Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, rainbow_2024 said:

      Κάναμε κι εμείς τις μεθόδους αυτές και το αποτέλεσμα ήταν από τα 11 γονιμοποιημένα ωάρια τα 7 προχώρησαν σε βλαστοκυστες.

      Εύχομαι καλή επιτυχία! 🙏

      Το θέμα μου είναι ότι εμείς στην πρώτη εξωσωματική μόνο με picsi έκανα 11 βλαστοκυστες εμένα έγγυος αλλά τα περισσότερα ήταν βιοχημικές. Δεν είναι το πρόβλημα μου τόσο το αν θα πάνε βλαστοκυστες αλλά να μην έχω βιοχημικές. Εγώ έχω μόνο θέμα με την ινσουλίνη για την οποία παίρνω χάπι και τα έχω ψάξει όλα. Δεν έχω θρομβοφιλια και τα λοιπά. Ο ουρολόγος πιστεύει ότι για τις βιοχημικές ευθύνεται το σπέρμα οπότε για αυτό πέσαμε στο τραπεζι και οι δύο τεχνικές. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

@Anna1986 ναι σίγουρα θα είμαι ήρεμη έστω ότι εκεί με ελέγχουν και θα πάνε όλα καλά. Βέβαια έχω ήδη περάσει ένα 15 ήμερο φέτος στο ίδιο νοσοκομείο και σκέφτομαι πάλι όρους και τσιμπήματα θα φάω και λίγο με πιάνουν τα ψυχολογικά μου γιατί τότε δεν είχα περάσει καλά. Αλλά όλα θα τα αντέξω για τον μικρό μου τι να κάνω. Μακάρι να γυρίσει κ μικρός γιατί λέω φαντάζεσαι να είναι όλα καλά με τα προβλήματα μου και να γεννήσω με καισαρική γιατί δεν γύρισε ο μπέμπης; 🤦

Εγώ κορίτσια κάνω λέιζερ πόδια, μπικίνι, μασχάλες, προσωπο εδώ και πολυυ καιρό και έχω να ξυριστω χρόνια. Πήγα έκανα και μια συνεδρία στην αρχή της εγκυμοσύνης έτσι για συντήρηση και τέλος. Φυσικά με την εγκυμοσύνη και τις ορμόνες έβγαλα κάτι χνούδια στο πιπι αλλά δεν με ενοχλούν. Πριν μπω στο νοσοκομείο θα βάλω τον άντρα μου να μου τα πατήσει ένα ξύρισμα έτσι για σιγουριά, μην γεννήσω φυσιολογικά και με ξυρίσουν εκεί όπως να ναι. Γενικά σε αυτήν την εγκυμοσύνη έβγαλα και λίγες άκυρες τρίχες στο πηγούνι και οι τρίχες στα χέρια μου αγριεψαν ενώ ήταν τέρμα λεπτές και ίσα που φαινόντουσαν. Η γιατρός μου είπε να μην πειράξω τίποτα γιατί ίσως όλα επανέλθουν μετά. Αλλά αυτές στο πηγούνι τις πάτησα λέιζερ δεν γινόταν να είναι σαν τον μπάρμπα 😂 Να γεννήσουμε ρε παιδί μου αλλά να είμαστε ωραίες. Πήρα και κάτι ωραίες στεκες και υφασμάτινα κοκκαλακια όλα γαλάζια έτσι να ταιριάζουν με τον μπέμπη 😂

Εγώ είμαι του '92 οπότε ολόκληρα 32. Μικρή δεν με λες κ εμένα. Στο μεταξύ τώρα τελευταία κατάλαβα ότι στα 35+ σε θεωρούν γηραιά για εγκυμοσύνη. Υπερβολή πια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Anna1986 δε θέλω να το παίξω μικρή, νιώθω 45-50 αλλά είμαι γεννημένη το 96 😂 τον Απρίλιο λοιπόν πρώτα ο θεός θα κλείσω τα 29. 
 

Έχω διαβάσει σε ένα άρθρο για τον τοκετό ότι όλες κάνουν τη χοντρή τους ανάγκη κατά τον τοκετό. Απλά κάποιες να μην το καταλαβαίνουμε, λογικό εδώ βγαίνει ολόκληρο μωρό από το σπρώξε σπρωξε δε θα βγουν αλλα κι αλλα;

σε μια από τις γέννες μου (στην Τρίτη νομίζω), όσο ήμουν στην ανάνηψη ήρθαν οι μαίες να μου βάλουν καθετήρα αλλά εκείνη τη στιγμή ένιωσα κάτι σα να άνοιξε βρύση από κάτω μου και άκουσα τη μια να λέει «μην της βάλεις, τώρα ο,τι είχε της έφυγαν μαζεμένα». Πρέπει να έφυγε ότι υπήρχε μέσα μου σε υγρό και στέρεο που υγροποιήθηκε😂

Αλλά εις μακράν η πιο μαρτυρική εμπειρία που είχα ήταν στην πρώτη γεννά που μου έβαλαν καθετήρα (πριν βγει το μωρό) επειδή είχα πολλή ώρα μπροστά μου και είχα κάνει αναισθησία, μού τον είχαν βάλει λάθος και ένιωθα ρε κορίτσια λες και είμαι οριακά να κατουρησω και να μη μπορώ, την παρακαλούσα να μού το βγάλει και δε με πιστευε….

Επισης όσον αφορά την ώρα του τοκετού νομίζω ότι είναι τυχαίο, δε σημαίνει ότι τα επόμενα γεννιούνταν πιο γρήγορα από τα πρώτα. Θεωρητικά θα μπορούσε να το πει κάποιος αυτό μιας και κουράζεσαι πιο πολύ ενώ στο πρώτο κατά κύριο λόγο είσαι ξάπλα 😂.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

@Anna1986 δε θέλω να το παίξω μικρή, νιώθω 45-50 αλλά είμαι γεννημένη το 96 😂 τον Απρίλιο λοιπόν πρώτα ο θεός θα κλείσω τα 29. 
 

Έχω διαβάσει σε ένα άρθρο για τον τοκετό ότι όλες κάνουν τη χοντρή τους ανάγκη κατά τον τοκετό. Απλά κάποιες να μην το καταλαβαίνουμε, λογικό εδώ βγαίνει ολόκληρο μωρό από το σπρώξε σπρωξε δε θα βγουν αλλα κι αλλα;

σε μια από τις γέννες μου (στην Τρίτη νομίζω), όσο ήμουν στην ανάνηψη ήρθαν οι μαίες να μου βάλουν καθετήρα αλλά εκείνη τη στιγμή ένιωσα κάτι σα να άνοιξε βρύση από κάτω μου και άκουσα τη μια να λέει «μην της βάλεις, τώρα ο,τι είχε της έφυγαν μαζεμένα». Πρέπει να έφυγε ότι υπήρχε μέσα μου σε υγρό και στέρεο που υγροποιήθηκε😂

Αλλά εις μακράν η πιο μαρτυρική εμπειρία που είχα ήταν στην πρώτη γεννά που μου έβαλαν καθετήρα (πριν βγει το μωρό) επειδή είχα πολλή ώρα μπροστά μου και είχα κάνει αναισθησία, μού τον είχαν βάλει λάθος και ένιωθα ρε κορίτσια λες και είμαι οριακά να κατουρησω και να μη μπορώ, την παρακαλούσα να μού το βγάλει και δε με πιστευε….

Επισης όσον αφορά την ώρα του τοκετού νομίζω ότι είναι τυχαίο, δε σημαίνει ότι τα επόμενα γεννιούνταν πιο γρήγορα από τα πρώτα. Θεωρητικά θα μπορούσε να το πει κάποιος αυτό μιας και κουράζεσαι πιο πολύ ενώ στο πρώτο κατά κύριο λόγο είσαι ξάπλα 😂.

 

 

@ΧρυσαΜεσένα τώρα είναι το τέταρτο μωράκι,σωστά?Ο τρίτος τοκετός ήταν εύκολος?Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική,αλλά διάβασα ότι ο τρίτος τοκετός σε σχέση με το δεύτερο,είναι πιο δύσκολος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Anna1986 είπε:

@ΧρυσαΜεσένα τώρα είναι το τέταρτο μωράκι,σωστά?Ο τρίτος τοκετός ήταν εύκολος?Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική,αλλά διάβασα ότι ο τρίτος τοκετός σε σχέση με το δεύτερο,είναι πιο δύσκολος.

Ο τρίτος ήταν πανεύκολος, δεν το πίστευα και έκλαιγα από συγκίνηση που τελείωσε τόσο εύκολα 😂

αλλά, ήταν λιγότερα κιλά σε σχέση με τα αδέρφια του, είχα εξαιρετική μαία επομένως όλα ήταν πολύ με το μέρος μου. Η μαία με έβαλε να κάτσω ξαπλωμένη στο πλάι με το ένα γόνατο λυγισμένο και μου λέει μπορείς να κοιμηθείς κι ολας αν θες, σε πληροφορώ ότι όντως κοιμήθηκα, κατέβαινε το μωρό από μόνο του στη στάση που ήμουν και με ξύπνησαν οι μαίες που ήρθαν να με ελέγξουν κ μου είπαν ότι γεννάω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ γω έκανα laser πριν την  εγκυμοσύνη σε όλο το σώμα, γι αυτό στα πόδια δεν έχω τίποτα πια, αλλά εκει κάτω και μασχάλες έχω δουλειά ακόμα. Στο πηγούνι λόγω πολυκυστικών είχα κ έχω ακόμα κάποιες και τις κάνω ριζική, είναι το μόνο που δεν σταμάτησα τώρα στην εγκυμοσύνη. 

Εν τω μεταξύ στο σεμινάριο στο Έλενα μας είπαν ότι δε χρειάζεται πάντα να ξυριζόμαστε και ότι θα πρέπει να το συνεννοηθούμε με την ομάδα που μας παρακολουθεί ή κατι τέτοιο. Δε θυμάμαι βεβαια τις περιπτώσεις που τη "γλιτώνεις". 

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση σε εσας που έχετε εμπειρία, για το μαιευτήριο να πάρω μόνο νυχτικές ή μπορώ και χαλαρές πιτζάμες? Κ πόσες αλλαξιές? Γιατί κάτι άκουσα ότι χρειάζεσαι αρκετές?!

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Ο τρίτος ήταν πανεύκολος, δεν το πίστευα και έκλαιγα από συγκίνηση που τελείωσε τόσο εύκολα 😂

αλλά, ήταν λιγότερα κιλά σε σχέση με τα αδέρφια του, είχα εξαιρετική μαία επομένως όλα ήταν πολύ με το μέρος μου. Η μαία με έβαλε να κάτσω ξαπλωμένη στο πλάι με το ένα γόνατο λυγισμένο και μου λέει μπορείς να κοιμηθείς κι ολας αν θες, σε πληροφορώ ότι όντως κοιμήθηκα, κατέβαινε το μωρό από μόνο του στη στάση που ήμουν και με ξύπνησαν οι μαίες που ήρθαν να με ελέγξουν κ μου είπαν ότι γεννάω. 

Τέλειο!!!! Η ιδανική γέννα 😃

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...