Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Είμαι 34 ετών και την 19/02 κάναμε την πρώτη μας εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκυστες ( στον ίδιο κύκλο με διέγερση ωοθηκών, 14/02 η ωοληψια με 15 έμβρυα που γονιμοποιηθηκαν και 6 που κατέληξαν σε βλαστοκυστες 5 ημερών).

Την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά η χοριακη μου ήταν 52,5 και σήμερα (12η μερα) η τιμή ήταν 101,5.

Έχει καμμία θετική εξέλιξη με παρόμοιες τιμές; Μου φαίνονται πολύ χαμηλές η ιδέα μου είναι;

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Joy1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Είμαι 34 ετών και την 19/02 κάναμε την πρώτη μας εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκυστες ( στον ίδιο κύκλο με διέγερση ωοθηκών, 14/02 η ωοληψια με 15 έμβρυα που γονιμοποιηθηκαν και 6 που κατέληξαν σε βλαστοκυστες 5 ημερών).

Την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά η χοριακη μου ήταν 52,5 και σήμερα (12η μερα) η τιμή ήταν 101,5.

Έχει καμμία θετική εξέλιξη με παρόμοιες τιμές; Μου φαίνονται πολύ χαμηλές η ιδέα μου είναι;

Καλησπέρα! Κάναμε ίδια μέρα εμβρυομεταφορά με επίσης 2 βλαστοκύστες. Ο γιατρός μου, μου είπε την 14η μέρα να πάω για χοριακή, οπότε δεν έχω ακόμα εικόνα! Θα σας ενημερώσω σχετικά την Δευτέρα 🙏☺️.

Νομίζω πως είσαι μια χαρά εγκυούλα!!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

Καλησπέρα! Κάναμε ίδια μέρα εμβρυομεταφορά με επίσης 2 βλαστοκύστες. Ο γιατρός μου, μου είπε την 14η μέρα να πάω για χοριακή, οπότε δεν έχω ακόμα εικόνα! Θα σας ενημερώσω σχετικά την Δευτέρα 🙏☺️.

Νομίζω πως είσαι μια χαρά εγκυούλα!!!

Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Εμένα μου είχε πει 12η μερα δηλαδή σήμερα, και έκανα το λάθος να κάνω από τη 10η λόγω αγωνίας! Μπράβο σου που κρατήθηκες. Περισσότερο άγχος εν τέλη προσθέτει. Είναι και εσένα η πρώτη σου προσπάθεια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Joy1990 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Εμένα μου είχε πει 12η μερα δηλαδή σήμερα, και έκανα το λάθος να κάνω από τη 10η λόγω αγωνίας! Μπράβο σου που κρατήθηκες. Περισσότερο άγχος εν τέλη προσθέτει. Είναι και εσένα η πρώτη σου προσπάθεια;

Είναι η δεύτερη μου με κρυοσυντηρημένες βλαστοκύστες. Κρατιέμαι γιατί αν είναι θετικό θα χαρώ πάρα πολύ, αν δεν είναι δεν χρειάζεται α το ξέρω από τώρα 😉. Το πέρασα την πρώτη φορά, οπότε αυτό με συγκρατεί κυρίως. Για να δούμε πως θα είναι κ για τις 2 μας η συνέχεια 🙏☺️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

Είναι η δεύτερη μου με κρυοσυντηρημένες βλαστοκύστες. Κρατιέμαι γιατί αν είναι θετικό θα χαρώ πάρα πολύ, αν δεν είναι δεν χρειάζεται α το ξέρω από τώρα 😉. Το πέρασα την πρώτη φορά, οπότε αυτό με συγκρατεί κυρίως. Για να δούμε πως θα είναι κ για τις 2 μας η συνέχεια 🙏☺️

Καλά αποτελέσματα! Εύχομαι να είσαι εγκυουλα και το σημαντικότερο να έχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη🤎

Θα ήθελα αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία από τιμές χοριακης να με διαφωτίσει!🫣

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

50 minutes ago, Joy1990 said:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Είμαι 34 ετών και την 19/02 κάναμε την πρώτη μας εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκυστες ( στον ίδιο κύκλο με διέγερση ωοθηκών, 14/02 η ωοληψια με 15 έμβρυα που γονιμοποιηθηκαν και 6 που κατέληξαν σε βλαστοκυστες 5 ημερών).

Την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά η χοριακη μου ήταν 52,5 και σήμερα (12η μερα) η τιμή ήταν 101,5.

Έχει καμμία θετική εξέλιξη με παρόμοιες τιμές; Μου φαίνονται πολύ χαμηλές η ιδέα μου είναι;

Καλησπέρα και συγχαρητήρια, είσαι έγκυος! Σε πρώτη φάση πρέπει η χοριακή να διπλασιάζεται ανά 2-3 μέρες οπότε τα πας πολύ καλά! Πως σου είπε ο γιατρός να προχωρήσετε, θα κάνεις κ άλλη χοριακή?

Εμένα ο γιατρός με βλαστοκύστες με έστελνε 9η μέρα, μάλιστα μια φορά που έπεφτε Κυριακή, πήγα Σάββατο δηλαδή 8η μέρα.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , dec-e είπε:

Καλησπέρα και συγχαρητήρια, είσαι έγκυος! Σε πρώτη φάση πρέπει η χοριακή να διπλασιάζεται ανά 2-3 μέρες οπότε τα πας πολύ καλά! Πως σου είπε ο γιατρός να προχωρήσετε, θα κάνεις κ άλλη χοριακή?

Εμένα ο γιατρός με βλαστοκύστες με έστελνε 9η μέρα, μάλιστα μια φορά που έπεφτε Κυριακή, πήγα Σάββατο δηλαδή 8η μέρα.

Την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά η χοριακη μου ξεκίνησε με 52,5 και σήμερα την ίδια ώρα το πρωί νωρίς (12η μερα) η τιμή ήταν 82. 

Ο γιατρός μου τα παρουσίασε αρκετά μαύρα τα πράγματα και μου είπε τη Δευτέρα να επαναλάβω και να δούμε την εξελιξη. Ωστόσο επειδή ήθελα να έχω την επιλογή της Κυριακής που είναι δύο μέρες από σήμερα πήγα σε 2ο διαγνωστικό που δουλεύει και την Κυριακή και η τιμή σήμερα το μεσημέρι ήταν 101,5.

το πρωί ουσιαστικά αυξήθηκε στο 60% ενώ τώρα το απόγευμα σχεδόν είχε διπλασιαστεί.

Με αγχωσε πολύ ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Joy1990 είπε:

Την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά η χοριακη μου ξεκίνησε με 52,5 και σήμερα την ίδια ώρα το πρωί νωρίς (12η μερα) η τιμή ήταν 82. 

Ο γιατρός μου τα παρουσίασε αρκετά μαύρα τα πράγματα και μου είπε τη Δευτέρα να επαναλάβω και να δούμε την εξελιξη. Ωστόσο επειδή ήθελα να έχω την επιλογή της Κυριακής που είναι δύο μέρες από σήμερα πήγα σε 2ο διαγνωστικό που δουλεύει και την Κυριακή και η τιμή σήμερα το μεσημέρι ήταν 101,5.

το πρωί ουσιαστικά αυξήθηκε στο 60% ενώ τώρα το απόγευμα σχεδόν είχε διπλασιαστεί.

Με αγχωσε πολύ ο γιατρος.

Δεν είναι ενδεικτικό αν πηγές σε άλλο μικροβιολογικό . Πρέπει να πας στο ίδιο . Αλλάζουν τα μηχανήματα Κ υπάρχει απόκλιση . Φυσικά Κ θα επαναλαβεις αλλα πρέπει να διαλέξεις μικροβιολογικο

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Δεν είναι ενδεικτικό αν πηγές σε άλλο μικροβιολογικό . Πρέπει να πας στο ίδιο . Αλλάζουν τα μηχανήματα Κ υπάρχει απόκλιση . Φυσικά Κ θα επαναλαβεις αλλα πρέπει να διαλέξεις μικροβιολογικο

Το ξέρω ναι, απλώς σήμερα ουσιαστικά έκανα 2η αιμοληψια στο καινούργιο διαγνωστικό ώστε να μπορώ τη Κυριακή να κάνω την αιμοληψια εκεί και να  συγκρίνω  με τη σημερινή τιμή 101,50.

Μακάρι να πανε όλα καλά!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Joy1990 είπε:

Το ξέρω ναι, απλώς σήμερα ουσιαστικά έκανα 2η αιμοληψια στο καινούργιο διαγνωστικό ώστε να μπορώ τη Κυριακή να κάνω την αιμοληψια εκεί και να  συγκρίνω  με τη σημερινή τιμή 101,50.

Μακάρι να πανε όλα καλά!

Μην ανχωνεσε ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν είναι στο χέρι σου έτσι Κ αλλιώς. Σημαντικό είναι ότι έμεινες έγκυος . 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Μην ανχωνεσε ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν είναι στο χέρι σου έτσι Κ αλλιώς. Σημαντικό είναι ότι έμεινες έγκυος . 

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Θα στείλω νέα τη Δευτέρα❤️

Καλή επιτυχία σε όλες και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 7
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

Είναι η δεύτερη μου με κρυοσυντηρημένες βλαστοκύστες. Κρατιέμαι γιατί αν είναι θετικό θα χαρώ πάρα πολύ, αν δεν είναι δεν χρειάζεται α το ξέρω από τώρα 😉. Το πέρασα την πρώτη φορά, οπότε αυτό με συγκρατεί κυρίως. Για να δούμε πως θα είναι κ για τις 2 μας η συνέχεια 🙏☺️

Και εγώ 19/2 έκανα εμβρυομεταφορα ,τη Δευτέρα θα κάνω χοριακη !! Εύχομαι και οι δυο μας να επανέλθουμε με μια καλή χοριακη!! Και η @Joy1990 Καλούς Διπλασιασμόυς!!!

Και εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω νωρίτερα ...σε περίπτωση αρνητικού θα καταρακωθω πριν την ώρα μου 😂 αναμένουμε λοιπόν!!

16 ώρες πρίν, Joy1990 είπε:

Την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά η χοριακη μου ξεκίνησε με 52,5 και σήμερα την ίδια ώρα το πρωί νωρίς (12η μερα) η τιμή ήταν 82. 

Ο γιατρός μου τα παρουσίασε αρκετά μαύρα τα πράγματα και μου είπε τη Δευτέρα να επαναλάβω και να δούμε την εξελιξη. Ωστόσο επειδή ήθελα να έχω την επιλογή της Κυριακής που είναι δύο μέρες από σήμερα πήγα σε 2ο διαγνωστικό που δουλεύει και την Κυριακή και η τιμή σήμερα το μεσημέρι ήταν 101,5.

το πρωί ουσιαστικά αυξήθηκε στο 60% ενώ τώρα το απόγευμα σχεδόν είχε διπλασιαστεί.

Με αγχωσε πολύ ο γιατρος.

 Καταρχήν είσαι έγκυος ,και αυτό είναι καλό από μόνο του  ,γιατί σε αγχωσε ο γιατρός; Προχωράς χωρίς άγχος και.ελπιζεις για καλούς Διπλασιασμόυς κορίτσι μου ,υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις με χαμηλή χοριακη οι οποίες προχώρησαν σε καλές εγκυμοσύνες . Σου εύχομαι καλούς Διπλασιασμόυς και μια τελειομανή εγκυμοσύνη !

On 29/2/2024 at 8:36 ΜΜ, Nels είπε:

Ναι, δεν έχει καφεινη το κλασικό τσαι βουνου

 @Nels ευχαριστώ πολύ ,είμαι του καφέ γενικά και δεν ήξερα το απόγευμα κυρίως με τι να το αντικαταστήσω ,γενικά μου είπαν  ότι ο καφές ντεκαφεινε είναι προτιμότερο να τον αποφύγω λόγω χημικων ..εσείς τι λέτε; 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Και εγώ 19/2 έκανα εμβρυομεταφορα ,τη Δευτέρα θα κάνω χοριακη !! Εύχομαι και οι δυο μας να επανέλθουμε με μια καλή χοριακη!! Και η @Joy1990 Καλούς Διπλασιασμόυς!!!

Και εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω νωρίτερα ...σε περίπτωση αρνητικού θα καταρακωθω πριν την ώρα μου 😂 αναμένουμε λοιπόν!!

 @Nels

Ω τι ωραία χαίρομαι που είμαστε στην ίδια φάση! Μακάρι να τα καταφέρουμε. Και γω κρατιέμαι για τον ίδιο λόγο. Καλή δύναμη!!!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DizzyツMommy said:

Ω τι ωραία χαίρομαι που είμαστε στην ίδια φάση! Μακάρι να τα καταφέρουμε. Και γω κρατιέμαι για τον ίδιο λόγο. Καλή δύναμη!!!!

Σας εύχομαι τα καλύτερα !!! Εγώ ξεκινάω τον άλλο μήνα εξωσωματική !!!! 

  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2024 at 10:29 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

Στο γένεσις. Ναι αυτή η μέθοδος στην ουσία ξεσκαρτάρει ποια σπερματοζωάρια έχουν καλο κατακερματισμό. Εμεις δεν ειχαμε θέμα με τον κατακερματισμό σε αυτή τη φάση (τον ειχαμε φτιάξει με αντιοξειδωτικά) αλλα ειχαμε πρόβλημα με τη μορφολογία. Καταλήξαμε με 3 έμβρυα από 12 ωάρια.

Καλησπέρα!!! Κ εμάς μας έκαναν με μέθοδο ζιμοτ...αν θυμάσαι κ το δικό μας σπέρμα δεν είναι καλό (λίγα σπερματοζωάρια και όχι καλά μορφολογικά) αλλά ο γιατρός δεν είπε τπτ για το σπέρμα...μόνο ότι τα ωάρια δεν είναι καλά....τέλος πάντων εύχομαι αυτά τα 3 να είναι τα τυχερά κ στην επόμενη σου προσπάθεια να έχεις κ άλλα για περισσότερες πιθανότητες. Θα ήθελα να στειλεις σε ποιο γιατρό είσαι γτ κ εγώ βρίσκομαι σε αναζήτηση γιατρού πάλι 

  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...