Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

Ω τι ωραία χαίρομαι που είμαστε στην ίδια φάση! Μακάρι να τα καταφέρουμε. Και γω κρατιέμαι για τον ίδιο λόγο. Καλή δύναμη!!!!

Καλή δύναμη επισης ,υπομονή μέχρι Δευτέρα..🙏🙏

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!είμαι στην έβδομη μέρα μέτα την έμβρυο μεταφορά με 2 βλαστοκυστες 5 ημερών, συμπτώματα??απτην Πέμπτη μέρα έχω πόνους περιόδου που φεύγουν και έρχονται,το έντερο χαλιά,στήθος πονεμένο,θερμοκρασία ανεβασμένη και νιώθω κουρασμενη συνέχεια,γνωρίζω πως όλα αυτά είναι και από τα φάρμακα..βρε κορίτσια έχω μια απορία,νιώθετε κι εσείς τον κόλπο σας μπουκωμενο απτά υπόθετα προγεστερόνης?(για όσες βάζετε υπόθετο)βάζω ένα cyclogest κάθε βράδυ,

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ελπιδακι είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!είμαι στην έβδομη μέρα μέτα την έμβρυο μεταφορά με 2 βλαστοκυστες 5 ημερών, συμπτώματα??απτην Πέμπτη μέρα έχω πόνους περιόδου που φεύγουν και έρχονται,το έντερο χαλιά,στήθος πονεμένο,θερμοκρασία ανεβασμένη και νιώθω κουρασμενη συνέχεια,γνωρίζω πως όλα αυτά είναι και από τα φάρμακα..βρε κορίτσια έχω μια απορία,νιώθετε κι εσείς τον κόλπο σας μπουκωμενο απτά υπόθετα προγεστερόνης?(για όσες βάζετε υπόθετο)βάζω ένα cyclogest κάθε βράδυ,

και που σαι ακόμα! 😅 σα να τον έχεις καλουπώσει με μπετόν θα είναι! καλή επιτυχία σου εύχομαι 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

και που σαι ακόμα! 😅 σα να τον έχεις καλουπώσει με μπετόν θα είναι! καλή επιτυχία σου εύχομαι 

😂😂 Εντάξει κλαιωωωωω 😂😂 είσαι θεά!!!κάθομαι και αναρωτιέμαι λοιπόν ...αυτό που μπαίνει το βράδυ ,βγαίνει το πρωί,και μέσα μας είναι αυτά των προηγούμενων ημερών ,άρα δεν γίνεται δουλειά γιατί αυτά που είναι ήδη μέσα μας κάνανε την δουλειά τους σωστά??εδώ σε θέλω τώρα ...για πες 😂😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ελπιδακι είπε:

😂😂 Εντάξει κλαιωωωωω 😂😂 είσαι θεά!!!κάθομαι και αναρωτιέμαι λοιπόν ...αυτό που μπαίνει το βράδυ ,βγαίνει το πρωί,και μέσα μας είναι αυτά των προηγούμενων ημερών ,άρα δεν γίνεται δουλειά γιατί αυτά που είναι ήδη μέσα μας κάνανε την δουλειά τους σωστά??εδώ σε θέλω τώρα ...για πες 😂😂

η κολπική προγεστερονη απορροφάται σταδιακά με την κίνηση! ότι βγαίνει είναι περιττό , ότι χρειάζεται μένει μέσα! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω πως διαχειριστικατε το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις λίγο πριν ξεκινήσετε εξωσωματική … χθες μ ήρθαν οι ενέσεις τις κοιτάω με κοιτάνε … αναρωτιέμαι μερικές φορές ποιον έχω πικράνει άραγε να γυρίσω το χρόνο πίσω να τα άλλαζα όλα  να ζητούσα μια συγνώμη … δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τις αρνητικες σκέψεις ότι τίποτα δεν θα πάει καλα … ακόμα και η 14η ημέρα για την ωοληψια μου πέφτει Κυριακή το δρομολογήσαμε για Δευτέρα στο πλάνο μας το οποίο βέβαια μπορεί να αλλάξει δηλαδή κ ακόμα κ σε αυτό νιώθω άτυχη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω πως διαχειριστικατε το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις λίγο πριν ξεκινήσετε εξωσωματική … χθες μ ήρθαν οι ενέσεις τις κοιτάω με κοιτάνε … αναρωτιέμαι μερικές φορές ποιον έχω πικράνει άραγε να γυρίσω το χρόνο πίσω να τα άλλαζα όλα  να ζητούσα μια συγνώμη … δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τις αρνητικες σκέψεις ότι τίποτα δεν θα πάει καλα … ακόμα και η 14η ημέρα για την ωοληψια μου πέφτει Κυριακή το δρομολογήσαμε για Δευτέρα στο πλάνο μας το οποίο βέβαια μπορεί να αλλάξει δηλαδή κ ακόμα κ σε αυτό νιώθω άτυχη 

Κορίτσι η ζωή είναι δυστυχώς απρόβλεπτη Κ δεν κοιτάει ποιος έκανε καλό Κ ποιος κακό. Η τύχη είναι κάτι που απλώς έρχετε ... Μην το ψάχνεις υπάρχουν τόσα άσχημα στον κόσμο που αν πιάσει ο καθένας την τύχη Κ την ατυχία του δεν βγαίνει άκρη Κ σίγουρα δεν πάει με το πόσο καλό ή κακό έχεις κάνει. Σίγουρα πάει όμως με το πώς τα αντιμετωπίζει κανείς ότι Κ να έρθει πρέπει να βρίσκεις ένα δρόμο ώστε να ζήσεις εσύ καλά. Μην κοιτάς τι έχει Κ τι δεν έχει ο άλλος να κοιτάς μόνο τι θετικό έχεις εσύ . Κ η υγεία είναι πάνω από όλα με ή χωρίς παιδιά αν δεν έχεις υγεία τίποτα άλλο δεν έχει σημασία πρώτα θα λες να είμαι καλά . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, linaa said:

Κορίτσι η ζωή είναι δυστυχώς απρόβλεπτη Κ δεν κοιτάει ποιος έκανε καλό Κ ποιος κακό. Η τύχη είναι κάτι που απλώς έρχετε ... Μην το ψάχνεις υπάρχουν τόσα άσχημα στον κόσμο που αν πιάσει ο καθένας την τύχη Κ την ατυχία του δεν βγαίνει άκρη Κ σίγουρα δεν πάει με το πόσο καλό ή κακό έχεις κάνει. Σίγουρα πάει όμως με το πώς τα αντιμετωπίζει κανείς ότι Κ να έρθει πρέπει να βρίσκεις ένα δρόμο ώστε να ζήσεις εσύ καλά. Μην κοιτάς τι έχει Κ τι δεν έχει ο άλλος να κοιτάς μόνο τι θετικό έχεις εσύ . Κ η υγεία είναι πάνω από όλα με ή χωρίς παιδιά αν δεν έχεις υγεία τίποτα άλλο δεν έχει σημασία πρώτα θα λες να είμαι καλά . 

Σίγουρα όλα αυτά είναι σωστά και χωρίς υγεία δεν προχωράμε … αλλά το άγχος ενώ πάντα δεν το είχα αυτή τη φορά το έχω και δεν μπορώ να συμβιβαστώ με τις αρνητικές σκεψεις που μου προκαλεί … όσο και να θέλω να το χαλιναγωγήσω δεν μπορώ αλλά θα το παλέψω ! Σε ευχαριστω για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω πως διαχειριστικατε το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις λίγο πριν ξεκινήσετε εξωσωματική … χθες μ ήρθαν οι ενέσεις τις κοιτάω με κοιτάνε … αναρωτιέμαι μερικές φορές ποιον έχω πικράνει άραγε να γυρίσω το χρόνο πίσω να τα άλλαζα όλα  να ζητούσα μια συγνώμη … δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τις αρνητικες σκέψεις ότι τίποτα δεν θα πάει καλα … ακόμα και η 14η ημέρα για την ωοληψια μου πέφτει Κυριακή το δρομολογήσαμε για Δευτέρα στο πλάνο μας το οποίο βέβαια μπορεί να αλλάξει δηλαδή κ ακόμα κ σε αυτό νιώθω άτυχη 

Δεν θεωρώ ότι όλο αυτό που περνάμε είναι η τιμωρία μας για κάτι που έχουμε κάνει στο παρελθόν. Απλά συμβαίνει, απλά έτυχε σε εμάς και εμείς πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Το άγχος δεν φεύγει, ειδικά στην αρχή. Οι σκέψεις πότε θετικές και πότε αρνητικές. Φυσιολογικά είναι όλα όσα περνάς. Όσο για αυτό που λες για την ωοληψια πώς ξέρεις από τώρα ποια μέρα θα τύχει; Δεν είναι στάνταρ η 14η μέρα. Έχω κάνει ωοληψια 9η και έχω κάνει και 17η. Κάθε κύκλος μια νέα εμπειρία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω πως διαχειριστικατε το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις λίγο πριν ξεκινήσετε εξωσωματική … χθες μ ήρθαν οι ενέσεις τις κοιτάω με κοιτάνε … αναρωτιέμαι μερικές φορές ποιον έχω πικράνει άραγε να γυρίσω το χρόνο πίσω να τα άλλαζα όλα  να ζητούσα μια συγνώμη … δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τις αρνητικες σκέψεις ότι τίποτα δεν θα πάει καλα … ακόμα και η 14η ημέρα για την ωοληψια μου πέφτει Κυριακή το δρομολογήσαμε για Δευτέρα στο πλάνο μας το οποίο βέβαια μπορεί να αλλάξει δηλαδή κ ακόμα κ σε αυτό νιώθω άτυχη 

Εγώ προσωπικά σκεφτόμουνα ότι αυτές οι ενέσεις θα με φέρουν όλο και πιο κοντά στο να γίνω μαμά...  κάθε ενεση που έκανα σκεφτόμουν ότι κάθε μέρα τα βοηθαω να μεγαλώσουν λίγο ακόμα!!! Επισης οτι κάποια από αυτά ίσως να γίνουν τα εμβρυκια μου κ μεθαύριο τα μωράκια μου!! 2 από αυτά είναι τώρα στην κοιλίτσα μου! Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτο σου... καμία μας δεν φταίει για αυτά που περνάμε... πως ξερεις απο τωρα ποια μερα θα ειναι η ωοληψια σου? Μήπως απλά είναι μια εκτίμηση?Καλή επιτυχία να έχεις!!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


34 minutes ago, Σποράκι said:

Δεν θεωρώ ότι όλο αυτό που περνάμε είναι η τιμωρία μας για κάτι που έχουμε κάνει στο παρελθόν. Απλά συμβαίνει, απλά έτυχε σε εμάς και εμείς πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Το άγχος δεν φεύγει, ειδικά στην αρχή. Οι σκέψεις πότε θετικές και πότε αρνητικές. Φυσιολογικά είναι όλα όσα περνάς. Όσο για αυτό που λες για την ωοληψια πώς ξέρεις από τώρα ποια μέρα θα τύχει; Δεν είναι στάνταρ η 14η μέρα. Έχω κάνει ωοληψια 9η και έχω κάνει και 17η. Κάθε κύκλος μια νέα εμπειρία.

Με βάση ένα μίνι διάγραμμα που φτιάξαμε …. Αλλά το ίδιο μ είπαν κ στο κέντρο ότι αυτά αλλάζουν … ναι έτσι είμαι κια θετική σκέψη την αλλη αρνητική … και είμαι τόσο δυνατός άνθρωπος με μια απόξεση στο ενεργητικό μου πως τώρα με πήρε εται από κάτω δεν μπορώ να το δεχτώ …

32 minutes ago, Marlina said:

Εγώ προσωπικά σκεφτόμουνα ότι αυτές οι ενέσεις θα με φέρουν όλο και πιο κοντά στο να γίνω μαμά...  κάθε ενεση που έκανα σκεφτόμουν ότι κάθε μέρα τα βοηθαω να μεγαλώσουν λίγο ακόμα!!! Επισης οτι κάποια από αυτά ίσως να γίνουν τα εμβρυκια μου κ μεθαύριο τα μωράκια μου!! 2 από αυτά είναι τώρα στην κοιλίτσα μου! Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτο σου... καμία μας δεν φταίει για αυτά που περνάμε... πως ξερεις απο τωρα ποια μερα θα ειναι η ωοληψια σου? Μήπως απλά είναι μια εκτίμηση?Καλή επιτυχία να έχεις!!!!

Να είσαι πάντα καλα κορίτσι μου όλα δεξιά να πάνε ποσό χαίρομαι που τα κατάφερες … μακάρι και εγώ να βρεθώ στη θετική έκβαση … ναι είναι νια εκτίμηση η αλήθεια είναι …. Θα ξεκινησω ενέσεις και την 9η ημέρα θα δούμε πως προχωράμε … 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 12:40 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

Και εγώ 19/2 έκανα εμβρυομεταφορα ,τη Δευτέρα θα κάνω χοριακη !! Εύχομαι και οι δυο μας να επανέλθουμε με μια καλή χοριακη!! Και η @Joy1990 Καλούς Διπλασιασμόυς!!!

Και εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω νωρίτερα ...σε περίπτωση αρνητικού θα καταρακωθω πριν την ώρα μου 😂 αναμένουμε λοιπόν!!

 Καταρχήν είσαι έγκυος ,και αυτό είναι καλό από μόνο του  ,γιατί σε αγχωσε ο γιατρός; Προχωράς χωρίς άγχος και.ελπιζεις για καλούς Διπλασιασμόυς κορίτσι μου ,υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις με χαμηλή χοριακη οι οποίες προχώρησαν σε καλές εγκυμοσύνες . Σου εύχομαι καλούς Διπλασιασμόυς και μια τελειομανή εγκυμοσύνη !

 @Nels ευχαριστώ πολύ ,είμαι του καφέ γενικά και δεν ήξερα το απόγευμα κυρίως με τι να το αντικαταστήσω ,γενικά μου είπαν  ότι ο καφές ντεκαφεινε είναι προτιμότερο να τον αποφύγω λόγω χημικων ..εσείς τι λέτε; 

Κορίτσια καλή επιτυχία! Σήμερα ξαναέκανα τη χοριακη και από 101 που ήταν τη Παρασκευή το απόγευμα σήμερα είναι 182, ελπίζω... 

Αναμένω νέα σας! Μακάρι η 19/02 ν ήταν για όλες μας τυχερή ημερομηνία!!!🤍🤍🤍

  • Ευχή 5
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω πως διαχειριστικατε το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις λίγο πριν ξεκινήσετε εξωσωματική … χθες μ ήρθαν οι ενέσεις τις κοιτάω με κοιτάνε … αναρωτιέμαι μερικές φορές ποιον έχω πικράνει άραγε να γυρίσω το χρόνο πίσω να τα άλλαζα όλα  να ζητούσα μια συγνώμη … δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τις αρνητικες σκέψεις ότι τίποτα δεν θα πάει καλα … ακόμα και η 14η ημέρα για την ωοληψια μου πέφτει Κυριακή το δρομολογήσαμε για Δευτέρα στο πλάνο μας το οποίο βέβαια μπορεί να αλλάξει δηλαδή κ ακόμα κ σε αυτό νιώθω άτυχη 

Και εγώ όταν είχα ξεκινήσει τις ενέσεις με είχε πάρει στην αρχή από κάτω κ σκεφτόμουν α πολύ αρνητικά αλλά προσπάθησε να επικεντρωθείς στα θετικά όπως είπαν και τα κορίτσια σκέψου ότι κάθε μέρα είσαι πιο κοντά στον στόχο σου!!! 
 

ευχομαι σε όλες μας σύντομα να συζητάμε μόνο τα ευχάριστα ❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby 26 said:

Και εγώ όταν είχα ξεκινήσει τις ενέσεις με είχε πάρει στην αρχή από κάτω κ σκεφτόμουν α πολύ αρνητικά αλλά προσπάθησε να επικεντρωθείς στα θετικά όπως είπαν και τα κορίτσια σκέψου ότι κάθε μέρα είσαι πιο κοντά στον στόχο σου!!! 
 

ευχομαι σε όλες μας σύντομα να συζητάμε μόνο τα ευχάριστα ❤️

Σε Ευχαριστω πολύ !!! Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω ! Καλή μας επιτυχία ! 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Lila ki said:

Σε Ευχαριστω πολύ !!! Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω ! Καλή μας επιτυχία ! 

Κορίτσι μου είσαι τώρα πιο κοντά από ποτέ στον στόχο σου! Όλες φοβηθηκαμε στην αρχή τις ενέσεις,  δε θα πω το αντίθετο, εγώ μάλιστα παλιότερα ζαλιζόμουν μόνο με την ιδέα. Τελικά ειναι πολύ πιο εύκολο στην πράξη, θα το δεις. Όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...