Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Εγώ λογικά θα γεννήσω στο πανεπιστημιακό Αλεξανδρούπολης. Ακόμη δεν ξέρω φύλο, αλλά αν έχει κέφια το μωρό αύριο ίσως μάθω 😊 Να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να είναι κοριτσάκι μιας και το πρώτο μου μωράκι ήταν κοριτσάκι και μείναμε με την όρεξη και με ένα δωμάτιο γεμάτο με πράγματα για κοριτσάκι.. αλλά και αγοράκι να είναι, δεν με μας νοιάζει αρκεί να είναι καλά και να έρθει σπιτι υγιή 😌

Μωρέ γερό να ‘ναι και ό,τι να ‘ναι!!!

Αρα θα πας αύριο;;;;; Θα το βάλω κι αυτό στο πινακάκι για να έχουμε εικόνα και με τα ραντεβού.

Αχχχχ κορίτσια όσο πλησιάζει η ώρα θέλω να βάλω τα κλάματα από υο άγχος………..!!!!!

 

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, επόμενο ραντεβού 19/6🤞

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση 17/6,νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 

 

  •  
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι αύριο έχω ραντεβού, είναι το πρώτο μετά την αυχενική. Στο πρώτο μου μωράκι είδαμε ξεκάθαρα ότι ήταν κοριτσάκι στο αντίστοιχο ραντεβού, άρα ελπίζω και τώρα να μάθουμε! Αυτό το μπέιμπι πάντως παιδια, κάθε φορά που πάω στη γιατρό είναι σε τρελή διάθεση. Τόσο χτύπημα δεν έχω ξαναδεί. Λογικά θα με ταράξει στις κλωτσιές μόλις αρχίσω να το νιώθω 😂 

Ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα είναι η αλήθεια Χρύσα! Εμένα η εγκυμοσύνη ως περίοδος μου φαίνεται υπέροχη, αν εξαιρέσουμε τον τελευταίο μήνα που γίνεται δύσκολο να κοιμηθείς, σηκωθείς, κάτσεις και γενικά όλα. Αλλά έστω νιώθεις συνέχεια το μωρό και είσαι ήρεμη όλα πάνε καλά. Όσο είναι νωρίς και δεν το νιώθεις είναι κάπως πιο αγχωτικό νομίζω. 

Εσείς που είστε λίγο πιο μπροστά ξεκινήσατε να νιώθετε τα μωράκια σας; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nasiad είπε:

Ναι αύριο έχω ραντεβού, είναι το πρώτο μετά την αυχενική. Στο πρώτο μου μωράκι είδαμε ξεκάθαρα ότι ήταν κοριτσάκι στο αντίστοιχο ραντεβού, άρα ελπίζω και τώρα να μάθουμε! Αυτό το μπέιμπι πάντως παιδια, κάθε φορά που πάω στη γιατρό είναι σε τρελή διάθεση. Τόσο χτύπημα δεν έχω ξαναδεί. Λογικά θα με ταράξει στις κλωτσιές μόλις αρχίσω να το νιώθω 😂 

Ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα είναι η αλήθεια Χρύσα! Εμένα η εγκυμοσύνη ως περίοδος μου φαίνεται υπέροχη, αν εξαιρέσουμε τον τελευταίο μήνα που γίνεται δύσκολο να κοιμηθείς, σηκωθείς, κάτσεις και γενικά όλα. Αλλά έστω νιώθεις συνέχεια το μωρό και είσαι ήρεμη όλα πάνε καλά. Όσο είναι νωρίς και δεν το νιώθεις είναι κάπως πιο αγχωτικό νομίζω. 

Εσείς που είστε λίγο πιο μπροστά ξεκινήσατε να νιώθετε τα μωράκια σας; 

Πού και πού μού κάνει κάτι μικρά χτυπήματα. Νομίζω ότι αν όλα πάνε καλά μετά την 20η εβδομάδα θα το νιώθουμε καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πού και πού μού κάνει κάτι μικρά χτυπήματα. Νομίζω ότι αν όλα πάνε καλά μετά την 20η εβδομάδα θα το νιώθουμε καλά.

 

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη πρώτη φορά το κατάλαβα στις 21 εβδομάδες και ήταν σαν αγγίγματα. Λένε στην δεύτερη ότι το νιώθεις νωρίτερα, οπότε περιμένω να δω πότε 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nasiad είπε:

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη πρώτη φορά το κατάλαβα στις 21 εβδομάδες και ήταν σαν αγγίγματα. Λένε στην δεύτερη ότι το νιώθεις νωρίτερα, οπότε περιμένω να δω πότε 😊

Είναι πιο πιθανό, αλλά έχει να κάνει και με τη θέση του μωρού, και αλλα. Λογικά γύρω στην 20η εβδομάδα θα το νιώσεις.

 

Πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα. 
 

Για να ξέρετε, αφορά τρισωμια 13,18,21 και κυστική ίνωση, ενώ επίσης βλέπεις και το φύλο (αν θες). 
 

Δόξα τω Θεώ όλα φυσιολογικά. Το φύλο δεν ήθελα να το μάθω επομένως δεν το έγραψε.

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12,

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση 17/6, νοσοκομείο Μητέρα

Έκανα ένα πρόχειρο που θα προσθέτουμε πληροφορίες 

Δίκη μου Πητ 10/10 😉❤️

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη πρώτη φορά το κατάλαβα στις 21 εβδομάδες και ήταν σαν αγγίγματα. Λένε στην δεύτερη ότι το νιώθεις νωρίτερα, οπότε περιμένω να δω πότε 😊

Κοίτα, εγώ νομίζω ότι 2 φορές εχω νιώσει ένα ελαφρύ χτύπημα αλλά μπορεί να ήταν ιδέα μου γιατί είναι νωρίς..πάντως συνήθως όταν βάζω το χέρι μου στη κοιλιά σε συγκεκριμένο σημείο νιώθω ότι κάτι υπάρχει, καμιά φορά σα γαργαλητό ή σαν άγγιγμα όπως λες κ εσύ. Βέβαια πολλές φορές μου είναι δύσκολο γιατί νιώθω δυνατά τους παλμούς μου, άλλη κουλαμάρα κ αυτή 😋

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Είναι πιο πιθανό, αλλά έχει να κάνει και με τη θέση του μωρού, και αλλα. Λογικά γύρω στην 20η εβδομάδα θα το νιώσεις.

 

Πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα. 
 

Για να ξέρετε, αφορά τρισωμια 13,18,21 και κυστική ίνωση, ενώ επίσης βλέπεις και το φύλο (αν θες). 
 

Δόξα τω Θεώ όλα φυσιολογικά. Το φύλο δεν ήθελα να το μάθω επομένως δεν το έγραψε.

Μπράβο Χρύσα!!! Υπέροχα νέα!!! 🥳🥳🥳

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι🤰

@Ζαχαρωτο π.η.τ. 30/10, doppler 4/9, it’s a boy🩵, 

@ElriaDim π.η.τ. 10/10 , β επιπέδου 10/6,it’s a boy🩵, 

@DepiDukes π.η.τ. 18/11, β επιπέδου 15/7, it’s a boy🩵,

@Nasiad π.η.τ. 10/12, πανεπιστημιακό νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, επόμενο ραντεβού 19/6🤞

@ΧρυσαΜ π.η.τ. 20/11, αμνιοπαρακέντηση 17/6,νοσοκομείο Μητέρα


@Fay_ π.η.τ. 6/12, β επιπέδου 30/7, are two boys🩵🩵, 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, DepiDukes είπε:

Κοίτα, εγώ νομίζω ότι 2 φορές εχω νιώσει ένα ελαφρύ χτύπημα αλλά μπορεί να ήταν ιδέα μου γιατί είναι νωρίς..πάντως συνήθως όταν βάζω το χέρι μου στη κοιλιά σε συγκεκριμένο σημείο νιώθω ότι κάτι υπάρχει, καμιά φορά σα γαργαλητό ή σαν άγγιγμα όπως λες κ εσύ. Βέβαια πολλές φορές μου είναι δύσκολο γιατί νιώθω δυνατά τους παλμούς μου, άλλη κουλαμάρα κ αυτή 😋

 

Όταν αρχίσεις να το νιώθεις θα ξέρεις ότι είναι αυτό, να ξέρεις! Και μετά θα το νιώθεις και κάθε μέρα πολλές φορές! Οι πρώτες φορές έχουν πλάκα γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο 😊

11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Είναι πιο πιθανό, αλλά έχει να κάνει και με τη θέση του μωρού, και αλλα. Λογικά γύρω στην 20η εβδομάδα θα το νιώσεις.

 

Πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα. 
 

Για να ξέρετε, αφορά τρισωμια 13,18,21 και κυστική ίνωση, ενώ επίσης βλέπεις και το φύλο (αν θες). 
 

Δόξα τω Θεώ όλα φυσιολογικά. Το φύλο δεν ήθελα να το μάθω επομένως δεν το έγραψε.

Τέλεια χαίρομαι που τα αποτελέσματα ως τώρα είναι καλά! Μπορείς να ηρεμήσεις τώρα, και τα επόμενα που περιμένεις θα είναι καλά να το δεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nasiad είπε:

Όταν αρχίσεις να το νιώθεις θα ξέρεις ότι είναι αυτό, να ξέρεις! Και μετά θα το νιώθεις και κάθε μέρα πολλές φορές! Οι πρώτες φορές έχουν πλάκα γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο 😊

Τέλεια χαίρομαι που τα αποτελέσματα ως τώρα είναι καλά! Μπορείς να ηρεμήσεις τώρα, και τα επόμενα που περιμένεις θα είναι καλά να το δεις! 

Ευχαριστω! Μακάρι!!!

Λογικά σιγά σιγά θα αλλάξω Μουντ.

 

Να σας πω την αλήθεια πιο πολύ σκέφτομαι το φαγητό στο μαιευτήριο χαχαχαχαχ 😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Ευχαριστω! Μακάρι!!!

Λογικά σιγά σιγά θα αλλάξω Μουντ.

 

Να σας πω την αλήθεια πιο πολύ σκέφτομαι το φαγητό στο μαιευτήριο χαχαχαχαχ 😂

Σε ιδιωτικό ή δημόσιο θα γεννήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nasiad είπε:

Σε ιδιωτικό ή δημόσιο θα γεννήσεις; 

Σε ιδιωτικό. Επειδή έχω κάνει και αλλά μου παιδιά στο μητέρα, τώρα θα είναι δωρεάν ό,τι αφορά τη διαμονή και τη γεννά, το μόνο που θα πληρώσω είναι κάτι εξετάσεις για το μωρό. Είναι η πολιτική του νοσοκομείου, αν κανείς 3 γέννες εκει, η τέταρτη είναι δωρεάν. Νομίζω σε άλλο νοσοκομείο αν κανείς δυο παιδιά το τρίτο έχει κάποια έκπτωση. Παίζουν τέτοια σενάρια γενικά.

Καποια στιγμή θα ρωτήσω αν υπάρχει κάποια έκπτωση αν θελήσω να πάω σε μονόκλινο.

Στην Αθήνα κάποια ιδιωτικά όπως πχ το μητέρα έχουν και μονάδα νεογνών, αν χρειαστεί κάτι δηλαδή το μωρό δεν το πάνε σε δημόσιο μαιευτήριο. Όπως γίνεται σε κάποιες κλινικές εκτός Αθηνών, πχ όσες γνωστές έχω στην Πάτρα πάνε ασυζητητί σε δημόσιο γιατί στις κλινικές δεν έχουν μονάδα νεογνων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Σε ιδιωτικό. Επειδή έχω κάνει και αλλά μου παιδιά στο μητέρα, τώρα θα είναι δωρεάν ό,τι αφορά τη διαμονή και τη γεννά, το μόνο που θα πληρώσω είναι κάτι εξετάσεις για το μωρό. Είναι η πολιτική του νοσοκομείου, αν κανείς 3 γέννες εκει, η τέταρτη είναι δωρεάν. Νομίζω σε άλλο νοσοκομείο αν κανείς δυο παιδιά το τρίτο έχει κάποια έκπτωση. Παίζουν τέτοια σενάρια γενικά.

Καποια στιγμή θα ρωτήσω αν υπάρχει κάποια έκπτωση αν θελήσω να πάω σε μονόκλινο.

Στην Αθήνα κάποια ιδιωτικά όπως πχ το μητέρα έχουν και μονάδα νεογνών, αν χρειαστεί κάτι δηλαδή το μωρό δεν το πάνε σε δημόσιο μαιευτήριο. Όπως γίνεται σε κάποιες κλινικές εκτός Αθηνών, πχ όσες γνωστές έχω στην Πάτρα πάνε ασυζητητί σε δημόσιο γιατί στις κλινικές δεν έχουν μονάδα νεογνων

Ααα το 4ο περιμένεις τώρα;; Να σου ζήσουν και χαρά στην δύναμη σου! 

Κοίταξε κι εγώ αν δεν είχα τα θέματα μου θα πήγαινα ιδιωτικά, αλλά τώρα η γυναικολόγος μου είπε με τίποτα. Μόνο πανεπιστημιακο για πάν ενδεχόμενο λόγω των προβλημάτων μου. Οπότε το φαι δεν το πολύ ονειρεύομαι, αν και έχω νοσηλευτεί στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης πρόσφατα, και έχω να πω ότι έφαγα πολύ τίμια φαγητά και μάλιστα μας έφερναν κάτι παστίτσια και μακαρόνια με κιμά και ότι άλλο θες 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Όταν αρχίσεις να το νιώθεις θα ξέρεις ότι είναι αυτό, να ξέρεις! Και μετά θα το νιώθεις και κάθε μέρα πολλές φορές! Οι πρώτες φορές έχουν πλάκα γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο 😊

Τέλεια χαίρομαι που τα αποτελέσματα ως τώρα είναι καλά! Μπορείς να ηρεμήσεις τώρα, και τα επόμενα που περιμένεις θα είναι καλά να το δεις! 

Ισχύειιιι!! Ανυπομονώω!! 😊 Ήδη κ με αυτά τα ελαφριά είναι φοβερό το συναίσθημα!

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ευχαριστω! Μακάρι!!!

Λογικά σιγά σιγά θα αλλάξω Μουντ.

 

Να σας πω την αλήθεια πιο πολύ σκέφτομαι το φαγητό στο μαιευτήριο χαχαχαχαχ 😂

Αχαχαχαχ ναιιι!!! Εσύ θα χεις Πετρετζίκη!!!🤤

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Σε ιδιωτικό. Επειδή έχω κάνει και αλλά μου παιδιά στο μητέρα, τώρα θα είναι δωρεάν ό,τι αφορά τη διαμονή και τη γεννά, το μόνο που θα πληρώσω είναι κάτι εξετάσεις για το μωρό. Είναι η πολιτική του νοσοκομείου, αν κανείς 3 γέννες εκει, η τέταρτη είναι δωρεάν. Νομίζω σε άλλο νοσοκομείο αν κανείς δυο παιδιά το τρίτο έχει κάποια έκπτωση. Παίζουν τέτοια σενάρια γενικά.

Καποια στιγμή θα ρωτήσω αν υπάρχει κάποια έκπτωση αν θελήσω να πάω σε μονόκλινο.

Στην Αθήνα κάποια ιδιωτικά όπως πχ το μητέρα έχουν και μονάδα νεογνών, αν χρειαστεί κάτι δηλαδή το μωρό δεν το πάνε σε δημόσιο μαιευτήριο. Όπως γίνεται σε κάποιες κλινικές εκτός Αθηνών, πχ όσες γνωστές έχω στην Πάτρα πάνε ασυζητητί σε δημόσιο γιατί στις κλινικές δεν έχουν μονάδα νεογνων

Πολύ καλό αυτό με την έκπτωση!!! Θυμάσαι καθόλου τι εξετάσεις κάνουνε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , DepiDukes είπε:

Ισχύειιιι!! Ανυπομονώω!! 😊 Ήδη κ με αυτά τα ελαφριά είναι φοβερό το συναίσθημα!

Αχαχαχαχ ναιιι!!! Εσύ θα χεις Πετρετζίκη!!!🤤

Πολύ καλό αυτό με την έκπτωση!!! Θυμάσαι καθόλου τι εξετάσεις κάνουνε? 

Βασικά άκυρο! Μπήκα έψαξα κ τις βρήκα ακριβώς😋 εγώ θαρρώ θα είμαι Ιασώ btw

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...