Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

43 minutes ago, Angot said:

διάβασα καπου που έλεγε ότι  από 28 εβδομάδων  (και τώρα το έχουν μειώσει κ άλλο) τα 8 στα 10 μωρά επιβιώνουν πλέον και εχουν ελάχιστες πιθανότητες να έχουν κάποιο θέμα ! όπως καταλαβαίνεις για κάποιο λόγο νομίζω ότι θα εχω πρόωρο  τοκετό , εγώ εχω την αίσθηση  ότι αυτά τα πονάκια και τα αφιξιματα που εχω είναι συσπάσεις και οχι το μωρο άσχετα με το τι λέει ο γιατρός ! θα το ξανά συζητήσω ΠΑΛΙ  ! ειμαι γενικά και υστερική βέβαια και μου κολλάνε πράγματα αλλά δεν ξέρω , ίσως είναι η φοβία 

Θεωρητικά η εβμομάδα βιωσιμότητας είναι η 24η εβδομάδα όπου η πιθανότητα επιβίωση ξεπερνάει το 50%.
Η εβδομάδα 28 είναι η εβδομάδα βιωσιμότητας όπου αλλάζει δραματικά (θετικά) την κατάσταση και ένα παιδάκι απο τότε μπορεί να έχει απο λίγα εως καθόλου προβλήματα λόγω προωρώτητας.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , zouko είπε:

Θεωρητικά η εβμομάδα βιωσιμότητας είναι η 24η εβδομάδα όπου η πιθανότητα επιβίωση ξεπερνάει το 50%.
Η εβδομάδα 28 είναι η εβδομάδα βιωσιμότητας όπου αλλάζει δραματικά (θετικά) την κατάσταση και ένα παιδάκι απο τότε μπορεί να έχει απο λίγα εως καθόλου προβλήματα λόγω προωρώτητας.

 

ναι αυτό  διάβασα! όπως επισης και ότι παίζει τρομερά σημαντικό ρόλο τα κιλά του μωρού! 

πρίν από 24 λεπτά , LeneL είπε:

Να τα κάνεις τα πράγματα όπως νοιωθεις καλύτερα! Καλά θα κάνεις και να ετοιμαστείς έγκαιρα για να τα κάνεις με το πάσο σου, εννοείται. Αλλά σε γενικές γραμμές δείχνει η εγκυμοσύνη κι εσύ απ' ότι καταλαβαίνω καλά πας. Δεν αλλάζει από μέρα σε μέρα η κατάσταση. Εμένα δλδ στην 34 εβδομάδα είδαν ότι βρίσκει εμπόδιο ο λώρος και πάλι μου έδωσαν και άλλη μία εβδομάδα μέχρι να γεννήσω. Αφού σε βλέπει ο γιατρός τακτικά και είναι όλα οκ, δε θα συμβεί κάτι σε μια μέρα! 

δόξα το θεό δεν εχω παραπονο ! εχω μια ήρεμη εγκυμοσυνη ως τώρα φτου φτου! απλώς οι φοβίες μου με τις συσπασεις με επηρεαζουν, βέβαια εχω διαβάσει και κοπέλες με συσπάσεις που το έχουν τραβήξει και μέχρι 38η_39η ! δεν είναι δλδ απαραίτητα κακή η κατάληξη!  εσένα δλδ σταμάτησε να τρέφεται όποτε δεν είχε και άλλο νόημα να μένει στη κοιλιτσα ε;

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια ! Λοιπόν σήμερα επισκέφθηκα το κεντο . Όπως σας έχω πει δεν είμαι Ελλάδα αλλά εξωτερικό … θα ακολουθήσουμε μακρύ πρωτόκολλο το οποίο λέει ότι 21η θα πάω εκεί να κάνω μια ένεση και εξετάσεις αίματος … 4 Απριλίου θα ξανά πάω για σκαν και εξετάσεις κ εάν ριναι όλα καλα ξεκινάω ενέσεις meriofert 300 κάθε βράδυ για οκτώ ημέρες πάω την 8η κ εάν όλα είναι καλα κάνω μια ακόμα ένεση εάν χρειαστεί την 9η υποθετικά 15η ημερα κάνω ωοληψια και μετά από 5 ημέρες εάν είναι όλα καλα κάνω έμβρυο μεταφορά … ργω πρώτη φορά υο ακούω αυτό το πρωτόκολλο … έχετε άποψη κορίτσια ;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

ναι αυτό  διάβασα! όπως επισης και ότι παίζει τρομερά σημαντικό ρόλο τα κιλά του μωρού! 

δόξα το θεό δεν εχω παραπονο ! εχω μια ήρεμη εγκυμοσυνη ως τώρα φτου φτου! απλώς οι φοβίες μου με τις συσπασεις με επηρεαζουν, βέβαια εχω διαβάσει και κοπέλες με συσπάσεις που το έχουν τραβήξει και μέχρι 38η_39η ! δεν είναι δλδ απαραίτητα κακή η κατάληξη!  εσένα δλδ σταμάτησε να τρέφεται όποτε δεν είχε και άλλο νόημα να μένει στη κοιλιτσα ε;

Εννοείται βρε, ακόμα και να είχες συσπάσεις, που απ ότι φαίνεται δεν έχεις, δε σημαίνει ότι θα γεννηθεί το μωρό πολύ νωρίς.. 

Εμένα δεν είχε σταματήσει εντελώς να τρέφεται (θα το έπαιρναν εκείνη την ώρα μέσα στον υπέρηχο αν ήταν ετσι!!!!), αλλά έπαιρνε λιγότερη τροφή και όσο θα μεγάλωνε και θα στριμώχνονταν κι άλλο, γιατί είχα και δύο εγώ, θα ήταν ακόμα χειρότερα. Αλλά και πάλι είχαν ορίζοντα εβδομάδας μπροστά. Και στην 34 να το έπαιρναν πάλι ασφαλές ήταν. Αλλά υπολογίζουν και με τη μέρα αυτοί!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Σήμερα μπήκα 35η εβδομάδα και ελπίζω να αντέξω άλλη μια!

Εγώ τις τελευταίες 3 έχω "βαρυνει" και δυσκολεύομαι σε κάποια πράγματα... Εσένα τι σε ζορίσει?

Βημα-βημα, μέρα τη μέρα, εβδομάδα την εβδομάδα θα περάσει ο καιρός! Κι εγώ στην αρχή επειδή φοβόμασταν για τον τράχηλο είχα πολύ άγχος έλεγα αντε να πάμε 28η, μετά 30η... δεν το πίστευα ότι θα έφτανα τόσο μακριά αλλά τα μικρά μου μου έκαναν τη χάρη! Εύχομαι να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε κι όταν έρθει η ώρα να αγκαλιάσεις τα παιδάκια σου!

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Και εγώ αρχικά έχω στο μυαλό μου να φτάσω τις 28 εβδομάδες. Μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι το πρώτο σκαλοπάτι για να έχουν 97% να επιβιωσουν κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά. Αν τα καταφερω Μετά θα σκέφτομαι να φτάσω τις 34 δηλαδή +6 εβδομαδες και μου φαινεται τοσοο δύσκολο! Εχω αρχισει να κουραζομαι κ να λαχανιαζω πολυ ευκολα και νιώθω ένα βάρος στη μήτρα. Επίσης παρ ολο που πεινάω νιώθω μια πληρότητα σαν να μην χοραει το στομαχι μου σχεδον τπτ. πρέπει να ξαπλώνω αρκετά κ από οποία μεριά κ αν ξαπλώνω μετά από λίγο με πονάει η κοιλιά μου, νιώθω να πιέζεται. Αλλα Μάλλον εμένα αυτό που με ζοριζει περισσοτερο ειναι ο φοβος μου!! Μήπως κάτι δεν πάει καλά... ειμαι γενικα μικροκαμωμενη κ λεω πως θα χωρεσουν να μεγαλωσουν και τα 2...ευτυχώς ο τράχηλος είναι καλός και τα μωρά μέχρι στιγμής αναπτύσσονται σαν να ταν μονιρης κύηση!!

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

διάβασα καπου που έλεγε ότι  από 28 εβδομάδων  (και τώρα το έχουν μειώσει κ άλλο) τα 8 στα 10 μωρά επιβιώνουν πλέον και εχουν ελάχιστες πιθανότητες να έχουν κάποιο θέμα ! όπως καταλαβαίνεις για κάποιο λόγο νομίζω ότι θα εχω πρόωρο  τοκετό , εγώ εχω την αίσθηση  ότι αυτά τα πονάκια και τα αφιξιματα που εχω είναι συσπάσεις και οχι το μωρο άσχετα με το τι λέει ο γιατρός ! θα το ξανά συζητήσω ΠΑΛΙ  ! ειμαι γενικά και υστερική βέβαια και μου κολλάνε πράγματα αλλά δεν ξέρω , ίσως είναι η φοβία 

Εμένα ο γιατρός μου είπε 28 έβδομαδες το πρώτο σκαλοπάτι. Εμένα όταν με πιάνει αυτό το πέτρωμα προσπαθώ να χαλαρώσω όλο μου το σώμα, κάνω κάτι εισπνοές εκπνοές κ χαλαρωνει γρήγορα η κοιλιά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Εννοείται βρε, ακόμα και να είχες συσπάσεις, που απ ότι φαίνεται δεν έχεις, δε σημαίνει ότι θα γεννηθεί το μωρό πολύ νωρίς.. 

Εμένα δεν είχε σταματήσει εντελώς να τρέφεται (θα το έπαιρναν εκείνη την ώρα μέσα στον υπέρηχο αν ήταν ετσι!!!!), αλλά έπαιρνε λιγότερη τροφή και όσο θα μεγάλωνε και θα στριμώχνονταν κι άλλο, γιατί είχα και δύο εγώ, θα ήταν ακόμα χειρότερα. Αλλά και πάλι είχαν ορίζοντα εβδομάδας μπροστά. Και στην 34 να το έπαιρναν πάλι ασφαλές ήταν. Αλλά υπολογίζουν και με τη μέρα αυτοί!

Να σου ζήσουν τα μωράκια...περιμένω κ εγώ δίδυμα ,είμαι όμως να σκάσω .εμένα στο πρώτο ντομπλερ 28 ήταν οκ τώρα στις 32+0 πέσαμε αρκετές θέσεις στην εκατοστιαία...γενικά φυσιολογικη εξέλιξη κ πλακούντες αρτηρίες κτλ..παρόλα αυτά έχω στενάχωρη πλ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Lotos είπε:

Να σου ζήσουν τα μωράκια...περιμένω κ εγώ δίδυμα ,είμαι όμως να σκάσω .εμένα στο πρώτο ντομπλερ 28 ήταν οκ τώρα στις 32+0 πέσαμε αρκετές θέσεις στην εκατοστιαία...γενικά φυσιολογικη εξέλιξη κ πλακούντες αρτηρίες κτλ..παρόλα αυτά έχω στενάχωρη πλ

τι είναι η εκατοστιαία;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι είμαι στην 21 βδομαδα σε δίδυμα και έχω ακριβώς τα ίδια άγχη με εσάς για την προωροτητα καθώς ο τράχηλος δε μας κάνει τη χάρη και μια φαίνεται πιο κοντός και μια φυσιολογικός. Το άλλο θέμα όμως που με προβληματιζει είναι οτι έχω κλειστεί στο σπίτι και είμαι από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν λόγω πόνων που με πιάνουν όταν περπατάω. Τα έχω συζητήσει με το γιατρό μου αλλά δεν βρίσκει κάποιο θέμα.Μου είπε να μην ζορίζω τον εαυτό μου κ παιρνω προγεστερόνη κολπικά προς το παρον για τον τράχηλο και το παρακολουθούμε. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να κρεβατωθώ τόσο νωρις στην εγκυμοσύνη και ήθελα να ρωτήσω,εσείς έχετε αντοχες; σας πιάνουν πονάκια στο περπάτημα ή οταν είστε όρθιες;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ! Λοιπόν σήμερα επισκέφθηκα το κεντο . Όπως σας έχω πει δεν είμαι Ελλάδα αλλά εξωτερικό … θα ακολουθήσουμε μακρύ πρωτόκολλο το οποίο λέει ότι 21η θα πάω εκεί να κάνω μια ένεση και εξετάσεις αίματος … 4 Απριλίου θα ξανά πάω για σκαν και εξετάσεις κ εάν ριναι όλα καλα ξεκινάω ενέσεις meriofert 300 κάθε βράδυ για οκτώ ημέρες πάω την 8η κ εάν όλα είναι καλα κάνω μια ακόμα ένεση εάν χρειαστεί την 9η υποθετικά 15η ημερα κάνω ωοληψια και μετά από 5 ημέρες εάν είναι όλα καλα κάνω έμβρυο μεταφορά … ργω πρώτη φορά υο ακούω αυτό το πρωτόκολλο … έχετε άποψη κορίτσια ;;;

Καλησπέρα lilaki! Αυτό το πρωτόκολλο εκανα εγω με κάποιες μικρές παραλλαγές. Στην ουσία στην αρχή κανεις καταστολή και μετά διέγερση. Εμενα κράτησε λίγες παραπάνω μέρες η διέγερση αλλα μέχρι στιγμής πάει καλα!φανηκε να μου ταίριαξε!! Το Σάββατο πάω για ωοληψια οποτε θα δω και στην πράξη ποσο μου ταίριαξε. Στον υπερηχο είδαμε 12 μεγάλα ωοθυλακια και 8 μικρότερα. 
καλη αρχή!!

  • Ευχή 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Sabrina_ είπε:

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι είμαι στην 21 βδομαδα σε δίδυμα και έχω ακριβώς τα ίδια άγχη με εσάς για την προωροτητα καθώς ο τράχηλος δε μας κάνει τη χάρη και μια φαίνεται πιο κοντός και μια φυσιολογικός. Το άλλο θέμα όμως που με προβληματιζει είναι οτι έχω κλειστεί στο σπίτι και είμαι από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν λόγω πόνων που με πιάνουν όταν περπατάω. Τα έχω συζητήσει με το γιατρό μου αλλά δεν βρίσκει κάποιο θέμα.Μου είπε να μην ζορίζω τον εαυτό μου κ παιρνω προγεστερόνη κολπικά προς το παρον για τον τράχηλο και το παρακολουθούμε. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να κρεβατωθώ τόσο νωρις στην εγκυμοσύνη και ήθελα να ρωτήσω,εσείς έχετε αντοχες; σας πιάνουν πονάκια στο περπάτημα ή οταν είστε όρθιες;

Με το καλό σου ευχομαι.Είμαι στο κρεββάτι εντελώς από τη 12η εβδομάδα ,βασικά κ πιο νωρίς λόγω αιμορραγιων ακατάσχετων π μάλιστα η τελευταία διήρκησε ένα μήνα .Άλλαζα 7 σερβιετες τη μέρα.Εκανα περίδεση λόγω ανεπαρκειας.Φτανω 33 εβδομαδες κ είμαι από τον 2ο μήνα ξαπλωμένη στο περίπου  !οι αντοχές μου στερεύουν από θέμα αγωνίας κυρίως ! 

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Lotos είπε:

Με το καλό σου ευχομαι.Είμαι στο κρεββάτι εντελώς από τη 12η εβδομάδα ,βασικά κ πιο νωρίς λόγω αιμορραγιων ακατάσχετων π μάλιστα η τελευταία διήρκησε ένα μήνα .Άλλαζα 7 σερβιετες τη μέρα.Εκανα περίδεση λόγω ανεπαρκειας.Φτανω 33 εβδομαδες κ είμαι από τον 2ο μήνα ξαπλωμένη στο περίπου  !οι αντοχές μου στερεύουν από θέμα αγωνίας κυρίως ! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πραγματικά θέλει πολύ δύναμη ψυχικά όλο αυτο! Είσαι κοντά στο τέλος του όμορφου ταξιδιού και εγώ νιωθω οτι έχω να ανέβω ένα βουνό. Μάλλον φταίνε οι ορμόνες αλλά κάποιες μέρες είναι πιο δύσκολες απο άλλες.

Link to comment
Share on other sites

@Sabrina_, @Lotos και @Marlina όλα θα πάνε καλά... Αυτό να σκέφτεστε! Καθε μερα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στα παιδάκια μας... Κάθε εγκυμοσύνη σίγουρα είναι διαφορετική όπως και κάθε άνθρωπος πως νιώθει το κάθε τι! Εγώ δόξα το Θεο μετά από κάποιες μικρές αιμοραγιες που είχα στην αρχή μετά παρόλα τα αγχη που είχαμε όλα πήγαν καλά... Ναι έκανα διαβήτη κυησης και ήμουν με τρελή διατροφη για να γλυτώσουμε ινσουλινες, τώρα είμαι σε έλεγχο για προεκλαμψια... αλλά λίγο πολύ αυτά είναι αναμενόμενα σε διδυμη κύηση! Σημασία έχει να είναι γερά τα μωρουδελια μας και να φτάσουν όσο πιο μακριά μπορούν και χαλάλι τους κάθε "θυσία"!!!! 

Υ.γ Κάπου είχα φτιάξει κι ένα ποστ νομίζω Διδυμομανουλες 2024 αν θέλετε να τα λέμε κι εκεί...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι είμαι στην 21 βδομαδα σε δίδυμα και έχω ακριβώς τα ίδια άγχη με εσάς για την προωροτητα καθώς ο τράχηλος δε μας κάνει τη χάρη και μια φαίνεται πιο κοντός και μια φυσιολογικός. Το άλλο θέμα όμως που με προβληματιζει είναι οτι έχω κλειστεί στο σπίτι και είμαι από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν λόγω πόνων που με πιάνουν όταν περπατάω. Τα έχω συζητήσει με το γιατρό μου αλλά δεν βρίσκει κάποιο θέμα.Μου είπε να μην ζορίζω τον εαυτό μου κ παιρνω προγεστερόνη κολπικά προς το παρον για τον τράχηλο και το παρακολουθούμε. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να κρεβατωθώ τόσο νωρις στην εγκυμοσύνη και ήθελα να ρωτήσω,εσείς έχετε αντοχες; σας πιάνουν πονάκια στο περπάτημα ή οταν είστε όρθιες;

Ναι εμένα με πιάνουν και στο περπατημα κ οταν ειμαι ορθια!!! Ώρες ώρες φοβάμαι μην τυχόν και δεν αντέχει η μήτρα μου... Και εγώ τα ίδια από καναπέ σε κρεβάτι! Πριν 2 εβδομάδες μου είπε ο γιατρός περιορισμός στο σπίτι και όχι πολύ ώρα ορθια ούτε καθιστή! Δουλειές σπιτιού καθόλου... έχω πάρει σβάρνα τα σεμινάρια για λοχεια νεογεννητα κλπ τις τελευταίες μέρες να απασχολήσω το μυαλό μου..

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Να σου ζήσουν τα μωράκια...περιμένω κ εγώ δίδυμα ,είμαι όμως να σκάσω .εμένα στο πρώτο ντομπλερ 28 ήταν οκ τώρα στις 32+0 πέσαμε αρκετές θέσεις στην εκατοστιαία...γενικά φυσιολογικη εξέλιξη κ πλακούντες αρτηρίες κτλ..παρόλα αυτά έχω στενάχωρη πλ

Σου είπαν που μπορεί να οφείλεται; Εμένα να σου πω την αλήθεια μέχρι την 32 εβδομάδα πού πήγαιναν όλα καλά δεν μου είχαν πει κάτι για αυτό και μετά στην 34 είδαν το θέμα με το λωρο και με προγραμμάτισαν για γέννα, αλλά μήπως επειδή είναι δύο από ένα σημείο και μετά δεν αναπτύσσονται το ίδιο; Πότε σε έχει για γέννα γενικά; 

Πάντως αφού όλα τα άλλα είναι καλά μη στενοχωριέσαι καθόλου. Απ ο,τι θυμάμαι αν είναι πάνω από δύο κιλά υπάρχει και πολύ μεγάλο ενδεχόμενο από την 34 εβδομάδα και μετά να μη χρειάζεται καν θερμοκοιτίδα. Μη σκας, στην εβδομάδα που είσαι πια δε συμβαίνουν απρόοπτα που να μην αντιμετωπίζονται. Κάθε μέρα που περνάει είναι όφελος πλέον..

3 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι είμαι στην 21 βδομαδα σε δίδυμα και έχω ακριβώς τα ίδια άγχη με εσάς για την προωροτητα καθώς ο τράχηλος δε μας κάνει τη χάρη και μια φαίνεται πιο κοντός και μια φυσιολογικός. Το άλλο θέμα όμως που με προβληματιζει είναι οτι έχω κλειστεί στο σπίτι και είμαι από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν λόγω πόνων που με πιάνουν όταν περπατάω. Τα έχω συζητήσει με το γιατρό μου αλλά δεν βρίσκει κάποιο θέμα.Μου είπε να μην ζορίζω τον εαυτό μου κ παιρνω προγεστερόνη κολπικά προς το παρον για τον τράχηλο και το παρακολουθούμε. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να κρεβατωθώ τόσο νωρις στην εγκυμοσύνη και ήθελα να ρωτήσω,εσείς έχετε αντοχες; σας πιάνουν πονάκια στο περπάτημα ή οταν είστε όρθιες;

Αχ τι μου θύμησες τώρα... Ποια πονάκια; Εγώ νόμιζα κάποιες φορές ότι κάποιος μου τραβάει τη μήτρα προς τα κάτω. Άσε την ταχυκαρδία που με έπιανε καμία φορά στην ορθοστασία... Άστα.. εγώ έφαγα και τα μούτρα μου μόλις μπήκα στον όγδοο, έπαθα κι ένα ωραιότατο διάστρεμμα και μέχρι και για να πάω τουαλέτα ήθελα βοήθεια... 

Τα έχουν αυτά οι δίδυμες κυήσεις, υπομονή και ξεκούραση.. κάποιες μέρες θα είναι καλύτερες από άλλες και θα περάσει ο καιρός πιο γρήγορα απ' όσο νομίζεις τώρα!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...