Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Kate89 είπε:

Οι αλλες οι εξετασεις που εκανε για το σπερμα βγηκαν;κατακερματισμος κλπ;

Ναι 65% dfi 

Just now, Bluee19 είπε:

Ναι 65% dfi 

Μας είπαν πως μπορεί να οφείλετε στο μικρόβιο αλλά και όλες οι υπόλοιπες είναι πολύ χάλια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ναι 65% dfi 

Μας είπαν πως μπορεί να οφείλετε στο μικρόβιο αλλά και όλες οι υπόλοιπες είναι πολύ χάλια 

Σε ουρολόγο πήγατε; Εμάς αυτός μας βρήκε το που οφείλεται το χάλια σπερμα με μια εξειδικευμένη εξέταση αίματος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

Σε ουρολόγο πήγατε; Εμάς αυτός μας βρήκε το που οφείλεται το χάλια σπερμα με μια εξειδικευμένη εξέταση αίματος. 

Ναι πήγαμε αλλά δεν μας έδωσε σαφή απάντηση μας είπε ίσως στο ουρεοπλασμα ίσως σε μια πολύ μικρή ερχόμενη κιρσοκυλη !!! 
ο θυρεοειδής και οι ορμονικές ήταν καλές 

πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

Σε ουρολόγο πήγατε; Εμάς αυτός μας βρήκε το που οφείλεται το χάλια σπερμα με μια εξειδικευμένη εξέταση αίματος. 

Ποια εξέταση αίματος αν θυμάσαι ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ναι πήγαμε αλλά δεν μας έδωσε σαφή απάντηση μας είπε ίσως στο ουρεοπλασμα ίσως σε μια πολύ μικρή ερχόμενη κιρσοκυλη !!! 
ο θυρεοειδής και οι ορμονικές ήταν καλές 

Ποια εξέταση αίματος αν θυμάσαι ; 

Αχ δεν θυμάμαι κορίτσι μου. Αλλά για να μην σας την πρότεινε ο ουρολόγος (εφόσον μιλάμε για τον ασβ) τότε δεν θα το υποπτεύεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

Αχ δεν θυμάμαι κορίτσι μου. Αλλά για να μην σας την πρότεινε ο ουρολόγος (εφόσον μιλάμε για τον ασβ) τότε δεν θα το υποπτεύεται. 

Ναι σε εκείνον πήγαμε αλλά η αλήθεια είναι πως ενώ είχε στα χέρια του χαρτιά πως το σπερμα μας είναι πολύ χάλια εκείνος φάνηκε να ασχολείτε περισσότερα με τα κιλά μου και πως έχω απαγορεύτηκα κιλά για εγκυμοσύνη 🤪

(Άκυρο αλλά ήθελα να το πω κάπου ) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Fay_ είπε:

Σε ουρολόγο πήγατε; Εμάς αυτός μας βρήκε το που οφείλεται το χάλια σπερμα με μια εξειδικευμένη εξέταση αίματος. 

Τι εξέταση είναι αυτή; Σε ποιον πήγατε; Στειλε πμ αν θέλεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluee19 είπε:

Ναι σε εκείνον πήγαμε αλλά η αλήθεια είναι πως ενώ είχε στα χέρια του χαρτιά πως το σπερμα μας είναι πολύ χάλια εκείνος φάνηκε να ασχολείτε περισσότερα με τα κιλά μου και πως έχω απαγορεύτηκα κιλά για εγκυμοσύνη 🤪

(Άκυρο αλλά ήθελα να το πω κάπου ) 

Αχουυυυυυυ! Ακριβώς το ίδιο!Δώσαμε 120€ για να μου πει για τα κιλά μου,να κόψω το τσιγάρο κ να μην τρώω από πλαστικά μπολ.Για το σπέρμα του άντρα μου,δεν πήραμε ποτέ καμία απάντηση.Βεβαια ότι εξετασεις ζητούσε εμείς τις είχαμε ήδη κάνει με προτροπή του εξωσωματικου.Ηταν εποχή κοβιντ κ δεν μας δέχτηκε καν μαζί...μια ο ένας μια ο άλλος μπαίναμε.Εσας σας έδωσε απάντηση τελικά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Faith22 είπε:

Αχουυυυυυυ! Ακριβώς το ίδιο!Δώσαμε 120€ για να μου πει για τα κιλά μου,να κόψω το τσιγάρο κ να μην τρώω από πλαστικά μπολ.Για το σπέρμα του άντρα μου,δεν πήραμε ποτέ καμία απάντηση.Βεβαια ότι εξετασεις ζητούσε εμείς τις είχαμε ήδη κάνει με προτροπή του εξωσωματικου.Ηταν εποχή κοβιντ κ δεν μας δέχτηκε καν μαζί...μια ο ένας μια ο άλλος μπαίναμε.Εσας σας έδωσε απάντηση τελικά?

Που οφείλετε δεν ξέρουμε αλλά μας έδωσε αντιβίωση για το μικρόβιο και βιταμίνες και σε τρεις μήνες βλέπουμε τ κάναμε 😭😭

επεμενε πως 47 κιλά είναι απαγορεύτηκα για εγκυμοσύνη και πως πρέπει να τρώω ναι εννοείται το ξέρω αλλά έτσι είναι στο σκαρί και η μάνα μου και ο πατέρας μου έτσι ήταν και είναι τ άλλο να κάνω ; Πήγα ξανά έκανα εξέταση θυρεοειδή γιατί με άγχωσε έτσι όπως μου τα είπε αλλά δεν έχω τ να κάνω ; Αυτά τα κιλά είμαι με αυτά θα πορευτώ 🫠 η μαμά μου όταν έμεινε έγκυος σε εμένα ήταν 40 κιλά 🤪

Link to comment
Share on other sites

@Bluee19 @Katiamaxiking κορίτσια μου θυμήθηκα.. μικρό ελλείψεις χρωμοσωματος Υ λέγεται η εξέταση. Μας την είχε γράψει ο ασβ. Εμάς βγήκε μια μεταλλαξη σε ένα γονίδιο το οποίο μας είπε ότι σταδιακά με τα χρόνια στους άντρες αυτούς χειροτερεύει όλο και πιο πολύ το σπερμα. Γι αυτό μας συμβούλευσε και να καταψύξει σπερμα ο σύζυγος. Ότι άλλο χρειαστείτε μου λέτε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

@Bluee19 @Katiamaxiking κορίτσια μου θυμήθηκα.. μικρό ελλείψεις χρωμοσωματος Υ λέγεται η εξέταση. Μας την είχε γράψει ο ασβ. Εμάς βγήκε μια μεταλλαξη σε ένα γονίδιο το οποίο μας είπε ότι σταδιακά με τα χρόνια στους άντρες αυτούς χειροτερεύει όλο και πιο πολύ το σπερμα. Γι αυτό μας συμβούλευσε και να καταψύξει σπερμα ο σύζυγος. Ότι άλλο χρειαστείτε μου λέτε. 

Άρα δηλαδή αυτό δεν φτιάχνει κάπως; Φύλαξατε τ ήδη σπερμα που είχατε και γονιμοποιήσατε ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια βελτίωση είδαμε με βιταμίνες, αντιοξειδωτικά και διακοπή καπνίσματος, όπου του είπε να το κόψει μαχαίρι. Όταν επαναλάβαμε dfi και οξειδωτικό είχαν μειωθεί. Μας είπε και να καταψύξουνε γιατί κάποια στιγμή το κατεψυγμένο μπορεί να είναι καλύτερο από το φρέσκο του. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Fay_ είπε:

Μια βελτίωση είδαμε με βιταμίνες, αντιοξειδωτικά και διακοπή καπνίσματος, όπου του είπε να το κόψει μαχαίρι. Όταν επαναλάβαμε dfi και οξειδωτικό είχαν μειωθεί. Μας είπε και να καταψύξουνε γιατί κάποια στιγμή το κατεψυγμένο μπορεί να είναι καλύτερο από το φρέσκο του. 

Εμάς το οξειδωτικό είναι 0.01 δηλαδή δεν έχει πιο κάτω και δεν ξέρω που έπειρεαζει και αν ανεβαίνει κάπως !!! Ποιες βιταμίνες πήρε ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Bluee19 είπε:

Εμάς το οξειδωτικό είναι 0.01 δηλαδή δεν έχει πιο κάτω και δεν ξέρω που έπειρεαζει και αν ανεβαίνει κάπως !!! Ποιες βιταμίνες πήρε ; 

Θα σου στείλω πμ για να μην αναφέρω ονόματα εδώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sophia123 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια κοπέλα εδώ η οποία κάνει εξωσωματική με δωρεά σπέρματος; αν ναι, τί γνωρίζετε για τις νέες νομοθεσίες και το μητρώο; μπορείτε να απαντήσετε ή να στείλετε μήνυμα. 

Στείλε μου τι θέλεις να μάθεις;

By the way η νομοθεσία δεν είναι καινούργια, αν και τώρα αποφάσισαν να τη τηρήσουν γιατί έχει παραξεφυγει η κατάσταση, εξού και το μητρώο..

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...