Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Just now, a miracle please είπε:

      Εμένα απο τα 39 μου λένε για την ηλικία. Μετα την πρώτη μου αποβολή. Κάθε τι έχει να κάνει με την ηλικία σε κάθε συζήτηση. 

      Σου εύχομαι να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας.

       

      Αχ κορίτσι μου άστους να λένε μην σε παίρνει από κάτω...όλα θα πάνε καλά θα το δεις ... και του χρόνου πρώτα ο Θεός θα έχουμε το νινακι μας στην αγκαλιά μας ,ότι χρειαστείς στείλε μου 

      • Μου αρέσει 1
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Κορίτσια ειμαι ν τρελαθώ!! Δεν αντέχω άλλο! Όλα τα κουλά να συμβαίνουν σε εμένα! Να φτάνω στη πηγή κ να μην μπορώ να πιω!!

      Μόλις γύρισα από το  γιατρό, το εμβρυακι χωρίστηκε, είναι στον ίδιο σάκο κ όπως μας είπε μοιράζονται τον ίδιο πλακούντα!!! Πράγμα που δεν είναι καλό.....ο γιατρός είπε να κρατώ μικρό καλάθι καθώς αυτή η περίπτωση οδηγεί σε αποβολή κ αν σε περίπτωση μείνουν κ τα 2 γεννιούνται με συγγενείς ανωμαλιες!!

      Έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου, κλαίω από το ιατρείο, δε μπόρεσα να κρατηθώ να φύγω με τον άντρα μου  σε 2 βδομάδες θα πάω ξανά.

      Κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω πάνω σε αυτό το θέμα όπως τα υπόλοιπα κορίτσια όμως ελπίζω μέσα από τη καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να μεγαλώσουν τα μωράκια σου σωστά. Οντως από δω κ πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ παρα μόνο να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς. 🧡 Και θα συμφωνήσω να ζητήσεις ραντεβού λίγο νωρίτερα στο γιατρό σου.

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Είναι δημόσιο νοσοκομείο αυτό; Γιατί στα δημόσια δεν έχει να κάνει με το κορονοιο. Είναι έτσι γενικότερα γιατί η αίθουσα τοκετού είναι μια και μπορεί να γεννάνε πολλές γυναίκες μαζί. Φυσικα θα ρωτήσω αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Κάνω κάτι μαθήματα με τη μαία από το ΚΥ που δουλεύει ο άντρας μου και το συζητούσαμε σήμερα και από ότι κατάλαβα είναι πολύ χειροτερο από ότι νόμιζα γιατί μου είπε ότι από την ώρα που θα μπω για πρόκληση δεν θα μπορώ να σηκώνομαι και κανονικά δεν επιτρέπεται να μπαίνει κανείς να με βλέπει. Και αυτο θα είναι για ώρες.. Μου είπε φυσικά να ρωτήσω μήπως και κάτι άλλαξε και επιτρέπουν να μπαίνει έστω και για λίγο αλλά πολύ δύσκολα. Έχει δουλέψει στα νοσοκομεία εδώ της βόρειας Ελλάδας η γυναίκα και τα έχει δει με τα μάτια της. Τι να πω, να ελπίζω ότι θα κάνουν εξαίρεση επειδή θα Με λυπηθούν λόγω ιστορικού; Με κόβω να ανεβάζω πίεση από το άγχος μου αν είμαι τόσες ώρες μόνη. 

Το Έλενα είναι δημόσιο αλλά είναι γυναικολογικό μαιευτικό νοσοκομείο αν δεν κάνω λάθος. Τη μαία τουλάχιστον θα την έχεις μαζί;

πρίν από 20 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ εδώ, 8+σήμερα για τις 36! Μετά θα χαλαρώσω και ας έρθει όποτε θέλει 😂

Μίλησα με τον γιατρό μου, με τη μαία μου, τους λέω παιδιά οπότε περπατάω έχω πετρώματα. Μόλις ξαπλώσω όλα κουλ! Και μου είπαν ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό, αύριο θα είμαι 35 εβδομάδων. Σήμερα μου είπαν να μετράω τις συσπάσεις και να τους πάρω το απόγευμα, μήπως μου πουν να πάω αύριο να κάνω ένα nst και έναν υπέρηχο να μου φύγει η κάψα 🫣

Τους εξήγησα ότι δεν με πονάει καθόλου, τίποτα και μου λέει η μαία, μην αγχώνεσαι, δεν υπάρχει γυναίκα που γεννούσε και δεν το κατάλαβε, θα πονέσεις 😂 στο μεταξύ εγώ λες και δεν έχω ξαναπεράσει πόνους τοκετού δύο φορές, σαν τη χαζή κάνω τώρα, το ξέρω..! Αλλά νιώθω ήδη καλύτερα που μου είπαν είναι όλα φυσιολογικά αυτά που νιώθω! 

Πώς ακριβώς να μετράς τις συσπάσεις; 
κι εμένα μού κάνει αρκετά συχνά έντονο πέτρωμα και νιώθω την κοιλιά να πιέζεται προς τα κάτω. Δε νιώθω να έχει εμπεδωθεί, απλά πετρώνει, νιώθω σα να πιέζεται η κύστη μου και πιέζεται η κοιλιά μου προς τα κάτω.

μην αισθάνεσαι άσχημα που τους ρωτάς, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και το ξέρεις, μπορεί σε αυτή να έχεις μόνο τις συσπάσεις και να μη νιώθεις πόνο. Καλά βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι θα γεννήσεις και δε θα το καταλάβεις 😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες! @ΧρυσαΜ από όσο κατάλαβα προφανώς θα υπάρχει μαια αλλά είναι μια για όλες. Έτσι όπως μου το εξήγησε η μαία που έχω τώρα επαφές συνήθως δεν προλαβαίνουν.. Δυστυχώς γνωρίζουμε καλά τι γίνεται στα νοσοκομεία και πόσο υποστελεχωμένα είναι. Μακάρι να μην πετύχω πολλή κίνηση από τοκετούς εκείνη τη μέρα! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Το Έλενα είναι δημόσιο αλλά είναι γυναικολογικό μαιευτικό νοσοκομείο αν δεν κάνω λάθος. Τη μαία τουλάχιστον θα την έχεις μαζί;

Πώς ακριβώς να μετράς τις συσπάσεις; 
κι εμένα μού κάνει αρκετά συχνά έντονο πέτρωμα και νιώθω την κοιλιά να πιέζεται προς τα κάτω. Δε νιώθω να έχει εμπεδωθεί, απλά πετρώνει, νιώθω σα να πιέζεται η κύστη μου και πιέζεται η κοιλιά μου προς τα κάτω.

μην αισθάνεσαι άσχημα που τους ρωτάς, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και το ξέρεις, μπορεί σε αυτή να έχεις μόνο τις συσπάσεις και να μη νιώθεις πόνο. Καλά βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι θα γεννήσεις και δε θα το καταλάβεις 😂

Τις μετράω με εφαρμογή. Παταω όταν ξεκινάει η σύσπαση και πάλι όταν σταματάει. Ώστε να καταγράφω πόσο διαρκεί, αν είναι συντονισμένες,αν αυξάνονται σε διάρκεια κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Τα δικά μου νέα τα εξής. Επανέλαβα όπως είχαμε πει με το γιατρό εξετάσεις για ήπαρ και χολή και ο γιατρός απεφάνθη πως ξεκινάω και κάνω χολοσταση κύησης. Το ευτυχές είναι ότι το βρήκαμε γιατί γενικα είναι επικίνδυνο αν αφεθεί. Την Πέμπτη έχω υπέρηχο και την άλλη βδομάδα ξανά εξετάσεις αιματος οι οποίες αν δεν έχουν βελτιωθεί θα γεννήσω την 35η εβδομάδα, δλδ σε 10 μέρες περίπου γι αυτο και μου είπε να κάνω δυο ενέσεις κορτιζόνης.. πολύ άγχος κορίτσια…αλλιώς τα περίμενα και αλλιώς τα βλέπω να έρχονται.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Τα δικά μου νέα τα εξής. Επανέλαβα όπως είχαμε πει με το γιατρό εξετάσεις για ήπαρ και χολή και ο γιατρός απεφάνθη πως ξεκινάω και κάνω χολοσταση κύησης. Το ευτυχές είναι ότι το βρήκαμε γιατί γενικα είναι επικίνδυνο αν αφεθεί. Την Πέμπτη έχω υπέρηχο και την άλλη βδομάδα ξανά εξετάσεις αιματος οι οποίες αν δεν έχουν βελτιωθεί θα γεννήσω την 35η εβδομάδα, δλδ σε 10 μέρες περίπου γι αυτο και μου είπε να κάνω δυο ενέσεις κορτιζόνης.. πολύ άγχος κορίτσια…αλλιώς τα περίμενα και αλλιώς τα βλέπω να έρχονται.. 

Εκτός από τις ενέσεις τι άλλη φαρμακευτική αγωγή πρέπει να ακολουθήσεις; Έλα μην το σκέφτεσαι έτσι, κάνε τον σταυρό σου (αν είσαι Χριστιανή βέβαια μην παρεξηγηθώ 😂) και πες δόξα τω Θεω που το ανακαλύψατε έγκαιρα και αποφύγατε τα χειρότερα. Όλα καλά θα πάνε!!!

@marpi91 ποια εφαρμογή έχεις;;;

@Nasiad όλα υπολειτουργούν σε αυτή τη ριμαδοχώρα, αναγκαστηκα το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι το μωρό σου, οτι πας για κάτι όμορφο, η γεννά είναι μια στιγμή μόνο….

Κορίτσια χθες και σήμερα είμαι σε κατάσταση Σνόρλαξ (για όσες έχουν δει παλιά Πόκεμον 😂). 
Καθε πρωί πάω τα παιδιά στο σχολείο και μετά πάμε με κάτι μαμάδες για έναν καφέ για καμία ώρα. Μετά συνήθως γύριζα σπίτι και έκανα διάφορες δουλειές. Έχω δυο μέρες τώρα που γυρίζω σπίτι και είμαι από καναπέ σε κρεβάτι και από κρεβάτι σε καναπέ. Και καλά χθες έκανα δυο τρεις δουλίτσες, σήμερα έπεσα για ύπνο και ξύπνησα τώρα. Το απόλυτο κενό 😂😂😂 λες και κάτι μου λέει «κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί πολύ σύντομα ξεκινάει ο αγώνας»

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΧρυσαΜ είπε:

Εκτός από τις ενέσεις τι άλλη φαρμακευτική αγωγή πρέπει να ακολουθήσεις; Έλα μην το σκέφτεσαι έτσι, κάνε τον σταυρό σου (αν είσαι Χριστιανή βέβαια μην παρεξηγηθώ 😂) και πες δόξα τω Θεω που το ανακαλύψατε έγκαιρα και αποφύγατε τα χειρότερα. Όλα καλά θα πάνε!!!

@marpi91 ποια εφαρμογή έχεις;;;

@Nasiad όλα υπολειτουργούν σε αυτή τη ριμαδοχώρα, αναγκαστηκα το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι το μωρό σου, οτι πας για κάτι όμορφο, η γεννά είναι μια στιγμή μόνο….

Εκτός από τις ενέσεις που είναι για τα πνευμονια των μωρών μου έδωσαν και χάπια για να πέσουν τα χολικα οξέα μπας και βγουν καλύτερες οι εξετάσεις την άλλη βδομάδα και μπορέσω να φτασω 36η. Τρέμω μην πάθουν κάτι τα μωράκια και επίσης τρέμω το ότι αν βγουν 35η θα μπουν σίγουρα θερμοκοιτίδα όσο καλό κ αν είναι το βάρος τους 😢

Εχω στεναχωρηθεί τι να λέμε. Αντί να περνάμε ξέγνοιαστα και ευχάριστα την εγκυμοσύνη μας συνεχώς κάτι προκύπτει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Fay_ είπε:

Εκτός από τις ενέσεις που είναι για τα πνευμονια των μωρών μου έδωσαν και χάπια για να πέσουν τα χολικα οξέα μπας και βγουν καλύτερες οι εξετάσεις την άλλη βδομάδα και μπορέσω να φτασω 36η. Τρέμω μην πάθουν κάτι τα μωράκια και επίσης τρέμω το ότι αν βγουν 35η θα μπουν σίγουρα θερμοκοιτίδα όσο καλό κ αν είναι το βάρος τους 😢

Εχω στεναχωρηθεί τι να λέμε. Αντί να περνάμε ξέγνοιαστα και ευχάριστα την εγκυμοσύνη μας συνεχώς κάτι προκύπτει..

Ποσό βάρος έχουν τώρα;;; Τώρα θα πας βήμα βήμα, αφού θα ξεκινήσεις την αγωγή, δε χρειάζεται να σκέφτεσαι το τι θα γίνει όταν γεννηθούν, θα σκέφτεσαι την επόμενη εξέταση σε μια εβδομάδα από τώρα. Ποσό είσαι τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Ποσό βάρος έχουν τώρα;;; Τώρα θα πας βήμα βήμα, αφού θα ξεκινήσεις την αγωγή, δε χρειάζεται να σκέφτεσαι το τι θα γίνει όταν γεννηθούν, θα σκέφτεσαι την επόμενη εξέταση σε μια εβδομάδα από τώρα. Ποσό είσαι τώρα;;;

Στον τελευταίο υπέρηχο πριν δυο εβδομάδες ο ένας ήταν 1860 και ο άλλος 1650. Τώρα την Πέμπτη στον υπέρηχο θα δούμε ποσο έχουν φτάσει. Ελπίζω ο ένας τουλάχιστον να είναι πάνω από 2 κιλά και ο αλλος να τα πλησιάζει. Την Παρασκευή θα μπω στην 34η εβδομάδα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Fay_ είπε:

Στον τελευταίο υπέρηχο πριν δυο εβδομάδες ο ένας ήταν 1860 και ο άλλος 1650. Τώρα την Πέμπτη στον υπέρηχο θα δούμε ποσο έχουν φτάσει. Ελπίζω ο ένας τουλάχιστον να είναι πάνω από 2 κιλά και ο αλλος να τα πλησιάζει. Την Παρασκευή θα μπω στην 34η εβδομάδα..

Είμαι σίγουρη ότι θα έχουν φτάσει τα 2 κιλά!!! Είσαι πολύ κοντά στις 36. Ποτε έχεις εξέταση; Την Τρίτη πάλι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Είμαι σίγουρη ότι θα έχουν φτάσει τα 2 κιλά!!! Είσαι πολύ κοντά στις 36. Ποτε έχεις εξέταση; Την Τρίτη πάλι;

Ναι αιματολογικες την Τρίτη, θα πήγαινα Δευτέρα αλλά είναι αργία, όποτε Τρίτη. Και από εκεί θα κριθεί η πορεία μας.. και τώρα την Πέμπτη υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Fay_ είπε:

Εκτός από τις ενέσεις που είναι για τα πνευμονια των μωρών μου έδωσαν και χάπια για να πέσουν τα χολικα οξέα μπας και βγουν καλύτερες οι εξετάσεις την άλλη βδομάδα και μπορέσω να φτασω 36η. Τρέμω μην πάθουν κάτι τα μωράκια και επίσης τρέμω το ότι αν βγουν 35η θα μπουν σίγουρα θερμοκοιτίδα όσο καλό κ αν είναι το βάρος τους 😢

Εχω στεναχωρηθεί τι να λέμε. Αντί να περνάμε ξέγνοιαστα και ευχάριστα την εγκυμοσύνη μας συνεχώς κάτι προκύπτει..

Είναι λογικό να πιεστηκες και να στεναχωριέσαι αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά. Το βρήκατε σύντομα και ακόμη κ αν γεννήσεις νωρίτερα ήδη τα μωράκια είναι σε καλή εβδομάδα και θα τα πάνε τέλεια! Ίσως πάει καλά και δεν χρειαστεί να γεννήσεις πρόωρα άρα δεν θα χρειαστούν θερμοκοιτιδα. Σε κάθε περίπτωση όλα είναι για καλο, πάρτο ένα βήμα την φορά και θα περάσει με υπομονή!  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Fay_ κορίτσι μου να λες καλά που το ανακαλύψατε εγκαίρως και θα κάνετε όλα όσα χρειάζονται για να είστε και τα μωράκια αλλά και εσύ υγιείς! Όλα θα είναι όπως πρέπει! Άλλωστε νομίζω τα περισσότερα διδυμούλια μπαίνουν έστω κάποιες ώρες θερμοκοιτίδα για παρακολούθηση! Είναι για το καλό τους και μόνο! Εγώ τόσες μέρες γκρινιάζω για τη θερμοκοιτίδα επειδή αν μπει, θα μπει από βλακεία δική μου που κουράστηκα πάρα πολύ, όχι για άλλο λόγο! 

@ΧρυσαΜ έχω διάφορες εφαρμογές. Αν πατήσεις στο play store contraction counter θα σου βγάλει αρκετές και μπορείς να επιλέξεις αυτή που σε βολεύει καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Είναι δημόσιο νοσοκομείο αυτό; Γιατί στα δημόσια δεν έχει να κάνει με το κορονοιο. Είναι έτσι γενικότερα γιατί η αίθουσα τοκετού είναι μια και μπορεί να γεννάνε πολλές γυναίκες μαζί. Φυσικα θα ρωτήσω αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Κάνω κάτι μαθήματα με τη μαία από το ΚΥ που δουλεύει ο άντρας μου και το συζητούσαμε σήμερα και από ότι κατάλαβα είναι πολύ χειροτερο από ότι νόμιζα γιατί μου είπε ότι από την ώρα που θα μπω για πρόκληση δεν θα μπορώ να σηκώνομαι και κανονικά δεν επιτρέπεται να μπαίνει κανείς να με βλέπει. Και αυτο θα είναι για ώρες.. Μου είπε φυσικά να ρωτήσω μήπως και κάτι άλλαξε και επιτρέπουν να μπαίνει έστω και για λίγο αλλά πολύ δύσκολα. Έχει δουλέψει στα νοσοκομεία εδώ της βόρειας Ελλάδας η γυναίκα και τα έχει δει με τα μάτια της. Τι να πω, να ελπίζω ότι θα κάνουν εξαίρεση επειδή θα Με λυπηθούν λόγω ιστορικού; Με κόβω να ανεβάζω πίεση από το άγχος μου αν είμαι τόσες ώρες μόνη. 

Ναι δημόσιο είναι. 

Πωω έχεις δίκιο..κ μένα δε θα μου άρεσε όλο αυτό, τόσες ώρες.. Παίζει να το κρατάνε επίτηδες έτσι για να τα σκάμε στα ιδιωτικά. Πάντως κάντε τη προσπάθεια σας, πρίξτε κ το γιατρό μήπως βοηθήσει, αφού εργάζεται και στον κλάδο ο άντρας σου.. Όπως κ να χει πάντως, είμαι βέβαιη ότι θα πάνε όλα περίφημα! Το χετε και οι δυο σας!💪💕 θα συγκεντρωθείς σε αυτά που θα σου λένε να κάνεις και θα ξεμπερδέψετε γρήγορα, μετά θα είστε όλοι αγκαλίτσα 🥰

12 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

Καλημέρα σας δεν ξέρω αν απευθύνομαι στο σωστό θέμα αν κάνω κάποιο λάθος διορθώσετε με....θέλω να ρωτήσω ....χθες ενώ δούλευα ένιωσα έντονη αδιαθεσία εμετό έκανα δύο φορές δεν μπορούσα να σταθώ όρθια έτοιμη για λιποθυμία ήμουν ανάκατο σούρες ζαλάδα αφού πήγα κ ξαπλωσα κάπου στο μαγαζί έκανα μια ώρα να σηκωθώ κ άι αυτό γιατί έπρεπε να έρθουν ν με πάρουν ...παρατήρησα ότι αδιαθετησα όμως μετά αφού συνήλθε....φανταστείτε ούτε αυτό μπορούσα ν αντιληφθώ....έχει καμία τέτοια συμπτώματα στην έναρξη της περιόδου της...? σκέφτομαι να πάρω την γυναικολόγο μου ν δω μήπως υπάρχει κάποιο άλλο θέμα ...πρώτη φορά μου συμβαίνει 

Το χω πάθει κατα τη διάρκεια της περιόδου από τον πόνο, πιο πριν όχι. Μπορεί να συνδέεται, μπορεί κ όχι κ να σε πείραξε απλά κάτι άλλο, κυκλοφορεί κ γαστρεντερίτιδα. Παρακολούθησε το 

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εκτός από τις ενέσεις τι άλλη φαρμακευτική αγωγή πρέπει να ακολουθήσεις; Έλα μην το σκέφτεσαι έτσι, κάνε τον σταυρό σου (αν είσαι Χριστιανή βέβαια μην παρεξηγηθώ 😂) και πες δόξα τω Θεω που το ανακαλύψατε έγκαιρα και αποφύγατε τα χειρότερα. Όλα καλά θα πάνε!!!

@marpi91 ποια εφαρμογή έχεις;;;

@Nasiad όλα υπολειτουργούν σε αυτή τη ριμαδοχώρα, αναγκαστηκα το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι το μωρό σου, οτι πας για κάτι όμορφο, η γεννά είναι μια στιγμή μόνο….

Κορίτσια χθες και σήμερα είμαι σε κατάσταση Σνόρλαξ (για όσες έχουν δει παλιά Πόκεμον 😂). 
Καθε πρωί πάω τα παιδιά στο σχολείο και μετά πάμε με κάτι μαμάδες για έναν καφέ για καμία ώρα. Μετά συνήθως γύριζα σπίτι και έκανα διάφορες δουλειές. Έχω δυο μέρες τώρα που γυρίζω σπίτι και είμαι από καναπέ σε κρεβάτι και από κρεβάτι σε καναπέ. Και καλά χθες έκανα δυο τρεις δουλίτσες, σήμερα έπεσα για ύπνο και ξύπνησα τώρα. Το απόλυτο κενό 😂😂😂 λες και κάτι μου λέει «κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί πολύ σύντομα ξεκινάει ο αγώνας»

Αυτό με το σνόρλαξ το χω κ γω, το μεσημέρι πέφτω τέζα 😬 βεβαια το βράδυ παίζει φουλ αυπνία 🥲

@Fay_ όντως αφού το ανακαλύψατε νωρίς όλα θα πάνε καλά, ακολουθείς ήδη θεραπεία. Τα μικρά σίγουρα θα χουν φτάσει το 2κιλο μέχρι Πέμπτη. Ότι σου πει ο γιατρός σου, είναι κ αυτός αλέρτ, μη το σκέφτεσαι παραπάνω. Λίγο έμεινε, είστε πολύ κοντά 🤗

Εγώ κορίτσια έχω άλλη απορία.. πετρώματα νομίζω δε πολυνιώθω ακόμα (έλεος 36η βδομάδα), ίσως άμα τεντώνεται υπερβόλικα ο μικρός κ είμαι όρθια (ίσως..). Αυτό που χω πάθει απτη προηγουμενη Πέμπτη, είναι που νιώθω έντονο πόνο χαμηλά κάτω απτη κοιλιά όταν περπατάω ή όταν πάω να ξαπλώσω κ να στρίψω στο πλάι (εκεί υποφέρω λίγο). Ο doc κ η μαία που ρώτησα μου είπαν είναι μυικό. Αύριο έχω πάλι ραντεβού, οπότε θα δούμε κ απο κοντά τι παίζει. Αλλα πραγματικά, το χει πάθει κάποια άλλη? Η αίσθηση είναι σα να χω φάει ξύλο ή όπως πιάνεσαι μετά τη γυμναστική😅

Link to comment
Share on other sites

@DepiDukes το άγχος και τη πίεση μου κυρίως φοβάμαι, μη φάω καμία καισαρική για άσχετα δηλαδή 🤦 αλλά ελπίζω ότι θα πάει καλά τι στο καλό. 

Εγώ τέτοιο πόνο δεν νιώθω, έχω μερικά πετρώματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι και πολλά άλλα είναι ακόμη 33η εβδομάδα οπότε έχουμε ακόμη. Εμένα πιάνονται πολύ τα πόδια ψηλά στη λεκάνη, πολύ κουραστικό δεν ξέρω πως να ξαπλώσω και πως να κάτσω. 

Επίσης νομίζω ότι ο μικρός προχθές πάλι γύρισε ανάποδα ενώ είχε επιτέλους γυρίσει με το κεφάλι τελευταία. Ένιωσα εκεί που ξάπλωνα ένα τέτοιο γκλου γκλου, τέρμα σιχαμενο και περίεργο σαν συναίσθημα. Και από εκείνη την ώρα οι κλωτσιές είναι χαμηλά. Χθες σαν να πήγε να γυρίσει πάλι αλλά από εκείνη την ώρα νιώθω μια πάνω μια κάτω χτυπήματα, άκρη δεν βγάζω. Μιλάμε για τρελός κωλοτουμπας 😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DepiDukes είπε:

Ναι δημόσιο είναι. 

Πωω έχεις δίκιο..κ μένα δε θα μου άρεσε όλο αυτό, τόσες ώρες.. Παίζει να το κρατάνε επίτηδες έτσι για να τα σκάμε στα ιδιωτικά. Πάντως κάντε τη προσπάθεια σας, πρίξτε κ το γιατρό μήπως βοηθήσει, αφού εργάζεται και στον κλάδο ο άντρας σου.. Όπως κ να χει πάντως, είμαι βέβαιη ότι θα πάνε όλα περίφημα! Το χετε και οι δυο σας!💪💕 θα συγκεντρωθείς σε αυτά που θα σου λένε να κάνεις και θα ξεμπερδέψετε γρήγορα, μετά θα είστε όλοι αγκαλίτσα 🥰

Το χω πάθει κατα τη διάρκεια της περιόδου από τον πόνο, πιο πριν όχι. Μπορεί να συνδέεται, μπορεί κ όχι κ να σε πείραξε απλά κάτι άλλο, κυκλοφορεί κ γαστρεντερίτιδα. Παρακολούθησε το 

Αυτό με το σνόρλαξ το χω κ γω, το μεσημέρι πέφτω τέζα 😬 βεβαια το βράδυ παίζει φουλ αυπνία 🥲

@Fay_ όντως αφού το ανακαλύψατε νωρίς όλα θα πάνε καλά, ακολουθείς ήδη θεραπεία. Τα μικρά σίγουρα θα χουν φτάσει το 2κιλο μέχρι Πέμπτη. Ότι σου πει ο γιατρός σου, είναι κ αυτός αλέρτ, μη το σκέφτεσαι παραπάνω. Λίγο έμεινε, είστε πολύ κοντά 🤗

Εγώ κορίτσια έχω άλλη απορία.. πετρώματα νομίζω δε πολυνιώθω ακόμα (έλεος 36η βδομάδα), ίσως άμα τεντώνεται υπερβόλικα ο μικρός κ είμαι όρθια (ίσως..). Αυτό που χω πάθει απτη προηγουμενη Πέμπτη, είναι που νιώθω έντονο πόνο χαμηλά κάτω απτη κοιλιά όταν περπατάω ή όταν πάω να ξαπλώσω κ να στρίψω στο πλάι (εκεί υποφέρω λίγο). Ο doc κ η μαία που ρώτησα μου είπαν είναι μυικό. Αύριο έχω πάλι ραντεβού, οπότε θα δούμε κ απο κοντά τι παίζει. Αλλα πραγματικά, το χει πάθει κάποια άλλη? Η αίσθηση είναι σα να χω φάει ξύλο ή όπως πιάνεσαι μετά τη γυμναστική😅

Αν είναι σα να πιάνεσαι από γυμναστική τότε όντως παίζει να είναι μυικό. 
Ισως από το βάρος του μωρού. 

1 ώρα πρίν, Nasiad είπε:

@DepiDukes το άγχος και τη πίεση μου κυρίως φοβάμαι, μη φάω καμία καισαρική για άσχετα δηλαδή 🤦 αλλά ελπίζω ότι θα πάει καλά τι στο καλό. 

Εγώ τέτοιο πόνο δεν νιώθω, έχω μερικά πετρώματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι και πολλά άλλα είναι ακόμη 33η εβδομάδα οπότε έχουμε ακόμη. Εμένα πιάνονται πολύ τα πόδια ψηλά στη λεκάνη, πολύ κουραστικό δεν ξέρω πως να ξαπλώσω και πως να κάτσω. 

Επίσης νομίζω ότι ο μικρός προχθές πάλι γύρισε ανάποδα ενώ είχε επιτέλους γυρίσει με το κεφάλι τελευταία. Ένιωσα εκεί που ξάπλωνα ένα τέτοιο γκλου γκλου, τέρμα σιχαμενο και περίεργο σαν συναίσθημα. Και από εκείνη την ώρα οι κλωτσιές είναι χαμηλά. Χθες σαν να πήγε να γυρίσει πάλι αλλά από εκείνη την ώρα νιώθω μια πάνω μια κάτω χτυπήματα, άκρη δεν βγάζω. Μιλάμε για τρελός κωλοτουμπας 😂

Σφήκες έχει ο πισινός του;😂😂😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...