβαίνω προφανώς ότι αυτό που νιώθω αυτές τις μέρες δεν είναι πόνος τοκετού αλλά δε μπορώ και να θυμηθώ το άλλο! Κυριακή κοντή γιορτή θα μου πεις..! Ας φτάσει με το καλό η Τετάρτη και ας βγει, ας κάτσει, ο,τι θέλει ας κάνει από κει και έπειτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Σφήκες έχει ο πισινός του;😂😂😂

Πραγματικά! Σήμερα με έσκασε λίγο γιατί παίζει να κοιμόταν ένα τρίωρο και αν δεν νιώσω να κλωτσαει για καμιά ώρα με πιάνει ένα ταρακουλο. Αλλά εντάξει επανηλθε στις παλιές του καλές κλωτσιές μετά 😂

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...