Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

κορίτσια πήρα εξιτηριοοο 😁 ο γιατρός είπε δέν εχω  να ανησυχώ για κάτι , οι συσπασεισ που κάνω είναι πολύ μικρες και το καρούμπαλο είναι το μωρο δεν είναι σύσπαση( έτυχε να το κάνω και εκείνη την ώρα) ! πιάσαμε όλα που μπορεί να προκαλούν κάτι! με την περιδεση αν είναι κάτι κατασκευαστικό, με τα φάρμακα τις οσεσ συσπάσεις κάνω και με υην αντιβίωση αν είναι κάποιο μικρόβιο !σε δέκα μέρες θα με δει πάλι και ίσως με αφήσει και λίγο πιο λάσκα ! μου μείωσε το glopir σε 1 και μου αύξησε το μαγνήσιο σε 4! 

  • Μου αρέσει 8
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

@Joy1990 καλησπέρα!! Μάλλον θα τις χρειαστώ γιατί επειδή είναι ακριβές δε τις αγόρασα όλες όσες μου ειπαν ,σε ευχαριστώ πολύ, είσαι Αθηνα;Θα σου πω να δώ πως θα προχωρησω τις επόμενες μέρες.

@Angot σιδερένια κορίτσι μου ,και υπομονή ..καλά η ιδιωτικη ασφάλεια δε καλύπτει τίποτα;

@Visit a vis Χρόνια Πολλά! Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι η τυχερή σου φορά ,να έχεις μια τεράστια χοριακη!!🙏

Προφανώς είναι είδος πολυτελείας η περίδεση η επιλογή μας ..είμαστε για κλάματα ...

@Maroxmarox ναι Αθήνα είμαι! Στη Νέα Φιλαδέλφεια, αν χρειαστείς εννοείται να μου πεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα πάλι ανησυχώ! και άμα λόγω των συσπάσεων δεν κρατήσει η περιδεση; μήπως έπρεπε ν κατσω κ άλλο μέσα; εγώ νιώθω σφιξιματα στην κοιλιά ενώ στον όρο δεν ένιωθα! να  ναι το άγχος μου λέτε; στο νοσοκομείο μ είπαν κάνει 2-3 μέρες να φύγει το φάρμακο ώστε να με πιάσουν πάλι αν με πιάσουν! ο γιατρός είπε δεν είναι τπτ βέβαια ! θέλω να παω και τουαλέτα αλλά φοβάμαι, να ναι και το έντερο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

εγώ τώρα πάλι ανησυχώ! και άμα λόγω των συσπάσεων δεν κρατήσει η περιδεση; μήπως έπρεπε ν κατσω κ άλλο μέσα; εγώ νιώθω σφιξιματα στην κοιλιά ενώ στον όρο δεν ένιωθα! να  ναι το άγχος μου λέτε; στο νοσοκομείο μ είπαν κάνει 2-3 μέρες να φύγει το φάρμακο ώστε να με πιάσουν πάλι αν με πιάσουν! ο γιατρός είπε δεν είναι τπτ βέβαια ! θέλω να παω και τουαλέτα αλλά φοβάμαι, να ναι και το έντερο;

Δεν φεύγει έτσι εύκολα το ράμμα με τις συσπάσεις. Τουαλέτα να πηγαίνεις είναι χειρότερα να κρατιέσαι δημιουργεί περισσότερη πίεση . Τώρα μην έχεις ανχος μόλις βγήκες απτό νοσοκομείο δεν γίνετε τίποτα . Ξεκουράσου . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Δεν φεύγει έτσι εύκολα το ράμμα με τις συσπάσεις. Τουαλέτα να πηγαίνεις είναι χειρότερα να κρατιέσαι δημιουργεί περισσότερη πίεση . Τώρα μην έχεις ανχος μόλις βγήκες απτό νοσοκομείο δεν γίνετε τίποτα . Ξεκουράσου . 

ναι πήγα εντάξει!  για μετά φοβάμαι ! ποσο και αν θ κρατήσει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

ναι πήγα εντάξει!  για μετά φοβάμαι ! ποσο και αν θ κρατήσει 

Κρατάει παρά πολύ σκέψου ότι όταν φτάσεις τελειομηνη ακόμα Κ να το κόψεις στις 37 εβδομάδες σπάνια γέννας μετά από μια εβδομάδα συνήθως πάνε μέχρι 40. Δηλαδή αν δεν το κόψεις δεν γέννας . Μην ανχωνεσε . 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2024 at 11:08 ΜΜ, Giogo είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Εγώ την πρώτη φορά έκανα ωοληψια με κοπέλα που είχαμε κάνει ίδιο πρωτόκολλο, της πήραν 37 ωάρια και ήταν μια χαρά, καμία ενόχληση. Το τι θα ταιριάξει στην κάθε μία είναι διαφορετικό. Μακάρι να βρούμε όλες το πρωτόκολλο που θα μας δώσει ένα υγιές μωράκι!!!

Καλημέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω αν η οιστραδιολη είναι 2.260 3 μέρες πριν την ωοληψια . Πόσα ώριμα ωαρια αναμένεται να πάρουν? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

Κρατάει παρά πολύ σκέψου ότι όταν φτάσεις τελειομηνη ακόμα Κ να το κόψεις στις 37 εβδομάδες σπάνια γέννας μετά από μια εβδομάδα συνήθως πάνε μέχρι 40. Δηλαδή αν δεν το κόψεις δεν γέννας . Μην ανχωνεσε . 

καλημερα, δλδ δεν υπάρχει φόβος ακόμα κ αν συνεχίσω να κάνω συσπάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα, δλδ δεν υπάρχει φόβος ακόμα κ αν συνεχίσω να κάνω συσπάσεις; 

Όχι δεν υπαρχει φόβος γιατί πλέον το ελενχεις με φάρμακα είσαι ξαπλωμένη είναι όλα ελενχομενα. Υπάρχουν κοπέλες σε πολύ χειρότερη κατάσταση χωρίς περίδεση που πήγαν τελειομηνες . 

Να ξέρεις ότι στην εγκυμοσύνη τα απρόοπτα συμβαίνουν όταν δεν υπάρχουν μέτρα προληπτικά. Όταν έχεις πάρει όλα τα μέτρα Κ σε παρακολουθουν όλα πάνε μέχρι τέλους. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τα φώτα σας παρακαλώ...😉Την Πέμπτη έκανα έμβρυο μεταφορά βλαστοκυστη 5 ημερων..έχω πονακια στην μήτρα..και τσιμπήματα στις ωοθήκες..χθες είχα 3 διάρροιες..επίσης αυξημένα κολπικά υγρά..και πριν λίγο ήταν τόσο πολλά που νομίζα ότι κατουρηθηκα.. συγνώμη για την περιγραφή...τι λέτε να είναι?!?Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάθει υπερδιέγερση ωοθηκών και είχα πολλά συμπτώματα έντονα και πολλούς πόνους παντού..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Όχι δεν υπαρχει φόβος γιατί πλέον το ελενχεις με φάρμακα είσαι ξαπλωμένη είναι όλα ελενχομενα. Υπάρχουν κοπέλες σε πολύ χειρότερη κατάσταση χωρίς περίδεση που πήγαν τελειομηνες . 

Να ξέρεις ότι στην εγκυμοσύνη τα απρόοπτα συμβαίνουν όταν δεν υπάρχουν μέτρα προληπτικά. Όταν έχεις πάρει όλα τα μέτρα Κ σε παρακολουθουν όλα πάνε μέχρι τέλους. 

απλώς εχω πονάκια περιόδου ακόμα! στο νοσοκομείο δεν το καταλάβαινα γιατί έπαιρνα παυσίπονα! τεσπα θα δείξει δεν μπορώ να κάνω κατι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , agapi86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τα φώτα σας παρακαλώ...😉Την Πέμπτη έκανα έμβρυο μεταφορά βλαστοκυστη 5 ημερων..έχω πονακια στην μήτρα..και τσιμπήματα στις ωοθήκες..χθες είχα 3 διάρροιες..επίσης αυξημένα κολπικά υγρά..και πριν λίγο ήταν τόσο πολλά που νομίζα ότι κατουρηθηκα.. συγνώμη για την περιγραφή...τι λέτε να είναι?!?Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάθει υπερδιέγερση ωοθηκών και είχα πολλά συμπτώματα έντονα και πολλούς πόνους παντού..

Εχεις κάνει πάλι διεργεση πριν την μεταφορά ? Πάντως γενικά τα πονακια είναι πολύ καλό σημάδι μετα την έμβρυο μεταφορά . 

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

απλώς εχω πονάκια περιόδου ακόμα! στο νοσοκομείο δεν το καταλάβαινα γιατί έπαιρνα παυσίπονα! τεσπα θα δείξει δεν μπορώ να κάνω κατι

Κοίτα οι συσπάσεις πόλυ πιθανό να μην σταματήσουν . Γενικά τα πονακια μήπως είναι Κ απτήν περίδεση είναι ακόμα ερεθισμένο το σύστημα ενημερώσες το γιατρό ? 

Γενικά επειδή είναι ακόμα αρχή με το ράμμα να ενημερώνεις το γιατρό μέχρι να περάσουν τουλάχιστον 10 μέρες. Κ να δέσει το ράμμα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Εχεις κάνει πάλι διεργεση πριν την μεταφορά ? Πάντως γενικά τα πονακια είναι πολύ καλό σημάδι μετα την έμβρυο μεταφορά . 

Όχι είχα μια κατεψυγμένη βλαστοκυστη...από τοσο νωρίς υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, agapi86 είπε:

Όχι είχα μια κατεψυγμένη βλαστοκυστη...από τοσο νωρίς υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα?

Ε δεν είναι Κ πολύ νωρίς αν είναι να γίνει εμφύτευση τώρα θα γίνετε 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Εχεις κάνει πάλι διεργεση πριν την μεταφορά ? Πάντως γενικά τα πονακια είναι πολύ καλό σημάδι μετα την έμβρυο μεταφορά . 

Κοίτα οι συσπάσεις πόλυ πιθανό να μην σταματήσουν . Γενικά τα πονακια μήπως είναι Κ απτήν περίδεση είναι ακόμα ερεθισμένο το σύστημα ενημερώσες το γιατρό ? 

Γενικά επειδή είναι ακόμα αρχή με το ράμμα να ενημερώνεις το γιατρό μέχρι να περάσουν τουλάχιστον 10 μέρες. Κ να δέσει το ράμμα . 

χθες με είδε το μεσημέρι τι μπορέι να συμβαίνει ως το πρωί ! ειπε θ με δει την ερχόμενη εβδομάδα ! βασικα μ είπε ότι εχω άγχος πολύ κ αν ήθελα θα μ επέτρεπε λίγο xanax 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...