Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Soho24 είπε:

      Αχ καλό μου, κι εγώ το πρώιμης ανίχνευσης είχα κάνει, αυτό που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες. Και ήταν αρνητικότατο. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθεις απολύτως τίποτα, όπως εγώ. Δεν είχα ούτε πρησμένο στήθος. Θα σου ευχηθώ να έχεις θετική χοριακή μεθαύριο και όλη αυτή η στεναχώρια που νιώθεις αυτές τις μέρες να επισκιαστεί από χαρά. 

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Nasiad είπε:

Καλησπερααα! Εγω έχω άπειρα ρουχακια από τα ανίψια μου, αλλά για να χαρώ παίρνω μονίμως διάφορα. Προς το παρόν έχω πάρει μερικά Χριστούγεννιατικα γιατί εννοείται θα είμαστε μέσα στο κλίμα 😂 έχω κάνει γενικά μια λίστα από εδώ ως απέναντι με διαφορά που θέλω να πάρω και παίρνω κάθε μήνα και λίγα για να μην μου φανούν πολλά.

Εγώ δυστυχώς δεν έχω από κάπου αλλού, επομένως αρχίζω από το μηδέν...έχω παραγγείλει κάποια φορμακια ολόσωμα 1-3, κάποια κοντομανικα φορμακια για από μέσα 1-3 και γενικώς κάνω έρευνα...δεν έχουν έρθει ακόμα να δω αν έχω κάνει σωστή επιλογή στα μεγέθη...για νεογέννητο δεν έχω πάρει τίποτα.. αξίζει??έχω μπλεχτεί...😂😏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 755
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , elinamp είπε:

Εγώ δυστυχώς δεν έχω από κάπου αλλού, επομένως αρχίζω από το μηδέν...έχω παραγγείλει κάποια φορμακια ολόσωμα 1-3, κάποια κοντομανικα φορμακια για από μέσα 1-3 και γενικώς κάνω έρευνα...δεν έχουν έρθει ακόμα να δω αν έχω κάνει σωστή επιλογή στα μεγέθη...για νεογέννητο δεν έχω πάρει τίποτα.. αξίζει??έχω μπλεχτεί...😂😏

Από την αδερφή μου που τα έζησα ξέρω ότι τα πολύ πολύ μικρουλικα τα 0 νούμερο είναι για τις πρώτες μέρες οπότε αν πάρεις μην πάρεις σίγουρα πολλά. Γενικά νομίζω για αρχή πάρε μερικά 1-3 και ίσως κάποια 3-6 γιατί αν είναι μεγάλο το μωράκι σου ίσως να του χρειαστούν πιο σύντομα από όσο περιμένεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, elinamp είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Έχετε αρχίσει να ψωνίζετε?? Εγώ είμαι σε έρευνα και προβληματίζομαι λίγο με ρούχα, μεγέθη κλπ...Για πείτε πως το σκέφτεστε!

Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα, και δε σχεδιάζω σύντομα..Μάλλον όταν βγώ σε άδεια θα αγχωθώ. Ευτυχώς έχουν συγγενείς και φίλοι να μου δώσουν μερικά πράγματα 🤍

 

Κορίτσια πως πάτε από κλωτσίδι?? Εμένα είχε τις ήρεμες μέρες του, αλλά τώρα τελευταία τον καταλαβαίνω συνέχεια μέσα στη νύχτα. Νομίζω το μέλλον προμηνύεται δυσοίωνο από άποψη ύπνου 😅

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , DepiDukes είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα, και δε σχεδιάζω σύντομα..Μάλλον όταν βγώ σε άδεια θα αγχωθώ. Ευτυχώς έχουν συγγενείς και φίλοι να μου δώσουν μερικά πράγματα 🤍

 

Κορίτσια πως πάτε από κλωτσίδι?? Εμένα είχε τις ήρεμες μέρες του, αλλά τώρα τελευταία τον καταλαβαίνω συνέχεια μέσα στη νύχτα. Νομίζω το μέλλον προμηνύεται δυσοίωνο από άποψη ύπνου 😅

Καλησπέρα! Κ εμένα έχει ξεκινήσει να κάνει πάρτυ εκεί μέσα. Αλλά κυρίως όταν κάθομαι στο γραφείο αν δεν κάθομαι προς τα πίσω, και ίσως 'πατιεται' λίγο και τον ενοχλώ 😂 κοιμάμαι σαν βόδι είναι η αλήθεια οπότε τις νύχτες δεν νιώθω απολύτως τίποτα 🤦

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nasiad είπε:

Καλησπέρα! Κ εμένα έχει ξεκινήσει να κάνει πάρτυ εκεί μέσα. Αλλά κυρίως όταν κάθομαι στο γραφείο αν δεν κάθομαι προς τα πίσω, και ίσως 'πατιεται' λίγο και τον ενοχλώ 😂 κοιμάμαι σαν βόδι είναι η αλήθεια οπότε τις νύχτες δεν νιώθω απολύτως τίποτα 🤦

Α χαχαχα!! Ναιιι!!! Κ εμένα το κάνει αυτό στο γραφείο!!! 😁 Γλυκούλιαα💙 

Εγώ ξυπνάω μέσα στη νύχτα, γιατί με παίρνει ο ύπνος πολύ νωρίς και μετά ξενυχτάω για λίγο και ξανακοιμάμαι. Όσο είμαι ξύπνια και ξάπλα, δίνει πόνο!! Το ίδιο και το πρωί όπως ξυπνάω τον καταλαβαινω, από τις 6 😋

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Κ εγω στον ύπνο μου αν τύχει και ξυπνήσω τους καταλαβαίνω φουλ. Αλλά και μέσα στη μέρα κάνουν αισθητή την παρουσία τους τα γλυκά μου, κάποιες φορές ανασηκώνεται ολόκληρη η κοιλιά, έχει πολύ πλάκα 🥰

σε αλλά νέα εμείς την Τρίτη είχαμε β επιπέδου. Όλα καλά το μόνο θέμα μας είναι ότι το ένα μωράκι έχει δυο κύστες εσωτερικά στο κρανίο το οποίο με διαβεβαίωσε και ο έμβρυο μητρικός και ο γυναικολόγος πως είναι συχνό φαινόμενο και απορροφώνται μόνες τους μεταξύ 26-28 εβδομάδας. Εγω βέβαια έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε.. επίσης ο αιματοκρίτης μου ρε κορίτσια έχει πάρει την κάτω βόλτα ξεκίνησα με 40 πριν λίγες μέρες ήταν 32 και σήμερα έκανα πάλι εξετάσεις και αναμένω.. και φανταστείτε παίρνω 2 σίδηρους τη μέρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Fay_ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κ εγω στον ύπνο μου αν τύχει και ξυπνήσω τους καταλαβαίνω φουλ. Αλλά και μέσα στη μέρα κάνουν αισθητή την παρουσία τους τα γλυκά μου, κάποιες φορές ανασηκώνεται ολόκληρη η κοιλιά, έχει πολύ πλάκα 🥰

σε αλλά νέα εμείς την Τρίτη είχαμε β επιπέδου. Όλα καλά το μόνο θέμα μας είναι ότι το ένα μωράκι έχει δυο κύστες εσωτερικά στο κρανίο το οποίο με διαβεβαίωσε και ο έμβρυο μητρικός και ο γυναικολόγος πως είναι συχνό φαινόμενο και απορροφώνται μόνες τους μεταξύ 26-28 εβδομάδας. Εγω βέβαια έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε.. επίσης ο αιματοκρίτης μου ρε κορίτσια έχει πάρει την κάτω βόλτα ξεκίνησα με 40 πριν λίγες μέρες ήταν 32 και σήμερα έκανα πάλι εξετάσεις και αναμένω.. και φανταστείτε παίρνω 2 σίδηρους τη μέρα..

Λογικό να αγχώνεσαι αλλά αφού είναι κάτι που θα περάσει απλά κάνε υπομονή! Αυτό με τον σίδηρο είναι κακό, εγώ με ένα την ημέρα και έχω τέλειες τιμές. Παίρνεις χάπι η αυτά τα απαίσια που είναι υγρά; Ίσως να δοκιμάσεις να τον παίρνεις με χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nasiad είπε:

Λογικό να αγχώνεσαι αλλά αφού είναι κάτι που θα περάσει απλά κάνε υπομονή! Αυτό με τον σίδηρο είναι κακό, εγώ με ένα την ημέρα και έχω τέλειες τιμές. Παίρνεις χάπι η αυτά τα απαίσια που είναι υγρά; Ίσως να δοκιμάσεις να τον παίρνεις με χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση; 

Πόσιμο παίρνω για καλύτερη απορρόφηση και καλά. Τις τελευταίες ημέρες το παίρνω με χυμό θα δω σήμερα αν έκανε δουλειά.. φοβάμαι στο τέλος μην χρειαστώ καμία μετάγγιση.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ έχω αγοριστικα ρούχα από το ανιψι μου αλλά πρέπει να κάνω ξεκαθάρισμα κ δεν βρήκα ακόμα την ευκαιρία... Ασχολούμαι όλη μέρα με τη μικρή κ δεν μου μένουν δυνάμεις... Επίσης πρέπει να παραγγείλω μερικά φορμακια κ φανελάκια για νεογέννητο, να δω πότε.. κ εμένα με κλωτσαει συνέχεια, πρωί βράδυ κ μεσημέρι κοιμάται χα χα 

πρίν από 7 λεπτά , Fay_ είπε:

Πόσιμο παίρνω για καλύτερη απορρόφηση και καλά. Τις τελευταίες ημέρες το παίρνω με χυμό θα δω σήμερα αν έκανε δουλειά.. φοβάμαι στο τέλος μην χρειαστώ καμία μετάγγιση.. 

@Fay_ Λογικά θα αρχίσει να ανεβαίνει τώρα.. ότι χρειάστηκαν το τράβηξαν.. η φύση θα προνοήσει 💐

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Fay_ είπε:

Πόσιμο παίρνω για καλύτερη απορρόφηση και καλά. Τις τελευταίες ημέρες το παίρνω με χυμό θα δω σήμερα αν έκανε δουλειά.. φοβάμαι στο τέλος μην χρειαστώ καμία μετάγγιση.. 

Πωπω είναι της υπομονής ο σίδηρος.. και γω το χω άγχος γιατί πριν 1 μήνα ήταν στο 36..

Καλά κάνεις και ξεκίνησες χυμό μαζί, γενικά οτιδήποτε με vit C. Και άφηνε να περάσει καμιά ώρα πριν φας κάτι με ασβέστιο.

πρίν από 58 λεπτά , Little baby είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω αγοριστικα ρούχα από το ανιψι μου αλλά πρέπει να κάνω ξεκαθάρισμα κ δεν βρήκα ακόμα την ευκαιρία... Ασχολούμαι όλη μέρα με τη μικρή κ δεν μου μένουν δυνάμεις... Επίσης πρέπει να παραγγείλω μερικά φορμακια κ φανελάκια για νεογέννητο, να δω πότε.. κ εμένα με κλωτσαει συνέχεια, πρωί βράδυ κ μεσημέρι κοιμάται χα χα 

@Fay_ Λογικά θα αρχίσει να ανεβαίνει τώρα.. ότι χρειάστηκαν το τράβηξαν.. η φύση θα προνοήσει 💐

Ααα! Σταματάει να πέφτει από κάποιο σημείο και πέρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , DepiDukes είπε:

Πωπω είναι της υπομονής ο σίδηρος.. και γω το χω άγχος γιατί πριν 1 μήνα ήταν στο 36..

Καλά κάνεις και ξεκίνησες χυμό μαζί, γενικά οτιδήποτε με vit C. Και άφηνε να περάσει καμιά ώρα πριν φας κάτι με ασβέστιο.

Ααα! Σταματάει να πέφτει από κάποιο σημείο και πέρα??

@DepiDukes Ναι στο δεύτερο τρίμηνο τραβάει το μωρό ότι χρειάζεται κ στο τρίτο σιγά σιγά ανεβαίνουν οι μετρήσεις της μαμάς, ειδικά τελευταίο μήνα κυρίως λίπος αποθηκεύει το μωρό 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Little baby είπε:

@DepiDukes Ναι στο δεύτερο τρίμηνο τραβάει το μωρό ότι χρειάζεται κ στο τρίτο σιγά σιγά ανεβαίνουν οι μετρήσεις της μαμάς, ειδικά τελευταίο μήνα κυρίως λίπος αποθηκεύει το μωρό 

Καθησυχαστικό!!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2024 at 3:12 ΜΜ, Fay_ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κ εγω στον ύπνο μου αν τύχει και ξυπνήσω τους καταλαβαίνω φουλ. Αλλά και μέσα στη μέρα κάνουν αισθητή την παρουσία τους τα γλυκά μου, κάποιες φορές ανασηκώνεται ολόκληρη η κοιλιά, έχει πολύ πλάκα 🥰

σε αλλά νέα εμείς την Τρίτη είχαμε β επιπέδου. Όλα καλά το μόνο θέμα μας είναι ότι το ένα μωράκι έχει δυο κύστες εσωτερικά στο κρανίο το οποίο με διαβεβαίωσε και ο έμβρυο μητρικός και ο γυναικολόγος πως είναι συχνό φαινόμενο και απορροφώνται μόνες τους μεταξύ 26-28 εβδομάδας. Εγω βέβαια έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε.. επίσης ο αιματοκρίτης μου ρε κορίτσια έχει πάρει την κάτω βόλτα ξεκίνησα με 40 πριν λίγες μέρες ήταν 32 και σήμερα έκανα πάλι εξετάσεις και αναμένω.. και φανταστείτε παίρνω 2 σίδηρους τη μέρα..

Ξεκίνησα με 38, με δύο σιδηρους την ημέρα και έχω φτάσει 30!!Μου έδωσε ακόμα έναν το μεσημέρι (διαφορετικό) για να δούμε να δούμε!?

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elinamp είπε:

Ξεκίνησα με 38, με δύο σιδηρους την ημέρα και έχω φτάσει 30!!Μου έδωσε ακόμα έναν το μεσημέρι (διαφορετικό) για να δούμε να δούμε!?

 

Εμένα πάντως και στις τελευταίες που έκανα δεν έχει ανεβεί. Σταθερά 32 αιματοκριτης και αιμοσφαιρίνη 10,8.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...