Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Ζητά προεμφυτικο το δικαίουσε Κ ελενξε Κ μήτρα με nsg για τυχόν λοιμώξεις . Μόνο έτσι δεν θα πας στην τύχη Κ ότι γίνει. Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το έμβρυο Κ η μήτρα είναι οκ. 

      Βάζουν Κ 4ης μέρας δεν είναι αιτία αποτυχίας αυτό . 

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , marpi91 είπε:

@Anna1986 με το καλοοοοο!!! Όλα να είναι εύκολα εύχομαι και πολύ σύντομα να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!! Εγώ είχα βγάλει την περίδεση και μια μέρα πριν αρχίσουν οι συσπάσεις τοκετού είχα δει ένα πολύ μικρό κομμάτι από το τραχηλικό βύσμα στο σκούπισμα. Έκτοτε δεν είχα κάτι άλλο πέρα από τάση για διάρροια και πόνο στη μέση.

Αυτό με το Ιασώ και την διαφορετική τερ δεν το έπιασα γιατί πρέπει να γίνει! Πάντως από 36 εβδομάδες και μετά δεν θεωρείται πρόωρο το μωρό. Εγώ γέννησα 37+2 και ουδεμία ανησυχία υπήρχε από μεριάς μου ούτε κι από τον γιατρό φυσικά! Και τώρα εκεί γύρω θέλω να γεννήσω! Δλδ αν πάω πάνω από 37 θα μου κακοφανει κιόλας ότι άργησα 😜

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. είμαι ακόμα σπίτι.. Έχω διαρροια @marpi91και πονο στη μεση αλλα σε νορμαλ βαθμο και συσπασεις δεν μπορω να πω οτι εχω..Μου είπε η μαία ότι μπορεί το μωρό να πίεσε κάπως περισσότερο και να είναι το καπάκι του τραχηλου(κάπως το ονόμασε αλλά δε συγκράτησα ονομα) και ότι ο τοκετός μπορεί να ξεκινήσει τώρα μπορεί και τα επόμενα 24ωρα..Εγώ βέβαια δεν έχω αφαιρέσει την περιδεση..οπότε μου κάνει εντύπωση πως γίνεται να είναι αυτό από τον τραχηλο??Τώρα μόλις πήγα για πιπί μου πάλι και έχω βλεννη..Και νιώθω σαν ελαφρύ πόνο περιόδου,αλλά ελαφρύ.Δηλαδη εύκολα πέφτω και κοιμάμαι.Δε σφαδάζω .Πχ προχθές βράδυ και όλη την Παρασκευή που είχα συσπασεις αρκετές πονουσα 5 φορές περισσότερο και είχα πει,τώρα γενναω!Αλλά μετά πέρασε και είπα είναι από τον αρακά που έφαγα και με θέρισε ο πόνος και ήταν κολικοι ..Πάντως στους άλλους τοκετους ειχα μόνο σπασμένα νερά.Πονο είχα 2 ώρες μετά..Και βάλε.. Δηλαδή τώρα στην ουσία αν δεν είχα δει αυτό το κομμάτι δε θα είχα ψυλλιαστεί τίποτα.Θα έλεγα οκ,έκανα διαρροια ,αλλά ως εκεί.. 

Just now, Anna1986 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. είμαι ακόμα σπίτι.. Έχω διαρροια @marpi91και πονο στη μεση αλλα σε νορμαλ βαθμο και συσπασεις δεν μπορω να πω οτι εχω..Μου είπε η μαία ότι μπορεί το μωρό να πίεσε κάπως περισσότερο και να είναι το καπάκι του τραχηλου(κάπως το ονόμασε αλλά δε συγκράτησα ονομα) και ότι ο τοκετός μπορεί να ξεκινήσει τώρα μπορεί και τα επόμενα 24ωρα..Εγώ βέβαια δεν έχω αφαιρέσει την περιδεση..οπότε μου κάνει εντύπωση πως γίνεται να είναι αυτό από τον τραχηλο??Τώρα μόλις πήγα για πιπί μου πάλι και έχω βλεννη..Και νιώθω σαν ελαφρύ πόνο περιόδου,αλλά ελαφρύ.Δηλαδη εύκολα πέφτω και κοιμάμαι.Δε σφαδάζω .Πχ προχθές βράδυ και όλη την Παρασκευή που είχα συσπασεις αρκετές πονουσα 5 φορές περισσότερο και είχα πει,τώρα γενναω!Αλλά μετά πέρασε και είπα είναι από τον αρακά που έφαγα και με θέρισε ο πόνος και ήταν κολικοι ..Πάντως στους άλλους τοκετους ειχα μόνο σπασμένα νερά.Πονο είχα 2 ώρες μετά..Και βάλε.. Δηλαδή τώρα στην ουσία αν δεν είχα δει αυτό το κομμάτι δε θα είχα ψυλλιαστεί τίποτα.Θα έλεγα οκ,έκανα διαρροια ,αλλά ως εκεί.. 

Και τον γιατρό τον βλέπω χαλαρό..Έχετε ακούσει πχ να φεύγει αυτό το ζελέ και να ξεκινάει ο τοκετός πολύ αργότερα?

Ούτε στο μαιευτήριο μου ζήτησε να πάω,τίποτα.. Μου λέει χαλαρά και κοιμήσου.. Του λέω μια κουβέντα είναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Anna1986 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. είμαι ακόμα σπίτι.. Έχω διαρροια @marpi91και πονο στη μεση αλλα σε νορμαλ βαθμο και συσπασεις δεν μπορω να πω οτι εχω..Μου είπε η μαία ότι μπορεί το μωρό να πίεσε κάπως περισσότερο και να είναι το καπάκι του τραχηλου(κάπως το ονόμασε αλλά δε συγκράτησα ονομα) και ότι ο τοκετός μπορεί να ξεκινήσει τώρα μπορεί και τα επόμενα 24ωρα..Εγώ βέβαια δεν έχω αφαιρέσει την περιδεση..οπότε μου κάνει εντύπωση πως γίνεται να είναι αυτό από τον τραχηλο??Τώρα μόλις πήγα για πιπί μου πάλι και έχω βλεννη..Και νιώθω σαν ελαφρύ πόνο περιόδου,αλλά ελαφρύ.Δηλαδη εύκολα πέφτω και κοιμάμαι.Δε σφαδάζω .Πχ προχθές βράδυ και όλη την Παρασκευή που είχα συσπασεις αρκετές πονουσα 5 φορές περισσότερο και είχα πει,τώρα γενναω!Αλλά μετά πέρασε και είπα είναι από τον αρακά που έφαγα και με θέρισε ο πόνος και ήταν κολικοι ..Πάντως στους άλλους τοκετους ειχα μόνο σπασμένα νερά.Πονο είχα 2 ώρες μετά..Και βάλε.. Δηλαδή τώρα στην ουσία αν δεν είχα δει αυτό το κομμάτι δε θα είχα ψυλλιαστεί τίποτα.Θα έλεγα οκ,έκανα διαρροια ,αλλά ως εκεί.. 

Και τον γιατρό τον βλέπω χαλαρό..Έχετε ακούσει πχ να φεύγει αυτό το ζελέ και να ξεκινάει ο τοκετός πολύ αργότερα?

Ούτε στο μαιευτήριο μου ζήτησε να πάω,τίποτα.. Μου λέει χαλαρά και κοιμήσου.. Του λέω μια κουβέντα είναι..

Είναι πράγματι περίεργο να έφυγε το τραχηλικό βύσμα με περίδεση 🤔🤔 βρε μήπως ήταν βλέννα από τον κόλπο; Εγώ όπως σου είπα, μια μέρα πριν εβγαλα μικρό τμήμα του, το οποίο βέβαια, δεν παίρνω και όρκο ότι ήταν αυτό και όχι απλως παχύρρευστη βλέννα. Αλλά μια μέρα μετά γέννησα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marpi91 είπε:

Είναι πράγματι περίεργο να έφυγε το τραχηλικό βύσμα με περίδεση 🤔🤔 βρε μήπως ήταν βλέννα από τον κόλπο; Εγώ όπως σου είπα, μια μέρα πριν εβγαλα μικρό τμήμα του, το οποίο βέβαια, δεν παίρνω και όρκο ότι ήταν αυτό και όχι απλως παχύρρευστη βλέννα. Αλλά μια μέρα μετά γέννησα..

Ήταν σαν ένα κομμάτι ζελέ μπεζ ,εκρου..και βλέπω βλεννες πιο ανοιχτοχρωμες τώρα.Αλλα έχω.Αυτο ήταν μάλιστα μεγάλο κομμάτι.Και μετά από λίγη ώρα με έπιασε φουλ η κοιλιά μου,άκουγα και γουργουρητα φουλ και πήγα τουαλέτα.Αλλα δεν πονάω τώρα.. Έχω αραιές συσπασεις αλλά αυτές τις έχω γενικά,πόσο μάλλον τώρα που κοντεύω.. Και όταν κουνιέται το μωρό νιώθω απίστευτη πίεση κάτω,πόνο στο ηβικο οστό και μια ταυτόχρονη αντανάκλαση πίσω στη μέση.Οχι όλη την ώρα,αλλά πολύ συχνά.. Και εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση,πως γίνεται με την περιδεση να είναι από τον τραχηλο?Όλο λαγοκοιμαμαι.Κοιμαμαι και σε κάποιο μικρό πόνο πετάγομαι. 

Just now, Anna1986 είπε:

Ήταν σαν ένα κομμάτι ζελέ μπεζ ,εκρου..και βλέπω βλεννες πιο ανοιχτοχρωμες τώρα.Αλλα έχω.Αυτο ήταν μάλιστα μεγάλο κομμάτι.Και μετά από λίγη ώρα με έπιασε φουλ η κοιλιά μου,άκουγα και γουργουρητα φουλ και πήγα τουαλέτα.Αλλα δεν πονάω τώρα.. Έχω αραιές συσπασεις αλλά αυτές τις έχω γενικά,πόσο μάλλον τώρα που κοντεύω.. Και όταν κουνιέται το μωρό νιώθω απίστευτη πίεση κάτω,πόνο στο ηβικο οστό και μια ταυτόχρονη αντανάκλαση πίσω στη μέση.Οχι όλη την ώρα,αλλά πολύ συχνά.. Και εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση,πως γίνεται με την περιδεση να είναι από τον τραχηλο?Όλο λαγοκοιμαμαι.Κοιμαμαι και σε κάποιο μικρό πόνο πετάγομαι. 

Α και μένα δεν ήταν απλά παχυρευστη βλεννα!Σαν κομμάτι ζελέ!Πιο σταθερό να το πω??Πιο συμπαγές??Πάντως δεν ήταν σαν μύξα!😅😅Συγγνώμη για την αναλυτική περιγραφή!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...