Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nataly είπε:

Γεια σας κορίτσια, όπως σας είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες είχα κάνει εμβρυομεταφορά στις 17/02 με 2 βλαστοκύστες και ο εξωσωματικός μου είχε πει να πάω για την ανάλυση της χοριακής στις 12 μέρες, αλλά δεν άντεχα την αγωνία και σήμερα πήγα για την ανάλυση και το αποτέλεσμα είναι 426!!!! Υπάρχει περίπτωση να είναι δίδυμα λέτε κορίτσια; Χάρηκα πάρα πολύ αλλά έχω αγωνία και για την επόμενη ανάλυση να είναι σωστός ο διπλασιασμός 😟 

Καλησπέρα κορίτσι μου, συγχαρητηρια…να πάνε ολα όπως τα επιθυμείς!! Και εγώ παρόμοια χοριακη είχα στις 9 μέρες μάλιστα, αλλά ήταν ένα τελικα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Κορίτσια κατά την εμβρυομεταφορα αναφορικά με τα εμβρυα ξέρετε πότε κανουν υποβοηθούμενη εκκόλαψη με λεηζερ ,πότε χρειάζεται; Σε ποιες περιπτώσεις ;

Στη πρώτη μου ετ μου έκαναν ,τώρα στη δεύτερη όχι δεν κάνανε ..

Ξέρει καμία ;;καμία;;

3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Εγώ έχω πάρει 3 φορές την άδεια αυτή στον ιδιωτικό τομέα. Δεν δήλωσα κάτι γιατί είναι κανονική άδεια με αποδοχές απο τον εργοδότη. Απλά είναι έξτρα απ' τις δικές σου. Στον εφκα δήλωνα μόνο αναρρωτικες.

@Antonia_ κατά την εμβρυομεταφορα έπαιρνες μόνο την εφταημερη η σου πρόσθεταν και μέρες σαν αναρρωτική μέχρι και τη χοριακη σου;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Ξέρει καμία ;;καμία;;

@Antonia_ κατά την εμβρυομεταφορα έπαιρνες μόνο την εφταημερη η σου πρόσθεταν και μέρες σαν αναρρωτική μέχρι και τη χοριακη σου;

Δυστηχως δεν γνωρίζω για την εκκόλαψη με λέιζερ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Ξέρει καμία ;;καμία;;

@Antonia_ κατά την εμβρυομεταφορα έπαιρνες μόνο την εφταημερη η σου πρόσθεταν και μέρες σαν αναρρωτική μέχρι και τη χοριακη σου;

Το κάνουν ανάλογα το έμβρυο συνήθως. Κάποια έχουν πιο χοντρή μεμβράνη Κ την ανοίγουν με λέιζερ για να διευκολυνθεί η εμφύτευση. 

Το κάνουν Κ σε περιπτώσεις με κακής ποιότητας ωάρια ή απλά μετά από πολλές αποτυχίες . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Το κάνουν ανάλογα το έμβρυο συνήθως. Κάποια έχουν πιο χοντρή μεμβράνη Κ την ανοίγουν με λέιζερ για να διευκολυνθεί η εμφύτευση. 

Το κάνουν Κ σε περιπτώσεις με κακής ποιότητας ωάρια ή απλά μετά από πολλές αποτυχίες . 

Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη δεύτερη μου φορά δε το κάνανε  και γενικά δε ξέρω αν είναι καλή διαδικασία.. ,στη πρώτη μου ετ το κάνανε και τα έμβρυα είχαν καλές διαιρέσεις 

6 ώρες πρίν, Nataly είπε:

Γεια σας κορίτσια, όπως σας είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες είχα κάνει εμβρυομεταφορά στις 17/02 με 2 βλαστοκύστες και ο εξωσωματικός μου είχε πει να πάω για την ανάλυση της χοριακής στις 12 μέρες, αλλά δεν άντεχα την αγωνία και σήμερα πήγα για την ανάλυση και το αποτέλεσμα είναι 426!!!! Υπάρχει περίπτωση να είναι δίδυμα λέτε κορίτσια; Χάρηκα πάρα πολύ αλλά έχω αγωνία και για την επόμενη ανάλυση να είναι σωστός ο διπλασιασμός 😟 

Καλοι διπλασιασμοι !!! Να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη δεύτερη μου φορά δε το κάνανε  και γενικά δε ξέρω αν είναι καλή διαδικασία.. ,στη πρώτη μου ετ το κάνανε και τα έμβρυα είχαν καλές διαιρέσεις 

Καλοι διπλασιασμοι !!! Να πάνε όλα καλά!!

Πρέπει να ρωτήσεις τον εμβρυολογο τι είδε . Αυτά τα κρίνουν με αυτά που βλέπουν ειναι καθαρά στην κρίση του εμβρυολογου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nataly είπε:

Γεια σας κορίτσια, όπως σας είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες είχα κάνει εμβρυομεταφορά στις 17/02 με 2 βλαστοκύστες και ο εξωσωματικός μου είχε πει να πάω για την ανάλυση της χοριακής στις 12 μέρες, αλλά δεν άντεχα την αγωνία και σήμερα πήγα για την ανάλυση και το αποτέλεσμα είναι 426!!!! Υπάρχει περίπτωση να είναι δίδυμα λέτε κορίτσια; Χάρηκα πάρα πολύ αλλά έχω αγωνία και για την επόμενη ανάλυση να είναι σωστός ο διπλασιασμός 😟 

Συγχαρητήρια!!! Εγώ την 9η μέρα μετα απο εμβρυομεταφορα είχα χοριακη 297 και είμαι εγκυος σε διδυμακια!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, συγχαρητηρια…να πάνε ολα όπως τα επιθυμείς!! Και εγώ παρόμοια χοριακη είχα στις 9 μέρες μάλιστα, αλλά ήταν ένα τελικα! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για να δούμε τελικά και εμένα αν είναι 1 ή 2…λογικά θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!

1 hour ago, Maroxmarox είπε:

Απλά μου έκανε εντύπωση αυτή τη δεύτερη μου φορά δε το κάνανε  και γενικά δε ξέρω αν είναι καλή διαδικασία.. ,στη πρώτη μου ετ το κάνανε και τα έμβρυα είχαν καλές διαιρέσεις 

Καλοι διπλασιασμοι !!! Να πάνε όλα καλά!!

Ευχαριστώ πολύ!! καλά αποτελέσματα και σε εσένα!! 💓

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nataly είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για να δούμε τελικά και εμένα αν είναι 1 ή 2…λογικά θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!

Συγχαρητήρια!με το καλό! Κ εμένα αντίστοιχη χορισκη 10η μέρα διδυμακια ..

  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Marlina είπε:

Συγχαρητήρια!!! Εγώ την 9η μέρα μετα απο εμβρυομεταφορα είχα χοριακη 297 και είμαι εγκυος σε διδυμακια!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη και να υποδεχτείς με το καλό τα διδυμάκια σου!! περιμένω με αγωνία τους διπλασιασμούς και μετά τον υπέρηχο να δούμε αν τα κατάφεραν και τα 2 τελικά ☺️

πρίν από 3 λεπτά , Lotos είπε:

Συγχαρητήρια!με το καλό! Κ εμένα αντίστοιχη χορισκη 10η μέρα διδυμακια ..

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! μακάρι και εμένα :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nataly είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για να δούμε τελικά και εμένα αν είναι 1 ή 2…λογικά θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!

Ευχαριστώ πολύ!! καλά αποτελέσματα και σε εσένα!! 💓

Ευχαριστώ πολυυυυ🙏🙏🙏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια , σήμερα ξύπνησα και μόλις γύρισα από δεξιά ανάσκελα πετάχτηκε αυτό που εχω ανεβάσει στη φωτό προφιλ μου! εν μπορείτε να δείτε,, είναι αυτό που παραπονιέμαι στο ίδιο σημείοο ότι πετάγεται και αναρωτιέμαι αν είναι σύσπαση η το μωρο! η μαια είπε είναι μάλλον προβαλουσα μοίρα μωρού , το οποίο δεν ξέρω αν είναι καλό , κακό η τίποτα απολύτως! έχετε ιδέα; εσείς σαν τι το βλέπετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κοριτσια , σήμερα ξύπνησα και μόλις γύρισα από δεξιά ανάσκελα πετάχτηκε αυτό που εχω ανεβάσει στη φωτό προφιλ μου! εν μπορείτε να δείτε,, είναι αυτό που παραπονιέμαι στο ίδιο σημείοο ότι πετάγεται και αναρωτιέμαι αν είναι σύσπαση η το μωρο! η μαια είπε είναι μάλλον προβαλουσα μοίρα μωρού , το οποίο δεν ξέρω αν είναι καλό , κακό η τίποτα απολύτως! έχετε ιδέα; εσείς σαν τι το βλέπετε;

Ότι κι αν είναι είναι εντυπωσιακό πάντως! Μεγάλο μέγεθος μου φαίνεται πάντως για το μωρό... και σου μένει και ώρα ώστε να πρόλαβες να βγάλεις φώτο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sisheido είπε:

Ότι κι αν είναι είναι εντυπωσιακό πάντως! Μεγάλο μέγεθος μου φαίνεται πάντως για το μωρό... και σου μένει και ώρα ώστε να πρόλαβες να βγάλεις φώτο...

ναι εμεινε και παραπάνω! έφυγε μετά εμφάνισε λιγάκι πάλι και μετά ένιωσα κίνηση ! χωρίς πονο βέβαια , μόνο τράβηγμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

ναι εμεινε και παραπάνω! έφυγε μετά εμφάνισε λιγάκι πάλι και μετά ένιωσα κίνηση ! χωρίς πονο βέβαια , μόνο τράβηγμα 

Πόσο είναι τώρα το μωράκι σου σαν γραμμάρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...