Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω πλέον!!!

      Και εγώ προσθέτω καρότο!! Θα κάνω φασολάδα θα βάλω καρότο, φακές πάλι καρότο, αρακάς πάλι καρότο!! Έτσι απλά σαν σνακ καρότο κ αγγουράκι!!!

      Α έτσι εντάξει! Δεν το ξεκαθαρίζουν όμως, γράφουν εκεί ένα είναι απαγορευτικό για αυτό κ  αυτο το λόγο, σου λένε τι προκαλεί και σε πανικοβαλουν 

      Ναι καλέ και κιμά να ψήσω θα τριψω ένα καροτο μέσα!!!μου αρέσει ιδιαιτέρως..

      Ωμο δε το τρώω τόσο συχνά...μια με δύο φορές την εβδομάδα..

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Anna1986 είπε:

Εγώ πιστεύω  μάξιμουμ μέχρι μεθαύριο θα έχω γεννήσει.. Αύριο κόβω την περιδεση,οπότε αφού έφυγε το τραχηλικο βύσμα,αντε ως την Πέμπτη!Και πολύ άντεξε ο κακομοίρης ο τράχηλος.. 

Και μόνο που θυμάμαι τότε τις συσπασεις την 19η εβδομάδα και την επίσκεψη στο γιατρό,το αγχος που κοντυνε τόσο μπαμ και αυτή την αβεβαιότητα αν όλα θα πάνε καλά.. Είμαι πολύ ευγνώμων..που έφτασα ως εδώ.. Ο τράχηλος από σχεδόν 4 πήγε σε 3 βδομάδες 1.8 με 2.1 έβγαινε στη μέτρηση και χοάνη.. Ο γιατρός μου πολύ σίγουρος,Άννα όλα θα πάνε καλά!Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις.

Και μόνο που τον έβλεπα τόσο σίγουρο,έπαιρνα κουράγιο και δύναμη!

Εγώ στενοχωρηθηκα με τον μεγάλο μου γιο..Χθες το καταλαβε ότι κάτι γίνεται.. Γιατί έφεραν τη βαλίτσα μου στο σαλόνι,η μαμά μου ,μου ετοίμασε τα ρούχα,ο άντρας μου επίσης έκανε ένα σωρό πράγματα και μου λέει,μαμά θα πας στο μαιευτήριο να φέρεις τη Μαρίλια ?Και τα ματάκια του ήταν βουρκωμενα..και στενοχωρηθηκα!Του εξήγησα ότι ίσως πάω απόψε το βράδυ,ίσως αύριο,πάντως μια από αυτές τις μέρες θα πάω!Και μου λέει,εγώ θέλω να είσαι εσύ καλά μαμά!Αυτό θέλω! 

Και ενώ πήγαν για ύπνο 9.30 κατά τις 12 ακούω βηματάκια στην σκάλα και τον είδα που ηρθε να τσεκάρει!Και έκλεισα τα μάτια μου ότι κοιμάμαι και ήρθε με φίλησε και ανέβηκε πάνω!Κατά τις 4 ξαναηρθε ..Ε εκεί του μίλησα πάλι και μετά δεν ξανακατεβηκε πάρα μόνο το πρωί για να φύγουν για το σχολείο!Αλλά λέω πόσο θα αγχώνεται τώρα και αυτός.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Anna1986 είπε:

Εγώ στενοχωρηθηκα με τον μεγάλο μου γιο..Χθες το καταλαβε ότι κάτι γίνεται.. Γιατί έφεραν τη βαλίτσα μου στο σαλόνι,η μαμά μου ,μου ετοίμασε τα ρούχα,ο άντρας μου επίσης έκανε ένα σωρό πράγματα και μου λέει,μαμά θα πας στο μαιευτήριο να φέρεις τη Μαρίλια ?Και τα ματάκια του ήταν βουρκωμενα..και στενοχωρηθηκα!Του εξήγησα ότι ίσως πάω απόψε το βράδυ,ίσως αύριο,πάντως μια από αυτές τις μέρες θα πάω!Και μου λέει,εγώ θέλω να είσαι εσύ καλά μαμά!Αυτό θέλω! 

Και ενώ πήγαν για ύπνο 9.30 κατά τις 12 ακούω βηματάκια στην σκάλα και τον είδα που ηρθε να τσεκάρει!Και έκλεισα τα μάτια μου ότι κοιμάμαι και ήρθε με φίλησε και ανέβηκε πάνω!Κατά τις 4 ξαναηρθε ..Ε εκεί του μίλησα πάλι και μετά δεν ξανακατεβηκε πάρα μόνο το πρωί για να φύγουν για το σχολείο!Αλλά λέω πόσο θα αγχώνεται τώρα και αυτός.. 

Ελαα μωρέ ψυχουλαααα🥹🥹🥹🥹

 

Πώς είσαι τώρα;;; 
 

Εγω έχω την Τετάρτη ντόπλερ και έχω ξενερώσει παρά πολύ. Σας έχω αναφέρει ότι είπα στον «σύζυγο» να χωρίσουμε, τέλος πάντων εκείνος βγήκε ηρωικά μπροστά όταν πριν 3 εβδομάδες του είπα να ότι έχω την εξέταση και μου λέγε «θα έρθω μαζί. Δεν έχω έρθει σε μια εξέταση αυτού του παιδιού» και μ@@@ες τέτοιες, εγώ του είπα ότι δε θέλω, τέλος πάντων μου είπα ότι δε χωράνε εγωισμοί, δεν είναι και τόσο σόφρων να οδηγάω τέτοιες αποστάσεις μόνη μου και στο κάτω κάτω θέλει να δει την εξέταση. Καλά μέχρι εδώ; Καλά…. 
Σημερα μου ανέφερε όπως μιλούσαμε για κάποιες διευθετήσεις ότι αύριο έχει ρεπό, του λέω αφού μεθαύριο δε θα έβαζες; Και μου λέει (το ποίημα το ίδιο) «αύριο είναι η εξέταση ή μεθαύριο;» Και ανέβαζα μέσα μου στροφεσσσσσσς…… μεθαύριο είναι του λέω «ααα μου λέει εγώ νόμιζα ότι ήταν αύριο» καλά του λέω, προχθές πάλι το είπαμε ότι είναι για Τετάρτη αλλά πες ότι έχεις κανονίσει τίποτα άλλο, εεε μου λέειε πήραν να πάω για μια εξωτερική δουλεια, αλλά αν είναι να την ακυρώσω… 

👎👎👎👎👎👎 εντελώς φέιλ, κακώς ασχολήθηκα…..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna1986 είπε:

Εγώ στενοχωρηθηκα με τον μεγάλο μου γιο..Χθες το καταλαβε ότι κάτι γίνεται.. Γιατί έφεραν τη βαλίτσα μου στο σαλόνι,η μαμά μου ,μου ετοίμασε τα ρούχα,ο άντρας μου επίσης έκανε ένα σωρό πράγματα και μου λέει,μαμά θα πας στο μαιευτήριο να φέρεις τη Μαρίλια ?Και τα ματάκια του ήταν βουρκωμενα..και στενοχωρηθηκα!Του εξήγησα ότι ίσως πάω απόψε το βράδυ,ίσως αύριο,πάντως μια από αυτές τις μέρες θα πάω!Και μου λέει,εγώ θέλω να είσαι εσύ καλά μαμά!Αυτό θέλω! 

Και ενώ πήγαν για ύπνο 9.30 κατά τις 12 ακούω βηματάκια στην σκάλα και τον είδα που ηρθε να τσεκάρει!Και έκλεισα τα μάτια μου ότι κοιμάμαι και ήρθε με φίλησε και ανέβηκε πάνω!Κατά τις 4 ξαναηρθε ..Ε εκεί του μίλησα πάλι και μετά δεν ξανακατεβηκε πάρα μόνο το πρωί για να φύγουν για το σχολείο!Αλλά λέω πόσο θα αγχώνεται τώρα και αυτός.. 

Είναι λογικό κ αυτός όπως και όλα τα παιδάκια μια χαρά καταλαβαίνουν αλλά όταν έρθει η αδερφούλα θα είναι χαρούμενοι όλοι! Λίγο υπομονή και σε λίγες μέρες το μόνο ξενύχτι θά είναι λίγα κλάματα, ίσως και πολλά 😂

πρίν από 39 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Ελαα μωρέ ψυχουλαααα🥹🥹🥹🥹

 

Πώς είσαι τώρα;;; 
 

Εγω έχω την Τετάρτη ντόπλερ και έχω ξενερώσει παρά πολύ. Σας έχω αναφέρει ότι είπα στον «σύζυγο» να χωρίσουμε, τέλος πάντων εκείνος βγήκε ηρωικά μπροστά όταν πριν 3 εβδομάδες του είπα να ότι έχω την εξέταση και μου λέγε «θα έρθω μαζί. Δεν έχω έρθει σε μια εξέταση αυτού του παιδιού» και μ@@@ες τέτοιες, εγώ του είπα ότι δε θέλω, τέλος πάντων μου είπα ότι δε χωράνε εγωισμοί, δεν είναι και τόσο σόφρων να οδηγάω τέτοιες αποστάσεις μόνη μου και στο κάτω κάτω θέλει να δει την εξέταση. Καλά μέχρι εδώ; Καλά…. 
Σημερα μου ανέφερε όπως μιλούσαμε για κάποιες διευθετήσεις ότι αύριο έχει ρεπό, του λέω αφού μεθαύριο δε θα έβαζες; Και μου λέει (το ποίημα το ίδιο) «αύριο είναι η εξέταση ή μεθαύριο;» Και ανέβαζα μέσα μου στροφεσσσσσσς…… μεθαύριο είναι του λέω «ααα μου λέει εγώ νόμιζα ότι ήταν αύριο» καλά του λέω, προχθές πάλι το είπαμε ότι είναι για Τετάρτη αλλά πες ότι έχεις κανονίσει τίποτα άλλο, εεε μου λέειε πήραν να πάω για μια εξωτερική δουλεια, αλλά αν είναι να την ακυρώσω… 

👎👎👎👎👎👎 εντελώς φέιλ, κακώς ασχολήθηκα…..

Να έχεις στο μυαλό σου ότι θα δεις το μωράκι σου και αλήθεια μην δίνει σημασία. Βέβαια οι ορμόνες μας κάνουν να φαίνονται όλα ακόμη πιο άσχημα, αφού έχετε και τα θεματακια σας είναι λογικό να έχεις παραπάνω νεύρα. Αλλά εσύ να σκέφτεσαι το μικρακι σου!

 

Σε άλλα νέα μόλις γύρισα από το doppler κορίτσια και όλα φαίνονται τέλεια! Ο μικρούλης μετριέται 2 κιλά ακριβώς και γενικά όλα φαίνονται μια χαρά, η κοιλίτσα σωστή σε μετρήσεις και τα υγρά όλα όπως πρέπει, οπότε φαίνεται ότι έστω όλη μου η προσπάθεια να ρυθμίζω το σάκχαρο πάει καλά και δεν επηρεάζει το μωρό. Γύρισε και με το κεφαλάκι κάτω, πήρε σωστή θέση, αλλά μας έκανε τη χάρη γύρισε κάπως στο πλαι και έτσι βγάλαμε και κάνα δυο ωραίες φωτογραφίες 3d. Στη μια γελούσε κιόλας ❤️

Κατά τα άλλα μου είπε και η εμβρυολογος να επιμείνω όσο μπορώ στον φυσιολογικό γιατί οι επιπλοκές από υπεροπηκτικοτητα είναι πολύ αυξημένες όταν γίνεται καισαρική και δεν το θέλουμε. Φυσικά είμαι σιγουρη ότι αυτά τα ξέρει ήδη και ο γυναικολόγος του νοσοκομείου, αλλά μου είπε επέμεινε με επιχειρήματα, συζήτησε το αρκετά, γιατί πάντα η καισαρική είναι η εύκολη λύση για αυτούς. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία νέα @Nasiad!!Έχουν πολύ πλάκα!!Εμένα στον τελευταίο υπέρηχο φαινόταν πολύ θυμωμένη!!😅😅 

@ΧρυσαΜδεν αξίζει να στεναχωριέσαι.. Ειδικά στην κατάσταση που είμαστε είναι καλό,όσο γίνεται,να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας..Ειδικά αν βλέπεις ότι ο άλλος  υποπεφτει στο ίδιο λάθος αρκετές φορές.. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο,αλλά όσο μπορείς μη δίνεις σημασία,ειδικά από τη στιγμή που έχεις πάρει μια απόφαση.

Εγώ είμαι στα ίδια..Πριν καμμια ώρα ξαναείδα μια αντίστοιχη βλεννα..Πιο μικρό μέγεθος.Εκανα το μπάνιο μου,στεγνωσα μαλλί και περιμένω.. Οι συσπασεις πουθενά.. αν δεν έχω καμμια εξέλιξη μέσα στη νύχτα,αύριο θα δούμε τι θα γίνει με την περιδεση..Πάντως πιστεύω μέχρι μεθαύριο μαξ θα έχω την μπουμπού στα χέρια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...