Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, linaa είπε:

Αύξησε το νερό Κ μείωσε το τσάι . Το τσάι δεν βοηθάει γιατί περιέχει καφεινη. Γενικά επειδή στην εγκυμοσύνη δημιουργούνται πολύ εύκολα φλεγμονές Κ πέτρες στα νεφρά κτλ αύξησε το νερό σου πολύ μην σου κάνει κανένα κολικό ή πέτρα . 

Κ γενικά να προτιμάς νερό χωρίς πολλά άλατα αν πίνεις εμφιαλωμένο 

πίνω ένα πράσινο τσάι κάθε πρωί που δεν έχει καφεΐνη αντί για καφέ και πίνω εμφιαλωμένο νερό ! θα το αυξήσω ακόμα ένα μπουκαλάκι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Lila ki είπε:

Εμάς μας έδωσε και στους δυο τρία την ημέρα των 200 δεν μας είπε ποτέ να τα παίρνουμε … εμένα στιβ αρχή με πείραξαν στο στομάχι αλλά τώρα οκ τα συνηθίσαμε …

Εμάς του έδωσε 300mg ένα την ημέρα και L-glutathione complex επίσης ένα την ημέρα 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bluee19 said:

Εμάς του έδωσε 300mg ένα την ημέρα και L-glutathione complex επίσης ένα την ημέρα 

Τον έχω ακούσει αυτό την συνδυασμό έχει βοηθήσει εμάς μονο τις βιταμίνες αυτές και βιταμίνη d .. θαυματα δεν περιμένω αλλά λίγο να βοηθήσουν … καλή επιτυχία !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lila ki είπε:

Τον έχω ακούσει αυτό την συνδυασμό έχει βοηθήσει εμάς μονο τις βιταμίνες αυτές και βιταμίνη d .. θαυματα δεν περιμένω αλλά λίγο να βοηθήσουν … καλή επιτυχία !

Αυτό λέω και εγώ έστω να βοηθήσει λίγο κάπου σίγουρα θαύματα δεν γίνονται …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Angot είπε:

πίνω ένα πράσινο τσάι κάθε πρωί που δεν έχει καφεΐνη αντί για καφέ και πίνω εμφιαλωμένο νερό ! θα το αυξήσω ακόμα ένα μπουκαλάκι 

Το πράσινο τσάι έχει καφεΐνη, μήπως εννοείς κάποιο άλλο βότανο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

είναι σιδερίτης , σορρυ τσάι του βουνού ήθελα να γράψω πριν οχι πράσινο ! 

Έχω την εντύπωση ότι και το τσάι του βουνού έχει καφεΐνη. Μπορεί να κάνω λάθος όμως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Έχω την εντύπωση ότι και το τσάι του βουνού έχει καφεΐνη. Μπορεί να κάνω λάθος όμως. 

απ όσο εχω ψάξει δεν έχει! αλλά και πάλι μια κούπα πονώ αντί να πιω 1 καφέ! 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Στο γένεσις. Ναι αυτή η μέθοδος στην ουσία ξεσκαρτάρει ποια σπερματοζωάρια έχουν καλο κατακερματισμό. Εμεις δεν ειχαμε θέμα με τον κατακερματισμό σε αυτή τη φάση (τον ειχαμε φτιάξει με αντιοξειδωτικά) αλλα ειχαμε πρόβλημα με τη μορφολογία. Καταλήξαμε με 3 έμβρυα από 12 ωάρια.

Αυτή τη μέθοδο τη ζητήσατε εσείς η σας τη πρότειναν οι εμβρυολογοι;

22 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Ήταν 7 εργάσιμες συνολικά οπότε ήταν μέχρι και τη μέρα της χοριακής και δεν χρειάστηκε αναρρωτική

Εντάξει κατάλαβα ,με τα τριών ημερών έμβρυα  κάνεις στις 14 μέρες χοριακη για αυτό μου δώσανε πάνω από τις 7 εργάσιμες και αναρρωτικη ,οκ , ευχαριστώ πολύ!

6 ώρες πρίν, Nels είπε:

Το πράσινο τσάι έχει καφεΐνη, μήπως εννοείς κάποιο άλλο βότανο?

Το τσάι βουνού δεν έχει καφεινη,ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Αυτή τη μέθοδο τη ζητήσατε εσείς η σας τη πρότειναν οι εμβρυολογοι;

Εντάξει κατάλαβα ,με τα τριών ημερών έμβρυα  κάνεις στις 14 μέρες χοριακη για αυτό μου δώσανε πάνω από τις 7 εργάσιμες και αναρρωτικη ,οκ , ευχαριστώ πολύ!

Το τσάι βουνού δεν έχει καφεινη,ξέρεις;

Ναι, δεν έχει καφεινη το κλασικό τσαι βουνου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Αυτή τη μέθοδο τη ζητήσατε εσείς η σας τη πρότειναν οι εμβρυολογοι;

Εντάξει κατάλαβα ,με τα τριών ημερών έμβρυα  κάνεις στις 14 μέρες χοριακη για αυτό μου δώσανε πάνω από τις 7 εργάσιμες και αναρρωτικη ,οκ , ευχαριστώ πολύ!

Το τσάι βουνού δεν έχει καφεινη,ξέρεις;

Δεν την ζητήσαμε εμεις αλλα στην ενημέρωση μετά μας είπαν ότι την έκαναν. Εκείνοι έκριναν να την κάνουν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Baby 26 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε πως ειστεεε ήθελα να ρωτήσω κάτι τα cyclacur τι ακριβώς είναι ; Είναι για το ενδομήτριο ; 

Όχι ακριβώς είναι οιστρογόνα δηλαδή οι ορμόνες που έχουμε για να ρυθμίζετε ο κύκλος . Οπότε με τα χάπια φτιάχνονται τεχνίτες συνθήκες ενός κύκλου. Ώστε να είναι έτοιμο όλο το σύστημα Κ το ενδομήτριο Κ όλο για μια εγκυμοσύνη . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

Όχι ακριβώς είναι οιστρογόνα δηλαδή οι ορμόνες που έχουμε για να ρυθμίζετε ο κύκλος . Οπότε με τα χάπια φτιάχνονται τεχνίτες συνθήκες ενός κύκλου. Ώστε να είναι έτοιμο όλο το σύστημα Κ το ενδομήτριο Κ όλο για μια εγκυμοσύνη . 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και θα συνεχίσουν και μετά την εμβρυομεταφορα ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...