Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Nels είπε:

Πόσες βλαστοκυστες πήρατε την προηγούμενη φορά? Έχεις πολυκυστικες?

Και τι εννοείς ότι την προηγούμενη φορά κάνατε ovitrelle? Αυτή δλδ δε θα κάνεις? Πως θα ωριμάσουν τα ωαρια αλλιώς?

Την προηγούμενη φορά πήραμε 16 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 12 και καταψυξαμε 3 μοριδια εκ των οποίων τα 2 ήταν καλής ποιότητας και το 3ο δεν άντεξε την απόψυξη. Είχα θετικό αποτέλεσμα με 2 πολύ υψηλές πρώτες χοριακες αλλά ήταν δυστυχώς βιοχημικη. 

Ναι έχω πολυκυστικες. Αυτή τη φορά έκανα arvekap. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Giogo είπε:

Την προηγούμενη φορά πήραμε 16 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 12 και καταψυξαμε 3 μοριδια εκ των οποίων τα 2 ήταν καλής ποιότητας και το 3ο δεν άντεξε την απόψυξη. Είχα θετικό αποτέλεσμα με 2 πολύ υψηλές πρώτες χοριακες αλλά ήταν δυστυχώς βιοχημικη. 

Ναι έχω πολυκυστικες. Αυτή τη φορά έκανα arvekap. 

Και εγώ όταν έκανα οωληψια με ovitrelle  τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικα.. είχα γύρω στα 20 ωαρια και ένα μόνο έφτασε μέχρι την 3η μέρα, το οποίο δεν μετέφερα πότε. Με arvecap έκανα 16 βλαστοκυστες. Έχω περάσει κ εγώ υπερδιέγερση σοβαρή και πραγματικά είναι ότι χειρότερο.. χρειάστηκε να σου αφαιρέσουν υγρό με σύριγγα από την κοιλιά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Giogo είπε:

Την προηγούμενη φορά πήραμε 16 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 12 και καταψυξαμε 3 μοριδια εκ των οποίων τα 2 ήταν καλής ποιότητας και το 3ο δεν άντεξε την απόψυξη. Είχα θετικό αποτέλεσμα με 2 πολύ υψηλές πρώτες χοριακες αλλά ήταν δυστυχώς βιοχημικη. 

Ναι έχω πολυκυστικες. Αυτή τη φορά έκανα arvekap. 

Εγώ και τις δύο φορές που έκανα διέγερση,πήρα και ovitrelle & arvekap. Δεν ξέρω καν τη δράση του κάθε φαρμάκου,τι διαφορές υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Marlina είπε:

Και εγώ όταν έκανα οωληψια με ovitrelle  τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικα.. είχα γύρω στα 20 ωαρια και ένα μόνο έφτασε μέχρι την 3η μέρα, το οποίο δεν μετέφερα πότε. Με arvecap έκανα 16 βλαστοκυστες. Έχω περάσει κ εγώ υπερδιέγερση σοβαρή και πραγματικά είναι ότι χειρότερο.. χρειάστηκε να σου αφαιρέσουν υγρό με σύριγγα από την κοιλιά?

Μακάρι να πάει λίγο καλύτερα με την arvekap. Όχι δεν μου αφαίρεσαν υγρό αλλά είχα συνεχόμενους εμετούς, αφυδατωθηκα πλήρως, δε μπορούσα ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ και δεν λειτουργουσαν καλά τα νεφρά μου, ήμουν στα όρια νεφρικής ανεπάρκειας. 

Εσένα χρειάστηκε να σου αφαιρέσουν υγρό; Με την arvekap ήσουν καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Giogo είπε:

Μακάρι να πάει λίγο καλύτερα με την arvekap. Όχι δεν μου αφαίρεσαν υγρό αλλά είχα συνεχόμενους εμετούς, αφυδατωθηκα πλήρως, δε μπορούσα ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ και δεν λειτουργουσαν καλά τα νεφρά μου, ήμουν στα όρια νεφρικής ανεπάρκειας. 

Εσένα χρειάστηκε να σου αφαιρέσουν υγρό; Με την arvekap ήσουν καλύτερα;

είχα πάθει υπερδιέγερση μετά απο  σπερματεγχηση κ αφου είχα μάθει ότι είχα μεινει έγκυος. Ειχα 3 εμβρυα τα οποία τα έχασα για αλλους λόγους. Ναι μου αφαίρεσαν αρκετά λίτρα υγρού... εμετούς δεν έκανα αλά δεν μπορουσα να πιω να φάω να περπατησω και είχα τεράστιους πόνους. Με την arvecap μου πήραν 29 ωαρια και δεν είχα καμία ενόχληση!!!! Καλή επιτυχία!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Εγώ και τις δύο φορές που έκανα διέγερση,πήρα και ovitrelle & arvekap. Δεν ξέρω καν τη δράση του κάθε φαρμάκου,τι διαφορές υπάρχουν?

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ακριβώς. Αυτό που μου είπε ο γιατρός είναι ότι και οι 2 συμβάλλουν στην τελικη ωρίμανση των ωαρίων. Η ovitrelle δεν προτιμάται όταν υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης και με την arvekap μειώνεται η υποδεκτικοτητα του ενδομητρίου αλλά εμείς έτσι κι αλλιώς θα πηγαίναμε για εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! σήμερα έκανα έμβρυο μεταφορά μια βλαστοκυστη 4ββ.. εκκολαπτόμενη..ο γυναικολόγος μου είπε να είμαι έτοιμη για όλα γιατί από μια ωοληψια είχα 3 βλαστοκυστες..οι δύο έδωσαν ήδη εγκυμοσύνη η οποία σταμάτησε την 17w ..είναι κάποια κοπέλα στην ίδια κατάσταση?

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια όλα καλα με την περιδεση! τώρα με έχουν σε καρδιοτοκογραφο με ενδοφλέβια τοκολυτικα! κάνω αρκετές συσπάσεις ευτυχώς οχι δυνατές και χωρίς ρυθμό ! αλλά κάνω τελικά μπόλικες 

Όλα με το καλό !θα μείνεις μέσα σήμερα ; καρδιοτοκογραφο γτ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Lotos είπε:

Όλα με το καλό !θα μείνεις μέσα σήμερα ; καρδιοτοκογραφο γτ;

ναι θα μείνω! για να δούμε τη συχνότητα των συσπάσεων ! επισης απ ότι κατάλαβα για ν σου δώσουν τοκολυτικα σε βάζουν ταυτόχρονα κ σε καρδιοτοκογραφο ! να επιβεβαιώσουν τις συσπάσεις και μετά να δουν αν σε πιάνει το φάρμακο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Angot είπε:

ναι θα μείνω! για να δούμε τη συχνότητα των συσπάσεων ! επισης απ ότι κατάλαβα για ν σου δώσουν τοκολυτικα σε βάζουν ταυτόχρονα κ σε καρδιοτοκογραφο ! να επιβεβαιώσουν τις συσπάσεις και μετά να δουν αν σε πιάνει το φάρμακο 

Μια χαρά είσαι ασφαλής εκεί!νταξει αφού δεν ήταν μεγάλες κ συστηματικές, κομπλέ πιστεύω !καλή ανάρρωση!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marlina είπε:

είχα πάθει υπερδιέγερση μετά απο  σπερματεγχηση κ αφου είχα μάθει ότι είχα μεινει έγκυος. Ειχα 3 εμβρυα τα οποία τα έχασα για αλλους λόγους. Ναι μου αφαίρεσαν αρκετά λίτρα υγρού... εμετούς δεν έκανα αλά δεν μπορουσα να πιω να φάω να περπατησω και είχα τεράστιους πόνους. Με την arvecap μου πήραν 29 ωαρια και δεν είχα καμία ενόχληση!!!! Καλή επιτυχία!!!

Η arvecap γίνεται στο μακρύ πρωτόκολλο ;;κάνω λάθος; αν κάνω λάθος γιατί τη δίνουν ;

1 hour ago, Angot είπε:

ναι θα μείνω! για να δούμε τη συχνότητα των συσπάσεων ! επισης απ ότι κατάλαβα για ν σου δώσουν τοκολυτικα σε βάζουν ταυτόχρονα κ σε καρδιοτοκογραφο ! να επιβεβαιώσουν τις συσπάσεις και μετά να δουν αν σε πιάνει το φάρμακο 

@Angot να πάνε όλα καλά !!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Και εγώ όταν έκανα οωληψια με ovitrelle  τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικα.. είχα γύρω στα 20 ωαρια και ένα μόνο έφτασε μέχρι την 3η μέρα, το οποίο δεν μετέφερα πότε. Με arvecap έκανα 16 βλαστοκυστες. Έχω περάσει κ εγώ υπερδιέγερση σοβαρή και πραγματικά είναι ότι χειρότερο.. χρειάστηκε να σου αφαιρέσουν υγρό με σύριγγα από την κοιλιά?

Και στις 2 ωοληψιες που έχω κάνει λόγω πολυκυστικων έκανα arvecap, μάλιστα 2! Είχα πολλά ωάρια. Ο γιατρός μου είπε πως σε αυτές τις περιπτώσεις θέλει arvecap και όχι ovitrelle 

Κορίτσια καλησπέρα!

Έκανα την υστεροσκοπηση μου η οποία βγήκε καλη!!! Τον επόμενο μήνα πάω για ετ!!! Καμιά συμβουλή για την ετ!!! Μετά τα τελευταία νέα για επικινδυνες ουσίες σε γνωστά προϊόντα πήγα κ αγόρασα πράσινο σαπουνακι ελιάς!!! Πείτε ότι  άλλο ξέρετε για πριν την ετ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giogo είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ακριβώς. Αυτό που μου είπε ο γιατρός είναι ότι και οι 2 συμβάλλουν στην τελικη ωρίμανση των ωαρίων. Η ovitrelle δεν προτιμάται όταν υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης και με την arvekap μειώνεται η υποδεκτικοτητα του ενδομητρίου αλλά εμείς έτσι κι αλλιώς θα πηγαίναμε για εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο. 

Εγώ πάντως έχω κάνει 3 διεγερσεις στις 2 έπαθα υπερδιέγερση (χωρίς να μπορεί να δικαιολογηθεί) η μια με φρικτους πόνους έκανα ένα μήνα να συνέλθω τελείως, την 3η που δε με πείραξε ήταν με arvekap αλλά μηδενικό αποτέλεσμα 4 ωάρια μια γονιμοποίηση που δεν έφτασε ούτε 3η μέρα... Ενώ με τις προηγούμενες ωοληψιες έκανα συνολικά 5 εμβρυομεταφορες... Σε 2 βδομάδες ξεκινάω πάλι κ τώρα είπαμε να κάνω συνδυασμό με ovitrelle κ arvekap... Φοβάμαι πολύ μην ξαναπεράσω τα ίδια τώρα διάβασα κ τι περάσατε εσείς!!! Πάντως ένα είναι σίγουρο ο κάθε οργανισμός αντιδράει με το δικό του τρόπο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...