Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Κορίτσια υπάρχει διαφορά στην βλαστοκύστη 5ης ημέρας με εκείνη που είναι 6ης ; Με ενημέρωσαν για βλαστοκύστη 6ης ημέρας ποιότητας ΑΑ , ενώ της 5ης ημέρας είναι ΒΒ 

Εμένα από το κέντρο πάντως μου είπανε μόνο ότι η μια βλαστοκύστη είναι άριστη και οι άλλες πολύ καλές δεν μου είπαν ποιότητα ΑΑ η ΒΒ δεν ξέρω μήπως πρέπει να ρωτάω επίσης ότι εξετάσεις έκανα κατά την διέγερση δεν μου έδωσαν ποτέ τα αποτελέσματα απλά με ενημέρωναν ότι όλα καλααα μήπως πρέπει να τους πω να μ τα δώσουν ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια, όπως σας είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες είχα κάνει εμβρυομεταφορά στις 17/02 με 2 βλαστοκύστες και ο εξωσωματικός μου είχε πει να πάω για την ανάλυση της χοριακής στις 12 μέρες, αλλά δεν άντεχα την αγωνία και σήμερα πήγα για την ανάλυση και το αποτέλεσμα είναι 426!!!! Υπάρχει περίπτωση να είναι δίδυμα λέτε κορίτσια; Χάρηκα πάρα πολύ αλλά έχω αγωνία και για την επόμενη ανάλυση να είναι σωστός ο διπλασιασμός 😟 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχή 4
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nataly said:

Γεια σας κορίτσια, όπως σας είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες είχα κάνει εμβρυομεταφορά στις 17/02 με 2 βλαστοκύστες και ο εξωσωματικός μου είχε πει να πάω για την ανάλυση της χοριακής στις 12 μέρες, αλλά δεν άντεχα την αγωνία και σήμερα πήγα για την ανάλυση και το αποτέλεσμα είναι 426!!!! Υπάρχει περίπτωση να είναι δίδυμα λέτε κορίτσια; Χάρηκα πάρα πολύ αλλά έχω αγωνία και για την επόμενη ανάλυση να είναι σωστός ο διπλασιασμός 😟 

Δεν το γνωρίζω αλλά εάν το επιθυμείς στο εύχομαι ! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου !!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby 26 είπε:

Εμένα από το κέντρο πάντως μου είπανε μόνο ότι η μια βλαστοκύστη είναι άριστη και οι άλλες πολύ καλές δεν μου είπαν ποιότητα ΑΑ η ΒΒ δεν ξέρω μήπως πρέπει να ρωτάω επίσης ότι εξετάσεις έκανα κατά την διέγερση δεν μου έδωσαν ποτέ τα αποτελέσματα απλά με ενημέρωναν ότι όλα καλααα μήπως πρέπει να τους πω να μ τα δώσουν ; 

Και εμένα ακριβώς τα ίδια !!! Την ποιότητα την έμαθα την μέρα της ετ στην αναλυτική έκθεση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Nataly είπε:

Γεια σας κορίτσια, όπως σας είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες είχα κάνει εμβρυομεταφορά στις 17/02 με 2 βλαστοκύστες και ο εξωσωματικός μου είχε πει να πάω για την ανάλυση της χοριακής στις 12 μέρες, αλλά δεν άντεχα την αγωνία και σήμερα πήγα για την ανάλυση και το αποτέλεσμα είναι 426!!!! Υπάρχει περίπτωση να είναι δίδυμα λέτε κορίτσια; Χάρηκα πάρα πολύ αλλά έχω αγωνία και για την επόμενη ανάλυση να είναι σωστός ο διπλασιασμός 😟 

Πολλά συγχαρητήρια. Να πάνε όλα καλά, έχεις πιθανότητες για δίδυμα. Στο εύχομαι!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

Και εμένα ακριβώς τα ίδια !!! Την ποιότητα την έμαθα την μέρα της ετ στην αναλυτική έκθεση 

Την αναλυτική έκθεση την ζητάς η απλά στην δίνουνε στο τέλος από μόνοι τους ; Γιατί θα ήθελα κ εγώ να ξέρω τι γίνεται είναι η πρώτη μου εξωσωματική 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby 26 είπε:

Εμένα από το κέντρο πάντως μου είπανε μόνο ότι η μια βλαστοκύστη είναι άριστη και οι άλλες πολύ καλές δεν μου είπαν ποιότητα ΑΑ η ΒΒ δεν ξέρω μήπως πρέπει να ρωτάω επίσης ότι εξετάσεις έκανα κατά την διέγερση δεν μου έδωσαν ποτέ τα αποτελέσματα απλά με ενημέρωναν ότι όλα καλααα μήπως πρέπει να τους πω να μ τα δώσουν ; 

Συνήθως ούτε εμένα με ενημερώνουν  με κωδικό απλά μου λένε γενικά καλές η όχι. Εγώ πάνω στην κουβέντα ζήτησα συγκεκριμένα να μου αναφέρει γτ δεν ήξερα εάν 6η ημέρας θεωρείται καλή . Βέβαια μου είπε ότι αυτοί οι κωδικοί είναι σχετικοί κ δεν έχουν κ τόσο σημασία γτ από εργαστήριο σε εργαστήριο μπορεί να διαφέρει ανάλογα την αυστηρότητα του. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Baby 26 είπε:

Την αναλυτική έκθεση την ζητάς η απλά στην δίνουνε στο τέλος από μόνοι τους ; Γιατί θα ήθελα κ εγώ να ξέρω τι γίνεται είναι η πρώτη μου εξωσωματική 

Πριν μπω για ετ με φώναξε ο γιατρός στο γραφείο του και μας ενημέρωσε αναλυτικά για τα έμβρυα που θα βάλουμε ,μας έδειξε φωτογραφία και μας είπε της πιθανότητες που έχουμε !!! Μετά μας τα έδωσε να τα έχουμε στο αρχείο μας και προχωρήσαμε στην ετ !!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα τη 2η απόφαση από την επιτροπή κ πάμε για διέγερση με τον κύκλο του Μαρτίου... Ήθελα α ρωτήσω οι 4 μήνες που πρέπει να περάσουν από τη μια προσπάθεια για την επόμενη πως μετριούνται? Για να χρησιμοποιήσεις κ την δεύτερη φορά που δικαιούσαι πρέπει να έχεις κάνει κ εμβρυομεταφορα?? Εγώ τώρα προσπαθώ να μαζέψω βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια, τελικά σήμερα 3η ημέρα εχουμε 3 έμβρυα, 2 μέτρια και 1 καλο και ο γιατρός πρότεινε να τα παγώσουμε και να προχωρήσουμε σε νέα εξωσωματική τον Μάιο. Είπε ότι το θετικό είναι ότι έχω πολλα και καλα ωάρια και ότι το πρόβλημα μας ήταν στο σπερμα ως προς τη μορφολογία. Πρότεινε την επόμενη φορα πέρα από φρέσκο να του πάρει και από τους όρχεις. Και έπειτα να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα. Τα πάγωσε τώρα 3ης μέρας γιατί τη πρώτη φορα ειχα μείνει έγκυος με έμβρυο 3ης μέρας. Πηραμε λίγο τα πάνω μας σήμερα αν και ο σύζυγος όχι και τόσο. Νιωθει ένοχος και αδικημένος και φοβάται μη δεν βρούμε καλα. Να πω επίσης ότι όταν ειχα μείνει έγκυος ειχαμε κρυοσυντηρησει από εκείνο το σπερμα οποτε εχουμε και αυτό στη διάθεση μας. 
τωρα ως προς τη μορφολογία ξέρετε κάτι; Παλιά ήταν 3% φυσιολογικές μορφές και τώρα 0%. 

  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Libra 81 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες! Θέλω να ρωτήσω όσο αφορά την άδεια των 7 ημερών που έχουμε όταν κάνουμε εμβρυομεταφορα. Πρέπει να την δηλώσουμε και εμείς ηλεκτρονικά στο ΕΦΚΑ η μόνο ο εργοδότης με το χαρτί που του δίνουμε από το κέντρο; όπως επίσης αν ισχύει το ίδιο και για την άδεια γυναικολογικου ελέγχου της μίας μέρας που δικαιούμαστε. Σας ευχαριστω πολύ και ευχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Εγώ έχω πάρει 3 φορές την άδεια αυτή στον ιδιωτικό τομέα. Δεν δήλωσα κάτι γιατί είναι κανονική άδεια με αποδοχές απο τον εργοδότη. Απλά είναι έξτρα απ' τις δικές σου. Στον εφκα δήλωνα μόνο αναρρωτικες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Λοιπόν κορίτσια, τελικά σήμερα 3η ημέρα εχουμε 3 έμβρυα, 2 μέτρια και 1 καλο και ο γιατρός πρότεινε να τα παγώσουμε και να προχωρήσουμε σε νέα εξωσωματική τον Μάιο. Είπε ότι το θετικό είναι ότι έχω πολλα και καλα ωάρια και ότι το πρόβλημα μας ήταν στο σπερμα ως προς τη μορφολογία. Πρότεινε την επόμενη φορα πέρα από φρέσκο να του πάρει και από τους όρχεις. Και έπειτα να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα. Τα πάγωσε τώρα 3ης μέρας γιατί τη πρώτη φορα ειχα μείνει έγκυος με έμβρυο 3ης μέρας. Πηραμε λίγο τα πάνω μας σήμερα αν και ο σύζυγος όχι και τόσο. Νιωθει ένοχος και αδικημένος και φοβάται μη δεν βρούμε καλα. Να πω επίσης ότι όταν ειχα μείνει έγκυος ειχαμε κρυοσυντηρησει από εκείνο το σπερμα οποτε εχουμε και αυτό στη διάθεση μας. 
τωρα ως προς τη μορφολογία ξέρετε κάτι; Παλιά ήταν 3% φυσιολογικές μορφές και τώρα 0%. 

Καλή στρατηγική ακούγετε . Τώρα για την μορφολογία από ότι ξέρω το 3% είναι πολύ καλό. Το 0% δεν υπόσχεται Κ πολλά .αλλά ίσως έτσι όπως το λέει ο γιατρός να πάρετε από μέσα ίσως φέρει καλητερα αποτελέσματα. Μην έχετε ενοχές τώρα αυτά τα θέματα είναι τυχαία δεν μπορούμε να έχουμε ενοχές για όλα . Το σημαντικό είναι ότι προσπαθήτε μαζί Κ έχετε τον ίδιο στόχο . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Πριν μπω για ετ με φώναξε ο γιατρός στο γραφείο του και μας ενημέρωσε αναλυτικά για τα έμβρυα που θα βάλουμε ,μας έδειξε φωτογραφία και μας είπε της πιθανότητες που έχουμε !!! Μετά μας τα έδωσε να τα έχουμε στο αρχείο μας και προχωρήσαμε στην ετ !!! 

Τέλεια θα περιμένω και εγώ τότε την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς τοτεεε δεν περνάνε οι μέρες… !!! 

3 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Συνήθως ούτε εμένα με ενημερώνουν  με κωδικό απλά μου λένε γενικά καλές η όχι. Εγώ πάνω στην κουβέντα ζήτησα συγκεκριμένα να μου αναφέρει γτ δεν ήξερα εάν 6η ημέρας θεωρείται καλή . Βέβαια μου είπε ότι αυτοί οι κωδικοί είναι σχετικοί κ δεν έχουν κ τόσο σημασία γτ από εργαστήριο σε εργαστήριο μπορεί να διαφέρει ανάλογα την αυστηρότητα του. 

Θα προσπαθήσω να αποσπάσω καμία πληροφορία όταν πάω για υπέρηχο χιχι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Εγώ έχω πάρει 3 φορές την άδεια αυτή στον ιδιωτικό τομέα. Δεν δήλωσα κάτι γιατί είναι κανονική άδεια με αποδοχές απο τον εργοδότη. Απλά είναι έξτρα απ' τις δικές σου. Στον εφκα δήλωνα μόνο αναρρωτικες.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...