Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, dec-e said:

Κορίτσι μου είσαι τώρα πιο κοντά από ποτέ στον στόχο σου! Όλες φοβηθηκαμε στην αρχή τις ενέσεις,  δε θα πω το αντίθετο, εγώ μάλιστα παλιότερα ζαλιζόμουν μόνο με την ιδέα. Τελικά ειναι πολύ πιο εύκολο στην πράξη, θα το δεις. Όλα να πάνε καλά!

Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!! Εύχομαι τα καλύτερα τόσο σε σενα όσο και σε όσους ανυπομονούμε !!! ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Με βάση ένα μίνι διάγραμμα που φτιάξαμε …. Αλλά το ίδιο μ είπαν κ στο κέντρο ότι αυτά αλλάζουν … ναι έτσι είμαι κια θετική σκέψη την αλλη αρνητική … και είμαι τόσο δυνατός άνθρωπος με μια απόξεση στο ενεργητικό μου πως τώρα με πήρε εται από κάτω δεν μπορώ να το δεχτώ …

Να είσαι πάντα καλα κορίτσι μου όλα δεξιά να πάνε ποσό χαίρομαι που τα κατάφερες … μακάρι και εγώ να βρεθώ στη θετική έκβαση … ναι είναι νια εκτίμηση η αλήθεια είναι …. Θα ξεκινησω ενέσεις και την 9η ημέρα θα δούμε πως προχωράμε … 

Σ ευχαριστώ!! Εχω βεβαια δρομο ακομα μπροστά μου..Παρακολουθώ χρόνια αυτή την ομάδα και έβλεπα πολλές κοπέλες να τα καταφέρνουν και αναρωτιόμουν αν θα ειμαι ποτε το ιδιο τυχερη με εκεινες!! Πολλές φορές  εμφανιζοντουσαν εμπόδια και πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω ποτε..Θα τα καταφέρεις κ εσύ!!! Σίγουρα δεν είναι εύκολο το μονοπάτι της εξωσωματικής! Ένα βήμα τη φορά, θελει υπομονη!! ♡

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!Είμαι στα 32 κι ο άντρας μου 33.προσπαθουμε 1 χρόνο για το πρώτο μας παιδάκι .οι δικές μου εξετάσεις όλες καλές ο άντρας μου δυστυχώς έχει στο ιστορικό του ένα χειρουργείο κρυψορχίας που έγινε καθυστερημένα.προχθες πήραμε τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις του και ήταν πολυ άσχημα τα πράγματα αφού έχει ένα συνδιασμό από χαμηλή ποσότητα κινητικότητα και κακή μορφολογία..έχουμε κλείσει ραντεβού με ανδρολόγο αλλά νομίζω πως η εξωσωματική θα είναι μονόδρομος για εμάς.ειμαι στη φάση που μου φαίνονται όλα βουνό καθώς δεν έχω κανέναν να με καθοδηγήσει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Είμαι στα 32 κι ο άντρας μου 33.προσπαθουμε 1 χρόνο για το πρώτο μας παιδάκι .οι δικές μου εξετάσεις όλες καλές ο άντρας μου δυστυχώς έχει στο ιστορικό του ένα χειρουργείο κρυψορχίας που έγινε καθυστερημένα.προχθες πήραμε τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις του και ήταν πολυ άσχημα τα πράγματα αφού έχει ένα συνδιασμό από χαμηλή ποσότητα κινητικότητα και κακή μορφολογία..έχουμε κλείσει ραντεβού με ανδρολόγο αλλά νομίζω πως η εξωσωματική θα είναι μονόδρομος για εμάς.ειμαι στη φάση που μου φαίνονται όλα βουνό καθώς δεν έχω κανέναν να με καθοδηγήσει..

Βουνό δεν είναι σίγουρα έχετε Κ οι δύο πολύ καλή ηλικία για να πετύχει ότι Κ να κάνετε . Ο ανδρολογος θα σας δώσει οδηγίες για να καλητερεψουν κάποια πράγματα στο σπέρμα ώστε να πάτε με πολύ καλές πιθανότητες στην εξωσωματική. Σημασία έχει ότι Κ οι δύο είστε μικροί σε ηλικία Κ ο αντρικός παράγοντας είναι πιο διαχειρισιμος στην εξωσωματική. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

Βουνό δεν είναι σίγουρα έχετε Κ οι δύο πολύ καλή ηλικία για να πετύχει ότι Κ να κάνετε . Ο ανδρολογος θα σας δώσει οδηγίες για να καλητερεψουν κάποια πράγματα στο σπέρμα ώστε να πάτε με πολύ καλές πιθανότητες στην εξωσωματική. Σημασία έχει ότι Κ οι δύο είστε μικροί σε ηλικία Κ ο αντρικός παράγοντας είναι πιο διαχειρισιμος στην εξωσωματική. 

Σε ευχαριστώ...Η αλήθεια είναι ότι είχα περισσότερο άγχος όσο καιρό προσπαθούσαμε χωρίς αποτέλεσμα παρά τώρα που γνωρίζουμε ποιο είναι το πρόβλημα.εχω μια κρυφή ελπίδα ότι μπορεί ο γιατρός να βρει κάτι που να περνει θεραπεία και να μας δώσει κάποια ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη πριν προχωρήσουμε σε υποβοηθούμενη.ειχαμε κ ένα μικρόβιο στο σπέρμα .ουρεοπλασμα δεν ξέρω κατά πόσο μπορει να ευθύνεται κι αυτό θα μας πει ο γιατρος.ο άνδρας μου έχει δίδυμο αδερφό που έχει κάνει κι αυτός το ίδιο χειρουργείο στην ίδια ηλικία κ έχει ήδη δύο παιδάκια .άργησαν να τα πιάσουν κι αυτοί και δεν μπήκαν ποτέ στη διαδικασία εξετάσεων.βεβαια κάθε ζευγάρι είναι διαφορετικό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Σε ευχαριστώ...Η αλήθεια είναι ότι είχα περισσότερο άγχος όσο καιρό προσπαθούσαμε χωρίς αποτέλεσμα παρά τώρα που γνωρίζουμε ποιο είναι το πρόβλημα.εχω μια κρυφή ελπίδα ότι μπορεί ο γιατρός να βρει κάτι που να περνει θεραπεία και να μας δώσει κάποια ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη πριν προχωρήσουμε σε υποβοηθούμενη.ειχαμε κ ένα μικρόβιο στο σπέρμα .ουρεοπλασμα δεν ξέρω κατά πόσο μπορει να ευθύνεται κι αυτό θα μας πει ο γιατρος.ο άνδρας μου έχει δίδυμο αδερφό που έχει κάνει κι αυτός το ίδιο χειρουργείο στην ίδια ηλικία κ έχει ήδη δύο παιδάκια .άργησαν να τα πιάσουν κι αυτοί και δεν μπήκαν ποτέ στη διαδικασία εξετάσεων.βεβαια κάθε ζευγάρι είναι διαφορετικό 

Σημασία έχει να μην χάσετε χρόνο. Το μεγάλο λάθος στην υπογονιμότητα είναι ότι τα περισσότερα ζευγάρια αφήνουν το χρόνο να περάσει πιστεύοντας ότι κάποια θεραπεία θα τους αποτρέψει στο να κάνουν εξωσωματική . Τα χρόνια περνάνε οι θεραπείες εναλλάσονται Κ όταν τελικά το αποφασίσουν έχουν χάσει τόσο χρόνο που τελικά ούτε Κ η εξωσωματική έχει αποτέλεσμα . Πήγαινε στον ανδρολογο κάντε θεραπεία αλλά μην αφήσετε άλλον έναν χρόνο να περάσει έτσι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Σημασία έχει να μην χάσετε χρόνο. Το μεγάλο λάθος στην υπογονιμότητα είναι ότι τα περισσότερα ζευγάρια αφήνουν το χρόνο να περάσει πιστεύοντας ότι κάποια θεραπεία θα τους αποτρέψει στο να κάνουν εξωσωματική . Τα χρόνια περνάνε οι θεραπείες εναλλάσονται Κ όταν τελικά το αποφασίσουν έχουν χάσει τόσο χρόνο που τελικά ούτε Κ η εξωσωματική έχει αποτέλεσμα . Πήγαινε στον ανδρολογο κάντε θεραπεία αλλά μην αφήσετε άλλον έναν χρόνο να περάσει έτσι. 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό .ιδικά με το σπέρμα απ' ότι κατάλαβα τα αποτελέσματα κάθε πιθανής θεραπείας αργούν να φανούν οπότε περνάει ο χρόνος...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημερα ! αύριο εχω β επιπέδου! γενικά κάνω καρούμπαλακια στην κοιλιά  πιο συχνά (χθες πχ εκανα σε εν 2 ωρο 5 φορες, προχθεσ καθόλου) και εχω και κάποια πονάκια ! το μωρο το νιώθω πιο έξαλλο από ποτέ βέβαια! εχω αγχωθεί τρομερά, ίσως παίζει και αυτό ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Marlina said:

Σ ευχαριστώ!! Εχω βεβαια δρομο ακομα μπροστά μου..Παρακολουθώ χρόνια αυτή την ομάδα και έβλεπα πολλές κοπέλες να τα καταφέρνουν και αναρωτιόμουν αν θα ειμαι ποτε το ιδιο τυχερη με εκεινες!! Πολλές φορές  εμφανιζοντουσαν εμπόδια και πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω ποτε..Θα τα καταφέρεις κ εσύ!!! Σίγουρα δεν είναι εύκολο το μονοπάτι της εξωσωματικής! Ένα βήμα τη φορά, θελει υπομονη!! ♡

Σε ευχαριστω πολύ για τα όμορφα σου λόγια !!!! Ανταποδίδω τις όμορφες ευχές σου και σύντομα εύχομαι ολόψυχα να λέμε τα ευχάριστα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 minutes ago, MatinaChr said:

Καλημέρα κορίτσια ! Έκανα έμβρυο μεταφορά στις 25 Φεβρουαρίου . Μου είπαν για  χοριακη στις 7-3 αλλά … επειδή είναι αργία μπορώ να πάω μια μέρα πιο νωρίς ; 

Καλημέρα! Εξαρτάται ποσών ημερών είναι τα έμβρυα σου. Ασπουμε με βλαστοκύστες μπορείς να πας 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά,  με 3 ημερών 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά κοκ. Καλή επιτυχία εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , dec-e είπε:

Καλημέρα! Εξαρτάται ποσών ημερών είναι τα έμβρυα σου. Ασπουμε με βλαστοκύστες μπορείς να πας 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά,  με 3 ημερών 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά κοκ. Καλή επιτυχία εύχομαι!

3 ημερών ήταν . Σε Ευχαριστώ πολύ 😊

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

κορίτσια καλημερα ! αύριο εχω β επιπέδου! γενικά κάνω καρούμπαλακια στην κοιλιά  πιο συχνά (χθες πχ εκανα σε εν 2 ωρο 5 φορες, προχθεσ καθόλου) και εχω και κάποια πονάκια ! το μωρο το νιώθω πιο έξαλλο από ποτέ βέβαια! εχω αγχωθεί τρομερά, ίσως παίζει και αυτό ρόλο;

Με το καλό οι εξετάσεις σου. Αύριο επειδή είναι αρκετές ώρες η εξέταση να δείξεις στους εμβρυολογους τις φωτογραφίες από τα πετρώματα σου Κ να τους πεις για τα πονακια που έχεις Κ επειδή είναι ώρες η εξέταση θα τσεκαρουν αν κάνεις συσπάσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

Με το καλό οι εξετάσεις σου. Αύριο επειδή είναι αρκετές ώρες η εξέταση να δείξεις στους εμβρυολογους τις φωτογραφίες από τα πετρώματα σου Κ να τους πεις για τα πονακια που έχεις Κ επειδή είναι ώρες η εξέταση θα τσεκαρουν αν κάνεις συσπάσεις 

μωρέ θα του τα πω, από χθες βέβαια νιώθω έναν πονο άμα σηκώνω πόδια - περπατάω κλπ λες και έχει σφηνωθεί κάτι χαμηλά χαμηλά στην κοιλιά μ! βέβαια το μωρο κλωτσάει κοντά στο στομάχι , χαμηλά χαμηλά ! όπου του έρθει ασταμάτητα … λες να χει πάρει θέση για τοκετό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...