Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Όλα τα κάνουμε για τα μωρά μας και δεν παραπονιομαστε! Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήμουν τελείως χαλαρή μιας και όλα πήγαινα εξαιρετικά, σκεφτόμουν πως τα καταφέρνουν άλλες γυναίκες με όλα αυτά. Τώρα που τα κάνω ούτε με νοιάζει, αρκεί να πάνε όλα καλά ☺️

Μια χαρά θα πάει και η β' επιπέδου κ εκεί θα ηρεμήσεις ακόμη πιο πολύ! Εγώ την περιμένω πως και πως για να δούμε και σε 3d το μωρό μιας και η γυναικολόγος μου δεν έχει! 

Πραγματικά! Ότι χρειαστεί θα το κάνουμε 😊

Κ γω πως κ πως περιμένω!! Μακάρι όλα καλά σε όλες ❤️🤞

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 595
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Καιρό έχουμε να τα πούμε. Πήγα σήμερα γυναικολόγο να δούμε τον μικρό μπούμπα (έτσι τον λένε χαϊδευτικά 😂). Όλα πολύ καλά, τον είχα ταισει καλά καλά και κοιμόταν ύπνο βαθύ, για πρώτη φορά δεν χτυπιοταν σαν το χταπόδι. Οι μετρήσεις όλες μια χαρά, ίσως και λίγο στα μεγάλα όρια ο μικρός μου (έχουμε μπαμπά διμετρο οπότε το περιμένουμε να γίνει γιγαντακι). 

Εσείς πώς τα πάτε;;; Με τη ζέστη τα βγάζετε πέρα;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nasiad είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καιρό έχουμε να τα πούμε. Πήγα σήμερα γυναικολόγο να δούμε τον μικρό μπούμπα (έτσι τον λένε χαϊδευτικά 😂). Όλα πολύ καλά, τον είχα ταισει καλά καλά και κοιμόταν ύπνο βαθύ, για πρώτη φορά δεν χτυπιοταν σαν το χταπόδι. Οι μετρήσεις όλες μια χαρά, ίσως και λίγο στα μεγάλα όρια ο μικρός μου (έχουμε μπαμπά διμετρο οπότε το περιμένουμε να γίνει γιγαντακι). 

Εσείς πώς τα πάτε;;; Με τη ζέστη τα βγάζετε πέρα;

Καλησπέρα κορίτσι! Μπραβο για τον μικρό σου! Κι εμείς είχαμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη και όλα καλά δόξα τω θεω! Λίγο στα μεγάλα όρια και οι δικοί μας μπόμπιρες! Όλα καλά είπε όμως ο γιατρός δεν μας πειραζει! Τώρα ανυπομονώ για τη β επιπέδου στις 30/7. Εγω με τη ζέστη δεν έχω ζοριστεί να πω την αλήθεια, προσπαθώ να είμαι είτε σπίτι με ανεμιστήρα είτε στη δουλειά με κλιματισμό δεν κυκλοφορώ και πολύ. Εσυ δυσκολεύεσαι; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς! Πολύ όμορφα τα νέα σας! Εγώ μεθαύριο έχω β επιπέδου και ανυπομονώ αλλά έχω και άγχος ταυτόχρονα! Όσο για την ζέστη, βγαίνω έξω μόνο αν είναι απαραίτητο. Όλη την υπόλοιπη μέρα κάθομαι κάτω από το κλιματιστικό σαν τη φώκια 😂

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι όμορφα νέα!! 🌸

Η ζέστη είναι σιχαμένη!! Δεν την αντέχω άλλο..όπου μπορώ είμαι με air co, δεν το αποχωρίζομαι εύκολα (για λίγο μόνο όταν σκέφτομαι τη δεη, αλλά μετά ξανανοίγω😁)

Σήμερα πήγα για β επιπέδου. Τον ξεψαχνίσανε 2 άτομα, πρώτα ένα άτομο από την ομάδα του γιατρού και μετά και ο ίδιος ο γιατρός ξανά. Όλα βγήκαν μια χαρά δόξα το Θεό! Όπως καταλαβαίνετε, έφυγε ένα μεγάλο άγχος 🙂

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα. Έχω χαθεί γιατί είμαστε σε αναστάτωση για τις εξετάσεις. Βγήκαν τα αποτελέσματα, η έλλειψη του γονιδίου είναι κληρονομική από εμένα. Ο γυναικολόγος λέει ότι όλα θα είναι καλά. Ο εμβρυολογος λέει ότι πρέπει να μικησω με γενετιστή.
 

Η ζέστη δεν παλεύεται. Χθες στη δουλειά είχαμε ένα πρότζεκτ, να βγούμε αγορά με άτομα από γραφεία και μετά μας είχαν γεύμα στο πάρκινγκ αλλά γύρισα σπίτι παρανταλιασμένη, με ζάλισε πάλι τόσο πολύ ο ήλιος, μόνο να κοιμάμαι ήθελα, κι ακόμα το θέλω… θα δω πώς θα πάει και σήμερα…

Έχω δει κάποιες νέες πληροφορίες γι το πινακακι, θα το συμπληρώσω το απόγευμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βλέπω όλες έχουμε πολύ καλά νέα και χαίρομαι! Κ εγώ με τη ζέστη δεν τα πάω καλά, γενικότερα δηλαδή δεν μου αρέσει το καλοκαίρι, είμαι παιδί του χειμώνα. Ευτυχώς και στη δουλειά και στο σπίτι δεν το λυπόμαστε το αιρ κοντισιον, πάλι καλά η ψύξη δεν καίει τόσο ρεύμα 😂 Φέτος δεν είναι ούτε για θάλασσα, μια φορά πήγα και με χτύπησε ο ήλιος ζαλιζομουν για ώρες. 

πρίν από 12 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα. Έχω χαθεί γιατί είμαστε σε αναστάτωση για τις εξετάσεις. Βγήκαν τα αποτελέσματα, η έλλειψη του γονιδίου είναι κληρονομική από εμένα. Ο γυναικολόγος λέει ότι όλα θα είναι καλά. Ο εμβρυολογος λέει ότι πρέπει να μικησω με γενετιστή.
 

Η ζέστη δεν παλεύεται. Χθες στη δουλειά είχαμε ένα πρότζεκτ, να βγούμε αγορά με άτομα από γραφεία και μετά μας είχαν γεύμα στο πάρκινγκ αλλά γύρισα σπίτι παρανταλιασμένη, με ζάλισε πάλι τόσο πολύ ο ήλιος, μόνο να κοιμάμαι ήθελα, κι ακόμα το θέλω… θα δω πώς θα πάει και σήμερα…

Έχω δει κάποιες νέες πληροφορίες γι το πινακακι, θα το συμπληρώσω το απόγευμα 

Με λίγα λόγια και εσύ έχεις την ίδια έλλειψη και προφανώς δεν έχεις κάτι; Αυτό είναι πολύ θετικό! Αν μπορείς μιλά και με ένα εμβρυολογο να σου που την γνώμη του φυσικά, αλλά πιστεύω όλα είναι μια χαρά με τον μικρό σου! 

Καλοκαιριατικα και αγορά; Και ιδιαίτερα έγκυος; Εγώ θα ζητούσα ξεκάθαρα να απέχω γιατί θα με μάζευαν λογικά 🤦

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nasiad είπε:

Καλημέρα! Βλέπω όλες έχουμε πολύ καλά νέα και χαίρομαι! Κ εγώ με τη ζέστη δεν τα πάω καλά, γενικότερα δηλαδή δεν μου αρέσει το καλοκαίρι, είμαι παιδί του χειμώνα. Ευτυχώς και στη δουλειά και στο σπίτι δεν το λυπόμαστε το αιρ κοντισιον, πάλι καλά η ψύξη δεν καίει τόσο ρεύμα 😂 Φέτος δεν είναι ούτε για θάλασσα, μια φορά πήγα και με χτύπησε ο ήλιος ζαλιζομουν για ώρες. 

Με λίγα λόγια και εσύ έχεις την ίδια έλλειψη και προφανώς δεν έχεις κάτι; Αυτό είναι πολύ θετικό! Αν μπορείς μιλά και με ένα εμβρυολογο να σου που την γνώμη του φυσικά, αλλά πιστεύω όλα είναι μια χαρά με τον μικρό σου! 

Καλοκαιριατικα και αγορά; Και ιδιαίτερα έγκυος; Εγώ θα ζητούσα ξεκάθαρα να απέχω γιατί θα με μάζευαν λογικά 🤦

Γενετιστή ήθελα να πω**

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα. Έχω χαθεί γιατί είμαστε σε αναστάτωση για τις εξετάσεις. Βγήκαν τα αποτελέσματα, η έλλειψη του γονιδίου είναι κληρονομική από εμένα. Ο γυναικολόγος λέει ότι όλα θα είναι καλά. Ο εμβρυολογος λέει ότι πρέπει να μικησω με γενετιστή.
 

Η ζέστη δεν παλεύεται. Χθες στη δουλειά είχαμε ένα πρότζεκτ, να βγούμε αγορά με άτομα από γραφεία και μετά μας είχαν γεύμα στο πάρκινγκ αλλά γύρισα σπίτι παρανταλιασμένη, με ζάλισε πάλι τόσο πολύ ο ήλιος, μόνο να κοιμάμαι ήθελα, κι ακόμα το θέλω… θα δω πώς θα πάει και σήμερα…

Έχω δει κάποιες νέες πληροφορίες γι το πινακακι, θα το συμπληρώσω το απόγευμα 

Μπράβο ρ Χρύσα!! Πολύ χάρηκα!! Όντως μίλα και με τον γενετιστή για σιγουριά, αλλά αφού λέει ο γιατρός σου ήδη ότι όλα κουλ, αυτό είναι φουλ θετικό!! Μπράβο! 😃💙

Προσπάθησε να απέχεις από τα πολλά πήγαινε-έλα στη ζέστη, απορώ πως την παλεύεις 😬 Τώρα που χεις μπει στον 6ο, δε τους λες να είσαι μόνο μέσα γραφείο? Ή ζήτα από το γιατρό καμιά αναρρωτική να ξεκουραστείς. Μη ταλαιπωρείσαι..

Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ μου αυτή είναι μια πολύ θετική έκβαση! Μπράβο!!!

Συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια, ζήτα και τη γνώμη ενός γενετιστή και μετά τέλος! Δλδ προσωπικά, δεν θα το ψειριζα άλλο!

Ώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου! 🩵

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο κ από μένα βρε @ΧρυσαΜ

οντως μιλα και με γενετιστή όπως σε συμβούλευσαν και μετά να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. 
Οσο για το project και το γεύμα στο πάρκινγκ no comment.. μα καλά δεν σκέφτονται τους εργαζόμενους.. ίσως θα πρέπει να ζητήσεις να απαλλαχθείς από κάποιες δραστηριότητες. 
ξεχασα να σας πω πως εμάς ο γιατρός μας είπε να μην πάμε διακοπές σε νησί αλλά μόνο οδικώς κάπου.. δε θα συμβεί κάτι μας είπε αλλά για ασφάλεια και εγω να σας πω το προτιμώ θα είμαι πιο ξένοιαστη αν δεν είμαι σε νησί. Εν τω μεταξύ είμαστε και οι δυο από νησιά με εξοχικά εκεί και κάπως κακοφάνηκε στο σύζυγο κυρίως λόγω του οικονομικού θέματος που είναι όλες οι τιμές καταλυμάτων στα ύψη.. αλλά οκ προφανώς και θα κάνουμε ο,τι είπε ο γιατρός. Εσεις κορίτσια έχετε κανονίσει διακοπουλες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

Μπραβο κ από μένα βρε @ΧρυσαΜ

οντως μιλα και με γενετιστή όπως σε συμβούλευσαν και μετά να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. 
Οσο για το project και το γεύμα στο πάρκινγκ no comment.. μα καλά δεν σκέφτονται τους εργαζόμενους.. ίσως θα πρέπει να ζητήσεις να απαλλαχθείς από κάποιες δραστηριότητες. 
ξεχασα να σας πω πως εμάς ο γιατρός μας είπε να μην πάμε διακοπές σε νησί αλλά μόνο οδικώς κάπου.. δε θα συμβεί κάτι μας είπε αλλά για ασφάλεια και εγω να σας πω το προτιμώ θα είμαι πιο ξένοιαστη αν δεν είμαι σε νησί. Εν τω μεταξύ είμαστε και οι δυο από νησιά με εξοχικά εκεί και κάπως κακοφάνηκε στο σύζυγο κυρίως λόγω του οικονομικού θέματος που είναι όλες οι τιμές καταλυμάτων στα ύψη.. αλλά οκ προφανώς και θα κάνουμε ο,τι είπε ο γιατρός. Εσεις κορίτσια έχετε κανονίσει διακοπουλες;

Χμμ γιατί μόνο οδικώς; Πλοίο;; Άντε αεροπλάνο οκ, αν και λένε από τον 7ο και μετά να το αποφεύγουμε αλλά και πάλι λες είναι πιο ζορικο. 

Εγώ δεν νομίζω να πάμε κάπου, πήγαμε τον Ιούνιο στη Μάλτα οπότε τον πήραμε τον αέρα μας. Δεν θα με χάλαγε κανένα τριήμερο δίπλα στη θάλασσα φυσικά, αλλά πολλή ακρίβεια ρε παιδιά και έχουμε και β επιπέδου να κάνουμε 😂

Link to comment
Share on other sites

Είπε μόνο οδικώς γιατί χτυπά ξύλο αν κάτι συμβεί μέσα στη νύχτα παίρνεις το αυτοκίνητο και γυρνάς αθηνα. Είναι δίδυμη η κύηση και μας είπε πως αυτό προτείνουν σε αυτές τις περιπτώσεις. Εντάξει κ εγω που το σκέφτομαι θα είμαι πιο ήρεμη στη στεριά. Το θέμα είναι πως έχουμε 3 βδομαδες άδεια και θα λείψουμε το πολύ 1 βδομάδα δε βγαίνουμε για παραπάνω.. μετά θα μας φάει η τσιμεντούπολη αλλά χαλάλι.. εσυ @Nasiad αν θυμάμαι καλά δε μένεις αθηνα σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

Είπε μόνο οδικώς γιατί χτυπά ξύλο αν κάτι συμβεί μέσα στη νύχτα παίρνεις το αυτοκίνητο και γυρνάς αθηνα. Είναι δίδυμη η κύηση και μας είπε πως αυτό προτείνουν σε αυτές τις περιπτώσεις. Εντάξει κ εγω που το σκέφτομαι θα είμαι πιο ήρεμη στη στεριά. Το θέμα είναι πως έχουμε 3 βδομαδες άδεια και θα λείψουμε το πολύ 1 βδομάδα δε βγαίνουμε για παραπάνω.. μετά θα μας φάει η τσιμεντούπολη αλλά χαλάλι.. εσυ @Nasiad αν θυμάμαι καλά δε μένεις αθηνα σωστά; 

Καλά ναι από αυτήν την άποψη φυσικά και έχει δίκιο, τα διδυμακια θέλουν πιο πολύ προσοχή. Εγώ είμαι από Ξάνθη οπότε για οδικώς θα πρέπει να πάμε αρκετά μακρυά για κάτι σχετικά καλό, εδώ κοντά δεν έχουμε και πολλά. Από Αθήνα έχει όμως προορισμούς σχετικά κοντινούς αν δεν κάνω λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που χαίρεστε μαζί μου.

Ο γενετιστής θα θελει κι αυτός έξτρα εξετάσεις και κορίτσια προς το παρόν δε μπορώ ούτε οικονομικά ούτε ψυχολογικά. Θα πω αρχές Αυγούστου στο γιατρό μου και θ τα συζητήσουμε.

@Fay_ συμφωνώ μόνο και μόνο από την άποψη ότι ο καιρός είναι υπερβολικά καυτός, αν από τη ζέστη και μόνο πάθεις τίποτα και πρέπει να πας άμεσα νοσοκομείο καλό είναι να υπάρχει η δυνατότητα να φύγεις οδικώς. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να δεις σε Αχαΐα, Κόρινθο, Εύβοια που είναι κοντά και έχει οικονομικούς προορισμούς.

Στη δουλειά επικρατεί περίεργο κλίμα και με το παραμικρό φταίω, δε θέλω να βγω από τώρα σε άδεια γι αυτό το λόγο. Θα το συζητήσω με το σύζυγο και θα δω. Προς το παρόν απλά δε δουλεύω όπως δούλευα, τους λέω και φεύγω νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...