Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

      Καλησπερα κορίτσι μου! Εννοειτε και μπορείς να μας πεις! Αυτό προσπαθούμε εδώ να βοηθήσουμε και να ακούσουμε η μία την άλλη μιας και καταλαβαινομαστε μεταξύ μας! Καλώς ήρθες!

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , marpi91 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Επανέρχομαι με ερώτηση γιατί διχαζομαι σχετικά με το σιδέρωμα.. έπλυνα τα ρούχα στους 60 και μετά τα έβαλα στεγνωτηριο στο hygiene plus το πρόγραμμα. Διαβάζω παντού ότι είναι αρκετό αυτό,αλλά μήπως έστω τα κορμάκια που θα τον ακουμπάνε στο δερματακι του πρέπει να τα πατήσω ένα ατμοσίδερο; Τι λέτε; Εσείς τι θα κάνετε; Γενικά δεν είμαι καθόλου μικρόβιο φοβική, αλλά κάπως τώρα μου έκατσε περίεργα που δεν τα έχω σιδερωσει.. αναμένω γνώμες! 

Καλημέρα σε όλες!

Κοίτα τώρα εγώ δεν σιδερωνω ποτέ βασικά, σε φάση πάμε να βάλουμε ρούχο και αααν είναι ανάγκη το κάνω επιτόπου. Για το πρώτο μου μωρό όμως έκατσα και σιδερωσα όλα τα πρώτα ρουχακια που έπλυνα παρόλο που τα έβαλα και στεγνωτηριο. Έχω την αδερφή μου που στα παιδιά της έτσι έκανε, μόνο τα πρώτα πρώτα σιδερωσε και μετά όλα στεγνωτηριο και τελος, χωρίς σιδέρωμα. Ε και τώρα αυτό θα κάνω. Θα σιδερωσω αυτά που είναι τα πολύ μικρά, τα 0 και τα 1-3 που θα φορέσουμε τον πρώτο καιρό. Τα άλλα μόνο στεγνωτηριο. Νομίζω στο στεγνωτηριο δεν μένει τίποτα γενικά, αλλά εντάξει για σιγουριά τα πρώτα θα τον κάνω πάλι τον κόπο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marpi91 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Επανέρχομαι με ερώτηση γιατί διχαζομαι σχετικά με το σιδέρωμα.. έπλυνα τα ρούχα στους 60 και μετά τα έβαλα στεγνωτηριο στο hygiene plus το πρόγραμμα. Διαβάζω παντού ότι είναι αρκετό αυτό,αλλά μήπως έστω τα κορμάκια που θα τον ακουμπάνε στο δερματακι του πρέπει να τα πατήσω ένα ατμοσίδερο; Τι λέτε; Εσείς τι θα κάνετε; Γενικά δεν είμαι καθόλου μικρόβιο φοβική, αλλά κάπως τώρα μου έκατσε περίεργα που δεν τα έχω σιδερωσει.. αναμένω γνώμες! 

Αρχικά ένα δάκρυ κύλησε στη λέξη «στεγνωτήριο»🥲.

Δευτερον, ακούς πολλά από ποιους; Μήπως αυτοί που σου τα λένε είναι τίποτα υπερβολικοί ή θέλουν να το παίξουν υπερβολικά «παστρικοί»;

Εγω δε θα χρησιμοποιούσα στεγνωτήριο στα μωρουδιακά γιατί έχω την αίσθηση ότι αφήνει σκόνη από χνούδια στα ρούχα, επομένως θα απέφευγα τα πρώτα ρούχα του μωρού, θα τα έκανα απλά με το σίδερο. ΟΜΩΣ δεν είχα ποτε για να μπορείς να στηριχτείς σε αυτό που σου λέω. Σίγουρα είναι καλή επιλογή το παραδοσιακό πλύσιμο, στέγνωμα έξω, σίδερο. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αρχικά ένα δάκρυ κύλησε στη λέξη «στεγνωτήριο»🥲.

Δευτερον, ακούς πολλά από ποιους; Μήπως αυτοί που σου τα λένε είναι τίποτα υπερβολικοί ή θέλουν να το παίξουν υπερβολικά «παστρικοί»;

Εγω δε θα χρησιμοποιούσα στεγνωτήριο στα μωρουδιακά γιατί έχω την αίσθηση ότι αφήνει σκόνη από χνούδια στα ρούχα, επομένως θα απέφευγα τα πρώτα ρούχα του μωρού, θα τα έκανα απλά με το σίδερο. ΟΜΩΣ δεν είχα ποτε για να μπορείς να στηριχτείς σε αυτό που σου λέω. Σίγουρα είναι καλή επιλογή το παραδοσιακό πλύσιμο, στέγνωμα έξω, σίδερο. 

 

Αχ κ όμως! Το στεγνωτηριο κάνει μαγικά με τα χνούδια και τις τρίχες. Έχω σκυλο και γάτα, και ότι μπαίνει στεγνωτηριο βγαίνει πραγματικά χωρίς ίχνος από τρίχα και χνούδι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!!!

Παω με ρυθμούς χελώνας κλασικά, το σαββατοκυριακο επλυνα μερικά ρουχακια βρεφικά, χθες τα σοδερωσα, σήμερα καθάρισα το συρτάρι με ξύδι και τα έβαλα μέσα. 
 

Επεσα την Κυριακή, πάτησα το πυροσβεστικό της πλέιμομπιλ (πώς δεν το είδα ένας θεός ξερει) αλλά ευτυχώς έσκασα με το γόνατο. Εκείνη τη στιγμή δεν πονούσα πολύ, όμως μόλις άρχισε να κρυώνει άρχισα κι εγώ να την ακούω για τα καλά. Χθες ήμουν πιο χάλια, αλλά σήμερα είμαι καλύτερα, μόνο το πόδι και το χέρι από εκείνη μεριά πονάνε σήμερα σε κλειδώσεις (γόνατο και ισχίο) και λιγότερο η λεκάνη. Δεν ήταν σε βαθμό που να πρέπει να πάω νοσοκομείο ρε παιδί μου, ήταν απλώς ένα χτύπημα. Το μόνο που στεναχωριέμαι είναι ότι ήμουν που ήμουν αργή και δυσκίνητη, τώρα είμαι πιο πολύ και με πάει πολύ πίσω. 
 

Για παράδειγμα, έπλυνα το μπάνιο σήμερα, σκούπισα, συμμάζεψα τα παιχνίδια, έπλυνα το στρώμα με ένα νέο φάρμακο που βρήκα, σφουγγάρισα το μισό μόνο σπίτι και μετά δεν είχα τη δύναμη να συνεχίσω, έπρεπε ν ξαπλώσω γιατί τα Κόκκαλά μου πονούσαν. Και δεν το λέω για να μου πείτε ότι είναι ήδη πολλά αυτά που έκανα, με τους ρυθμούς που είχα μέχρι το Σάββατο και γενικά με τον τρόπο που τα κάνω είναι πράγματα που είναι οκ για εμένα, τα έβγαζα πρώτα όλα σαν πρόγραμμα και μετά καθόμουν.. 

Αλλά για να ευθυμήσουμε, είχε πολύ πλάκα όπως έφαγα την «σούπα»😂

πρίν από 3 λεπτά , Nasiad είπε:

Αχ κ όμως! Το στεγνωτηριο κάνει μαγικά με τα χνούδια και τις τρίχες. Έχω σκυλο και γάτα, και ότι μπαίνει στεγνωτηριο βγαίνει πραγματικά χωρίς ίχνος από τρίχα και χνούδι! 

Μη μου λες τέτοια γιατί Νινο θέλει κλαίει 😂😂😂 θέλω πολλά χρόνια να πάρω και ακομα το τρενάρω κυρίως για το θέμα του χώρου (πάνω από το πλυντήριο έχω ράφια)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...