Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

μωρέ θα του τα πω, από χθες βέβαια νιώθω έναν πονο άμα σηκώνω πόδια - περπατάω κλπ λες και έχει σφηνωθεί κάτι χαμηλά χαμηλά στην κοιλιά μ! βέβαια το μωρο κλωτσάει κοντά στο στομάχι , χαμηλά χαμηλά ! όπου του έρθει ασταμάτητα … λες να χει πάρει θέση για τοκετό;

Εξαρτάτε τι πόνος είναι . Μπορεί να είναι κάποιο νεύρο? Μπορείς να το αποσαφηνίσεις ? Στο περπάτημα μπορεί να είναι κάποιος μυϊκός ή νευροπονος πρέπει εσύ να αποσαφηνίσεις τι νιώθεις . Άσχετα με το που είναι το μωρό ο πόνος δεν έχει σχεση με το που ακούς το μωρό αλλά τι πόνο νιώθεις . Αυτό πρέπει να καταλάβεις κυρίως μόνη σου γιατί έτσι όπως τα περιγράφεις σε εμάς  είναι δύσκολο Κ ο γιατρός να καταλάβει αν όντως πρέπει να ανησυχήσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Εξαρτάτε τι πόνος είναι . Μπορεί να είναι κάποιο νεύρο? Μπορείς να το αποσαφηνίσεις ? Στο περπάτημα μπορεί να είναι κάποιος μυϊκός ή νευροπονος πρέπει εσύ να αποσαφηνίσεις τι νιώθεις . Άσχετα με το που είναι το μωρό ο πόνος δεν έχει σχεση με το που ακούς το μωρό αλλά τι πόνο νιώθεις . Αυτό πρέπει να καταλάβεις κυρίως μόνη σου γιατί έτσι όπως τα περιγράφεις σε εμάς  είναι δύσκολο Κ ο γιατρός να καταλάβει αν όντως πρέπει να ανησυχήσει. 

είναι λες και πονάει το έντερο μ και δεν μπορώ να λυγίζω τα πόδια. ! τώρα περπατώ λίγο και  δεν καταλαβαίνω κάποιο πονο ! μάλλον έχει ακουμπήσει καπου το μωρο και πατάει κάποιο νεύρο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

είναι λες και πονάει το έντερο μ και δεν μπορώ να λυγίζω τα πόδια. ! τώρα περπατώ λίγο και  δεν καταλαβαίνω κάποιο πονο ! μάλλον έχει ακουμπήσει καπου το μωρο και πατάει κάποιο νεύρο 

Το μωρό δεν πατάει πουθενά απλά αλλάζει το σώμα σου . Μα τα πόδια λυγίζουν απτό γόνατο . Τα μπερδέψες ακόμα περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Το μωρό δεν πατάει πουθενά απλά αλλάζει το σώμα σου . Μα τα πόδια λυγίζουν απτό γόνατο . Τα μπερδέψες ακόμα περισσότερο 

βρε συ όταν κάθομαι πχ! όταν πηγαίνω τουαλέτα να ουρήσω νιώθω  ένα πονακι χαμηλα αριστερά ! ουρολοίμωξη δεν είναι προχθές εκανα εξέταση ! και ανά διαστήματα με πιάνει και πόνος περιόδου έτσι για κανα 30δευτερο και με αφήνει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

βρε συ όταν κάθομαι πχ! όταν πηγαίνω τουαλέτα να ουρήσω νιώθω  ένα πονακι χαμηλα αριστερά ! ουρολοίμωξη δεν είναι προχθές εκανα εξέταση ! 

Χαμηλά αριστερά που στο σημείο του εντέρου? Αν είναι εκεί τότε είναι το έντερο. Στο σημείο του μπικίνι? Τότε είναι νεύρο μυς κτλ. Στο σημείο των ωοθηκών τότε είναι οι ωοθήκες σου. Είναι σαν πόνος περιόδου σαν σουβλιά . 

Γενικά πόνους σούβλες κτλ θα έχεις το σώμα σου ανοίγει τα όργανα αλλάζουν θέση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Χαμηλά αριστερά που στο σημείο του εντέρου? Αν είναι εκεί τότε είναι το έντερο. Στο σημείο του μπικίνι? Τότε είναι νεύρο μυς κτλ. Στο σημείο των ωοθηκών τότε είναι οι ωοθήκες σου. Είναι σαν πόνος περιόδου σαν σουβλιά . 

με πιάνει και πόνος περιόδου κανα 30δευτερο και μ περνάει! αχ δεν ξέρω όλα μπλέξιμο, δεν ξέρω τι πονάει και τι δεν πονάει! λες και ειμαι στο πρώτο τρίμηνο νιώθω!  το περίεργο είναι ότι δεν πονάει ολόκληρη η κοιλιά ! πονάω μόνο από τη μια πλευρά 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Είμαι στα 32 κι ο άντρας μου 33.προσπαθουμε 1 χρόνο για το πρώτο μας παιδάκι .οι δικές μου εξετάσεις όλες καλές ο άντρας μου δυστυχώς έχει στο ιστορικό του ένα χειρουργείο κρυψορχίας που έγινε καθυστερημένα.προχθες πήραμε τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις του και ήταν πολυ άσχημα τα πράγματα αφού έχει ένα συνδιασμό από χαμηλή ποσότητα κινητικότητα και κακή μορφολογία..έχουμε κλείσει ραντεβού με ανδρολόγο αλλά νομίζω πως η εξωσωματική θα είναι μονόδρομος για εμάς.ειμαι στη φάση που μου φαίνονται όλα βουνό καθώς δεν έχω κανέναν να με καθοδηγήσει..

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου το ξέρω στην αρχή φαίνονται όλα βουνό αλλά θα δεις ότι στην τελική δεν είναι και τόσο δύσκολο και το πρόβλημα στο σπερμα αντιμετωπίζεται πιο εύκολα όπως είπαν και τα κορίτσια σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα εγκυουλα ❤️

 

τι κάνετε κορίτσια εγώ πήγα για υπέρηχο σήμερα 10μερα του κύκλου και το ενδομήτριο ήταν γύρω στα 7.5 και μου αύξησε το cyclacur να περνώ και ένα ένδοκολπικα το βράδυ το επερνε καμία ενδοκολπικα ; Και πως σας φαίνεται το 7.5 μου είπαν ότι είναι εντάξει αλλά ήθελα και την γνώμη σας ❤️❤️

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

με πιάνει και πόνος περιόδου κανα 30δευτερο και μ περνάει! αχ δεν ξέρω όλα μπλέξιμο, δεν ξέρω τι πονάει και τι δεν πονάει! λες και ειμαι στο πρώτο τρίμηνο νιώθω!  το περίεργο είναι ότι δεν πονάει ολόκληρη η κοιλιά ! πονάω μόνο από τη μια πλευρά 

Ε το πιο λογικο είναι να είναι το έντερο σου Κ να μπερδεύεσε γιατί μοιάζουν οι πόνοι με την περίοδο 

Γενικά αύξησε το νερό σου μην σε πιάσει κανένας κολικός . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Ε το πιο λογικο είναι να είναι το έντερο σου Κ να μπερδεύεσε γιατί μοιάζουν οι πόνοι με την περίοδο 

Γενικά αύξησε το νερό σου μην σε πιάσει κανένας κολικός . 

αχ προσπαθώ να πίνω όσο μπορώ!  μετα πονάω από το φούσκωμα χαχαχαχαχααχ άστο σου λέω ένας κινητός πόνος ειμαι!  τώρα ο γιος μου ξεκίνησε να με δέρνει και το βράδυ που κοιμάμαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

αχ προσπαθώ να πίνω όσο μπορώ!  μετα πονάω από το φούσκωμα χαχαχαχαχααχ άστο σου λέω ένας κινητός πόνος ειμαι!  τώρα ο γιος μου ξεκίνησε να με δέρνει και το βράδυ που κοιμάμαι! 

Εντάξει έγκυος είσαι τι περίμενες να πετάς όλη μέρα ? 

Κ ειδικά άμα έχεις το μυαλό σου συνέχεια εκεί σε πιάνει ακόμα περισσότερο 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια καλημερα ! αύριο εχω β επιπέδου! γενικά κάνω καρούμπαλακια στην κοιλιά  πιο συχνά (χθες πχ εκανα σε εν 2 ωρο 5 φορες, προχθεσ καθόλου) και εχω και κάποια πονάκια ! το μωρο το νιώθω πιο έξαλλο από ποτέ βέβαια! εχω αγχωθεί τρομερά, ίσως παίζει και αυτό ρόλο;

Καλή επιτυχία στην Β επιπεδου!! Ο γιατρος μου ειπε πως το αγχος επιρρεαζει τα πετρώματα στην κοιλιά

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 9:57 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

Καλή δύναμη επισης ,υπομονή μέχρι Δευτέρα..🙏🙏

@DizzyツMommy & @Maroxmarox πως πήγανε οι χοριακες σας;

Εμένα κορίτσια από τη παρασκευή που ήταν 81,40 σήμερα πήγε 241!

Χάρηκα πολύ που ανέβηκε αλλά ο γιατρός μου είναι πολύ συγκρατημένος, κλείσαμε ρβ για την Δευτέρα 11/03 να δούμε σάκο. Οι τιμές σας φαίνονται χαμηλές;;;; Με κάνει να ανησυχώ πολύ.

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...