Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Miss_Pineapple είπε:

Είχα ακριβώς την ίδια κοιλιά κι εγώ. Κάποιες φορές όταν ξυπνούσα και στη συνέχεια σε άσχετες φάσεις μέσα στην ημέρα. Αν μπορώ σου στέλνω dm φωτογραφία. Εμένα μου είχε πει ότι ήταν με σιγουριά πέτρωμα/συσπαση και είχα διδυμάκια. Καθώς μεγάλωνε η κοιλιά μου τύπου στον 6ο και στον 7ο μήνα άρχιζε να παίρνει σχήμα το εξόγκωμα σαν ανάποδο τρίγωνο. 

εγώ τώρα θα μπω στον 6ο! τι σου έδωσε ; σ στέλνω dm

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 27/2/2024 at 9:43 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

Ξέρει καμία ;;καμία;;

@Antonia_ κατά την εμβρυομεταφορα έπαιρνες μόνο την εφταημερη η σου πρόσθεταν και μέρες σαν αναρρωτική μέχρι και τη χοριακη σου;

Ήταν 7 εργάσιμες συνολικά οπότε ήταν μέχρι και τη μέρα της χοριακής και δεν χρειάστηκε αναρρωτική

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Γίνεται και αντιστοιχα είναι και άλλη μέθοδος που λέγεται zymot. Εμάς μας την έκαναν. 

Σε ποιο κέντρο αν επιτρέπεται ; Είχατε αποτέλεσμα ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Bluee19 είπε:

Σε ποιο κέντρο αν επιτρέπεται ; Είχατε αποτέλεσμα ; 

Στο γένεσις. Ναι αυτή η μέθοδος στην ουσία ξεσκαρτάρει ποια σπερματοζωάρια έχουν καλο κατακερματισμό. Εμεις δεν ειχαμε θέμα με τον κατακερματισμό σε αυτή τη φάση (τον ειχαμε φτιάξει με αντιοξειδωτικά) αλλα ειχαμε πρόβλημα με τη μορφολογία. Καταλήξαμε με 3 έμβρυα από 12 ωάρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

Στο γένεσις. Ναι αυτή η μέθοδος στην ουσία ξεσκαρτάρει ποια σπερματοζωάρια έχουν καλο κατακερματισμό. Εμεις δεν ειχαμε θέμα με τον κατακερματισμό σε αυτή τη φάση (τον ειχαμε φτιάξει με αντιοξειδωτικά) αλλα ειχαμε πρόβλημα με τη μορφολογία. Καταλήξαμε με 3 έμβρυα από 12 ωάρια.

Αντιοξειδωτικά σε συμπλήρωμα πήρατε χάπι ; Ή από την διατροφή ; 
ειχατε μεγάλο κατακερματισμό ; 
Εμάς το σπερμα γονιμοποιεί δηλαδή από τα 5 τα 4 έφτασαν βκαστοκυστες αλλά έχουμε κατακερματισμό 65% και λένε πως δεν γίνονται καλής ποιότητας έμβρυα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , εκανα χθες την κλασική μ εξέταση ούρων και μ έδειξε αμορφα άλατα :αρκετα ουρικά ! ξέρετε τι είναι; 

Είχες πολλές ώρες να πιεις νερό μήπως ? Να πίνεις περισσότερο νερό συνήθως τότε βγαίνουν τέτοια αποτελέσματα όταν χρειάζετε περισσότερο νερό . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

Είχες πολλές ώρες να πιεις νερό μήπως ? Να πίνεις περισσότερο νερό συνήθως τότε βγαίνουν τέτοια αποτελέσματα όταν χρειάζετε περισσότερο νερό . 

ε από το βράδυ ως το επόμενο πρωί! συνήθως έβγαζα αρκετα φωσφορικά ! τώρα βγήκε αρκετα ουρικά! πίνω 4-5 μικρα μπουκαλάκια την ημέρα , χωριά χυμό τσάι κλπ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Αντιοξειδωτικά σε συμπλήρωμα πήρατε χάπι ; Ή από την διατροφή ; 
ειχατε μεγάλο κατακερματισμό ; 
Εμάς το σπερμα γονιμοποιεί δηλαδή από τα 5 τα 4 έφτασαν βκαστοκυστες αλλά έχουμε κατακερματισμό 65% και λένε πως δεν γίνονται καλής ποιότητας έμβρυα 

Αρχικά ήταν στο 45% και με χάπια (αντιοξειδωτικά τύπου προφερτιλ) πέφτει. Εχουμε δει από 25 έως και 17%. Δεν σας είπαν να πάρει κάτι ο σύζυγος;;; Αν θυμάμαι καλα είσαι και μικρή, εννοώ και τα ωάρια σου θα είναι καλα οποτε αν φτιάξετε τον κατακερματισμό, ειστε μια χαρά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Angot είπε:

ε από το βράδυ ως το επόμενο πρωί! συνήθως έβγαζα αρκετα φωσφορικά ! τώρα βγήκε αρκετα ουρικά! πίνω 4-5 μικρα μπουκαλάκια την ημέρα , χωριά χυμό τσάι κλπ

Αύξησε το νερό Κ μείωσε το τσάι . Το τσάι δεν βοηθάει γιατί περιέχει καφεινη. Γενικά επειδή στην εγκυμοσύνη δημιουργούνται πολύ εύκολα φλεγμονές Κ πέτρες στα νεφρά κτλ αύξησε το νερό σου πολύ μην σου κάνει κανένα κολικό ή πέτρα . 

Κ γενικά να προτιμάς νερό χωρίς πολλά άλατα αν πίνεις εμφιαλωμένο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Αρχικά ήταν στο 45% και με χάπια (αντιοξειδωτικά τύπου προφερτιλ) πέφτει. Εχουμε δει από 25 έως και 17%. Δεν σας είπαν να πάρει κάτι ο σύζυγος;;; Αν θυμάμαι καλα είσαι και μικρή, εννοώ και τα ωάρια σου θα είναι καλα οποτε αν φτιάξετε τον κατακερματισμό, ειστε μια χαρά! 

Ναι μας έδωσαν βιταμίνες coQ10 θα δούμε σε 3μηνρς αν έκαναν δουλειά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Bluee19 said:

Ναι μας έδωσαν βιταμίνες coQ10 θα δούμε σε 3μηνρς αν έκαναν δουλειά 

Καλημέρα ! Και εμάς αυτές μας έδωσε η εξωσωματικός για μένα κ τον άντρα μου … τι δοσολογία σας πρότεινε ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Lila ki είπε:

Καλημέρα ! Και εμάς αυτές μας έδωσε η εξωσωματικός για μένα κ τον άντρα μου … τι δοσολογία σας πρότεινε ;;;

Μόνο στον άντρα μου έδωσε μια το μεσημέρι μετά το φαγητό 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bluee19 said:

Μόνο στον άντρα μου έδωσε μια το μεσημέρι μετά το φαγητό 

Εμάς μας έδωσε και στους δυο τρία την ημέρα των 200 δεν μας είπε ποτέ να τα παίρνουμε … εμένα στιβ αρχή με πείραξαν στο στομάχι αλλά τώρα οκ τα συνηθίσαμε …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...