Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

Αχ με έχετε τρομάξει βρε κορίτσια με το θέμα καισαρικές.. τι να κάνω κ εγω η καημένη που ήθελα πολύ να ζήσω τον φτ αλλά λόγω δίδυμων θα πάμε με καισαρική.. Αλλά διαβάζω αυτά που λέτε και απελπίζομαι.
Ας έχουμε όλες μια καλή και ασφαλή γεννά και να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας υγιή 🩵

@marpi91 λέγοντας Οδυσσέας κατάλαβα ποιος είναι ο γιατρός σου. Τον είχα κ εγω ουσα ανύπαντρη ακόμα για τα κλασικά ετήσια τσεκ απ κτλ.. Μετά μετακόμισα όμως βόρεια και δεν βόλευε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Fay_ είπε:

Αχ με έχετε τρομάξει βρε κορίτσια με το θέμα καισαρικές.. τι να κάνω κ εγω η καημένη που ήθελα πολύ να ζήσω τον φτ αλλά λόγω δίδυμων θα πάμε με καισαρική.. Αλλά διαβάζω αυτά που λέτε και απελπίζομαι.
Ας έχουμε όλες μια καλή και ασφαλή γεννά και να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας υγιή 🩵

@marpi91 λέγοντας Οδυσσέας κατάλαβα ποιος είναι ο γιατρός σου. Τον είχα κ εγω ουσα ανύπαντρη ακόμα για τα κλασικά ετήσια τσεκ απ κτλ.. Μετά μετακόμισα όμως βόρεια και δεν βόλευε..

Αν ο γιατρός σου είναι καλός όλα μια χαρά θα πάνε. Μην λέμε μόνο τα καλα για τον φυσιολογικό κ εκεί μπορεί να σκιστεις πολύ και να είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα οπότε είναι και λίγο το κάθε σώμα πως τα αντιμετωπίζει τα πράγματα, και φυσικά ο γιατρός. Η αδερφή μου πχ ενώ μπορούσε στο δεύτερο να το γυρίσει σε φυσιολογικό μόνη της επέλεξε την καισαρική ξανά γιατί ναι μεν εγώ καθόμουν από τη πρώτη μέρα αλλά κ εκείνη είχε καλή ανάρρωση και δεν την ένοιαζε να το ξανά περάσει. Εχω και γνωστή που σε 9 μέρες γύρισε στη δουλειά της μετά από καισαρική. Άρα μην φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά! Εξάλλου ότι και να λέμε το βασικό είναι να έρθουν τα μωράκια μας και όλα θα τα ξεχάσουμε μετά 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nasiad είπε:

Αν ο γιατρός σου είναι καλός όλα μια χαρά θα πάνε. Μην λέμε μόνο τα καλα για τον φυσιολογικό κ εκεί μπορεί να σκιστεις πολύ και να είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα οπότε είναι και λίγο το κάθε σώμα πως τα αντιμετωπίζει τα πράγματα, και φυσικά ο γιατρός. Η αδερφή μου πχ ενώ μπορούσε στο δεύτερο να το γυρίσει σε φυσιολογικό μόνη της επέλεξε την καισαρική ξανά γιατί ναι μεν εγώ καθόμουν από τη πρώτη μέρα αλλά κ εκείνη είχε καλή ανάρρωση και δεν την ένοιαζε να το ξανά περάσει. Εχω και γνωστή που σε 9 μέρες γύρισε στη δουλειά της μετά από καισαρική. Άρα μην φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά! Εξάλλου ότι και να λέμε το βασικό είναι να έρθουν τα μωράκια μας και όλα θα τα ξεχάσουμε μετά 😊

Ναι του έχω εμπιστοσύνη του γιατρού και ελπίζω να αποδειχθεί ελαφροχέρης ☺️

ειμαι σίγουρη όμως, όπως λες κ εσυ, ότι παίρνοντας τα μωράκια αγκαλιά ξεχνιούνται όλες οι δυσκολίες και οι πόνοι 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, DepiDukes είπε:

Γλυκούλιαα🥰💖 κάνετε rooming in? 

Μπράβο πάντως καλά κάνεις, άραξε να ξεκουραστείς και να αναρρώσεις φουλ.

Έλεος με τον γιατρό της διπλανής, έχουμε κανονικοποιήσει τα ψαλίδια και βγάζουμε "περίεργη" και την φύση τώρα..τι να πω....

Ο δικός μου σήμερα ευτυχώς μου συζητούσε πάλι για ΦΤ, τώρα τι θα γίνει στη πράξη θα το δούμε τελευταία στιγμή.. Πάντως με κανόνισε με μαία του νοσοκομείου που θα είναι δίπλα μου σε όλα.

Άννα κ γω Ιασώ θα είμαι! Από φαί πως πάνε εκεί??😛

Ναι έκανα rooming in!Αν και μου είπε η μαία μου ότι πλέον όλα τα μωράκια είναι στο δωμάτιο με την μαμά (εννοείται βέβαια αν θες να ξεκουραστεις/να κάνεις ένα μπάνιο /να το δώσεις μέσα για τον Φ,Χ,ψ λόγο γινεται).Είμαι στο 4ο όροφο σε δίκλινο και σήμερα πήρε η κοπέλα που ήμασταν μαζί εξιτήριο,οπότε είμαι μόνη μου!

Από φαγητό οκ..σαν του Ρέα (με αυτό μπορώ να συγκρινω) δεν είναι.. Το πρωινό (ειδικά για μένα που τρώω πολυ) θα μπορούσε να είναι πιο πλούσιο!Πχ αυγό είχε μόνο την πρώτη μέρα!Τις 2 μέρες είχε 2 κρουασανακια βουτυρου(μεσσαια),ένα κομματάκι κέικ,2 φρυγανιές και μια Μαρμελάδα ή μελι(τα δειγματακια τα μικρα).Καφές και γάλα!Αυτά!

Και ειδικά το βράδυ που θηλάζω και δεν τρώω το πρωί είμαι σαν λυκανθρωπος!!!

Αλλά ευτυχώς έχει καμμια κρέμα,ζελέ ή ρυζόγαλο μετά και στις 12  φέρνουν το μεσημεριανό που είναι τίμιο.. Όχι σαν του Ρέα,αλλά οκ..Μετά πάλι σου φέρνουν κάποιο φρούτο ή ζελε/κρέμα και κατά τις 6 με 6.30 το βραδινό (αντίστοιχο του μεσημεριανου) καλή ποσότητα.

Αλλά από εξυπηρέτηση είναι χαλια(καλείς μια μαία και 95% θα έρθει μετα από μισή ώρα και αν...) Και δε φταίνε οι κοπέλες!Αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνουν να εξυπηρετησουν!!

Σε καμμια καμμια περίπτωση τα χρήματα που πληρώνεις δεν αντιστοιχούν με την φροντίδα που θα λάβεις!Αλλά οκ..Σήμερα η διπλανή μου πήρε εξιτήριο!Κατά την εισαγωγή (εκεί που σου κάνουν καρδιογραφημα,ξύρισμα κτλ)σου κάνουν και ένα ραπιτ τεστ!Πάει η κοπέλα να πάρει εξιτήριο σήμερα και της λένε έχεις υπόλοιπο!!!10.67 (περίπου 11 ευρώ αν θυμαμαι κάτι λαθος) για το τεστ που της έκαναν για να μπει να γεννήσει!!!Ο,τι να ναι!!Λες και τα 2 χιλιάρικα δεν τους φτάνουν!Α και να προσέξεις με το δωμάτιο!!Ζητάς 3κλινο και σου λένε δεν έχουν και να πας σε 2κλινο με επιπλέον χρέωση 90 ευρώ τη μέρα!!Εκεί να επιμείνεις σε 3 κοινό!Ή αν μπεις σε 2κλινο να τονίσεις ότι θέλεις 3κλινο και είναι δικό τους θέμα που δεν έχουν να σε εξυπηρετησουν!Την κοπέλα δεν τη χρέωσαν έξτρα!Εγώ θα το ανακαλύψω αύριο!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anna1986 είπε:

Ναι έκανα rooming in!Αν και μου είπε η μαία μου ότι πλέον όλα τα μωράκια είναι στο δωμάτιο με την μαμά (εννοείται βέβαια αν θες να ξεκουραστεις/να κάνεις ένα μπάνιο /να το δώσεις μέσα για τον Φ,Χ,ψ λόγο γινεται).Είμαι στο 4ο όροφο σε δίκλινο και σήμερα πήρε η κοπέλα που ήμασταν μαζί εξιτήριο,οπότε είμαι μόνη μου!

Από φαγητό οκ..σαν του Ρέα (με αυτό μπορώ να συγκρινω) δεν είναι.. Το πρωινό (ειδικά για μένα που τρώω πολυ) θα μπορούσε να είναι πιο πλούσιο!Πχ αυγό είχε μόνο την πρώτη μέρα!Τις 2 μέρες είχε 2 κρουασανακια βουτυρου(μεσσαια),ένα κομματάκι κέικ,2 φρυγανιές και μια Μαρμελάδα ή μελι(τα δειγματακια τα μικρα).Καφές και γάλα!Αυτά!

Και ειδικά το βράδυ που θηλάζω και δεν τρώω το πρωί είμαι σαν λυκανθρωπος!!!

Αλλά ευτυχώς έχει καμμια κρέμα,ζελέ ή ρυζόγαλο μετά και στις 12  φέρνουν το μεσημεριανό που είναι τίμιο.. Όχι σαν του Ρέα,αλλά οκ..Μετά πάλι σου φέρνουν κάποιο φρούτο ή ζελε/κρέμα και κατά τις 6 με 6.30 το βραδινό (αντίστοιχο του μεσημεριανου) καλή ποσότητα.

Αλλά από εξυπηρέτηση είναι χαλια(καλείς μια μαία και 95% θα έρθει μετα από μισή ώρα και αν...) Και δε φταίνε οι κοπέλες!Αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνουν να εξυπηρετησουν!!

Σε καμμια καμμια περίπτωση τα χρήματα που πληρώνεις δεν αντιστοιχούν με την φροντίδα που θα λάβεις!Αλλά οκ..Σήμερα η διπλανή μου πήρε εξιτήριο!Κατά την εισαγωγή (εκεί που σου κάνουν καρδιογραφημα,ξύρισμα κτλ)σου κάνουν και ένα ραπιτ τεστ!Πάει η κοπέλα να πάρει εξιτήριο σήμερα και της λένε έχεις υπόλοιπο!!!10.67 (περίπου 11 ευρώ αν θυμαμαι κάτι λαθος) για το τεστ που της έκαναν για να μπει να γεννήσει!!!Ο,τι να ναι!!Λες και τα 2 χιλιάρικα δεν τους φτάνουν!Α και να προσέξεις με το δωμάτιο!!Ζητάς 3κλινο και σου λένε δεν έχουν και να πας σε 2κλινο με επιπλέον χρέωση 90 ευρώ τη μέρα!!Εκεί να επιμείνεις σε 3 κοινό!Ή αν μπεις σε 2κλινο να τονίσεις ότι θέλεις 3κλινο και είναι δικό τους θέμα που δεν έχουν να σε εξυπηρετησουν!Την κοπέλα δεν τη χρέωσαν έξτρα!Εγώ θα το ανακαλύψω αύριο!!!!

Καλά με τόσα λεφτά θα έπρεπε να σαν δίνουν ότι θέλετε και όσα θέλετε γενικά. Άκου εκεί να χρεώσουν το ραπίντ. Δεν έβαλες και εσύ τον σύζυγό να σου φέρει διάφορα σνακ να μην πεινάς ενδιάμεσα;; Εγώ όταν είχα μείνει στο νοσοκομείο το είχα κάνει μίνι μάρκετ 😂 και τώρα έτσι το κόβω, σιγά μην κάθομαι να πεινάω 😂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω έχω σνακ και τέτοια.. Έχω όμως και 23 ολόκληρα κιλά κληρονομιά!!Και του ζήτησα φρούτα!Έχω και 4 κουτιά γλυκά που μου κλείνουν το μάτι,αλλά εγω βράχος!!!!!😅😅😅

Just now, Anna1986 είπε:

Να σου πω έχω σνακ και τέτοια.. Έχω όμως και 23 ολόκληρα κιλά κληρονομιά!!Και του ζήτησα φρούτα!Έχω και 4 κουτιά γλυκά που μου κλείνουν το μάτι,αλλά εγω βράχος!!!!!😅😅😅

Α καλά!!Και να ξέρεις @DepiDukesκάτω το κυλικείο φαρμακείο!!!Πήγε χθες η διπλανή να πάρει πατατάκια!!!!Μια μάρκα που δεν την ξέρω!Πατατάκια με αλάτι!6.90!!!Ο καφές σε πλαστικο 4.70 ή 3.70!Ένα τιραμισου κουτσικο 7 ευρώ!!Γενικά τιμές φωτιά!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anna1986 είπε:

Να σου πω έχω σνακ και τέτοια.. Έχω όμως και 23 ολόκληρα κιλά κληρονομιά!!Και του ζήτησα φρούτα!Έχω και 4 κουτιά γλυκά που μου κλείνουν το μάτι,αλλά εγω βράχος!!!!!😅😅😅

Α καλά!!Και να ξέρεις @DepiDukesκάτω το κυλικείο φαρμακείο!!!Πήγε χθες η διπλανή να πάρει πατατάκια!!!!Μια μάρκα που δεν την ξέρω!Πατατάκια με αλάτι!6.90!!!Ο καφές σε πλαστικο 4.70 ή 3.70!Ένα τιραμισου κουτσικο 7 ευρώ!!Γενικά τιμές φωτιά!!!

Ε κι εσύ με τη μία διατροφή θέλεις! Βγες με το καλό και σπίτι σου θα τρως όμορφα και ισορροπημένα και θα τα χάσεις. Εξάλλου είπαμε είσαι από αυτές τις τυχερές που είστε αδύνατες μια ζωή! Σίγουρα θα τα χάσεις σε λίγο καιρό! 

Καλά τέτοιες τιμές αν είναι δυνατόν.. άρα από το κανονικό μάρκετ μεταφορά να φέρνουν οι συγγενείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Εγώ είμαι υπέρ να είναι έτοιμα βαλίτσα κτλ γιατί υπάρχουν και οι τοκετοί εξπρές. Εγώ στην ουσία είχα οξύ τοκετό. Με έπιασαν χαλαροι πόνοι κάπου 7 το πρωί, είχα διαστολή 3 μέχρι τις 11-12 περίπου και μετα απλά εξελίχθηκε τόσο γρήγορα που μέχρι να κάνουμε επισκληριδιο είχε φτάσει 6. Μόλις έγινε η επισκληριδιος και στο μισάωρο είπα πως από πονους γέννησα μέσα σε μισή ώρα. Και όλα αυτά σε πρώτο παιδί.. ας είναι η βαλίτσα και το πλάνο έτοιμο για σιγουριά 😂

Μωρέ να είναι έτοιμη η βαλίτσα, δεν αντιλέγω, εγώ πιο πολύ το ανέφερα για να μην αγχώνεται, δεν είναι λίγες οι κοπέλες που τις πιάνει πανικός εκείνη τη στιγμή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Αχ με έχετε τρομάξει βρε κορίτσια με το θέμα καισαρικές.. τι να κάνω κ εγω η καημένη που ήθελα πολύ να ζήσω τον φτ αλλά λόγω δίδυμων θα πάμε με καισαρική.. Αλλά διαβάζω αυτά που λέτε και απελπίζομαι.
Ας έχουμε όλες μια καλή και ασφαλή γεννά και να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας υγιή 🩵

@marpi91 λέγοντας Οδυσσέας κατάλαβα ποιος είναι ο γιατρός σου. Τον είχα κ εγω ουσα ανύπαντρη ακόμα για τα κλασικά ετήσια τσεκ απ κτλ.. Μετά μετακόμισα όμως βόρεια και δεν βόλευε..

Καλέ αλήθεια; Είχαμε τον ίδιο γιατρό; Ήσουν ευχαριστημένη; Εγώ τον λατρεύω! Είναι ολίγον αυστηρός και υπερβολικός με τα κιλά, τις εξετάσεις και όλα όσα ζητάει να κάνω αλλά τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.

Εσύ βρε γιατί τρόμαξες; Τα διδυμακια είναι κλασική περίπτωση που για την ασφάλεια των μωρών και των μαμάδων γίνεται καισαρική για να είναι όλα ελεγχόμενα! Εμείς λέμε ξεκάθαρα εδώ για την περίπτωση γιατρών που "βιάζονται" και σκέφτονται τις πιο απίθανες δικαιολογίες για να πάρουν περισσότερα χρήματα με λιγότερο κόπο! Υπάρχουν φίλες μου που είναι φανατικές της καισαρικής θέλω να σου πω! Μέχρι και η μαμά μου μου έλεγε πριν γεννήσω "άντε βρε χαζή, μπες εκεί 10' να μην ταλαιπωρηθεί ούτε το μωρό ούτε εσύ"! Σημασία έχει να πάρουμε όλες τα μωράκια μας υγιή στην αγκαλιά και να ζήσουμε το θαύμα της ζωής με όποιο τρόπο για 1η, 2η, 3η, 4η φορά.. δεν έχει σημασία! Κάθε φορά είναι μοναδικη! 🩷🩵

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλέ αλήθεια; Είχαμε τον ίδιο γιατρό; Ήσουν ευχαριστημένη; Εγώ τον λατρεύω! Είναι ολίγον αυστηρός και υπερβολικός με τα κιλά, τις εξετάσεις και όλα όσα ζητάει να κάνω αλλά τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.

Εσύ βρε γιατί τρόμαξες; Τα διδυμακια είναι κλασική περίπτωση που για την ασφάλεια των μωρών και των μαμάδων γίνεται καισαρική για να είναι όλα ελεγχόμενα! Εμείς λέμε ξεκάθαρα εδώ για την περίπτωση γιατρών που "βιάζονται" και σκέφτονται τις πιο απίθανες δικαιολογίες για να πάρουν περισσότερα χρήματα με λιγότερο κόπο! Υπάρχουν φίλες μου που είναι φανατικές της καισαρικής θέλω να σου πω! Μέχρι και η μαμά μου μου έλεγε πριν γεννήσω "άντε βρε χαζή, μπες εκεί 10' να μην ταλαιπωρηθεί ούτε το μωρό ούτε εσύ"! Σημασία έχει να πάρουμε όλες τα μωράκια μας υγιή στην αγκαλιά και να ζήσουμε το θαύμα της ζωής με όποιο τρόπο για 1η, 2η, 3η, 4η φορά.. δεν έχει σημασία! Κάθε φορά είναι μοναδικη! 🩷🩵

Κοιτα για το γιατρό τι να πω τον είχα ζήσει μόνο σε απλά πραγματάκια δλδ τεστ ΠΑπ. Δεν είχε χρειαστεί να συζητήσω κάτι πιο σημαντικό κτλ. Αλλά ναι οκ και από αυτά τα απλά καταλαβαίνεις αν είναι καλός ο άλλος και ο συγκεκριμένος νομίζω ηταν. Και πι μαίες του αν θυμάμαι καλά, καλες μου φαίνονταν, αν έχει ακόμα τις ίδιες. Εγω μιλάω για περίοδο μέχρι το 2022, όταν ακόμα ήταν στο προηγούμενο ιατρείο του, τώρα νομίζω έχει αλλάξει κιόλας. 
Ε τρόμαξα λίγο γιατί είναι η πρώτη μου γεννά και λέω ωχ Παναγία μου τι με περιμένει.. πετσόκομμα 😂 αλλά εντάξει δεν μ απασχολεί κ πολύ. Περιμένω πως και πως την ώρα να τους γνωρίσω 🩵🩵 14/11 πρώτα ο θεός έχουμε πει ότι θα γίνει η καισαρική, θα είμαι 36+6 και κορίτσια νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Fay_ είπε:

Κοιτα για το γιατρό τι να πω τον είχα ζήσει μόνο σε απλά πραγματάκια δλδ τεστ ΠΑπ. Δεν είχε χρειαστεί να συζητήσω κάτι πιο σημαντικό κτλ. Αλλά ναι οκ και από αυτά τα απλά καταλαβαίνεις αν είναι καλός ο άλλος και ο συγκεκριμένος νομίζω ηταν. Και πι μαίες του αν θυμάμαι καλά, καλες μου φαίνονταν, αν έχει ακόμα τις ίδιες. Εγω μιλάω για περίοδο μέχρι το 2022, όταν ακόμα ήταν στο προηγούμενο ιατρείο του, τώρα νομίζω έχει αλλάξει κιόλας. 
Ε τρόμαξα λίγο γιατί είναι η πρώτη μου γεννά και λέω ωχ Παναγία μου τι με περιμένει.. πετσόκομμα 😂 αλλά εντάξει δεν μ απασχολεί κ πολύ. Περιμένω πως και πως την ώρα να τους γνωρίσω 🩵🩵 14/11 πρώτα ο θεός έχουμε πει ότι θα γίνει η καισαρική, θα είμαι 36+6 και κορίτσια νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες… 

Όπως είπε και η Άννα, το θέμα είναι να μην είναι η εύκολη λύση για τα λεφτά! Όταν πρέπει δεν υπάρχει συζήτηση καν. Και άλλες το προτιμούν γιατί και οι πόνοι μέχρι να γεννήσεις φυσιολογικά δεν είναι καθόλου εύκολο πράγμα. Η αδερφή μου τόσο φοβήθηκε που πονούσε επί ώρες στο πρώτο που μόνη της είπε καισαρική στο δεύτερο. Γενικά γέννα και εύκολη δεν υπάρχει, αλλά τα ξεχνάς και δεν σε νοιάζει να τα περάσεις ξανά. Ας έρθουν τα μωράκια μας υγιή στα χέρια μας κι ας είναι με οποιοδήποτε τρόπο 😊

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Anna1986 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας,αλλά δεν προλαβαίνω να συμμετέχω στη συζήτηση πάντα! 😅

Τώρα τη θήλασα και περιμένω να ρευτει,οπότε την έχω πάνω μου και σας διαβάζω!Ενώ πριν 2 μέρες την είχα στην κοιλιά μου και το άγχος μου βαρουσε κόκκινο!😅😅Όπως θα θυμάστε!

@marpi91μια χαρά βάρος θα έχει το μωρακι σου!!Και οτι ειναι θα το αναπληρωσει αμεσως μετα τη γεννηση!Και επειδή εδω η δεσποινις γεννηθηκε 3200 και κατω εχω κανει καποια ραμματα σουβενίρ,λέω ευτυχώς τελικά δεν έφτασα και δεν ξεπέρασα τις 38 που λυσσουσα γιατί έτσι που βγήκε με φορα ,τα πήρε όλα παραμαζωμα !!😅😅

Τα δικά μου νέα,είμαστε ακόμα μαιευτήριο,μου πρότεινε ο γυναικολόγος να πάρω εξιτήριο,αλλά επειδή ξέρω τον εαυτό μου και με το που θα γυρίσω σπίτι θα στρωθώ στις δουλειές,είπα να καθίσω όλες τις μέρες,να αναρρώσω όσο περισσότερο γίνεται και επιστρέφω στις δουλειές μου..Από εχθές είμαι ήδη καλύτερα,γιατί προχθές δεν μπορούσα καλά καλά να καθίσω!Βασικά με δυσκόλευε το σήκω κάτσε!!Στα ράμματα.. Από χθες πολύ πολύ καλύτερα!!!

Για άλλη μια φορά επιβεβαιωθηκα για τον γιατρό μου και νιώθω το λιγότερο τυχερή που τον έχω δίπλα μου ..Την ημέρα που γεννησαμε (που δε δέχτηκε να έρθω με πρόκληση ) και βρισκόμουν στην ανάνηψη (3.5 ώρες στάνταρ επειδή δεν είχαν δωμάτιο στο Ιασω!!!!) φερνανε τις λεχωνες παιδιά!Και είχαν μαζί φτ με κτ.Ε τι να σας πω!Όταν με έφεραν,αδειαζε η απέναντι πλευρα(οι κτ) .Και στους φτ ήμουν μόνη μου!!!!Μη σας τα πολυλεω απέναντι είχε τόσο κόσμο που δε χωρούσαν τα κρεβάτια!!Πάνω από 10 κοπέλες άνετα και στην πλευρά των φυσιολογικων τοκετών εγώ και άλλη μια κοπέλα που ήρθε λίγο αργότερα.. Και στο δωμάτιο έτυχε να μπω με μια κοπέλα,πρώτος τοκετός της και να μου λέει,επειδή είχα μακρύ τραχηλο(😅😅😅) 3 εκ!!!!!    με έβαλε για καισαρική για να μην ταλαιπωρηθώ!!!!Ήταν βέβαια μαλακός ο τράχηλός μου αλλά πολύ μακρύς!!Έτσι της είπε ο γιατρός της..ο οποίος της ζήτησε παιδιά 2500  μονο για τη γεννα(της ήρθε ντουβρουτζας χθες..) ..Και λέω οκ..

Και γενικά αυτό συζητούσαμε πόσο διαδεδομένη είναι πλέον η καισαρική.. Και μάλιστα πέρασε την πρώτη μέρα να τη δει,δική μου πρώτη μέρα,2η δική της και της λεει,είδες η κοπέλα με φυσιολογικό τοκετό και δεν μπορεί καλά καλά να καθίσει!!!!!

Που οκ,να καθίσω δεν μπορούσα,αλήθεια είναι,αλλά και εγώ πείσμωσα να μην πάρω τη Voltaren ένεση!Χθες που υπέπεσα στον πειρασμό,είμαι κουκλάκι ζωγραφιστό!🤣🤣Αλλά λέω,κοίτα που θα βγάλει και το πόρισμα ότι ευτυχώς που σε έκοψα και εσύ τώρα δεν υποφέρεις ενώ η διπλανή σου σφαδαζει..Τελοσπαντων..

Και εννοείται δε λέω!Σε πολλές πολλές περιπτώσεις η καισαρική κρίνεται απαραίτητη και εκεί ούτε που το συζητάω ή το κρίνω!!Αλλά όταν γίνεται για να ξεμπερδεύει ο άλλος και για να κάνει προγραμματακι τα ραντεβού του,ε όχι...και να λέει μετά οτι μετά τον φτ υποφέρεις.. ενώ ευτυχώς εγώ σε έκοψα και είσαι κυρία..μου ανάβουν τα λαμπάκια!!!

Αυτά!!!Θα επιστρέψω δριμύτερη!!!😅😅😅

Καλή συνέχεια σε όλες,λίγο έμεινε!!!

Να σου ζήσει!! Και με το καλό οι υπόλοιπες.. είμαι καιωεγω στο ιασω.. αλλά τον Μάρτιο..πρώτος τοκετός γνκ.. και μου γεννήθηκαν ερωτήσεις.. σε ποιους γιατρούς  αναφέρεσαι? Δηλαδή  να ζητήσουμε  τρίκλινο και θα μας πάνε ψσε δίκλινο? Ακούω το μενού φτωχοοοο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , finallytheend είπε:

Να σου ζήσει!! Και με το καλό οι υπόλοιπες.. είμαι καιωεγω στο ιασω.. αλλά τον Μάρτιο..πρώτος τοκετός γνκ.. και μου γεννήθηκαν ερωτήσεις.. σε ποιους γιατρούς  αναφέρεσαι? Δηλαδή  να ζητήσουμε  τρίκλινο και θα μας πάνε ψσε δίκλινο? Ακούω το μενού φτωχοοοο..

Ευχαριστώ πολύ!!Και εσύ με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου!

Όχι,δεν είναι ότι ζητάς τρίκλινο και σε πάνε δίκλινο.Εχουν την πολιτικη(γιατί το συζητούσα και με τη διπλανή μου και ακριβώς το ίδιο έπραξαν και με τη νύφη μου που γέννησε στο Ιασω τον Φεβρουάριο,άρα δεν είναι τυχαίο περιστατικο)να ζητας τρικλινο(βγαίνει στα 1990 και είναι το πιο οικονομικο)και σου λένε αυτή τη στιγμή όλα τα τρικλινα είναι κατειλημμενα !Θέλετε να μεταφερθείτε σρ 2κλινο με έξτρα χρέωση ημερησίως 90 ευρώ???Κάποιοι το δέχονται,οπότε και πληρώνουν τη διαφορά!Το θέμα είναι ότι δεν είναι πρόβλημα του ασθενή αν αυτοί έχουν πληρότητα και καλά.. Οπότε τους λες ότι εσύ θέλεις 3κλινο και εφόσον δεν έχουν  είναι δικό τους θέμα!Αλλά σε καμμια περίπτωση μη δείξεις συγκαταβαση γιατί σε βαζουν να πληρώσεις τη διαφορά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fay_ είπε:

Κοιτα για το γιατρό τι να πω τον είχα ζήσει μόνο σε απλά πραγματάκια δλδ τεστ ΠΑπ. Δεν είχε χρειαστεί να συζητήσω κάτι πιο σημαντικό κτλ. Αλλά ναι οκ και από αυτά τα απλά καταλαβαίνεις αν είναι καλός ο άλλος και ο συγκεκριμένος νομίζω ηταν. Και πι μαίες του αν θυμάμαι καλά, καλες μου φαίνονταν, αν έχει ακόμα τις ίδιες. Εγω μιλάω για περίοδο μέχρι το 2022, όταν ακόμα ήταν στο προηγούμενο ιατρείο του, τώρα νομίζω έχει αλλάξει κιόλας. 
Ε τρόμαξα λίγο γιατί είναι η πρώτη μου γεννά και λέω ωχ Παναγία μου τι με περιμένει.. πετσόκομμα 😂 αλλά εντάξει δεν μ απασχολεί κ πολύ. Περιμένω πως και πως την ώρα να τους γνωρίσω 🩵🩵 14/11 πρώτα ο θεός έχουμε πει ότι θα γίνει η καισαρική, θα είμαι 36+6 και κορίτσια νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες… 

Ααααα τα αγοράκια σου κι εγώ θα έχουμε ίδια μέρα γενέθλια! Του Αγίου Φιλίππου!!! Με το καλό κορίτσι μου να έρθουν και ειλικρινά δεν έχει καμία απολύτως σημασία ο τρόπος! Εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και έγνοια σου, θα φτάσουν οι μέρες πριν το καταλάβεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marpi91 είπε:

Ααααα τα αγοράκια σου κι εγώ θα έχουμε ίδια μέρα γενέθλια! Του Αγίου Φιλίππου!!! Με το καλό κορίτσι μου να έρθουν και ειλικρινά δεν έχει καμία απολύτως σημασία ο τρόπος! Εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και έγνοια σου, θα φτάσουν οι μέρες πριν το καταλάβεις! 

Αχ αλήθεια! Απίστευτο! Λίγες μέρες μετά έχει γενέθλια και ο άντρας μου και λέω θα γεμίσει το σπίτι σκορπιούς ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...