Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Neverstop said:

      Με το καλό το μωράκι σας🥰🥰🥰 δεν είναι απαραίτητο πως θα μειωθεί το μήκος ούτε και είσαι σε χαμηλά επίπεδα για να σε αγχώνει! Σου τον μέτρησε κολπικά ή από την κοιλιά? για περίδεση σε τέτοιο μήκος δεν έχω ακούσει, πρέπει να γίνει δραματική μείωση.

      Ps κοίταξα τα δικά μου, τέτοιες τιμές είχα κι ούτε μου μέτρησαν ξανά τον τράχηλο μετά τη β επιπέδου. Τουλάχιστον κολπικά.

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Nasiad είπε:

Εγώ νόμιζα ότι όταν μπαίνουμε στις άδειες μητρότητας πληρωνόμαστε μόνο από εφκα και μετά συμπληρωματικό από ΟΑΕΔ. Θα ρωτησω κ εγώ συνάδελφο του hr να μου πει τι θέλουν ακριβώς. Εμένα ακόμη γράφει απλά ότι έχει υποβληθεί, ίσως δεν έγινε ακόμη η επιβεβαίωση από τη δουλειά μου. Γενικά ο εφκα πληρώνει 4 και 20 από όσο ξέρω αλλά αυτό ίσως να είναι για τα ασθενείας; Πάντως λογικά μόλις το κάνει αποδεκτό ο εργοδότης βγαίνει άμεσα η απόφαση άρα γενικά δεν αργεί πολύ η διαδικασία.

Τον πρώτο μήνα πληρώνεσαι και από τον εργοδότη σαν να είσαι σε ημερες ασθενειας ( εκτος και αν δεν εχεις υπόλοιπο σε ημερες ασθενειασ) καπως έτσι τέλος πάντων..

Ναι θα πρέπει την αίτηση να την  επιβεβαιώσει ο εργοδότης και τότε το σύστημα θα λέει επι πίστωση. Εγω την έκανα πρωί μεσημέρι την επιβεβαίωσαν από hr και το βράδυ μου ήρθε ηλεκτρονικά η απόφαση. Πάντως ναι καλύτερα να ρωτήσεις στο hr για όλα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Fay_ είπε:

Τον πρώτο μήνα πληρώνεσαι και από τον εργοδότη σαν να είσαι σε ημερες ασθενειας ( εκτος και αν δεν εχεις υπόλοιπο σε ημερες ασθενειασ) καπως έτσι τέλος πάντων..

Ναι θα πρέπει την αίτηση να την  επιβεβαιώσει ο εργοδότης και τότε το σύστημα θα λέει επι πίστωση. Εγω την έκανα πρωί μεσημέρι την επιβεβαίωσαν από hr και το βράδυ μου ήρθε ηλεκτρονικά η απόφαση. Πάντως ναι καλύτερα να ρωτήσεις στο hr για όλα αυτά. 

Αα ναι έτσι βγάζει νόημα αλλά εγώ δεν έχω τίποτα, τα έφαγα όλα αρχές του έτους που πέθανα και έλειπα ένα δίμηνο. Εγώ την έκανα χθες το βράδυ αλλά σήμερα δεν την έκαναν αποδέκτη ακομη οπότε δν είχε κάποια αλλαγή. Ελπίζω αύριο να γίνει, μήπως και προλάβω την πληρωμή της Παρασκευής. Λογικά αν σου γράφει 18 του μήνα είναι γιατί 20 κάνουν πληρωμές αλλά επειδή πέφτει Κυριακή θα τις κάνουν παρασκευή 18. Περιμένω λεφτά της αναρρωτικής πως και πως μεθαύριο και το έψαξα 😂 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nasiad είπε:

Αα ναι έτσι βγάζει νόημα αλλά εγώ δεν έχω τίποτα, τα έφαγα όλα αρχές του έτους που πέθανα και έλειπα ένα δίμηνο. Εγώ την έκανα χθες το βράδυ αλλά σήμερα δεν την έκαναν αποδέκτη ακομη οπότε δν είχε κάποια αλλαγή. Ελπίζω αύριο να γίνει, μήπως και προλάβω την πληρωμή της Παρασκευής. Λογικά αν σου γράφει 18 του μήνα είναι γιατί 20 κάνουν πληρωμές αλλά επειδή πέφτει Κυριακή θα τις κάνουν παρασκευή 18. Περιμένω λεφτά της αναρρωτικής πως και πως μεθαύριο και το έψαξα 😂 

Γραψε "πληρωμες εφκα 2024" στο γκουγκλ κ σου βγάζει ακριβώς το πινακάκι με τις ημερομηνίες των πληρωμών. 

Εμένα δε μου ζήτησαν την απόφαση απτη δουλειά. Πάντως πάρτους ένα τηλ στη δουλειά, αν δεν σου εχουν κάνει ακόμα αποδοχή, γιατί μπορεί να μη το χουν δει. 

Κορίτσια κ γω πήγα σήμερα για εξέταση. 2700 περίπου ο μικρός κ με τα χέρια στη μούρη όλη την ώρα 😊 Μου έγραψε κ το εμβόλιο για κοκκύτη να πάω να το κάνω ✌

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , DepiDukes είπε:

Γραψε "πληρωμες εφκα 2024" στο γκουγκλ κ σου βγάζει ακριβώς το πινακάκι με τις ημερομηνίες των πληρωμών. 

Εμένα δε μου ζήτησαν την απόφαση απτη δουλειά. Πάντως πάρτους ένα τηλ στη δουλειά, αν δεν σου εχουν κάνει ακόμα αποδοχή, γιατί μπορεί να μη το χουν δει. 

Κορίτσια κ γω πήγα σήμερα για εξέταση. 2700 περίπου ο μικρός κ με τα χέρια στη μούρη όλη την ώρα 😊 Μου έγραψε κ το εμβόλιο για κοκκύτη να πάω να το κάνω ✌

Ζουμπουρλής κ ο δικός σου 😊

Εγω του κοκκυτη το έκανα 29η εβδομάδα νομίζω. Σας έχουν πει αν θα κάνουμε και της γρίπης; Ακούω ότι γενικα το κάνουν και λέω μήπως το ξέχασε ο γιατρός μου 🫤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , DepiDukes είπε:

Γραψε "πληρωμες εφκα 2024" στο γκουγκλ κ σου βγάζει ακριβώς το πινακάκι με τις ημερομηνίες των πληρωμών. 

Εμένα δε μου ζήτησαν την απόφαση απτη δουλειά. Πάντως πάρτους ένα τηλ στη δουλειά, αν δεν σου εχουν κάνει ακόμα αποδοχή, γιατί μπορεί να μη το χουν δει. 

Κορίτσια κ γω πήγα σήμερα για εξέταση. 2700 περίπου ο μικρός κ με τα χέρια στη μούρη όλη την ώρα 😊 Μου έγραψε κ το εμβόλιο για κοκκύτη να πάω να το κάνω ✌

Ναι τα έχω ψάξει γιατί έχει πέσει αφραγκια με την αναρρωτική και περιμένω πως και πως να πληρωθώ την Παρασκευή 😂 λογικά αύριο θα το κάνουν αποδεκτό, είναι απλά μεγάλη η εταιρεία και πνίγονται μερικές μέρες λογικά δεν θα πρόλαβε σήμερα ο συνάδελφος. 

Αχ αυτά τα χεράκια, έτσι να μην δείτε λίγο μουτρακι σωστά! Έμας ήταν ο ομφάλιος λώρος αλλά έστω φαινόταν τα περισσότερα 😊 

Εμένα μου το έχει γράψει εδώ και κάνα μήνα η γιατρός το εμβόλιο για να το πάρω και να το κάνω κάπου τώρα, αλλά μάλλον αποφάσισα να μην το κάνω. Ήδη παίρνω πολλά και έχω κακό ιστορικό, λίγο φοβάμαι έστω και τη μια πιθανότητα να μου φέρει καμία παρενέργεια για να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...