Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Manant8490 είπε:

      Καλημέρα σε όλες τις αγωνίστριες!! Καινούρια εγώ στην ομάδα αν και σας διαβάζω πολύ καιρό!!Ετοιμάζομαι για δεύτερη διέγερση αφού περιμένω περίοδο,  με elonva αυτή την φορά.Ετών 40 σχεδόν, ολιγοαθενοσπερμία του συζύγου,  αποτυχημένη 1η προσπάθεια με αρνητική χοριακή πριν 2 μήνες.Είχαμε κάνει διέγερση με 300μονάδες gonal,  orgalutran παράλληλα, αργή ανταπόκριση στα φάρμακα γενικά, πήραμε 9 ωάρια,  γονιμοποιηθηκαν τα 8, έγιναν βλαστοκύστεις τα 2, όπου τα καταψύξαμε και κάναμε ετ και τις 2 στον αμέσως επόμενο κύκλο.

       Έχετε κάποια εμπειρία με την elonva;;; 

      Εύχομαι καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες μας !💪💪🩷

      Είναι τι θα ταιριάξει στη καθεμία και ο κύκλος που θα πετύχεις... Εχω κάνει και με gonal και elonva και τροποποιημενο φυσικό με κλομιφαινη! Με την elonva είχαν πάρει 7 ωαρια... τα 5 ώριμα... έμειναν 2 βλαστοκυστες όπου δεν έπιασαν αλλά την επόμενη της εμβρυομεταφορας είχα πυρετό και πολύ βήχα από ίωση!

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πώς μπορώ να καταλάβω αν έχω απλά υγρά κολπικά ή αν είναι αμνιακα; 

Τα κολπικά δν είναι πιο παχύρευστα γενικά; Αν έχεις οποιαδήποτε αμφιβολία μιλά με τον γιατρό σου για σιγουριά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 473
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nasiad είπε:

Τα κολπικά δν είναι πιο παχύρευστα γενικά; Αν έχεις οποιαδήποτε αμφιβολία μιλά με τον γιατρό σου για σιγουριά..

Και στις αλλες εγκυμοσύνες είχα υγρά όταν είχε πολλή ζέστη αλλά τώρα δε μπορώ να καταλάβω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Και στις αλλες εγκυμοσύνες είχα υγρά όταν είχε πολλή ζέστη αλλά τώρα δε μπορώ να καταλάβω 

Κ εγώ έχω αλλά τα κλασικα κάπως παχύρρευστα οπότε δεν με αγχωνουν. Αν όμως το σκέφτεσαι πάρε ένα τηλεφωνακι τον γιατρό σου αν χρειαστεί να σου ρίξει μια ματιά, έτσι για να είσαι ήρεμη και να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Και στις αλλες εγκυμοσύνες είχα υγρά όταν είχε πολλή ζέστη αλλά τώρα δε μπορώ να καταλάβω 

Μήπως είναι ιδρώτας από την ζέστη? Ρώτα το γιατρό, νομίζω υπάρχουν κάποια τεστ διαρροής αμνιακού υγρού. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Ναι κ εγώ εκεί θα πάω, αν και από Ξάνθη, λόγω της θρόμβωσης.

Δεν θυμάμαι αν το έγραψα έκλεισα και για β επιπέδου για 6/08 αν θέλεις να το συμπληρώσεις στο πινάκακι!

Εμφανίστηκε και το πρώτο κοριτσάκι από οτι είδα! 

 

3 ώρες πρίν, DepiDukes είπε:

Κ μένα η πρώτη μου είναι που προχωράει. Θα μάθουμε σύντομα 😊 Εσένα είναι και δύο, ίσως κάνουν την εμφάνιση τους πιο νωρίς 😁

Κ γω ρε συ χορταίνω πολύ γρήγορα 😶

Ρε συ κ γω το πάθαινα αυτό! Παίρνεις και ασβέστιο??

Κορίτσια καλώς ήρθατε!!!!🥳 

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά!!!❤

Εμένα ήδη έχει αρχίσει και είμαι στην 18η 😶 Βασικά εμένα μου μοιαζει πολύ με τον τυμπανισμό που πάθαινα πριν αλλά όσες έχουν αρχίσει κ με καταλαβαίνουνε μου λένε ότι κάνει μπαμ.

Ήθελα κιόλας τρομάρα μου να μη με καταλάβουν στη δουλειά μεχρι την β επιπέδου 🙄

Από όλα παίρνω , σίδηρο, φυλλικό οξύ, ασβέστιο, μαγνήσιο...! Εύχομαι όλα καλά να πάνε για όλες μας!

4 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έφτασα στον 6ο για να φανεί ότι είμαι έγκυος, και βασικά οι πιο πολλοί νόμιζαν πως πάχυνα μέχρι τον 7ο 😂 τώρα που είμαι στην δεύτερη και επειδή έμεινα έγκυος 5 μήνες μετά τον τοκετό, από τον 4ο έχω κοιλιά λες και είμαι στον 6ο 🤦

Και μένα η πρώτη εγκυμοσύνη άργησε να φανεί, στον έκτο φάνηκε, ενώ τώρα απο τον τέταρτο ειχα αρχίσει να φουσκώνω,ώσπου έφτασα να διανύω τον έκτο κ να είναι πιο λογική η κοιλιά. Όλοι νόμιζαν ότι έβαλα κιλά μετά την πρώτη εγκυμοσύνη, ενώ τώρα το σχήμα δηλώνει μωράκι χα χα

4 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Ναι κ εγώ εκεί θα πάω, αν και από Ξάνθη, λόγω της θρόμβωσης.

Δεν θυμάμαι αν το έγραψα έκλεισα και για β επιπέδου για 6/08 αν θέλεις να το συμπληρώσεις στο πινάκακι!

Εμφανίστηκε και το πρώτο κοριτσάκι από οτι είδα! 

 

3 ώρες πρίν, DepiDukes είπε:

Κ μένα η πρώτη μου είναι που προχωράει. Θα μάθουμε σύντομα 😊 Εσένα είναι και δύο, ίσως κάνουν την εμφάνιση τους πιο νωρίς 😁

Κ γω ρε συ χορταίνω πολύ γρήγορα 😶

Ρε συ κ γω το πάθαινα αυτό! Παίρνεις και ασβέστιο??

Κορίτσια καλώς ήρθατε!!!!🥳 

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά!!!❤

Εμένα ήδη έχει αρχίσει και είμαι στην 18η 😶 Βασικά εμένα μου μοιαζει πολύ με τον τυμπανισμό που πάθαινα πριν αλλά όσες έχουν αρχίσει κ με καταλαβαίνουνε μου λένε ότι κάνει μπαμ.

Ήθελα κιόλας τρομάρα μου να μη με καταλάβουν στη δουλειά μεχρι την β επιπέδου 🙄

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Little baby για ρώτα τον γιατρό σου μήπως είναι απτο ασβέστιο. Μπορεί να λέω κ βλακίες απλά το είχα πάθει κ γω την προηγούμενη βδομάδα κ όταν το έκοψα, συνήλθα. Το χω μέσα στις απορίες μου για την επόμενη βδομάδα που χω ραντεβού. 

Καλά αποτελέσματα σήμερα στην εξέταση!!🤞🤍

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , DepiDukes είπε:

@Little baby για ρώτα τον γιατρό σου μήπως είναι απτο ασβέστιο. Μπορεί να λέω κ βλακίες απλά το είχα πάθει κ γω την προηγούμενη βδομάδα κ όταν το έκοψα, συνήλθα. Το χω μέσα στις απορίες μου για την επόμενη βδομάδα που χω ραντεβού. 

Καλά αποτελέσματα σήμερα στην εξέταση!!🤞🤍

Ευχαριστώ πολύ! Και περισι και φέτος τα ίδια μου είπε.. λίγο παραπάνω μαγνήσιο.. Τι να φταίει δεν ξέρω. Ίσως οι σύνδεσμοι επειδή η μήτρα μεγαλώνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Little baby είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Και περισι και φέτος τα ίδια μου είπε.. λίγο παραπάνω μαγνήσιο.. Τι να φταίει δεν ξέρω. Ίσως οι σύνδεσμοι επειδή η μήτρα μεγαλώνει..

Καλά έχω διαβάσει μέχρι κ απλά το έντερο μπορεί να είναι ή το παιδί που κουνιέται. Δηλαδή να μη φταίει κάτι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Τον πήρα τελικά, μου είπε σήμερα να μείνω στο κρεβάτι και αύριο το πρωί να τον πάρω τηλέφωνο να μού πει τι να κανω

Καλά έκανες! Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά καλύτερα να είσαι σίγουρη 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια η εξέταση β επιπέδου κράτησε 2,5 ώρες.. σχεδόν 3..αρκετή ταλαιπωρία, γτ το μωρό κουλουριαζόταν σαν αυγό και ο γιατρός έκανε υπομονή για να πάρει τις πληροφορίες που χρειαζόταν.. Με έπιασε κ η πείνα.. Δόξα τω θεώ, φαίνεται να είναι καλά τα πράγματα κ είναι μπέμπης! Είχαμε μαζί κ την 9 μηνών μπέμπα μας, κουράστηκε κ αυτή αλλά τι να γίνει!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Little baby τι όμορφα νέα!!! Μπράβοο!!! Άξιζε η ταλαιπωρία τουλάχιστον, ε? Καλύτερα να είναι ψείρας ο γιατρός, φεύγεις με το κεφάλι σου ήρεμο😊

@ΧρυσαΜ πως είσαι? Βγάλατε άκρη με τον γιατρό? Ελπίζω όλα cool 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , DepiDukes είπε:

@Little baby τι όμορφα νέα!!! Μπράβοο!!! Άξιζε η ταλαιπωρία τουλάχιστον, ε? Καλύτερα να είναι ψείρας ο γιατρός, φεύγεις με το κεφάλι σου ήρεμο😊 

Άξιζε ναι , δύσκολος ο μπέμπης αλλά χαλάλι του! Ο γιατρός πολύ υπομονετικός και σωστός, δεν ήθελε να μας ξεπετάξει έτσι απλά, μακάρι όλοι έτσι να είναι 

@ΧρυσαΜ πως είσαι? Βγάλατε άκρη με τον γιατρό? Ελπίζω όλα cool 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2024 at 11:53 ΜΜ, Little baby είπε:

Κορίτσια η εξέταση β επιπέδου κράτησε 2,5 ώρες.. σχεδόν 3..αρκετή ταλαιπωρία, γτ το μωρό κουλουριαζόταν σαν αυγό και ο γιατρός έκανε υπομονή για να πάρει τις πληροφορίες που χρειαζόταν.. Με έπιασε κ η πείνα.. Δόξα τω θεώ, φαίνεται να είναι καλά τα πράγματα κ είναι μπέμπης! Είχαμε μαζί κ την 9 μηνών μπέμπα μας, κουράστηκε κ αυτή αλλά τι να γίνει!

Καλημέρα! Καλε δυόμιση ώρες;;;;; Πω πω φαντάζομαι την ταλαιπωρία όλων σας….. δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα ο υπέρηχος με πονάει όταν αρχίζουν να πιέζουν. Αλλά αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία!!!!

@DepiDukes έμεινα ξάπλα, κορίτσια κουράστηκα να ξαπλώνω…. Τελικά πρέπει να ήταν ιδρώτας από τα μπουτάκια (που τα έχω και τροφαντά τροφαντά 😂). Περισσότερες λεπτομέρειες την Τρίτη που θα πάω στο γιατρό 

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, β επιπέδου 6/8,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, Β επιπέδου 1/8, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6, it’s a boy 🩵

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

  •  
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα! Καλε δυόμιση ώρες;;;;; Πω πω φαντάζομαι την ταλαιπωρία όλων σας….. δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα ο υπέρηχος με πονάει όταν αρχίζουν να πιέζουν. Αλλά αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία!!!!

Ναι.. ταλαιπωρία 2,5 ώρες σχεδόν 3 με δύο διαλείμματα..με πόνεσε λίγο σε κάποια φάση κ ζητούσε όλο συγνώμη ο καημένος. Ένα τέταρτο περίμενε μόνο για να ανοίξει το μωρό το κάθε χεράκι να μετρήσει τα δάχτυλα.Ολο μπουνίτσες τα είχε χα χα χα 

@DepiDukes έμεινα ξάπλα, κορίτσια κουράστηκα να ξαπλώνω…. Τελικά πρέπει να ήταν ιδρώτας από τα μπουτάκια (που τα έχω και τροφαντά τροφαντά 😂). Περισσότερες λεπτομέρειες την Τρίτη που θα πάω στο γιατρό 

 

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, β επιπέδου 6/8,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, Β επιπέδου 1/8, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6, it’s a boy 🩵

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

  •  

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...