Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/9/2024 at 4:17 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

      Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
      οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

      Και μένα με ίδιο πρώτοκολλο μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά έχεις δίκιο αλλά από τη στιγμή που έχεις κατάψυξη δες το θετικό αυτού όσο δύσκολο κι αν είναι. Έχω κάνει 3 διεγερσεις και η μία ήταν για ωοληψια δεν είναι εύκολο να γίνεται συνέχεια το καταλαβαίνω όμως δείτε το μήπως κανετε άλλη μια αφού σας συμφέρει και οικονομικά. Στειλε μας νέα από το γιατρό! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Anna1986 είπε:

Ναι αυτό ισχύει!Εγώ μετά τους τοκετους πήρα για 2 μήνες σίδηρο και ασβέστιο,όπως μου είπε ο γυναικολόγος!Και μάλιστα την πρώτη φορά το αμελουσα και όταν πήγα στο δίμηνο για τον υπέρηχο στο γιατρό μου,του είπα να το συνεχίσω και τον επόμενο μήνα,αφού κάποιες φορές το ξεχνουσα και μου λεει,πλέον δεν έχει νόημα να το πάρεις!Το θέμα είναι να το πάρεις 2 μήνες συνεχόμενα μετά τον τοκετό,μετά δεν έχει νόημα!Και τη δεύτερη φορά το τηρησα!Βέβαια στις εγκυμοσυνες μου δεν παίρνω ασβέστιο καθόλου,γιατί προκαλεί συσπασεις και λόγω τραχηλου το αποφεύγω!Γι αυτό καθημερινά τρώω 3 αυγά,10 αμύγδαλα,γιαούρτι και περιστασιακά τρώω και αποξηραμένο βερίκοκο,σαρδέλες και κανένα τυρί!Γάλα δεν πίνω γιατί με ενοχλεί στο έντερο!

Ασβέστιο έπαιρνε και η αδερφή μου και ρώτησα τη γιατρό γιατί δεν παίρνω εγώ και γέλασε. Λέει αφού δεν έχεις ελλείψεις γιατί να πάρεις. Η αλήθεια είναι ότι ιδιαίτερα σε αυτήν την εγκυμοσύνη τρώω τόσο πολύ γιαούρτι που τι έλλειψη να έχω.. πίνω και γάλα συνήθως κάθε μέρα. Είναι φυσικά και στον οργανισμό του ανθρώπου. Πάντως αυτό με τα μαλλιά είναι αστείο. Επειδή έμεινα έγκυος σύντομα είμαι σε μια κατάσταση που από τη μια ρίχνω άπειρες τρίχες και από την άλλη είμαι μέσα στις φυτρες! Αλλά μιλάμε για τόσες φυτρες που είμαι μονίμως σαν να έχω ένα σύννεφο στο κεφάλι μου, δεν συμμαζευονται με τίποτα 😂 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 840
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...