Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Zaxaroulamak είπε:

      Δυσκολευτηκα να συνελθω μετα. Ειχα πολλα πονακια (που ισως ειχε να κανει καο με τον αριθμο των ωαριων που μου πηραν) ειχα για πολλες ωρες ζαλαδα και εμετο και δεν μπορουσα να ουρησω οποτε ξαναπηγα στο νοσοκομειο το ιδιο βραδυ οπου μου εβαλαν ορο και καθετηρα..την αλλη μερα ημουν πολυ καλυτερα αλλα ειχα φοβερη αδυναμια κι αυτο κρατησε 4 5 μερες..

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

Α, εγώ τέτοια χάλια δεν έζησα στο Ρεα, ίσως γιατί είχα τη μαία μου πάνω από το κεφάλι μου. Και όντως, το μόνιτορ το άκουγα που χτυπούσε στον διάδρομο και έτρεχαν να δουν τι γίνεται. Για το Ιασώ δεν θέλω να επεκταθω, αυτά που είδαν τα μάτια μου και άκουσαν τα αυτιά μου όταν πήγα εν μέσω κόβιντ, καλύτερα να ήμουν στο κρατικό Νίκαιας.. αυτά για το γυναικολογικό φυσικά! Στο μαιευτικό τμήμα ήταν όλα άψογα, καθαρά, ευγενικοί άνθρωποι.Την πρώτη φορά που νοσηλευτηκα ως έγκυος εκεί ήταν όλα μια χαρά. Όταν πήγα να μου πάρουν πια το μωρό και νοσηλεύτηκα στο γυναικολογικό... Άσ'τα βρασ'τα. Αλλά εσύ πας στο μαιευτικό, οπότε μην σε νοιάζει! Όλα θα είναι όπως πρέπει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , marpi91 είπε:

Α, εγώ τέτοια χάλια δεν έζησα στο Ρεα, ίσως γιατί είχα τη μαία μου πάνω από το κεφάλι μου. Και όντως, το μόνιτορ το άκουγα που χτυπούσε στον διάδρομο και έτρεχαν να δουν τι γίνεται. Για το Ιασώ δεν θέλω να επεκταθω, αυτά που είδαν τα μάτια μου και άκουσαν τα αυτιά μου όταν πήγα εν μέσω κόβιντ, καλύτερα να ήμουν στο κρατικό Νίκαιας.. αυτά για το γυναικολογικό φυσικά! Στο μαιευτικό τμήμα ήταν όλα άψογα, καθαρά, ευγενικοί άνθρωποι.Την πρώτη φορά που νοσηλευτηκα ως έγκυος εκεί ήταν όλα μια χαρά. Όταν πήγα να μου πάρουν πια το μωρό και νοσηλεύτηκα στο γυναικολογικό... Άσ'τα βρασ'τα. Αλλά εσύ πας στο μαιευτικό, οπότε μην σε νοιάζει! Όλα θα είναι όπως πρέπει! 

Ναι αλλά τα δωμάτια είναι χάλια μαύρα!!Καμμια σχέση με του Ρέα!

Λοιπόν έκανα έρευνα αγοράς!😅😅Ρώτησα την κουμπάρα μου(η αδερφή της γεννησε στο Αλεξάνδρα τον Ιανουάριο που μας περασε) .Ήταν σε μονοκλινο!Λέει δε χρειάστηκε κονε,την ενημέρωσαν οι νοσοκόμες για τα είδη δωματίου!Από τετράκλινο και πάνω δεν πληρώνεις τίποτα!Τα αλλα είναι από 20-70 ευρώ η διανυκτέρευση!Το 70 για το μονοκλινο. Αλλά το μωρό το έχεις συνέχεια μαζί σου,εκτός αν θέλει επίβλεψη!Τα δωμάτια πολύ ωραία είπε!Α και δεν παίρνεις τίποτα πίσω από το ταμείο σου!Οπότε,δίνεις 210 ή 280(ανάλογα τις μερες) αλλά για μονοκλινο!Μια χαρά!

Just now, Anna1986 είπε:

Ναι αλλά τα δωμάτια είναι χάλια μαύρα!!Καμμια σχέση με του Ρέα!

Λοιπόν έκανα έρευνα αγοράς!😅😅Ρώτησα την κουμπάρα μου(η αδερφή της γεννησε στο Αλεξάνδρα τον Ιανουάριο που μας περασε) .Ήταν σε μονοκλινο!Λέει δε χρειάστηκε κονε,την ενημέρωσαν οι νοσοκόμες για τα είδη δωματίου!Από τετράκλινο και πάνω δεν πληρώνεις τίποτα!Τα αλλα είναι από 20-70 ευρώ η διανυκτέρευση!Το 70 για το μονοκλινο. Αλλά το μωρό το έχεις συνέχεια μαζί σου,εκτός αν θέλει επίβλεψη!Τα δωμάτια πολύ ωραία είπε!Α και δεν παίρνεις τίποτα πίσω από το ταμείο σου!Οπότε,δίνεις 210 ή 280(ανάλογα τις μερες) αλλά για μονοκλινο!Μια χαρά!

Εκτός και αν έχει πολύ ζήτηση,οπότε εκεί ναι δεν έχεις επιλογή!Η αδερφή της γεννησε λίγο μετά την Πρωτοχρονιά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna1986 είπε:

Πήγα Ιασω επειδή ο γιατρός μου από εκεί που ήταν στο Ρέα,τα 2 τελευταία χρόνια πήγε Ιασω..οπότε ακολούθησα!Εμένα ο γιατρός μου παίρνει 30 ευρώ επισκεψη(και κάνω και όλους τους μεγάλους υπερηχους σε αυτόν,α και β επιπέδου και ντομπλερ,επίσης 30 ευρώ μου τα χρεωνει).Και για γέννα μου έπαιρνε 1000.Και μαία,στην πρώτο τοκετό είχε φέρει την προϊσταμένη στις παραλαβές στο Ρέα,απλά σούπερ και δε μου ζήτησε μισό ευρώ!Από πέρσι ανέβηκε η τιμή,ξέρω ότι η νύφη μου έδωσε 1100!Και η μαία θα μου πάει 250!

Έξτρα εξετάσεις μου είπε ο γυναικολόγος δε χρειάζεται να κάνω στο μωρό!Με είχε προειδοποιησει από την πρώτη φορά,ότι όσες είναι απαραίτητες και βασικές τις διενεργουν ούτως ή άλλως!Τώρα πχ μου λέει ακοογραμμα που θα σου προτείνουν να κάνεις και είναι ένα πακετάκι στα 300 έξτρα,δεν αξίζει!Γιατί ειδικά ένα μωρό με φυσιολογικό τοκετό έχει βουλωμένο όλο το σύστημα ίσως και μέχρι τον 4 μήνα.. Οπότε μου λέει ξεκάθαρα το κάνουν για το κέρδος τους!Επίσης μου είπε να μην πω στο λογιστήριο ότι έχω και ιδιωτική ασφάλεια.. Οπότε εμένα σύνολο θα πάει κοντά στα 3500.

Δε νομίζω από 1500 να το πήγε 2000!!Μου φαίνονται παρά πολλά!!Μεγάλη διαφορά!

Το Ρέα σε σχέση με το Ιασω βγαίνει ελάχιστα πιο ακριβό το Ιασω!Αν και από θέμα εγκαταστάσεων μακράν καλύτερο το Ρέα!!Είναι καινούργιο!Απλα μου λέει ο γιατρός μου είναι πιο σωστά στελεχωμένο το Ιασω.Και οκ,τώρα στην περιδεση το είδα.Στο Ρέα το 2019 που γέννησα στη βραδινή βάρδια (αυτό μου το είπε ο τραυματιοφορεας,ο τύπος που με πήγε μετά στην αίθουσα ανανηψης αν θυμάμαι καλά,πριν σε πάνε στο δωματιο)ότι δεν είχα καμμια μαία στον τοκετό επειδή είχαν ταυτόχρονα 13 τοκετους,εκ των οποίων οι 12 ήταν καισαρικές(ήμουν η μόνη με φυσιολογικο..)και είχε όλες και όλες την προϊσταμένη βάρδιας και άλλες 4 μαίες (όλες πιτσιρίκες!!) Και μάλιστα μου έβαλαν αυτή τη ζώνη που σου βάζουν στον καρδιοτοκογραφο και μου λέει η μαία,α εσύ δευτερότοκος και μόνη σου γεννας !Δεν έχεις προβλημα!Μη φοβάσαι!Εμείς έχουμε έξω μόνιτορ και παρακολουθούμε. Αν συμβεί κάτι μας βαράει ειδοποίηση!

Και μου ήρθε να τη βαρέσω εγώ!Λέω δίνουμε κοντά στα 2000 για να γεννήσω μόνη μου??

5 πάρα 5 γέννησα!Οι μαιες ηρθαν(2) στις 4 και 20!!!

Όλη την υπόλοιπη ώρα ερχόταν η προϊσταμένη μου έβαζε χέρι να τσεκάρει και έφευγε!Και αν χτυπούσα το κουδουνάκι για να τους πω ότι δε με έπιασε η επισκληριδιος με έβγαζαν αγχώδη και φοβιτσιαρα !!!!

Ααα εγώ νόμιζα ότι ήταν και στα δυο νοσοκομεία ο γιατρός σου. Συγγνώμη μετά από τόσες ώρες ήρθαν για τόσο λίγο;;; Τι να πω τελικά δε φταίει το νοσοκομείο, από τις εμπειριες μου κι εγ θα πω ότι παίζει ρόλο η βάρδια που θα πέσεις 

Κι εμένα στην τελευταία γεννά κάτι πήγε να μου πει η βοηθός αναισθησιολόγου τύπου «πώς κανεις έτσι;» Και της απάντησα «είναι η γεννά μου, έχω δικαίωμα να φοβάμαι, αν δε σου αρέσει σήκω και φύγε, δεν είναι η δουλειά σου να με κρίνεις». Αν ήταν η πρώτη μου γεννά ίσως και να μην απαντούσα, να ντρεπόμουν, αλλά βρίσκουν μερικές σιχαμενες και τα κάνουν. Η δε αναισθησιολόγος δε μου είχε δώσει σαφής οδηγία για το ποσο θέλει να καμπουριασω και μου έριξε μπουνιά στην πλάτη για να καμπουριασω κι άλλο αλλά την γλίτωσε γιατί μου πάτησε κατευθείαν την αναισθησία και δε γινόταν να κουνηθώ εκείνη τη στιγμή και έφυγε πριν το καταλάβω.

Μην αφήνετε να σας χαλάσουν τη στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...