Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Soho24 είπε:

      Αχ καλό μου, κι εγώ το πρώιμης ανίχνευσης είχα κάνει, αυτό που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες. Και ήταν αρνητικότατο. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθεις απολύτως τίποτα, όπως εγώ. Δεν είχα ούτε πρησμένο στήθος. Θα σου ευχηθώ να έχεις θετική χοριακή μεθαύριο και όλη αυτή η στεναχώρια που νιώθεις αυτές τις μέρες να επισκιαστεί από χαρά. 

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Stav1982 είπε:

Κι εγώ 34η! Τη δική μου την ετοίμασα αισίως, με του μπεμπέ προβληματίζομαι..στο δημόσιο φαντάζομαι θα χρειάζεται από φορμακι μέχρι σεντόνι κλπκλπ..

ναι...το πιο πιθανό είναι να χρειάζεσαι ότι αφορά το μωρό...Τα φανελακια του, πάνες,πανουλα η κουβερτουλα καλτσακια....Με το καλό κορίτσι!!!! 🌹

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι στην 33 βδομάδα στην μέση. Εχτές είχα έντονες συσπάσεις και αναγκάστηκα να νοσηλευτώ για να τις σταματήσουμε γιατί είναι πολύ σύντομα ακόμα. Έχω ετοιμάσει τις βαλίτσες μας αλλά ακόμα δεν αγόρασα όλα τα πράγματα. Το μωράκι μας ειναι 2,250 τώρα. Ελπίζουμε να έρθει στην ώρα του για να μην χρειαστεί να νοσηλευτεί 

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, White_Rose είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι στην 33 βδομάδα στην μέση. Εχτές είχα έντονες συσπάσεις και αναγκάστηκα να νοσηλευτώ για να τις σταματήσουμε γιατί είναι πολύ σύντομα ακόμα. Έχω ετοιμάσει τις βαλίτσες μας αλλά ακόμα δεν αγόρασα όλα τα πράγματα. Το μωράκι μας ειναι 2,250 τώρα. Ελπίζουμε να έρθει στην ώρα του για να μην χρειαστεί να νοσηλευτεί 

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι κι εγώ στην 34η με δίδυμα, δεν παίζει να φτάσω δηλαδή Οκτώβριο. Ωστόσο επειδή τώρα τελευταία έχω μόνιμα πετρώματα, πόνους περιόδου και στη μέση, αναρωτιέμαι αυτό είναι οι συσπάσεις; Μπορείς να μου περιγράψεις τι νιώθεις; Με το καλό όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Titti είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι κι εγώ στην 34η με δίδυμα, δεν παίζει να φτάσω δηλαδή Οκτώβριο. Ωστόσο επειδή τώρα τελευταία έχω μόνιμα πετρώματα, πόνους περιόδου και στη μέση, αναρωτιέμαι αυτό είναι οι συσπάσεις; Μπορείς να μου περιγράψεις τι νιώθεις; Με το καλό όλες μας!

Ακριβώς αυτό που περιγράφεις είναι συσπάσεις. Έχεις κανονικότητα συσπάσεις Κ είναι απόλυτα φυσιολογικό στην εβδομάδα που είσαι με διδιμμα . Πρόσεχε μόνο τον ρυθμο τους για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως . Αν έχουν κάποιο συγκεκριμένο Ρυθμό τότε περνεις αμέσως τον γιατρό σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποπό δεν είμαι καθόλου έτοιμη. Έκανα ζώνες την Παρασκευή αλλά ήταν όλα οκ φαινομενικά γιατί με το που σηκωνομουν, πέτρωνα.. Η νοσηλεία για να σταματήσουν οι συσπάσεις τι περιλαμβάνει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Titti είπε:

Ποπό δεν είμαι καθόλου έτοιμη. Έκανα ζώνες την Παρασκευή αλλά ήταν όλα οκ φαινομενικά γιατί με το που σηκωνομουν, πέτρωνα.. Η νοσηλεία για να σταματήσουν οι συσπάσεις τι περιλαμβάνει;

Αν δεν έχουν Ρυθμό οι συσπάσεις σου Κ ο τράχηλος σου είναι σκληρός δεν γέννας . Οι συσπάσεις είναι προπαρασκευαστικές δηλαδή απλά σιγά σιγά η μήτρα ζοριζετε Κ κάνει πρόβες. Στην νοσηλεία τοκολιτικα σου βάζουν με όρο . Εντάξει έτσι Κ αλλιώς αν είσαι 34 εβδομάδες σε δύο εβδομάδες μπαίνεις στο μήνα σου . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Titti είπε:

Αυτές τις 2 βδομαδες φοβάμαι, μην γίνει κάτι στο μεσοδιάστημα. Να υποθέσω το αν είναι σκληρός ο τράχηλος θα το δει ο γιατρός, σωστά;

Εδώ που έχεις φτάσει κανονικά κάθε εβδομάδα πρέπει να σε βλέπει ο γιατρός Κ εσύ να τον ενημερώνεις αν νιώθεις κάτι διαφορετικό Κ αυτός να σε ενημερώνει πως το βλέπει το πράγμα. Οπότε ότι νιώθεις περνεις τηλέφωνο . Κ όταν σε βλέπει ρωτάς για το αν βλέπει κάτι που θα μπορούσε να σημαίνει ότι δεν θα αντέξεις 2 εβδομάδες ακόμα . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, κ εμένα το μωράκι είναι πίσω στην ανάπτυξη. Με παρακολουθεί η γιατρος κάθε εβδομάδα κ βλέπουμε το βάρος κ παράλληλα κάνω ντομπλερ για τις ροές αίματος του πλακούντα. Είμαι 33 εβ Κ το μωρό ζυγίζει 1707 ελπίζω να φτάσουμε τα δυο κιλά κ Τις 37εβ έτσι ώστε να μην χρειαστεί νοσηλεία 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...