Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια κοπέλα εδώ η οποία κάνει εξωσωματική με δωρεά σπέρματος; αν ναι, τί γνωρίζετε για τις νέες νομοθεσίες και το μητρώο; μπορείτε να απαντήσετε ή να στείλετε μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Sophia123 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια κοπέλα εδώ η οποία κάνει εξωσωματική με δωρεά σπέρματος; αν ναι, τί γνωρίζετε για τις νέες νομοθεσίες και το μητρώο; μπορείτε να απαντήσετε ή να στείλετε μήνυμα. 

Αν μπαίνεις τώρα στη διαδικασία δεν σε επηρεάζει. Θα κανείς το συμβόλαιο που χρειάζεται και θα σου πουν τους διαθέσιμους δότες. Το πρόβλημα με το μητρώο υπάρχει σε όσες κοπέλες έπαιρναν ήδη δείγμα. Έχουν μπλοκάρει πολλούς μέχρι να ξεκαθαρίσει το ποσα παιδιά έχουν δώσει.

6 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ!ειναι μικρές οι πιθανότητες αλλα εχουμε μια μικρή ελπίδα…

Να έχεις ελπίδα. Δυο φορές άφησαν σε εμένα ωάριο που δεν είχε γονιμοποιηθεί και τα κατάφερε και τις δυο.

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από διέγερση πήραμε 12 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήσαν τα 7 . Προχώρησαν μόνο τα 2 σε βλαστοκύστη 5ης ημέρας και ένα που παλεύει ακόμη για το οποίο θα έχω ενημέρωση αύριο . Στην προηγούμενη διέγερση είχαν γονιμοποιηθεί 5 ωάρια. Το θέμα μας είναι το σπερμα κ σαφώς πλέον η ηλικία μου 41. Τι μπορεί να φταιει κ αυτή την φορά πήγε χειρότερα ; 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Μετά από διέγερση πήραμε 12 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήσαν τα 7 . Προχώρησαν μόνο τα 2 σε βλαστοκύστη 5ης ημέρας και ένα που παλεύει ακόμη για το οποίο θα έχω ενημέρωση αύριο . Στην προηγούμενη διέγερση είχαν γονιμοποιηθεί 5 ωάρια. Το θέμα μας είναι το σπερμα κ σαφώς πλέον η ηλικία μου 41. Τι μπορεί να φταιει κ αυτή την φορά πήγε χειρότερα ; 
 

Ίδιες απορίες εχουμε και εμεις…ο γιατρός σας ειπε κάτι; Το σπερμα ως προς τι δεν είναι καλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ίδιες απορίες εχουμε και εμεις…ο γιατρός σας ειπε κάτι; Το σπερμα ως προς τι δεν είναι καλο; 

Οχι ο γιατρός δεν είπε τπτ … θεωρεί ότι είναι οκ αν σκεφτούμε ότι μόνο το 40% προχωράει. Το σπερμα χαμηλή κινητικότητα αλλά αυτό δεν τον απασχολεί τόσο γτ γίνεται μικρογονιμοποιηση. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σοκ !!! Διάβασα στο Ίντερνετ και οι περισσότερες προτείνουν τον κ. Παπαδογια

και πήρα τηλέφωνο και μου είπε η γραμματέας πως έχει ραντεβού σε ένα μισή χρόνο !! Έπαθα σοκ ….

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια σοκ !!! Διάβασα στο Ίντερνετ και οι περισσότερες προτείνουν τον κ. Παπαδογια

και πήρα τηλέφωνο και μου είπε η γραμματέας πως έχει ραντεβού σε ένα μισή χρόνο !! Έπαθα σοκ ….

Αυτοί οι γιατροί είναι για πολύ σοβαρά προβλήματα Κ γίνετε χαμός. Δεν χρειάζετε να πας σε τέτοιο γιατρό . Έμεινες έγκυος οπότε ένας απλός ελενχος στο Έλενας θα σε κατατοπίσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Αυτοί οι γιατροί είναι για πολύ σοβαρά προβλήματα Κ γίνετε χαμός. Δεν χρειάζετε να πας σε τέτοιο γιατρό . Έμεινες έγκυος οπότε ένας απλός ελενχος στο Έλενας θα σε κατατοπίσει 

Πήγα σήμερα στο Έλενας και μου είπε να επισκεφτούμε άμεσα ενδοκρινολόγο για τον σύζυγο !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Bluee19 είπε:

Πήγα σήμερα στο Έλενας και μου είπε να επισκεφτούμε άμεσα ενδοκρινολόγο για τον σύζυγο !!! 

Δεν ρώτησες να σου συστήσουν μερικά ονόματα ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Bluee19 είπε:

Πήγα σήμερα στο Έλενας και μου είπε να επισκεφτούμε άμεσα ενδοκρινολόγο για τον σύζυγο !!! 

Καλησπερα κοριτσι μου!Αν επιτρεπεται γιατι σας ειπαν να επισκεφθει ο συζυγος ενδοκρινολογο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Δεν ρώτησες να σου συστήσουν μερικά ονόματα ? 

Μου είπε για τον ενδοκρινολόγο στο ελενας αλλά επειδή κάνει ραντεβού μια φορά την βδομάδα είναι πολύ η αναμονή 

Just now, Kate89 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!Αν επιτρεπεται γιατι σας ειπαν να επισκεφθει ο συζυγος ενδοκρινολογο;

Για να βρούμε πως γίνεται να έχει τόσο χάλια σπερμα σε αυτήν την ηλικία και μας είπε να πάμε σε ενδοκρινολόγο που δεν έχουμε πάει !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluee19 είπε:

Μου είπε για τον ενδοκρινολόγο στο ελενας αλλά επειδή κάνει ραντεβού μια φορά την βδομάδα είναι πολύ η αναμονή 

Για να βρούμε πως γίνεται να έχει τόσο χάλια σπερμα σε αυτήν την ηλικία και μας είπε να πάμε σε ενδοκρινολόγο που δεν έχουμε πάει !!!

Εξετασεις για τον θυροειδη συγκεκριμενα;ή γενικα ορμονολογικες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kate89 είπε:

Εξετασεις για τον θυροειδη συγκεκριμενα;ή γενικα ορμονολογικες;

Κάναμε και για τα δυο και είναι καλά τα αποτελέσματα τώρα δεν ξέρω τ άλλο βλέπει ένας ενδοκρινολόγος αλλά πρέπει να πάμε να δούμε τ άλλο πρέπει να κοιτάξουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluee19 είπε:

Κάναμε και για τα δυο και είναι καλά τα αποτελέσματα τώρα δεν ξέρω τ άλλο βλέπει ένας ενδοκρινολόγος αλλά πρέπει να πάμε να δούμε τ άλλο πρέπει να κοιτάξουμε 

Οι αλλες οι εξετασεις που εκανε για το σπερμα βγηκαν;κατακερματισμος κλπ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...