Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

@Fay_ αχχ μάλλον λόγω διδύμων, γι αυτό σας το πρότεινε.

Εμένα με άφησε να πάω στο νησί, μου λέει "απόλαυσε το γιατί μετά θα αρχίσουν τα ζόρια" 😁 Η αλήθεια είναι πολλοί επιλέγουν να μη πάνε διακοπές ή να πάνε κάπου οδικώς για να χουν το κεφάλι τους ήσυχο, αλλά προσωπικά δε θα την παλέψω αν δεν ξεκουραστώ στον νησάκι μου έστω μια βδομάδα. Μεγάλο νησί είναι, αεροδρόμιο έχει σε περίπτωση ανάγκης, θα τα καταφέρουμε πιστεύω. Εν τω μεταξύ το εκλεισα αφού θα χω μπει 3ο τρίμηνο με καράβι.. στο πήγαινε θα χω καμπίνα ευτυχώς. Μια έννοια την έχω, δε σας το κρύβω, αλλά αφού πήρα φουλ το ΟΚ, καθησυχάζομαι.

@Nasiad όντως εσύ είσαι βόρεια, απέναντι την έχεις τη Σαμοθράκη 😉 Πάντως η β επιπέδου μας βγήκε πολύ οκ εμάς! 100ε (!)

πρίν από 11 λεπτά , Nasiad είπε:

Καλά ναι από αυτήν την άποψη φυσικά και έχει δίκιο, τα διδυμακια θέλουν πιο πολύ προσοχή. Εγώ είμαι από Ξάνθη οπότε για οδικώς θα πρέπει να πάμε αρκετά μακρυά για κάτι σχετικά καλό, εδώ κοντά δεν έχουμε και πολλά. Από Αθήνα έχει όμως προορισμούς σχετικά κοντινούς αν δεν κάνω λάθος. 

αα τώρα το είδα! Σε είχα συνδυάσει με Αλεξανδρούπολη, γι αυτό σκεφτόμουν ότι ένα καραβάκι υπόθεση θα ήταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 744
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , DepiDukes είπε:

@Fay_ αχχ μάλλον λόγω διδύμων, γι αυτό σας το πρότεινε.

Εμένα με άφησε να πάω στο νησί, μου λέει "απόλαυσε το γιατί μετά θα αρχίσουν τα ζόρια" 😁 Η αλήθεια είναι πολλοί επιλέγουν να μη πάνε διακοπές ή να πάνε κάπου οδικώς για να χουν το κεφάλι τους ήσυχο, αλλά προσωπικά δε θα την παλέψω αν δεν ξεκουραστώ στον νησάκι μου έστω μια βδομάδα. Μεγάλο νησί είναι, αεροδρόμιο έχει σε περίπτωση ανάγκης, θα τα καταφέρουμε πιστεύω. Εν τω μεταξύ το εκλεισα αφού θα χω μπει 3ο τρίμηνο με καράβι.. στο πήγαινε θα χω καμπίνα ευτυχώς. Μια έννοια την έχω, δε σας το κρύβω, αλλά αφού πήρα φουλ το ΟΚ, καθησυχάζομαι.

@Nasiad όντως εσύ είσαι βόρεια, απέναντι την έχεις τη Σαμοθράκη 😉 Πάντως η β επιπέδου μας βγήκε πολύ οκ εμάς! 100ε (!)

αα τώρα το είδα! Σε είχα συνδυάσει με Αλεξανδρούπολη, γι αυτό σκεφτόμουν ότι ένα καραβάκι υπόθεση θα ήταν

Κοντά είμαστε και από Αλεξανδρούπολη και από Κεραμωτή, Καβάλα, αλλά οι επιλογές είναι λίγες. Η Σαμοθράκη δεν μου αρέσει καθόλου, και Θάσο έχω πάει από παιδί εκατό φορές την έχω σιχαθεί είναι η αλήθεια. Άσε που έχουν τρελαθεί εντελώς οι θασιωτες και έχουν φτάσει τις τιμές στο ταβάνι σε κάτι ξενοδοχεία της κακιάς ώρας.. 

100€ είναι πολύ λίγα! Εγώ 130€ έδωσα για αυχενική... Πέρυσι είχα δώσει 150 για την β επιπέδου, φέτος πιστεύω θα είναι ακόμη περισσότερα δυστυχώς.. 

Με τη δουλειά έχω κι εγώ θέματα και θα ήθελα να βγω άδεια χθες. Απλά δεν ξέρω αν όταν βγαίνεις επάλειψη παίρνεις ενσημα η όχι, γιατί μου λείπουν μερικά ένσημα για να δικαιούμαι μετά τα επιδόματα κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι για τα καλά σας νέα .Κουράγιο σε όλες μας,το μισό καλοκαίρι το φάγαμε.. κ εγώ όλη μέρα με κλιματισμό κ βγαίνω σούρουπο από το σπίτι. Θάλασσα αποφεύγω γτ είναι μακριά κ αν ζαλιστώ ή συμβεί κάτι, τρέχα γύρευε. Του χρόνου πρώτα ο Θεός!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nasiad είπε:

Κοντά είμαστε και από Αλεξανδρούπολη και από Κεραμωτή, Καβάλα, αλλά οι επιλογές είναι λίγες. Η Σαμοθράκη δεν μου αρέσει καθόλου, και Θάσο έχω πάει από παιδί εκατό φορές την έχω σιχαθεί είναι η αλήθεια. Άσε που έχουν τρελαθεί εντελώς οι θασιωτες και έχουν φτάσει τις τιμές στο ταβάνι σε κάτι ξενοδοχεία της κακιάς ώρας.. 

100€ είναι πολύ λίγα! Εγώ 130€ έδωσα για αυχενική... Πέρυσι είχα δώσει 150 για την β επιπέδου, φέτος πιστεύω θα είναι ακόμη περισσότερα δυστυχώς.. 

Με τη δουλειά έχω κι εγώ θέματα και θα ήθελα να βγω άδεια χθες. Απλά δεν ξέρω αν όταν βγαίνεις επάλειψη παίρνεις ενσημα η όχι, γιατί μου λείπουν μερικά ένσημα για να δικαιούμαι μετά τα επιδόματα κτλ. 

Χαχ! Εγώ που δεν έχω πάει Σαμοθράκη θέλω σα τρελή να πάω ένα καλοκαίρι 😊

100ε ήταν χωρίς απόδειξη, αλλιώς θα έδινα 120. Έκατσε πολύ καλά οικονομικά, δεν το περίμενα, και γω 150αρι υπολόγιζα ή και παραπάνω. 

Για τη δουλειά κ τα ένσημα ρώτα και το λογιστή σου μήπως ξέρει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Little baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι για τα καλά σας νέα .Κουράγιο σε όλες μας,το μισό καλοκαίρι το φάγαμε.. κ εγώ όλη μέρα με κλιματισμό κ βγαίνω σούρουπο από το σπίτι. Θάλασσα αποφεύγω γτ είναι μακριά κ αν ζαλιστώ ή συμβεί κάτι, τρέχα γύρευε. Του χρόνου πρώτα ο Θεός!

Θάλασσα μια φορά πήγα και επαθα αυτό που είπες. Μια χαρά περνούσαμε κολύμπι που κάνει και καλό στην θρόμβωση μου, και ξαφνικά άρχισα να ζαλίζομαι τόσο πολύ που με το ζόρι βγήκα έξω να πάρω τα πάνω μου. Αλλά έφταιγε μάλλον που δεν είχα φάει πρωινό και πήγαμε με τη μία θάλασσα με χτύπησε και η ζέστη..ευτυχώς εμάς είναι 25χλμ από το νοσοκομείο και έχει και κέντρο υγείας δίπλα στις παραλίες 😁

πρίν από 56 λεπτά , DepiDukes είπε:

Χαχ! Εγώ που δεν έχω πάει Σαμοθράκη θέλω σα τρελή να πάω ένα καλοκαίρι 😊

100ε ήταν χωρίς απόδειξη, αλλιώς θα έδινα 120. Έκατσε πολύ καλά οικονομικά, δεν το περίμενα, και γω 150αρι υπολόγιζα ή και παραπάνω. 

Για τη δουλειά κ τα ένσημα ρώτα και το λογιστή σου μήπως ξέρει κάτι. 

Αν σου αρέσει να σκαρφαλώνεις σε βράχια και να βουτάς σε βαθρες, λογικά θα σου αρέσει. Κατά τα άλλα οι παραλίες είναι μόνο πέτρα κ όχι κάνα μικρό πετραδάκι, οπότε εμένα προσωπικά δεν με ευχαριστεί να κάνω μπάνιο εκεί καθόλου. 

Ρώτησα την λογίστρια μου, θα το κοιτάξει και θα μου πει. Από τη μια θέλω να φύγω με άδεια από την άλλη οχι, λόγω χρηματων. Κ όλο αυτό γιατί δουλεύω σε εργοστάσιο με μόλυβδο και το γραφείο μου είναι στην αρχή της παραγωγής που υποτίθεται δεν έχει τοοοσο μόλυβδο. Αλλά έχει ότι και να λέμε, είναι όλος ο τόπος εδώ γεμάτος, και εδώ έχει και κάτι δεξαμενές με οξύ που όλη μέρα κάνουν αναθυμιάσεις. Ναι μεν είμαι σε γραφείο με εξαερισμό αλλά πρέπει να περάσω από όλο αυτό για να πάω οπουδήποτε και φοβάμαι πολύ να πω την αλήθεια.

Σορι για το σεντόνι αλλά έπρεπε να πω τον πόνο μου 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Nasiad είπε:

Θάλασσα μια φορά πήγα και επαθα αυτό που είπες. Μια χαρά περνούσαμε κολύμπι που κάνει και καλό στην θρόμβωση μου, και ξαφνικά άρχισα να ζαλίζομαι τόσο πολύ που με το ζόρι βγήκα έξω να πάρω τα πάνω μου. Αλλά έφταιγε μάλλον που δεν είχα φάει πρωινό και πήγαμε με τη μία θάλασσα με χτύπησε και η ζέστη..ευτυχώς εμάς είναι 25χλμ από το νοσοκομείο και έχει και κέντρο υγείας δίπλα στις παραλίες 😁

Αν σου αρέσει να σκαρφαλώνεις σε βράχια και να βουτάς σε βαθρες, λογικά θα σου αρέσει. Κατά τα άλλα οι παραλίες είναι μόνο πέτρα κ όχι κάνα μικρό πετραδάκι, οπότε εμένα προσωπικά δεν με ευχαριστεί να κάνω μπάνιο εκεί καθόλου. 

Ρώτησα την λογίστρια μου, θα το κοιτάξει και θα μου πει. Από τη μια θέλω να φύγω με άδεια από την άλλη οχι, λόγω χρηματων. Κ όλο αυτό γιατί δουλεύω σε εργοστάσιο με μόλυβδο και το γραφείο μου είναι στην αρχή της παραγωγής που υποτίθεται δεν έχει τοοοσο μόλυβδο. Αλλά έχει ότι και να λέμε, είναι όλος ο τόπος εδώ γεμάτος, και εδώ έχει και κάτι δεξαμενές με οξύ που όλη μέρα κάνουν αναθυμιάσεις. Ναι μεν είμαι σε γραφείο με εξαερισμό αλλά πρέπει να περάσω από όλο αυτό για να πάω οπουδήποτε και φοβάμαι πολύ να πω την αλήθεια.

Σορι για το σεντόνι αλλά έπρεπε να πω τον πόνο μου 😂

Καταλαβαίνω φουλ το άγχος σου!! Υπάρχει πιθανότητα να ζητήσεις τηλεργασία? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DepiDukes είπε:

Καταλαβαίνω φουλ το άγχος σου!! Υπάρχει πιθανότητα να ζητήσεις τηλεργασία? 

Όχι δυστυχώς γιατί δουλεύω κυρίως με τη διερμηνεία με κάποιους εργαζόμενους που έχουμε απο Αφρική οπότε με χρειάζονται εκεί. Ομωωως, νομίζω η πίεση που έχω ασκήσει τις τελευταίες μερες έπιασε τόπο μιας και αναγκάστηκα να παίξω το τελευταίο μου χαρτί, που είναι ο νόμος περί προστασίας των εγκύων. Μου είπε φίλη που είναι σε άλλη θέση και έχει επαφές με διευθυντές πως θα με μεταφέρουν σε άλλο γραφείο εντελώς μακρυά από εκεί, ελπίζω πολύ σύντομα! Ηρέμησα τώρα λίγο εντάξει ☺️

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Κοντά είμαστε και από Αλεξανδρούπολη και από Κεραμωτή, Καβάλα, αλλά οι επιλογές είναι λίγες. Η Σαμοθράκη δεν μου αρέσει καθόλου, και Θάσο έχω πάει από παιδί εκατό φορές την έχω σιχαθεί είναι η αλήθεια. Άσε που έχουν τρελαθεί εντελώς οι θασιωτες και έχουν φτάσει τις τιμές στο ταβάνι σε κάτι ξενοδοχεία της κακιάς ώρας.. 

100€ είναι πολύ λίγα! Εγώ 130€ έδωσα για αυχενική... Πέρυσι είχα δώσει 150 για την β επιπέδου, φέτος πιστεύω θα είναι ακόμη περισσότερα δυστυχώς.. 

Με τη δουλειά έχω κι εγώ θέματα και θα ήθελα να βγω άδεια χθες. Απλά δεν ξέρω αν όταν βγαίνεις επάλειψη παίρνεις ενσημα η όχι, γιατί μου λείπουν μερικά ένσημα για να δικαιούμαι μετά τα επιδόματα κτλ. 

@Nasiad Αααααα Νάσια λίγα για τους Θασίτες Ε! Θα παρεξηγηθω 😂😂😂

Εγω πήρα τον κοινωνικό τουρισμό και βρήκα ένα κατάλυμα στην Κυλλήνη με 240€ για 6 μέρες (ο άντρας μου δεν πήρε voucher) και θα πάμε εκεί. Μετά θα συνεχίσουμε λίγες ακόμα μέρες στο άλλο χωριό μου, Β. Εύβοια. Οπότε θα είμαστε με αμάξι σε κάθε περίπτωση. Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι, αλλά επειδή δεν έκανα τελικά την περίδεση δεν θέλω να απομακρυνθω με καράβι.

Κι εμένα η β επιπέδου αύριο 100€ θα κοστίσει, χωρίς απόδειξη φυσικά. Ρε κορίτσια... Αυτές οι εξετάσεις δεν έπρεπε να γράφονται; Δλδ είναι οι δύο βασικοί απεικονιστικοί έλεγχοι... τι να πω... Εσάς πόσο πάει η αμοιβή του γιατρού σας; Πληρώνετε και επίσκεψη και τοκετό ξεχωριστά; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

@Nasiad Αααααα Νάσια λίγα για τους Θασίτες Ε! Θα παρεξηγηθω 😂😂😂

Εγω πήρα τον κοινωνικό τουρισμό και βρήκα ένα κατάλυμα στην Κυλλήνη με 240€ για 6 μέρες (ο άντρας μου δεν πήρε voucher) και θα πάμε εκεί. Μετά θα συνεχίσουμε λίγες ακόμα μέρες στο άλλο χωριό μου, Β. Εύβοια. Οπότε θα είμαστε με αμάξι σε κάθε περίπτωση. Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι, αλλά επειδή δεν έκανα τελικά την περίδεση δεν θέλω να απομακρυνθω με καράβι.

Κι εμένα η β επιπέδου αύριο 100€ θα κοστίσει, χωρίς απόδειξη φυσικά. Ρε κορίτσια... Αυτές οι εξετάσεις δεν έπρεπε να γράφονται; Δλδ είναι οι δύο βασικοί απεικονιστικοί έλεγχοι... τι να πω... Εσάς πόσο πάει η αμοιβή του γιατρού σας; Πληρώνετε και επίσκεψη και τοκετό ξεχωριστά; 

Εμείς πληρώνουμε κάθε φορά ξεχωριστά στον γυναικολόγο 60 ευρώ επίσκεψη. Εσεις; Ο τοκετός μας έχει πει θα είναι 2000 (καισαρική). Το μαιευτήριο έχετε εικόνα τι παίρνει; Για δίκλινο πχ; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Όχι δυστυχώς γιατί δουλεύω κυρίως με τη διερμηνεία με κάποιους εργαζόμενους που έχουμε απο Αφρική οπότε με χρειάζονται εκεί. Ομωωως, νομίζω η πίεση που έχω ασκήσει τις τελευταίες μερες έπιασε τόπο μιας και αναγκάστηκα να παίξω το τελευταίο μου χαρτί, που είναι ο νόμος περί προστασίας των εγκύων. Μου είπε φίλη που είναι σε άλλη θέση και έχει επαφές με διευθυντές πως θα με μεταφέρουν σε άλλο γραφείο εντελώς μακρυά από εκεί, ελπίζω πολύ σύντομα! Ηρέμησα τώρα λίγο εντάξει ☺️

Ουάουυ! Πολύ ενδιαφέρον!! Στα γαλλικά??

Μπράβο σου πολύ καλά έκανες!!! Άντε να σε μεταφέρουν σύντομα γτ είναι κρίμα να είσαι με το άγχος κάθε μέρα. Άσε που νομίζω, αν δεν σ αλλάξουν, μπορεί να βρουν τον μπελά τους!!

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

@Nasiad Αααααα Νάσια λίγα για τους Θασίτες Ε! Θα παρεξηγηθω 😂😂😂

Εγω πήρα τον κοινωνικό τουρισμό και βρήκα ένα κατάλυμα στην Κυλλήνη με 240€ για 6 μέρες (ο άντρας μου δεν πήρε voucher) και θα πάμε εκεί. Μετά θα συνεχίσουμε λίγες ακόμα μέρες στο άλλο χωριό μου, Β. Εύβοια. Οπότε θα είμαστε με αμάξι σε κάθε περίπτωση. Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι, αλλά επειδή δεν έκανα τελικά την περίδεση δεν θέλω να απομακρυνθω με καράβι.

Κι εμένα η β επιπέδου αύριο 100€ θα κοστίσει, χωρίς απόδειξη φυσικά. Ρε κορίτσια... Αυτές οι εξετάσεις δεν έπρεπε να γράφονται; Δλδ είναι οι δύο βασικοί απεικονιστικοί έλεγχοι... τι να πω... Εσάς πόσο πάει η αμοιβή του γιατρού σας; Πληρώνετε και επίσκεψη και τοκετό ξεχωριστά; 

Καλή επιτυχία αύριο!! Να πάνε όλα τέλεια!!! 💙🤞

Εγώ πληρώνω την επίσκεψη 50ευρώ (μία φορά το μήνα). Τώρα για τον τοκετό δε το χουμε συζητήσει ακόμα, υπολογίζω ένα 2χίλιαρο στο γιατρό για να είμαι μέσα. Γενικά σύνολο, με νοσοκομεία κ εξετάσεις, υπολογίζουμε γύρω στο 5χίλιαρο. Δε ξέρω αν είναι πολλά, απλά υπολογίζω κάτι παραπάνω μη μας έρθει τπτ απότομο εκείνη την ώρα. Επίσης, απορία, αξίζει να ψάξω για μαία στον τοκετό? 

1 hour ago, Fay_ είπε:

Εμείς πληρώνουμε κάθε φορά ξεχωριστά στον γυναικολόγο 60 ευρώ επίσκεψη. Εσεις; Ο τοκετός μας έχει πει θα είναι 2000 (καισαρική). Το μαιευτήριο έχετε εικόνα τι παίρνει; Για δίκλινο πχ; 

Αχ να είδες..μάλλον πολλά υπολογίζω, γιατί εσείς έχετε και δίδυμα. 

Αν ξέρεις που θα γεννήσεις, τσέκαρε ονλάιν, συνήθως έχουν τον τιμοκατάλογο στο site. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , DepiDukes είπε:

Ουάουυ! Πολύ ενδιαφέρον!! Στα γαλλικά??

Μπράβο σου πολύ καλά έκανες!!! Άντε να σε μεταφέρουν σύντομα γτ είναι κρίμα να είσαι με το άγχος κάθε μέρα. Άσε που νομίζω, αν δεν σ αλλάξουν, μπορεί να βρουν τον μπελά τους!!

Καλή επιτυχία αύριο!! Να πάνε όλα τέλεια!!! 💙🤞

Εγώ πληρώνω την επίσκεψη 50ευρώ (μία φορά το μήνα). Τώρα για τον τοκετό δε το χουμε συζητήσει ακόμα, υπολογίζω ένα 2χίλιαρο στο γιατρό για να είμαι μέσα. Γενικά σύνολο, με νοσοκομεία κ εξετάσεις, υπολογίζουμε γύρω στο 5χίλιαρο. Δε ξέρω αν είναι πολλά, απλά υπολογίζω κάτι παραπάνω μη μας έρθει τπτ απότομο εκείνη την ώρα. Επίσης, απορία, αξίζει να ψάξω για μαία στον τοκετό? 

Αχ να είδες..μάλλον πολλά υπολογίζω, γιατί εσείς έχετε και δίδυμα. 

Αν ξέρεις που θα γεννήσεις, τσέκαρε ονλάιν, συνήθως έχουν τον τιμοκατάλογο στο site. 

@DepiDukes σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μακάρι! 

Εμένα παίρνει 70€ σε κάθε επίσκεψη τα οποία όμως αφαιρούνται από τα 2.500 που παίρνει στο τέλος. Δλδ στο πρώτο μου παιδί αφαιρέθηκαν γύρω στα 750€. 

Εγώ έχω τη μαια μου, απο την ομάδα του γιατρού μου, η οποία είναι δίπλα μου σε κάθε απορία ή ανησυχία μου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης, του τοκετού και της λοχείας. Η αλήθεια είναι ότι η μαία κάνει όλη την δουλειά και ο γιατρός απλά επιβλέπει και έρχεται για τις εξωθήσεις. Εγώ αν δεν είχα την Χρύσα μου δεν ξέρω τι θα έκανα. Εμψύχωση, Βοήθεια στις ανάσες, ενημέρωση για κάθε βήμα. Για μένα είναι ένα έξοδο απαραίτητο η μαία. Το Ρέα για το τρίκλινο προπερσι μας είχε πάρει περίπου 2,400? Κάτι τέτοιο...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

@Nasiad Αααααα Νάσια λίγα για τους Θασίτες Ε! Θα παρεξηγηθω 😂😂😂

Εγω πήρα τον κοινωνικό τουρισμό και βρήκα ένα κατάλυμα στην Κυλλήνη με 240€ για 6 μέρες (ο άντρας μου δεν πήρε voucher) και θα πάμε εκεί. Μετά θα συνεχίσουμε λίγες ακόμα μέρες στο άλλο χωριό μου, Β. Εύβοια. Οπότε θα είμαστε με αμάξι σε κάθε περίπτωση. Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι, αλλά επειδή δεν έκανα τελικά την περίδεση δεν θέλω να απομακρυνθω με καράβι.

Κι εμένα η β επιπέδου αύριο 100€ θα κοστίσει, χωρίς απόδειξη φυσικά. Ρε κορίτσια... Αυτές οι εξετάσεις δεν έπρεπε να γράφονται; Δλδ είναι οι δύο βασικοί απεικονιστικοί έλεγχοι... τι να πω... Εσάς πόσο πάει η αμοιβή του γιατρού σας; Πληρώνετε και επίσκεψη και τοκετό ξεχωριστά; 

Καλά η αλήθεια είναι ότι δεν φταίνε αναγκαστικά οι άνθρωποι, η όλη εποχή είναι πανάκριβη, αλλά είχαμε μάθει με καλές τιμές τόσα χρόνια στα κοντινά μας νησάκια. Πολύ ωραίες μου ακούγονται οι διακοπές σου, να περάσετε τέλεια! 

Εννοείται πως έπρεπε το κράτος να καλύπτει έστω ένα μέρος από τις δύο αυτές εξετάσεις, είναι οι πιο σημαντικές και οι πιο ακριβές..

Κατά τα άλλα μιας και το συζητάμε εγώ στη γυναικολόγο δίνω κάθε φορά 30-40€ ανάλογα με το αν μου γράφει φάρμακα και εξετάσεις η όχι. 

Πολύ ακριβά σας βγαίνει εσάς πάντως το ιδιωτικο μαιευτήριο, εδώ η αδερφή μου δύο καισαρικές έκανε σε ιδιωτικό και έδωσε σύνολο για όλα 2400 στο πρώτο και 2200 στο δεύτερο. Βέβαια έχει σημασία ότι η κλινική είναι του ίδιου του γυναικολόγου, αλλά και να μην ήταν δεν ξεφεύγει το ποσό από τα 3χιλιαρικα. 

9 ώρες πρίν, DepiDukes είπε:

Ουάουυ! Πολύ ενδιαφέρον!! Στα γαλλικά??

Μπράβο σου πολύ καλά έκανες!!! Άντε να σε μεταφέρουν σύντομα γτ είναι κρίμα να είσαι με το άγχος κάθε μέρα. Άσε που νομίζω, αν δεν σ αλλάξουν, μπορεί να βρουν τον μπελά τους!!

 

Οι περισσότεροι είναι αγγλόφωνοι, και έχουμε μόνο δύο γαλλόφωνους. Πάλι καλά γιατί εγώ αγγλικής είμαι και απλά ξέρω και γαλλικά, αλλά όσο ναναι είμαι πιο άνετη με τα αγγλικά, ιδιαίτερα έτσι όπως μιλάνε και στις δύο γλώσσες..

Εννοείται μπορούν να βρουν το μπελά τους, ακόμη και τώρα αν ήθελα να τους κάνω άνω κάτω θα μπορούσα γιατί υπάρχουν νόμοι για την προστασία της εγκυμονούσας και δεν τους ακολουθούν. Αλλά κάνω υπομονή τόσο καιρό γιατί είναι καλή η δουλειά και δεν θα ήθελα να με έχουν με στραβό μάτι μετά. Περιμένω να δω σήμερα αν όντως με αλλάξουν να ησυχάσω και με αυτό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Εμείς πληρώνουμε κάθε φορά ξεχωριστά στον γυναικολόγο 60 ευρώ επίσκεψη. Εσεις; Ο τοκετός μας έχει πει θα είναι 2000 (καισαρική). Το μαιευτήριο έχετε εικόνα τι παίρνει; Για δίκλινο πχ; 

Έχω κοιτάξει τις τιμές στα ιδιωτικά νοσοκομεια της Αθήνας, όλα είναι από 2000€ και πάνω.

Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει για ποσό, κάθε φορά έπαιρνε 1000-1500€

10 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

@DepiDukes σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μακάρι! 

Εμένα παίρνει 70€ σε κάθε επίσκεψη τα οποία όμως αφαιρούνται από τα 2.500 που παίρνει στο τέλος. Δλδ στο πρώτο μου παιδί αφαιρέθηκαν γύρω στα 750€. 

Εγώ έχω τη μαια μου, απο την ομάδα του γιατρού μου, η οποία είναι δίπλα μου σε κάθε απορία ή ανησυχία μου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης, του τοκετού και της λοχείας. Η αλήθεια είναι ότι η μαία κάνει όλη την δουλειά και ο γιατρός απλά επιβλέπει και έρχεται για τις εξωθήσεις. Εγώ αν δεν είχα την Χρύσα μου δεν ξέρω τι θα έκανα. Εμψύχωση, Βοήθεια στις ανάσες, ενημέρωση για κάθε βήμα. Για μένα είναι ένα έξοδο απαραίτητο η μαία. Το Ρέα για το τρίκλινο προπερσι μας είχε πάρει περίπου 2,400? Κάτι τέτοιο...

 

Δεν εννοεί εμένα χααχαχαχχαχα

 

ναι νομίζω ότι είναι πολύ σημαντική η μαία…. Δεν είναι καθόλου περιττό έξοδο, αν πας με τη μαία που θα τύχει στο νοσοκομείο, μπορεί να μην είναι αυτή που σου ταιριάζει και αντί να σε βοηθήσει να σε κάνει να νιώθεις πιο ασχημα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως τις βρήκα τις τιμές στο site τους. Εμάς είναι το 3κλινο 2.230 για καισαρική.. με αστερίσκο από κάτω οτι δεν περιλαμβάνονται οι εξετάσεις στο νεογνό. Στο Ιασώ είμαι εγω.

κ εγω μαία έχω αυτή του γιατρού, με την οποία και επικοινωνώ για τα οποία θέματα και η οποία μου έχουν πει έχει έξτρα αμοιβή κατά τον τοκετό 300 ευρώ. 
 

Κορίτσια να ρωτήσω κ κάτι άλλο. Ίσως το έχουμε ξανά πει δεν θυμάμαι. Εσάς σας αφήνει να βάψετε μαλλί; Λέω να το βάψω (ανταύγειες όχι ρίζα) γιατί έχει γίνει χαλί μαύρο, έχει να βαφτεί από πριν την εγκυμοσύνη. Ο δικός μου γιατρός είχε πει οκ μετά το πρώτο 3μηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εδώ Θεσσαλονίκη λίγο καλύτερες είναι οι τιμές, επίσκεψη γιατρού 30-40 € , φυσιολογικός τοκετός στην ιδιωτική κλινική περισι μου βγήκε 850 σε δίκλινο, συν 200 αναισθησιολογος συν 800 ο γιατρός. Οι εξετάσεις του νεογνού μέσα στα έξοδα της κλινικής. Για καισαρική όλα αυτά βγαίνουν λίγο παραπάνω. 

@Fay_ Εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει ούτε νύχια ούτε μαλλιά. Και περισι κ φέτος με σπρέι στη ρίζα βγάζω την εγκυμοσύνη, που φεύγει με το λούσιμο 😅

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...