Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Lila ki είπε:

      Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

      Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

      Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ! Να είστε όλες καλά!!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, DepiDukes είπε:

Πωπω απαράδεκτο που δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα. Ούτε στην Κομοτηνή? Ή Αλεξανδρούπολη που γεννάς κιόλας??

Εν τω μεταξύ, διαβάζω τις κριτικές του Ιασώ και έχω φρικάρει! 😰 Όλοι το κράζουν άπειρα, και το είχα για καλό νοσοκομείο τρομάρα μου.. μόνο εκεί είναι ο γιατρός μου, δε μπορώ να πάω αλλού.. περαστικά μας 😶

Κ Αλεξανδρούπολη δεν έχουν πολλά. Πχ όταν μου πρότεινε η γυναικολόγος για τροφοβλάστη η μόνη επιλογή ήταν το Ιπποκράτειο, και εκεί θα μπορούσα να κάνω πχ και αυχενική. Εδώ πιο κοντά μόνο ιδιωτικά. Άσε γιατί και με το νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης για να κλείσω ραντεβού έκανα ένα δίμηνο. Ήθελα να κλείσω απογευματινό, ας πληρώσω οκ αλλά να γνωρίσω γιατρό. Δύο μήνες έκανα να βρω άκρη αλλά τελικά τα κατάφερα και θα και θα πάω τέλος του μήνα. Στο μεταξύ μια γνωστή της πεθεράς μου έκανε κ εκείνη αντιπηκτικες σε όλη την εγκυμοσύνη και γέννησε Αλεξανδρούπολη και την έβαλαν να πάει μια ολόκληρη εβδομάδα νωρίτερα. Βάλε και 3-4 μέρες μετά τη γέννα, να το 10 ημέρο 🤦 Ελπίζω να αφήνουν εστω να κάνουμε κάνα μπάνιο γιατί στην πρόσφατη προηγούμενη 15ημερη μου διαμονή δεν με άφησαν και αλήθεια ήταν τραγικό..

Μην ασχολείσαι με κριτικές. Αν είναι καλός ο γιατρός σου ας λένε ότι θέλουν! Θα κάτσεις λίγο και θα βγεις πριν το καταλάβεις ☺️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 757
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Nasiad είπε:

Κ Αλεξανδρούπολη δεν έχουν πολλά. Πχ όταν μου πρότεινε η γυναικολόγος για τροφοβλάστη η μόνη επιλογή ήταν το Ιπποκράτειο, και εκεί θα μπορούσα να κάνω πχ και αυχενική. Εδώ πιο κοντά μόνο ιδιωτικά. Άσε γιατί και με το νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης για να κλείσω ραντεβού έκανα ένα δίμηνο. Ήθελα να κλείσω απογευματινό, ας πληρώσω οκ αλλά να γνωρίσω γιατρό. Δύο μήνες έκανα να βρω άκρη αλλά τελικά τα κατάφερα και θα και θα πάω τέλος του μήνα. Στο μεταξύ μια γνωστή της πεθεράς μου έκανε κ εκείνη αντιπηκτικες σε όλη την εγκυμοσύνη και γέννησε Αλεξανδρούπολη και την έβαλαν να πάει μια ολόκληρη εβδομάδα νωρίτερα. Βάλε και 3-4 μέρες μετά τη γέννα, να το 10 ημέρο 🤦 Ελπίζω να αφήνουν εστω να κάνουμε κάνα μπάνιο γιατί στην πρόσφατη προηγούμενη 15ημερη μου διαμονή δεν με άφησαν και αλήθεια ήταν τραγικό..

Μην ασχολείσαι με κριτικές. Αν είναι καλός ο γιατρός σου ας λένε ότι θέλουν! Θα κάτσεις λίγο και θα βγεις πριν το καταλάβεις ☺️

Περίεργο, γιατί μια βδομάδα νωρίτερα? Ποιος ο λόγος? Νομίζα απλά κανονίζεις την ημερομηνία που θα γεννήσεις και συνεννοείσαι να σταματήσεις τις ενέσεις πιο νωρίς. 

Μωρέ καλός είναι, αλλά υπολογίζα πολύ και στην κλινική, τόσα λεφτά θα σκάσουμε. Τεσπά..βλέποντας και κάνοντας

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DepiDukes είπε:

Περίεργο, γιατί μια βδομάδα νωρίτερα? Ποιος ο λόγος? Νομίζα απλά κανονίζεις την ημερομηνία που θα γεννήσεις και συνεννοείσαι να σταματήσεις τις ενέσεις πιο νωρίς. 

Μωρέ καλός είναι, αλλά υπολογίζα πολύ και στην κλινική, τόσα λεφτά θα σκάσουμε. Τεσπά..βλέποντας και κάνοντας

Εγώ νόμιζα να σου πω την αλήθεια ότι θα είναι κάνα δυο μέρες νωρίτερα για να ελέγχουν την κατάσταση όσο δεν κάνεις τις ενέσεις αλλά για να την έβαλαν μια εβδομάδα νωρίτερα μάλλον έτσι θα το έχουν. Λογικά θα τα μάθω στις 26 που θα πάω εκεί. 

Καλά ναι σε κλινική θα λεφτά είναι ουκ ολίγα και εννοείται θέλεις να είναι όλα άψογα. Ας ελπίσουμε ότι απλά έτυχε σε κάποιους να μην είναι όπως τα περίμεναν αλλά για σένα να είναι καλά ☺️

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι στην 26η εβδομάδα και είμαι  πολύ αγχωμένη.. έχω πονόδοντο σε απονευρωμένο δόντι και σήμερα που πήγα οδοντίατρο μου είπε ότι έπαθα κάταγμα.. δεν μπορεί να κάνει τίποτα..να πάρω ντεπόν για τον πόνο και αν πρηστώ θα μου δώσει augmentin.. το ιδανικό θα ήταν να μου περάσει ο πόνος χωρίς να χρειαστεί να πάρω αντιβίωση.. αλλά αν πάρω αντιβίωση και συνεχίσει ο πόνος θα πρέπει να κάνω εξαγωγή 🙁 Είχε κάποια άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία.. με εξαγωγή; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoula85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι στην 26η εβδομάδα και είμαι  πολύ αγχωμένη.. έχω πονόδοντο σε απονευρωμένο δόντι και σήμερα που πήγα οδοντίατρο μου είπε ότι έπαθα κάταγμα.. δεν μπορεί να κάνει τίποτα..να πάρω ντεπόν για τον πόνο και αν πρηστώ θα μου δώσει augmentin.. το ιδανικό θα ήταν να μου περάσει ο πόνος χωρίς να χρειαστεί να πάρω αντιβίωση.. αλλά αν πάρω αντιβίωση και συνεχίσει ο πόνος θα πρέπει να κάνω εξαγωγή 🙁 Είχε κάποια άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία.. με εξαγωγή; 

Καλησπέρα, με το καλό το μωρό σου και περαστικά σου για το δόντι! Στην εβδομάδα που είσαι γίνεται κανονικά η εξαγωγή, δεν υπάρχει πρόβλημα. 

@DepiDukesωχχχ σου έβαλα ιδέες  και τρέχεις σε οφθαλμίατρο Ε?! Άμα τις κάνεις τόσο οικονομικά, μαζί σου! Το τσεκ απ δεν έβλαψε κανέναν! 

Στο Ιασώ έχω να σου πω ότι στην μαιευτική είναι καλά τα πράγματα. Στην γυναικολογική άστο... Τριτοκοσμικές συνθήκες. Αλλά όσο υπήρχε μωρό στην κοιλιά και ήμουν στο μαιευτικό, μια χαρά ήταν, καθαρά και οι νοσηλεύτριες εξυπηρετικές. Όταν δεν υπήρχε πια μωράκι.. καλύτερα να με είχαν πετάξει σε ράντζο στο κρατικό Νίκαιας..! Νομίζω θα είναι όμως όλα καλά! Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και από μένα!Μου κρατάτε συντροφιά πάνω από 3 μήνες που είμαι λίγο πιο περιορισμένη,λόγω προληπτικής περιδεσης που κάναμε!Είμαι 33+1 με ΠΗΤ 30/10 (που αποκλείεται να φτάσω δηλαδή 😅)!Έχω δύο αγοράκια 7.5 και 5 ετών και τώρα περιμένω κοριτσάκι!!🥰🥰 

Vasoula85 ,επειδή είχα ρωτήσει και εγώ τον γιατρό μου,μου είχε αναφέρει ότι μπορώ να κάνω μέχρι και εξαγωγή δοντιου εφόσον χρειαστεί!Εμένα στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχε παρουσιαστεί σοβαρό πρόβλημα με τα ούλα και δυστυχώς η οδοντίατρος που με παρακολουθουσε το απέδωσε σε ορμόνες κυησης!Τα ούλα παρουσίαζαν έντονη αιμορραγία,κάναμε στον 5ο μήνα καθαρισμό και στον 7ο και μάλιστα χρειάστηκε να πάρω και amoxil του 1mg(αν θυμάμαι σωστα) γιατί ένας τραπεζίτης είχε κάνει απόστημα.. Ταλαιπωρηθηκα πάρα πολύ μετά τον τοκετό,γιατί αποφάσισα να πάρω και δεύτερη γνώμη και τελικά είχα εντοπισμένη περιοδοντιτιδα,που για κάποιο λόγο η οδοντίατρος που με παρακολουθουσε δεν είχε εντοπίσει.. Τέλος πάντων μετά από μεγάλη ταλαιπωρία,τέλος καλό όλα καλά!Έσωσα τα δόντια μου αλλά και το κόστος και ο κόπος ήταν μεγάλα!Οπότε αν έχεις κάποιο θέμα με τα δόντια,μην το αφήσεις!Εφόσον βέβαια πάρεις και την έγκριση του γιατρού σου!Αλλά εγώ κάνω κανονικά τους καθαρισμούς μου στην περιοδοντολογο(είναι πιο βαθείς λόγω της περιοδοντιτιδας που παρουσίασα και λόγω εγκυμοσυνης προσέχω μην κάνει υποτροπη).Αλλά στην εβδομάδα που είσαι πιστεύω είναι οκ!Φίλη  μου είχε κάνει εξαγωγή 2 φρονιμητων στον 5ο.

Καλή συνέχεια σε όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Πώς τα πάτε;; Εγώ σήμερα είχα ραντεβού να δούμε τον μπέμπη και τα πάμε μια χαρά! Είμακ 28η εβδομάδα σήμερα οπότε μπήκα σήμερα στον 7ο και επισήμως στο 3ο τρίμηνο. ο μικρός βγαίνει 1285, λίγο τροφαντουλης αλλά μέσα στα όρια μου είπε η γιατρός! Εσάς πόσο μεγάλωσαν τα μικρά σας;

Έχω ερωτηση! Η γυναικολόγος μου έγραψε το εμβόλιο του κοκκυτη, για αργότερα βέβαια μετά το ντοπλερ. Εσάς σας είπαν οι γιατροί σας να το κάνετε; Να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι σκέφτομαι για αυτό, στην άλλη μου εγκυμοσύνη δεν μου είχαν πει να το κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Nasiad εγώ έκανα το ντόμπλερ την προηγούμενη εβδομάδα,στις 32+6 ,αλλα δε μου είπε για το εμβόλιο ο γιατρός!Ούτε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες το είχα κάνει.Τωρα έχω τον επόμενο υπέρηχο την επόμενη βδομάδα,λίγο πριν μπω στην 35η.Θα τον ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...