Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλημέρα! 
μηπως έχει καμια εμπειρία από puregon? 
μαλλον θα χρειαστώ μια τελευταία δόση σήμερα 450 ui και έχω 6 μπουκαλάκια με υπόλοιπο μέσα. Δλδ ήταν 900 το ένα μπουκαλάκι και έκανα 2 φορές από 450 αλλα έχει μείνει μέσα. Αναρωτιέμαι αν με κάποιο τρόπο μπορώ να κάνω σήμερα τη δόση μου από τα υπόλοιπα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα! 
μηπως έχει καμια εμπειρία από puregon? 
μαλλον θα χρειαστώ μια τελευταία δόση σήμερα 450 ui και έχω 6 μπουκαλάκια με υπόλοιπο μέσα. Δλδ ήταν 900 το ένα μπουκαλάκι και έκανα 2 φορές από 450 αλλα έχει μείνει μέσα. Αναρωτιέμαι αν με κάποιο τρόπο μπορώ να κάνω σήμερα τη δόση μου από τα υπόλοιπα..

Καλημέρα, έκανα τον προηγούμενο μήνα puregon εγώ είχα μπουκαλάκια των 300 και 600 αυτό που μένει μέσα στο καθένα είναι 125 μονάδες θα σου φτάσει σίγουρα αφού έχεις 6 μπουκαλάκια απλά θα τρυπηθεις πολλές φορές... Επίσης πληροφοριακά αναφέρω και για άλλες κοπέλες αν δεν το ξέρουν, ότι ο φαρμακοποιός, επειδή τα πλήρωσα εγώ, δε μου έδωσε των 900 μονάδων γιατί βγαινουν πιο ακριβά...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aangelika8 είπε:

Καλημέρα, έκανα τον προηγούμενο μήνα puregon εγώ είχα μπουκαλάκια των 300 και 600 αυτό που μένει μέσα στο καθένα είναι 125 μονάδες θα σου φτάσει σίγουρα αφού έχεις 6 μπουκαλάκια απλά θα τρυπηθεις πολλές φορές... Επίσης πληροφοριακά αναφέρω και για άλλες κοπέλες αν δεν το ξέρουν, ότι ο φαρμακοποιός, επειδή τα πλήρωσα εγώ, δε μου έδωσε των 900 μονάδων γιατί βγαινουν πιο ακριβά...

Σ’ Ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!!

πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

Σ’ Ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!!

Αρα να υποθέσω και εμενα 125 εμεινε στο καθένα; Θα πρέπει να τρυπωθώ 4 φορές..  η μεζούρα γυρίζει μόνο μέχρι τη ποσότητα που έχει μέσα; Έτσι θα το καταλάβω ποσο έχει απομείνει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Σ’ Ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!!

Αρα να υποθέσω και εμενα 125 εμεινε στο καθένα; Θα πρέπει να τρυπωθώ 4 φορές..  η μεζούρα γυρίζει μόνο μέχρι τη ποσότητα που έχει μέσα; Έτσι θα το καταλάβω ποσο έχει απομείνει; 

Όχι δε γυρίζει μέχρι εκεί που έχει... Εσύ θα βάλεις τις μονάδες που χρειάζεται να κάνεις κ θα δεις που θα σταματήσει κ έτσι θα καταλάβεις πόσες μονάδες έκανες κ θα τις αφαιρέσεις κ θα δεις πόσες μένουν να κάνεις κ έτσι θα συνεχίσεις κ στα επόμενα μπουκαλάκια μέχρι να συμπληρώσεις τις 450. Πχ βάζεις στο 300 τη Βελονα αρχίζεις να πατάς κ σταματάει στις 175, άρα έχεις κάνει 125 κ σου μένουν άλλες 325 μέχρι τις 450.

Ελπιζω να μη σε μπέρδεψα... Μην αγχώνεσαι απλό είναι... Εγώ έτσι έκανα τις 2 τελευταίες δόσεις που χρειάστηκα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Όχι δε γυρίζει μέχρι εκεί που έχει... Εσύ θα βάλεις τις μονάδες που χρειάζεται να κάνεις κ θα δεις που θα σταματήσει κ έτσι θα καταλάβεις πόσες μονάδες έκανες κ θα τις αφαιρέσεις κ θα δεις πόσες μένουν να κάνεις κ έτσι θα συνεχίσεις κ στα επόμενα μπουκαλάκια μέχρι να συμπληρώσεις τις 450. Πχ βάζεις στο 300 τη Βελονα αρχίζεις να πατάς κ σταματάει στις 175, άρα έχεις κάνει 125 κ σου μένουν άλλες 325 μέχρι τις 450.

Ελπιζω να μη σε μπέρδεψα... Μην αγχώνεσαι απλό είναι... Εγώ έτσι έκανα τις 2 τελευταίες δόσεις που χρειάστηκα... 

μια χαρά το εξήγησες!!το κατάλαβα!! Να σαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/2/2024 at 9:57 ΜΜ, Sisheido είπε:

Ναι... μετράμε αντιστροφα εμείς! Είμαι στην 34η εβδομάδα και ραντεβου εβδομαδιαία πια... με φάρμακα για τις συσπάσεις συν όλα τα αλλα! Ελπίζουμε να καταφέρω να μπω στο μήνα μου αλλα το πάμε μερα μερα πραγματικά... τις τελευταίες 2 εβδομαδες έχω αρχίσει να έχω αρκετά πονακια... μεγαλώνουν και τα μωρά, η κοιλιά έχει γίνει τσίτα... 

Αχ καλέ!Άντε πολύ σύντομα θα τα κρατάς αγκαλίτσα!Με το καλό κορίτσι μου!Τι φύλο είναι τα μωρά σου?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

μια χαρά το εξήγησες!!το κατάλαβα!! Να σαι καλα!!!

Αν δεις ότι δεν σου φτάνουν, μου έχουν μείνει από puregon, αν δεν κάνω λάθος μεταξύ 375 & 450 μονάδες πρέπει να είναι ακόμα μέσα από μια που άνοιξα πρόσφατα μέσα στο μήνα, θα την έδινα στη ΜΚΟ Be-Live αλλά αν την χρειάζεσαι πες μου. Αν δεν κάνω πάντα λάθος, 75iu παραπάνω πρέπει να είναι σε κάθε puregon δηλαδή στις 600αρες 675iu και στις 900αρες 975.. μπορεί και λιγότερο περί τα 50iu παραπάνω.. μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως..

10 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Καλημέρα, έκανα τον προηγούμενο μήνα puregon εγώ είχα μπουκαλάκια των 300 και 600 αυτό που μένει μέσα στο καθένα είναι 125 μονάδες θα σου φτάσει σίγουρα αφού έχεις 6 μπουκαλάκια απλά θα τρυπηθεις πολλές φορές... Επίσης πληροφοριακά αναφέρω και για άλλες κοπέλες αν δεν το ξέρουν, ότι ο φαρμακοποιός, επειδή τα πλήρωσα εγώ, δε μου έδωσε των 900 μονάδων γιατί βγαινουν πιο ακριβά...

Νομίζω λες πολλά.. θυμάμαι μένει πολύ λιγότερο μέσα.. μεταξύ 75-50iu..


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θέλω να σας ρωτήσω για την εμπειρία σας, έχει μέρες που με βασανίζει αυτή η σκέψη, έκανα εμβρυομεταφορά πριν λίγες μέρες και περίπου 10ώρες μετά είχα κηλίδες από αίμα καφετί περίπου. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και στην συνέχεια είχε θετικό αποτέλεσμα; μπορεί να είναι σημάδι εμφύτευσης ή μπορεί να έχασα τα έμβρυα; 

Link to comment
Share on other sites

@Katiamaxiking γιατί δεν κάνεις ένα τηλεφώνημα αύριο στη κατασκευάστρια εταιρεία εδώ στην Ελλάδα να είσαι σίγουρη..; Για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων το λέω.. ίσως να έχουν μια καλύτερη εικόνα από εμάς..! Πότε είναι να κάνεις τη τελευταία ένεση;


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Faith22 είπε:

Αχ καλέ!Άντε πολύ σύντομα θα τα κρατάς αγκαλίτσα!Με το καλό κορίτσι μου!Τι φύλο είναι τα μωρά σου?

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Με το καλό να γεμίσουν όλες οι αγκαλιές!

Αγοράκι και κοριτσάκι είναι κι έχω άλλο έναν 4χρονο ταλιμπαν στο σπίτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Nataly είπε:

Κορίτσια μου θέλω να σας ρωτήσω για την εμπειρία σας, έχει μέρες που με βασανίζει αυτή η σκέψη, έκανα εμβρυομεταφορά πριν λίγες μέρες και περίπου 10ώρες μετά είχα κηλίδες από αίμα καφετί περίπου. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και στην συνέχεια είχε θετικό αποτέλεσμα; μπορεί να είναι σημάδι εμφύτευσης ή μπορεί να έχασα τα έμβρυα; 

10 ώρες μετά μάλλον κάποιος μικρό τραυματισμός κατά την μεταφορά  . Να έχασες τα έμβρυα Κ να φάνηκε με αίμα αποκλείετε . Από εμφύτευση τόσο γρήγορα πάλι φαίνετε δύσκολο οπότε μάλλον κάτι άσχετο που δεν επιρεαζει καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kiddo είπε:

Αν δεις ότι δεν σου φτάνουν, μου έχουν μείνει από puregon, αν δεν κάνω λάθος μεταξύ 375 & 450 μονάδες πρέπει να είναι ακόμα μέσα από μια που άνοιξα πρόσφατα μέσα στο μήνα, θα την έδινα στη ΜΚΟ Be-Live αλλά αν την χρειάζεσαι πες μου. Αν δεν κάνω πάντα λάθος, 75iu παραπάνω πρέπει να είναι σε κάθε puregon δηλαδή στις 600αρες 675iu και στις 900αρες 975.. μπορεί και λιγότερο περί τα 50iu παραπάνω.. μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως..

Νομίζω λες πολλά.. θυμάμαι μένει πολύ λιγότερο μέσα.. μεταξύ 75-50iu..

Τις έκανα πριν ένα μήνα, αυτές που είχα εγώ πάντως τόσο περίσσευε στην κάθε μία κ μένα μου έκανε εντύπωση... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aangelika8 είπε:

Τις έκανα πριν ένα μήνα, αυτές που είχα εγώ πάντως τόσο περίσσευε στην κάθε μία κ μένα μου έκανε εντύπωση... 

Οκ το ακούω..! Το σημαντικότερο είναι να βγάλει η κοπέλα τη δόση της χωρίς απρόοπτα τελευταία στιγμή..!


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nataly είπε:

Κορίτσια μου θέλω να σας ρωτήσω για την εμπειρία σας, έχει μέρες που με βασανίζει αυτή η σκέψη, έκανα εμβρυομεταφορά πριν λίγες μέρες και περίπου 10ώρες μετά είχα κηλίδες από αίμα καφετί περίπου. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και στην συνέχεια είχε θετικό αποτέλεσμα; μπορεί να είναι σημάδι εμφύτευσης ή μπορεί να έχασα τα έμβρυα; 

τα περισσότερα κορίτσια που είχαν  σταγόνες είχαν  θετικό τεστ ! βεβαια είναι νωρίς αλλά εγώ είμαι θετικη 

Link to comment
Share on other sites

@Kiddo @Aangelika8 κορίτσια ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον σας! Σήμερα ήταν η τελευταία ένεση και την εκανα! Στις 900, περισσεύει 125 ui. Τρυπήθηκα 4 φορές αλλα ευτυχως η βελόνα είναι πολύ λεπτή..

το Σάββατο πάω για ωοληψια 🙏🏼🏻

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 5
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...