Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

@ΧρυσαΜ Χεχε μα το χα πάθει και εγώ τη βδομάδα με τα 40άρια, γι αυτό σε ρώτησα μήπως είναι ιδρώτας, για να το χεις υπόψιν σου και να μην αγχωθείς. 😁 

@Little baby Έτοιμος μποξέρ ο δικός σου😊🥊

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Little baby είναι καλό που ήθελε να κάνει τη μέτρηση λεπτομερώς, άλλος θα σου έλεγε φύγε και ξαναέλα. 
 

@DepiDukes υπό άλλες συνθήκες δε θα αγχωνόμουν αλλά επειδή είχα κάνει και την αμνιο καταλαβαίνεις….

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κάτι; I'll be back 😅😎

Σας διαβάζω τόσες μέρες και λέω μωρ' τι μαλακας είμαι να λείπω τώρα που μαζεύτηκαν τόσα κορίτσια και τα λέτε ωραία! 

@ΧρυσαΜ να με βάλεις κι εμένα στο πινακάκι σε περικαλώ πολύ!!! ΠΗΤ 1/12 (αλλά θα γεννήσω στάνταρ μέσα Νοεμβρίου), μαιευτήριο Ρέα και αγοράκι 🩵. Β επιπεδου δεν έχω κλείσει ακόμα, 3/7 έχω γιατρό και θα μου κλείσει. 

Εγώ είμαι σχεδόν 18w και εδώ και 2,5 εβδομάδες το νιώθω το μωράκι, αλλά τώρα έχω λίγες μέρες που έχει ξεκινήσει κανονικά να κλωτσαει! Μετά το φαγητό του δίνει και καταλαβαίνει!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κάτι; I'll be back 😅😎

Σας διαβάζω τόσες μέρες και λέω μωρ' τι μαλακας είμαι να λείπω τώρα που μαζεύτηκαν τόσα κορίτσια και τα λέτε ωραία! 

@ΧρυσαΜ να με βάλεις κι εμένα στο πινακάκι σε περικαλώ πολύ!!! ΠΗΤ 1/12 (αλλά θα γεννήσω στάνταρ μέσα Νοεμβρίου), μαιευτήριο Ρέα και αγοράκι 🩵. Β επιπεδου δεν έχω κλείσει ακόμα, 3/7 έχω γιατρό και θα μου κλείσει. 

Εγώ είμαι σχεδόν 18w και εδώ και 2,5 εβδομάδες το νιώθω το μωράκι, αλλά τώρα έχω λίγες μέρες που έχει ξεκινήσει κανονικά να κλωτσαει! Μετά το φαγητό του δίνει και καταλαβαίνει!

 

Καλώς μας ήρθες ξανά! Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα! Κ εγώ για Δεκέμβρη έχω πητ αλλά θα γεννήσω αρκετά νωρίτερα οπότε είμαστε στην κατάλληλη ομάδα! Εγώ μπήκα στην 16η, ακόμη τίποτα.. στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έφτασα 21 για να το καταλάβω. Για να δούμε αυτή την φορά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κάτι; I'll be back 😅😎

Σας διαβάζω τόσες μέρες και λέω μωρ' τι μαλακας είμαι να λείπω τώρα που μαζεύτηκαν τόσα κορίτσια και τα λέτε ωραία! 

@ΧρυσαΜ να με βάλεις κι εμένα στο πινακάκι σε περικαλώ πολύ!!! ΠΗΤ 1/12 (αλλά θα γεννήσω στάνταρ μέσα Νοεμβρίου), μαιευτήριο Ρέα και αγοράκι 🩵. Β επιπεδου δεν έχω κλείσει ακόμα, 3/7 έχω γιατρό και θα μου κλείσει. 

Εγώ είμαι σχεδόν 18w και εδώ και 2,5 εβδομάδες το νιώθω το μωράκι, αλλά τώρα έχω λίγες μέρες που έχει ξεκινήσει κανονικά να κλωτσαει! Μετά το φαγητό του δίνει και καταλαβαίνει!

 

Ουάουυ!!! Welcome back!!!🥳🥳

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κάτι; I'll be back 😅😎

Σας διαβάζω τόσες μέρες και λέω μωρ' τι μαλακας είμαι να λείπω τώρα που μαζεύτηκαν τόσα κορίτσια και τα λέτε ωραία! 

@ΧρυσαΜ να με βάλεις κι εμένα στο πινακάκι σε περικαλώ πολύ!!! ΠΗΤ 1/12 (αλλά θα γεννήσω στάνταρ μέσα Νοεμβρίου), μαιευτήριο Ρέα και αγοράκι 🩵. Β επιπεδου δεν έχω κλείσει ακόμα, 3/7 έχω γιατρό και θα μου κλείσει. 

Εγώ είμαι σχεδόν 18w και εδώ και 2,5 εβδομάδες το νιώθω το μωράκι, αλλά τώρα έχω λίγες μέρες που έχει ξεκινήσει κανονικά να κλωτσαει! Μετά το φαγητό του δίνει και καταλαβαίνει!

 

Welcome back!!!!!!!! Θα σε προσθέσω!!!

@Nasiad όπου να ‘ναι θα το καταλάβεις. Είναι πολύ νωρίς ακόμα…

Σημερα πήγα γιατρό, όλα τέλεια μόνο που είχα βγάλει λίγους μύκητες από την αντιβίωση (αναμενόμενο…). Μού έγραψε κολπικά υποθετα. 
Εν τω μεταξύ, άλλες παραπονιούνται ότι τα μωρά τους είναι σταυροπόδι και δε βλέπουν το φύλο, εμένα είχε τα πόδια ορθάνοιχτα μόνο σπαγκατ δεν έκανε. Μού λέει ο γιατρός «αγόρι είχαμε πει ε;» Και του λέω «δεν είχαμε πει γιατί δεν ήθελα να μάθω αλλά τώρα τι να κάνω, να κάνω ότι δε βλέπω;»

Αρα κι εγώ αγόρι! 
 

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, β επιπέδου 6/8,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, it’s a boy 🩵, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, Β επιπέδου 1/8, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6, it’s a boy 🩵

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@marpi91 π.η.τ. 1/12, επόμενο ραντεβού 3/7, it’s a boy 🩵, νοσοκομείο ΡΕΑ

  •  
  •  
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Welcome back!!!!!!!! Θα σε προσθέσω!!!

@Nasiad όπου να ‘ναι θα το καταλάβεις. Είναι πολύ νωρίς ακόμα…

Σημερα πήγα γιατρό, όλα τέλεια μόνο που είχα βγάλει λίγους μύκητες από την αντιβίωση (αναμενόμενο…). Μού έγραψε κολπικά υποθετα. 
Εν τω μεταξύ, άλλες παραπονιούνται ότι τα μωρά τους είναι σταυροπόδι και δε βλέπουν το φύλο, εμένα είχε τα πόδια ορθάνοιχτα μόνο σπαγκατ δεν έκανε. Μού λέει ο γιατρός «αγόρι είχαμε πει ε;» Και του λέω «δεν είχαμε πει γιατί δεν ήθελα να μάθω αλλά τώρα τι να κάνω, να κάνω ότι δε βλέπω;»

Αρα κι εγώ αγόρι! 
 

 

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, β επιπέδου 6/8,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, it’s a boy 🩵, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, Β επιπέδου 1/8, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6, it’s a boy 🩵

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@marpi91 π.η.τ. 1/12, επόμενο ραντεβού 3/7, it’s a boy 🩵, νοσοκομείο ΡΕΑ

  •  
  •  

Αχαχαχαα πλάκα κάνεις!!!😅 Φοβερόςς!!!💙

Πω πωωω πόσα αγόρια βρε παιδιά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Welcome back!!!!!!!! Θα σε προσθέσω!!!

@Nasiad όπου να ‘ναι θα το καταλάβεις. Είναι πολύ νωρίς ακόμα…

Σημερα πήγα γιατρό, όλα τέλεια μόνο που είχα βγάλει λίγους μύκητες από την αντιβίωση (αναμενόμενο…). Μού έγραψε κολπικά υποθετα. 
Εν τω μεταξύ, άλλες παραπονιούνται ότι τα μωρά τους είναι σταυροπόδι και δε βλέπουν το φύλο, εμένα είχε τα πόδια ορθάνοιχτα μόνο σπαγκατ δεν έκανε. Μού λέει ο γιατρός «αγόρι είχαμε πει ε;» Και του λέω «δεν είχαμε πει γιατί δεν ήθελα να μάθω αλλά τώρα τι να κάνω, να κάνω ότι δε βλέπω;»

Αρα κι εγώ αγόρι! 
 

 

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, β επιπέδου 6/8,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, it’s a boy 🩵, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, Β επιπέδου 1/8, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6, it’s a boy 🩵

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@marpi91 π.η.τ. 1/12, επόμενο ραντεβού 3/7, it’s a boy 🩵, νοσοκομείο ΡΕΑ

  •  
  •  

Επιδειξιας και ο δικός σου σαν τον δικό μου, πόδι δεν κούνησε, εκεί ορθανοιχτα σε όλη την εξέταση! Κι άλλο ένα αγοράκι λοιπόν! Μπλε παντού 🩵

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε;

@marpi91 welcome back 😊

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Έχω από χθες που τα πόδια μου έχουν πρηστεί ειδικά στους αστραγάλους και χαμηλά οι γάμπες. Το είπα στο γιατρό και μου είπε να κάνω ποδόλουτρα και μου έγραψε καλού κακού και τριπλεξ φλεβών κάτω άκρων. 
εχει καμία κοπέλα κάτι παρόμοιο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε;

@marpi91 welcome back 😊

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Έχω από χθες που τα πόδια μου έχουν πρηστεί ειδικά στους αστραγάλους και χαμηλά οι γάμπες. Το είπα στο γιατρό και μου είπε να κάνω ποδόλουτρα και μου έγραψε καλού κακού και τριπλεξ φλεβών κάτω άκρων. 
εχει καμία κοπέλα κάτι παρόμοιο; 

Το είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά προς το τέλος μόνο, και έφευγε πολύ εύκολα όταν σήκωνα λίγο ψηλά τα πόδια. Μέτρα και την πίεση σου για καλό και για κακό για λίγες μέρες να είσαι σίγουρη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Έχω ραντεβού αύριο για β'επιπέδου!!Στο επιβεβαιωτικό ραντεβού που με πήραν από τον εμβρυολογο, η γραμματέας με ενημέρωσε για τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου και εάν θέλω να τον κάνω, καθώς γίνεται και αυτός αυτό το διάστημα! Είπε ότι στη β επιπέδου ελέγχεται η καρδιά κατά 70% ενώ με τον υπέρηχο κατά 90!Το κόστος είναι πάνω από 100 ευρώ και προβληματίζομαι...κυριως μη βάλω και αλλά άγχη στο κεφάλι μου..🥴Εσείς τι γνώμη έχετε??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elinamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Έχω ραντεβού αύριο για β'επιπέδου!!Στο επιβεβαιωτικό ραντεβού που με πήραν από τον εμβρυολογο, η γραμματέας με ενημέρωσε για τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου και εάν θέλω να τον κάνω, καθώς γίνεται και αυτός αυτό το διάστημα! Είπε ότι στη β επιπέδου ελέγχεται η καρδιά κατά 70% ενώ με τον υπέρηχο κατά 90!Το κόστος είναι πάνω από 100 ευρώ και προβληματίζομαι...κυριως μη βάλω και αλλά άγχη στο κεφάλι μου..🥴Εσείς τι γνώμη έχετε??

Καλημέρα! Εγώ νομίζω πως τέτοιες πιο εξειδικευμένες εξετάσεις τις κάνουν όταν υπάρχει κάποια ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά κι όχι ως ρουτίνα.. Φυσικά αν σου περισσεύουν κακό δεν είναι, αλλά δεν νομίζω να είναι απαραίτητο. Να φανταστώ εννοείς ότι είναι 100 μόνο ο υπέρηχος Ε; Και η β' επιπέδου δεν ξέρω πόσο κάνει σε εσάς αλλά εδώ επαρχία πιάνει το 150αρι..

Link to comment
Share on other sites

@elinamp Εν τω μεταξύ θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη τιμή αφού θα γίνουν συνδιαστιακά μαζί..αλλά ναι, κ γω νομίζω ότι αυτό γίνεται αν τυχόν δουν κάτι περίεργο στην β επιπέδου. 😕

Χθες πήγα στον γιατρό και το μόνο που μου είπε για καρδιά ήταν, για μετά τις διακοπές, να κάνω εγώ ένα τρίπλεξ.

Μήπως εσείς κορίτσια @ElriaDim και @Little baby που έχετε κάνει ήδη β επιπέδου, σας είπαν κάτι αντίστοιχο??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , DepiDukes είπε:

@elinamp Εν τω μεταξύ θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη τιμή αφού θα γίνουν συνδιαστιακά μαζί..αλλά ναι, κ γω νομίζω ότι αυτό γίνεται αν τυχόν δουν κάτι περίεργο στην β επιπέδου. 😕

Χθες πήγα στον γιατρό και το μόνο που μου είπε για καρδιά ήταν, για μετά τις διακοπές, να κάνω εγώ ένα τρίπλεξ.

Μήπως εσείς κορίτσια @ElriaDim και @Little baby που έχετε κάνει ήδη β επιπέδου, σας είπαν κάτι αντίστοιχο??

Τριπλέξ να κάνεις εσύ στην καρδιά; Έχεις κάποιο θέμα; Εγώ πάντως στο πρώτο μου μωρό έκανα απλά την β' επιπέδου που ψάχνουν τα πάντα με όσο καλύτερη ακρίβεια γίνεται, δεν ζήτησε να γίνει άλλη εξέταση γιατί όλα φανηκαν φυσιολογικά. Ιδιαίτερα με την καρδιά ασχολούνται πολλή ώρα ακόμη και στην αυχενική και στην β'επιπεδου, και μονο αν δουν κάτι περίεργο παραπέμπουν σε παραπάνω εξέτασεις. Τώρα τι να πούμε, ίσως είναι τακτική κάποιων γιατρών να προτείνουν παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...