Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/3/2024 at 9:59 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

@Maroxmarox @DizzyツMommy και εγω λυπαμαι παρά πολύ για σας κορίτσια…. Πάρτε το χρόνο σας να ανασυγκροτηθείτε και δυναμικά για την επόμενη φορα!!

Χρειάζεται να βρούμε την δύναμη να συνεχίσουμε τις προσπάθειες. 

Καλή δύναμη σε όλες μας, η κάθε μία με τον δικό της αγώνα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Δεν έχω ιδέα για τα χαπια. Δεν έχω πάρει κάτι σε χαπι για συσπάσεις. Ο γιατρός μου ειπε καλύτερα στο αριστερό ή δεξί πλευρό. Όταν είσαι ανάσκελα είναι πιο εύκολο να γίνονται συσπάσεις. Όχι ότι μου πε ότι απαγορεύεται ανάσκελα. Και εγώ κάθομαι κάποιες φορές γτ πιάνονται τα πλευρά αλλά όταν βλέπω ότι πάει να πετρωσει η κοιλια γυρίζω σε κάποιο πλευρό. Οι περισσότερες φορές που το παθαίνω είμαι ανάσκελα!

Επίσης και ο γυναικολογος και οι μαιες της κλινικης μου είπαν ότι αν το πετρωμα είναι μόνο το σημείο που είναι το μωρο δεν τους νοιάζει τόσο. Δεν θελουν το πέτρωμα να είναι σε όλη την κοιλιά.

εγώ μιλησα το βράδυ με τον γιατρό είπα οτι ειχα ακόμα πονάκια και εκανα τα βουναλάκια! και τώρα παω να μου κάνει υπερηχο και μπορεί να ν υην κάνει και σήμερα την περιδεση είπε ενώ την είχαμε προγραμματισει για τετάρτη! θα δούμε, καλύτερα σήμερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

@Marlina Τι ειδους μαγνησια παιρνεις και είναι 4; εγω παίρνω τα trofocard max και μου εχουν πει 1 πρωι 1 βραδυ μονο.

Κ εγω τα trofocard. Στην αρχή πρωί βραδυ τα περνά και λόγω των συσπάσεων μου τα κάνε 4

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

@Marlina Τι ειδους μαγνησια παιρνεις και είναι 4; εγω παίρνω τα trofocard max και μου εχουν πει 1 πρωι 1 βραδυ μονο.

Το μαγνήσιο ποτέ σας το ξεκινήσανε κορίτσια πριν η μετά την εμβρυομεταφορα σήμερα πήγα για υπέρηχο Τετάρτη θα κάνω εμβρυομεταφορα και από αύριο ξεκινάω το μαγνήσιο γιατί είχαμε κάτι μικρές συσπάσεις το ενδομήτριο έφτασε 9 13 μέρα του κύκλου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Baby 26 είπε:

Το μαγνήσιο ποτέ σας το ξεκινήσανε κορίτσια πριν η μετά την εμβρυομεταφορα σήμερα πήγα για υπέρηχο Τετάρτη θα κάνω εμβρυομεταφορα και από αύριο ξεκινάω το μαγνήσιο γιατί είχαμε κάτι μικρές συσπάσεις το ενδομήτριο έφτασε 9 13 μέρα του κύκλου 

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη νομίζω 3ο -4ο μήνα τα ξεκινησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ετοιμάζομαι αύριο για ωοληψία. Την Τετάρτη είδαμε 25 ωοθυλακια και αρκετά ήταν 17-20mm. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι η Ε2 παρέμεινε σχεδόν σταθερή από τη Δευτέρα που είχα ξανακάνει. Δεν θα έπρεπε να έχει ανέβει; Ο γιατρός μου είπε ότι σ αυτή τη φάση δεν περιμένουμε μεγάλη αύξηση της Ε2 και πιθανόν να έπαιξε ρόλο και ο ανταγωνιστής. Εγώ φοβάμαι μήπως έχει αρχίσει η ωορρηξια γιατί έχω αρκετούς πόνους τύπου ωορρηξιας τις τελευταίες μέρες...

  • Καλή τύχη! 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Giogo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ετοιμάζομαι αύριο για ωοληψία. Την Τετάρτη είδαμε 25 ωοθυλακια και αρκετά ήταν 17-20mm. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι η Ε2 παρέμεινε σχεδόν σταθερή από τη Δευτέρα που είχα ξανακάνει. Δεν θα έπρεπε να έχει ανέβει; Ο γιατρός μου είπε ότι σ αυτή τη φάση δεν περιμένουμε μεγάλη αύξηση της Ε2 και πιθανόν να έπαιξε ρόλο και ο ανταγωνιστής. Εγώ φοβάμαι μήπως έχει αρχίσει η ωορρηξια γιατί έχω αρκετούς πόνους τύπου ωορρηξιας τις τελευταίες μέρες...

Αποκλείετε να έχει ξεκινήσει ωορηξια με τα φάρμακα. Οι πόνοι είναι επειδή έχεις 25 ωοθηλακια είναι υπερβολικά πολλά οπότε αναμενόμενοι Κ οι πόνοι . Έχε το νου σου για υπερδιέγερση να είσαι αλερτ Κ να ενημερώνεις το γιατρό μετά την ωοληψια. Να πάνε όλα καλά 

πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια περιμενω για την περιδεση! δεν είχε μειωθεί ο τράχηλος αλλά τι τώρα τι αύριο είπε ο γιατρός! 

Να πάνε όλα καλά ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Ανυπομονούσα να μάθω το αποτέλεσμα και δεν κρατήθηκα … έκανα τεστ σημερα την 11 ημερα μετά την έμβρυο μεταφορά και βγηκε αρνητικό 😭. Δεν ξέρω αν έπρεπε να το κάνω .  Μου χάλασε όλη την ημέρα .απο το πρωί κλαίω … Δεν περιμένω πολλά από την χοριακη αύριο 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Αποκλείετε να έχει ξεκινήσει ωορηξια με τα φάρμακα. Οι πόνοι είναι επειδή έχεις 25 ωοθηλακια είναι υπερβολικά πολλά οπότε αναμενόμενοι Κ οι πόνοι . Έχε το νου σου για υπερδιέγερση να είσαι αλερτ Κ να ενημερώνεις το γιατρό μετά την ωοληψια. Να πάνε όλα καλά 

Να πάνε όλα καλά ! 

Την πάτησα την προηγούμενη φορά με την υπερδιέγερση και έμεινα 1 βδομάδα στο νοσοκομείο ένα βήμα πριν την εντατική. Είχα κάνει βέβαια και ovitrelle που επιδεινώνει την κατάσταση. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε καλύτερα τα πράγματα. 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MatinaChr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Ανυπομονούσα να μάθω το αποτέλεσμα και δεν κρατήθηκα … έκανα τεστ σημερα την 11 ημερα μετά την έμβρυο μεταφορά και βγηκε αρνητικό 😭. Δεν ξέρω αν έπρεπε να το κάνω .  Μου χάλασε όλη την ημέρα .απο το πρωί κλαίω … Δεν περιμένω πολλά από την χοριακη αύριο 

Τα τεστ είναι πολλές φορές λανθασμενα  κάνε υπομονή μέχρι αύριο δες καμία ταινιουλα να περάσει η μέρα σήμερα 

πρίν από 46 λεπτά , Marlina είπε:

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη νομίζω 3ο -4ο μήνα τα ξεκινησα.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! Αυτό με άγχωσε λίγο η αλήθεια είναι αν κάνω συσπάσεις από τώρα πως θα κρατηθούνε 😕 εύχομαι με το μαγνήσιο όλα να φτιάξουν 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Θέλω να ρωτήσω κάτι για λογαριασμό αγαπημένης φίλης μου.

Είναι στην προσπάθεια εξωσωματικής με τον Σφακ κ ετοιμάζεται σε μερικές εβδομάδες για έμβρυο μεταφορά. Έκανε το πακέτο εξετάσεων για τη θρομβοφιλια και βγήκαν αυξημενα τα αντιπυρηνικα αντισώματα, με τιμή 1/160. 

Ξέρει κάποια εάν αυτή η τιμή συνδέεται οπωσδήποτε με αυτοάνοσο? Τα αντιπηκτικα λύκου και όλα τα αλλα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.

Έχει ραντεβού με τη Λευκ.. την άλλη εβδομάδα αλλά είναι πολλές οι ημέρες και η αγωνία είναι μεγάλη. Από τη γραμματεία του κέντρου εξωσωματικής της είπαν ότι ο γιατρός δεν θα ξέρει για να της απαντήσει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

On 5/3/2024 at 5:23 ΜΜ, Angot είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rita1982 είπε:

Καλησπέρα! 

Θέλω να ρωτήσω κάτι για λογαριασμό αγαπημένης φίλης μου.

Είναι στην προσπάθεια εξωσωματικής με τον Σφακ κ ετοιμάζεται σε μερικές εβδομάδες για έμβρυο μεταφορά. Έκανε το πακέτο εξετάσεων για τη θρομβοφιλια και βγήκαν αυξημενα τα αντιπυρηνικα αντισώματα, με τιμή 1/160. 

Ξέρει κάποια εάν αυτή η τιμή συνδέεται οπωσδήποτε με αυτοάνοσο? Τα αντισώματα για λύκο και όλα τα αλλα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.

Έχει ραντεβού με τη Λευκ.. την άλλη εβδομάδα αλλά είναι πολλές οι ημέρες και η αγωνία είναι μεγάλη. Από τη γραμματεία του κέντρου εξωσωματικής της είπαν ότι ο γιατρός δεν θα ξέρει για να της απαντήσει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Εμένα ο ρευματολογος μου είχε πει ότι το 1/160 δεν σημαίνει απαραίτητα αυτοάνοσο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Giogo είπε:

Την πάτησα την προηγούμενη φορά με την υπερδιέγερση και έμεινα 1 βδομάδα στο νοσοκομείο ένα βήμα πριν την εντατική. Είχα κάνει βέβαια και ovitrelle που επιδεινώνει την κατάσταση. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε καλύτερα τα πράγματα. 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Πόσες βλαστοκυστες πήρατε την προηγούμενη φορά? Έχεις πολυκυστικες?

Και τι εννοείς ότι την προηγούμενη φορά κάνατε ovitrelle? Αυτή δλδ δε θα κάνεις? Πως θα ωριμάσουν τα ωαρια αλλιώς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...