Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες υγιή και τελειόμηνα μωράκια! Βάλτε κι εμένα στο club, Π.Η.Τ. 4/12 και αγοράκι!

Να σημειώσω πως κι εγώ προέρχομαι από άσχημη εμπειρία. Έχασα το κοριτσάκι μου (υγιέστατο με βάση την παθολογοανατομική) στην 22η εβδομάδα (βασικά έκανα αναγκαστική διακοπή με φυσιολογικό τοκετό) λόγω βαριάς υπολειπόμενης ανάπτυξης, που διαπιστώθηκε στη β' επιπέδου. Επί έναν χρόνο έκανα τα πάντα να μάθω το γιατί, ώστε να μπορέσω να προφυλάξω την επόμενη εγκυμοσύνη μου. Αμέτρητες εξετάσεις (από τα απλά ενδοκρινολογικά έως μοριακό καρυότυπο και ολόκληρο το πακέτο που συνίσταται στις καθ' έξιν αποβολές) και 22 γυναικολόγοι, όμως κανείς δεν είχε απάντηση. Δυστυχώς δεν μπορούν όλα να βρίσκονται υπό τον έλεγχό μας και θα πρέπει να συμφιλιωθούμε με αυτό. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή τύχη σε όλες και να τα λέμε για πολλούς ακόμα μήνες μέχρι να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας! 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 473
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Καλή δύναμη σε όλες κ καλή λευτεριά! Εγώ έχω Πητ 19/10 κ αύριο τον υπέρηχο β επιπέδου.. Έχω ήδη μία μπουμπού 9 μηνών, οπότε μεταξύ τους θα έχουν διαφορά ενός έτους :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mary_33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες υγιή και τελειόμηνα μωράκια! Βάλτε κι εμένα στο club, Π.Η.Τ. 4/12 και αγοράκι!

Να σημειώσω πως κι εγώ προέρχομαι από άσχημη εμπειρία. Έχασα το κοριτσάκι μου (υγιέστατο με βάση την παθολογοανατομική) στην 22η εβδομάδα (βασικά έκανα αναγκαστική διακοπή με φυσιολογικό τοκετό) λόγω βαριάς υπολειπόμενης ανάπτυξης, που διαπιστώθηκε στη β' επιπέδου. Επί έναν χρόνο έκανα τα πάντα να μάθω το γιατί, ώστε να μπορέσω να προφυλάξω την επόμενη εγκυμοσύνη μου. Αμέτρητες εξετάσεις (από τα απλά ενδοκρινολογικά έως μοριακό καρυότυπο και ολόκληρο το πακέτο που συνίσταται στις καθ' έξιν αποβολές) και 22 γυναικολόγοι, όμως κανείς δεν είχε απάντηση. Δυστυχώς δεν μπορούν όλα να βρίσκονται υπό τον έλεγχό μας και θα πρέπει να συμφιλιωθούμε με αυτό. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή τύχη σε όλες και να τα λέμε για πολλούς ακόμα μήνες μέχρι να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας! 

Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Για εμάς που έχουμε ζήσει κάτι τέτοιο η εγκυμοσύνη αν και υπέροχη είναι ένα μόνιμο άγχος. Δυστυχώς στις περισσότερες περιπτώσεις δεν υπάρχει εξήγηση για τους λόγους που πήγε κάτι λάθος. Είναι όλα εικασίες, οι περιπτώσεις πολλές και εννοείται ίσως και ένα απλό τυχαίο γεγονός. Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά! 

5 ώρες πρίν, Little baby είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή δύναμη σε όλες κ καλή λευτεριά! Εγώ έχω Πητ 19/10 κ αύριο τον υπέρηχο β επιπέδου.. Έχω ήδη μία μπουμπού 9 μηνών, οπότε μεταξύ τους θα έχουν διαφορά ενός έτους :)

Καλώς ήρθες! Καλά αποτελέσματα στην β επιπέδου σου! Κοριτσάκι η αγοράκι περιμένεις τώρα; Γιατί αν είδες το πινάκακι είμαστε οοολες με αγοράκια προς το παρόν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nasiad είπε:

Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Για εμάς που έχουμε ζήσει κάτι τέτοιο η εγκυμοσύνη αν και υπέροχη είναι ένα μόνιμο άγχος. Δυστυχώς στις περισσότερες περιπτώσεις δεν υπάρχει εξήγηση για τους λόγους που πήγε κάτι λάθος. Είναι όλα εικασίες, οι περιπτώσεις πολλές και εννοείται ίσως και ένα απλό τυχαίο γεγονός. Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά! 

Καλώς ήρθες! Καλά αποτελέσματα στην β επιπέδου σου! Κοριτσάκι η αγοράκι περιμένεις τώρα; Γιατί αν είδες το πινάκακι είμαστε οοολες με αγοράκια προς το παρόν! 

Ευχαριστώ πολύ! Ανυπομονώ να μάθω σήμερα το φύλο, γιατί δεν φαινόταν σε προηγούμενο υπερηχο.. Βέβαια γερό να είναι και ότι είναι!  Εν τω μεταξύ παθαίνω κράμπες στην κοιλιά κατά τη διάρκεια της νύχτας, αν και παίρνω μαγνήσιο..  Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά με αυτή τη ζέστη πώς να φας κι ολας…. Εγώ ορέγομαι διαφορά, σουβλάκια, μπέργκερ αλλά πχ πήρα κρέπα αλμυρή τη Δευτέρα κι έφαγα τη μισή της μισής. Καλά κανείς όμως και προσεχείς, έτσι ο,τι πάρεις θα το χάσεις πιο γρήγορα.

Ναι ωραία είναι, έχεις κάτι ακόμα να περιμένεις εκτός από το ίδιο το μωρό.

Είναι σαν τις κινήσεις που κάνει το έντερο αλλά καταλαβαίνεις ξεκάθαρα ότι δεν είναι αυτό 😂

Σημερα είχα καθαρό χτύπημα ✌️

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης,

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6

 

Ελινα καλά αποτελέσματα!!! 
 

Καλημέρα κορίτσια.. έρχομαι και εγώ στην παρέα σας.. Πρώτη φορά θα γίνω μανούλα με πητ 21/11 .. έχω β επιπέδου στις 13/07 ..και χτες έμαθα ότι περιμένω κοριτσάκι. εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια στην παρέα μας!!! Πολύ χαίρομαι που αυξανόμαστε!!!! Θα σάς προσθέσω όλες στο πινακάκι! Πείτε μου και νοσοκομείο αν θέλετε.

@mary_33. Πολύ δύσκολη η απόφασή σας!!! Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Β επιπέδου έχεις κάνει;

@Little baby καλά αποτελέσματα!!!!! 
 

@eleni 21 καλημέρα Ελένη με το καλό η Μπέμπα σας!! Είμαστε κοντά στις μέρες!!! Πού θα γεννησεις; Σε πιο πίσω σελίδες θα δεις που αναφερόμαστε σε πράγματα που θεωρούμε πιο χρήσιμα μετά τη γεννα, και γενικά ό,τι χρειάζεσαι να μη διστάσεις να ρωτήσεις 😃

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης,

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλώς ορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια στην παρέα μας!!! Πολύ χαίρομαι που αυξανόμαστε!!!! Θα σάς προσθέσω όλες στο πινακάκι! Πείτε μου και νοσοκομείο αν θέλετε.

@mary_33. Πολύ δύσκολη η απόφασή σας!!! Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Β επιπέδου έχεις κάνει;

@Little baby καλά αποτελέσματα!!!!! 
 

@eleni 21 καλημέρα Ελένη με το καλό η Μπέμπα σας!! Είμαστε κοντά στις μέρες!!! Πού θα γεννησεις; Σε πιο πίσω σελίδες θα δεις που αναφερόμαστε σε πράγματα που θεωρούμε πιο χρήσιμα μετά τη γεννα, και γενικά ό,τι χρειάζεσαι να μη διστάσεις να ρωτήσεις 😃

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης,

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷

Εγώ κορίτσια μου είμαι μακρυά Ορεστιάδα οπότε για νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης με βλέπω.Σας παρακολουθώ στην ομάδα από την αρχή απλά επειδή ο γιατρός μου μου έλεγε ότι το μωρό μου τόνιζε ότι είναι λίγο μικρό (οριακά μικρό και φαίνεται πίσω ημερών όπως μου τόνιζε)και ενώ στο πρώτο υπέρηχο είχε χτύπους 160 σε όλους του επόμενους είναι μεταξύ 135 και 140 φοβόμουν ότι δεν θα πάει καλά.. χτες πήρα ανάσες που μου είπε ότι παρότι μικρουλι είναι μέσα στα όρια και δεν ανησυχεί λέει ότι κυλάει ομαλά κ βρήκα το θάρρος να σας γράψω πιστεύω ότι και μετά την β επιπέδου θα ησυχάσω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλώς ορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια στην παρέα μας!!! Πολύ χαίρομαι που αυξανόμαστε!!!! Θα σάς προσθέσω όλες στο πινακάκι! Πείτε μου και νοσοκομείο αν θέλετε.

@mary_33. Πολύ δύσκολη η απόφασή σας!!! Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Β επιπέδου έχεις κάνει;

@Little baby καλά αποτελέσματα!!!!! 
 

@eleni 21 καλημέρα Ελένη με το καλό η Μπέμπα σας!! Είμαστε κοντά στις μέρες!!! Πού θα γεννησεις; Σε πιο πίσω σελίδες θα δεις που αναφερόμαστε σε πράγματα που θεωρούμε πιο χρήσιμα μετά τη γεννα, και γενικά ό,τι χρειάζεσαι να μη διστάσεις να ρωτήσεις 😃

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης,

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷

1/08 θα κάνω την β' επιπέδου και ως τότε η αγωνία στο φουλ..Με το καλό όλες! Να ρωτήσω βρε κορίτσια: από κοιλίτσα πώς πάτε; Εγώ διανύω την 16η εβδομάδα και έχω μόνο μια ελαφριά καμπύλη, πιο πολύ σαν φούσκωμα θα έλεγα. Δόξα τω θεώ το έμβρυο αναπτύσσεται φυσιολογικά, αλλά έχω μεγάλο άγχος, πάρα τα διάφορα ενθαρρυντικά που διαβάζω από άλλες κοπέλες ότι κοιλιά φάνηκε στον 5ο ή και 6ο μήνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , eleni 21 είπε:

Εγώ κορίτσια μου είμαι μακρυά Ορεστιάδα οπότε για νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης με βλέπω.Σας παρακολουθώ στην ομάδα από την αρχή απλά επειδή ο γιατρός μου μου έλεγε ότι το μωρό μου τόνιζε ότι είναι λίγο μικρό (οριακά μικρό και φαίνεται πίσω ημερών όπως μου τόνιζε)και ενώ στο πρώτο υπέρηχο είχε χτύπους 160 σε όλους του επόμενους είναι μεταξύ 135 και 140 φοβόμουν ότι δεν θα πάει καλά.. χτες πήρα ανάσες που μου είπε ότι παρότι μικρουλι είναι μέσα στα όρια και δεν ανησυχεί λέει ότι κυλάει ομαλά κ βρήκα το θάρρος να σας γράψω πιστεύω ότι και μετά την β επιπέδου θα ησυχάσω

Είναι και η @Nasiad στο ίδιο αν δεν κάνω λάθος. 

Μπορεί να σου έλεγε ότι είναι μικρό για να μην το θεωρείς αφύσικο. Να είναι μικρό αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. 
Σίγουρα μετά τη β επιπέδου θα είναι πιο ήσυχα τα πράγματα θα έχεις μπει στην τελική ευθεία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Είναι και η @Nasiad στο ίδιο αν δεν κάνω λάθος. 

Μπορεί να σου έλεγε ότι είναι μικρό για να μην το θεωρείς αφύσικο. Να είναι μικρό αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. 
Σίγουρα μετά τη β επιπέδου θα είναι πιο ήσυχα τα πράγματα θα έχεις μπει στην τελική ευθεία 

Ναι κ εγώ εκεί θα πάω, αν και από Ξάνθη, λόγω της θρόμβωσης.

Δεν θυμάμαι αν το έγραψα έκλεισα και για β επιπέδου για 6/08 αν θέλεις να το συμπληρώσεις στο πινάκακι!

Εμφανίστηκε και το πρώτο κοριτσάκι από οτι είδα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , mary_33 είπε:

1/08 θα κάνω την β' επιπέδου και ως τότε η αγωνία στο φουλ..Με το καλό όλες! Να ρωτήσω βρε κορίτσια: από κοιλίτσα πώς πάτε; Εγώ διανύω την 16η εβδομάδα και έχω μόνο μια ελαφριά καμπύλη, πιο πολύ σαν φούσκωμα θα έλεγα. Δόξα τω θεώ το έμβρυο αναπτύσσεται φυσιολογικά, αλλά έχω μεγάλο άγχος, πάρα τα διάφορα ενθαρρυντικά που διαβάζω από άλλες κοπέλες ότι κοιλιά φάνηκε στον 5ο ή και 6ο μήνα..

Δεν ξέρω πώς μπορώ να σού προωθήσω εικόνα πώς ήταν η κοιλιά μου την 16η εβδομάδα. Εγώ δεν είμαι και πλάκα, είχα όμως φυσιολογική κοιλιά πριν. Στη 16η εβδομάδα φαινόμουν σα να έχω φάει φασόλια και να έχω πρηστεί.

Στις άλλες εγκυμοσύνες έβγαζα φωτογραφία την κοιλιά μόνο κάθε εβδομάδα και τις έβαζα σε βίντεο. Σε αυτή βγάζω όποτε υο θυμηθώ 😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , mary_33 είπε:

1/08 θα κάνω την β' επιπέδου και ως τότε η αγωνία στο φουλ..Με το καλό όλες! Να ρωτήσω βρε κορίτσια: από κοιλίτσα πώς πάτε; Εγώ διανύω την 16η εβδομάδα και έχω μόνο μια ελαφριά καμπύλη, πιο πολύ σαν φούσκωμα θα έλεγα. Δόξα τω θεώ το έμβρυο αναπτύσσεται φυσιολογικά, αλλά έχω μεγάλο άγχος, πάρα τα διάφορα ενθαρρυντικά που διαβάζω από άλλες κοπέλες ότι κοιλιά φάνηκε στον 5ο ή και 6ο μήνα..

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έφτασα στον 6ο για να φανεί ότι είμαι έγκυος, και βασικά οι πιο πολλοί νόμιζαν πως πάχυνα μέχρι τον 7ο 😂 τώρα που είμαι στην δεύτερη και επειδή έμεινα έγκυος 5 μήνες μετά τον τοκετό, από τον 4ο έχω κοιλιά λες και είμαι στον 6ο 🤦

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nasiad είπε:

Ναι κ εγώ εκεί θα πάω, αν και από Ξάνθη, λόγω της θρόμβωσης.

Δεν θυμάμαι αν το έγραψα έκλεισα και για β επιπέδου για 6/08 αν θέλεις να το συμπληρώσεις στο πινάκακι!

Εμφανίστηκε και το πρώτο κοριτσάκι από οτι είδα! 

Ναιιι και περιμένουμε να δούμε ακόμα! Θα το συμπληρώσω τωρα

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, β επιπέδου 6/8,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6
 

@mary_33 π.η.τ. 4/12, Β επιπέδου 1/8, it’s a boy 🩵

@Little babyπ.η.τ. 19/10, β επιπέδου 21/6

@eleni 21π.η.τ. 21/11, β επιπέδου 13/07, it’s a girl🩷, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Έτσι μου έχουν πει πως στον πρόσθιο αργείς λίγο παραπάνω. Ελπίζω κάπου μετά την 20η να τα νιώσουμε. Εμένα είναι και η πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πως μπορεί να είναι σαν αίσθηση για να το αναγνωρίσω..

Κ μένα η πρώτη μου είναι που προχωράει. Θα μάθουμε σύντομα 😊 Εσένα είναι και δύο, ίσως κάνουν την εμφάνιση τους πιο νωρίς 😁

14 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά με αυτή τη ζέστη πώς να φας κι ολας…. Εγώ ορέγομαι διαφορά, σουβλάκια, μπέργκερ αλλά πχ πήρα κρέπα αλμυρή τη Δευτέρα κι έφαγα τη μισή της μισής. Καλά κανείς όμως και προσεχείς, έτσι ο,τι πάρεις θα το χάσεις πιο γρήγορα.

Ναι ωραία είναι, έχεις κάτι ακόμα να περιμένεις εκτός από το ίδιο το μωρό.

Είναι σαν τις κινήσεις που κάνει το έντερο αλλά καταλαβαίνεις ξεκάθαρα ότι δεν είναι αυτό 😂

Σημερα είχα καθαρό χτύπημα ✌️

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12,  it’s a boy 🩵, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης,

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση17/6, επόμενο ραντεβού 25/6, νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 


@elinamp π.η.τ. 2/11, β επιπέδου 28/6

 

Ελινα καλά αποτελέσματα!!! 
 

Κ γω ρε συ χορταίνω πολύ γρήγορα 😶

2 ώρες πρίν, Little baby είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Ανυπομονώ να μάθω σήμερα το φύλο, γιατί δεν φαινόταν σε προηγούμενο υπερηχο.. Βέβαια γερό να είναι και ότι είναι!  Εν τω μεταξύ παθαίνω κράμπες στην κοιλιά κατά τη διάρκεια της νύχτας, αν και παίρνω μαγνήσιο..  Έτσι ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη... 

Ρε συ κ γω το πάθαινα αυτό! Παίρνεις και ασβέστιο??

Κορίτσια καλώς ήρθατε!!!!🥳 

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά!!!❤

1 hour ago, mary_33 είπε:

1/08 θα κάνω την β' επιπέδου και ως τότε η αγωνία στο φουλ..Με το καλό όλες! Να ρωτήσω βρε κορίτσια: από κοιλίτσα πώς πάτε; Εγώ διανύω την 16η εβδομάδα και έχω μόνο μια ελαφριά καμπύλη, πιο πολύ σαν φούσκωμα θα έλεγα. Δόξα τω θεώ το έμβρυο αναπτύσσεται φυσιολογικά, αλλά έχω μεγάλο άγχος, πάρα τα διάφορα ενθαρρυντικά που διαβάζω από άλλες κοπέλες ότι κοιλιά φάνηκε στον 5ο ή και 6ο μήνα..

Εμένα ήδη έχει αρχίσει και είμαι στην 18η 😶 Βασικά εμένα μου μοιαζει πολύ με τον τυμπανισμό που πάθαινα πριν αλλά όσες έχουν αρχίσει κ με καταλαβαίνουνε μου λένε ότι κάνει μπαμ.

Ήθελα κιόλας τρομάρα μου να μη με καταλάβουν στη δουλειά μεχρι την β επιπέδου 🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...