Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ταλαιπωρήθηκα πολύ ελπίζω να ήρθε για να μείνει αυτήν την φορά !

γιες ιτ ιζ! όλα καλα θα πάνε!  αισιοδοξία, 1 δεν έκατσε 2 δεν έκατσε 3 δεν έκατσε πόσες πια ….

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

γιες ιτ ιζ! όλα καλα θα πάνε!  αισιοδοξία, 1 δεν έκατσε 2 δεν έκατσε 3 δεν έκατσε πόσες πια ….

Το αστείο είναι ότι μετά τις αποβολές και την τελευταία αποξεση δεν έμενα και ήμουν ένα βήμα πριν την εξωσωματική για αυτό παρακολουθούσα το θέμα σας πιο έντονα  τελευταία για περισσότερες πληροφορίες ...τι να πω ότι είναι να γίνει θα γίνει έτσι και αλλιώς!!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Pepi88 είπε:

Το αστείο είναι ότι μετά τις αποβολές και την τελευταία αποξεση δεν έμενα και ήμουν ένα βήμα πριν την εξωσωματική για αυτό παρακολουθούσα το θέμα σας πιο έντονα  τελευταία για περισσότερες πληροφορίες ...τι να πω ότι είναι να γίνει θα γίνει έτσι και αλλιώς!!

όλα καλα! η κάθε φορά είναι μια ένα φορά !!  πόσος καιρός είχε περάσει από την απόξεση;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

εμένα μ έλεγε δεν υπάρχουν υποδομές για συσπάσεις ακόμα , είναι νωρίς! η κίνηση που νιώθεις είναι τα μωρά! εχθές που πήγα για τη β επιπέδου έδειξα την φωτό με το βουναλάκι  στον βοηθό του γιατρού και στον εμβρυολογο είπαν και οι 2 ότι ήταν το μωρο! εγώ τους ειπα οκ απλά σας το δείχνω αν είναι τπτ άλλο μιας και είναι μεγάλη εξέταση το δούμε στον υπερηχο! μέχρι που τελειώσαμε δλδ 40 λεπτά δεν είδαμε τπτ από συσπάσεις και μου κούναγε κλπ την κοιλιά φουλ , το μωρο κλωτσάνε κ αυτό γενικά μια μάχη! όταν είδε τον τράχηλο στο τέλος πλέον είπε κάτσε να τον δούμε και με κολπικο γιατί τον βλέπω λίγο μικρούλη αν και κατά πάσα πιθανότητα κάνω λάθος! κολπικά έδειξε 2,4 οριακα είπαν! και μετά άρχισε η ιστορία ότι τι ακριβώς νιώθεις κλπ και οι ερωτήσεις μέχρι που κατέληξαν να μ πουν ότι ίσως κάνω κ άλλες συσπάσεις που δεν καταλαβαίνω και αυτό επηρέασε! άρα αυτό που λες ότι δεν δίνουν την κατάλληλη σημασία έχεις δίκιο…. όσον αφορά την επιμονή εγώ επέμενα και το έλεγα από τη 17η εβδομάδα κάθε φορά στην μαια και 1 φορά στον γιατρό αλλά δεν είχαμε εύρημα! άρα πρέπει να έχουν εύρημα για να ασχοληθουν! και πάλι καλα που ο εμβρυολογος είναι γατί κ έκοψε το μάτι του να ψάξει περισσότερο τον τράχηλο !! 

Και εμένα παρ ολο που το μηχανημα έδειχνε συνεχόμενες συσπάσεις δεν τις ένιωθα. Δηλαδή το μηχανημα έγραφε συνέχεια βουναλακια και τα πετρώματα το πολύ να ήταν 3-4 συνολικά. Έχει περάσει ένας μήνας που ειχα νοσηλευτει με όρο και από τότε περνω 4 μαγνησια την ημέρα και είμαι περιορισμένη στο σπίτι αρκετές ώρες ξαπλωμένη.. Σημερα που έκανα καρδιοτοκογραφημα δεν ειχα καθόλου συσπάσεις οπότε απ ότι φαίνεται βοηθησε και η ξεκούραση κ το μαγνήσιο. Η αλήθεια είναι δεν το περίμενα να σταματήσουν.  Οπότε κ σένα σίγουρα θα μειωθούν με τις οδηγίες που σου έδωσε ο γιατρός σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marlina είπε:

Και εμένα παρ ολο που το μηχανημα έδειχνε συνεχόμενες συσπάσεις δεν τις ένιωθα. Δηλαδή το μηχανημα έγραφε συνέχεια βουναλακια και τα πετρώματα το πολύ να ήταν 3-4 συνολικά. Έχει περάσει ένας μήνας που ειχα νοσηλευτει με όρο και από τότε περνω 4 μαγνησια την ημέρα και είμαι περιορισμένη στο σπίτι αρκετές ώρες ξαπλωμένη.. Σημερα που έκανα καρδιοτοκογραφημα δεν ειχα καθόλου συσπάσεις οπότε απ ότι φαίνεται βοηθησε και η ξεκούραση κ το μαγνήσιο. Η αλήθεια είναι δεν το περίμενα να σταματήσουν.  Οπότε κ σένα σίγουρα θα μειωθούν με τις οδηγίες που σου έδωσε ο γιατρός σου!!

τώρα 2η μέρα παίρνω glopir ! εχω ελαφρά πονάκια περιόδου πουυυ κ που αλλά σφίξιμο έντονο δεν εχω κάνει ακόμα ή δεν το εχω καταλάβει ! τετάρτη θα παω για περιδεση ελπιζω μην πέσει κ άλλο ο τράχηλος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Angot είπε:

όλα καλα! η κάθε φορά είναι μια ένα φορά !!  πόσος καιρός είχε περάσει από την απόξεση;

Τον περασμένο Ιούνιο την έκανα ..μετά έκανα πολλές εξετάσεις και βρέθηκε ότι έχω ένα είδος θρομβοφιλιας που στον γιο μου δεν το είχα ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Angot είπε:

τώρα 2η μέρα παίρνω glopir ! εχω ελαφρά πονάκια περιόδου πουυυ κ που αλλά σφίξιμο έντονο δεν εχω κάνει ακόμα ή δεν το εχω καταλάβει ! τετάρτη θα παω για περιδεση ελπιζω μην πέσει κ άλλο ο τράχηλος 

Όλα θα πάνε καλά!! Λογικά με το glopir θα σου σταματήσουν άμεσα οι συσπάσεις. Εμένα όσο με είχαν στον όρο που είχε prepar δεν έκανα καθόλου συσπάσεις! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marlina είπε:

Όλα θα πάνε καλά!! Λογικά με το glopir θα σου σταματήσουν άμεσα οι συσπάσεις. Εμένα όσο με είχαν στον όρο που είχε prepar δεν έκανα καθόλου συσπάσεις! 

εχω ελαφριά πονάκια περιόδου και τώρα που έκατσα ανάσκελα εκανα πάλι βουναλάκια! θέλει κάποιες μέρες να πιάσει η είναι άμεσα τα αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2024 at 9:59 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

@Maroxmarox @DizzyツMommy και εγω λυπαμαι παρά πολύ για σας κορίτσια…. Πάρτε το χρόνο σας να ανασυγκροτηθείτε και δυναμικά για την επόμενη φορα!!

Ευχαριστώ πολυ ,σου εύχομαι άμεση καλή επιτυχία να έχεις🙏

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Ταλαιπωρήθηκα πολύ ελπίζω να ήρθε για να μείνει αυτήν την φορά !

Να πάνε όλα τέλεια ,καλή χοριακη να έχεις κορίτσι μου 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

εχω ελαφριά πονάκια περιόδου και τώρα που έκατσα ανάσκελα εκανα πάλι βουναλάκια! θέλει κάποιες μέρες να πιάσει η είναι άμεσα τα αποτελέσματα;

Δεν έχω ιδέα για τα χαπια. Δεν έχω πάρει κάτι σε χαπι για συσπάσεις. Ο γιατρός μου ειπε καλύτερα στο αριστερό ή δεξί πλευρό. Όταν είσαι ανάσκελα είναι πιο εύκολο να γίνονται συσπάσεις. Όχι ότι μου πε ότι απαγορεύεται ανάσκελα. Και εγώ κάθομαι κάποιες φορές γτ πιάνονται τα πλευρά αλλά όταν βλέπω ότι πάει να πετρωσει η κοιλια γυρίζω σε κάποιο πλευρό. Οι περισσότερες φορές που το παθαίνω είμαι ανάσκελα!

Επίσης και ο γυναικολογος και οι μαιες της κλινικης μου είπαν ότι αν το πετρωμα είναι μόνο το σημείο που είναι το μωρο δεν τους νοιάζει τόσο. Δεν θελουν το πέτρωμα να είναι σε όλη την κοιλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...