Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Sisheido είπε:

Σκέψου ότι εγώ είχα γεννήσει κι ένα παιδί και πάλι δεν ήμουν σίγουρη αν τα πετρώματα ήταν ή όχι σύσταση! Ε όταν έκανα σύσταση το κατάλαβα! Εσφιγγε ή κοιλιά αλλά ταυτοχρονα απλωνοταν ο πόνος και στη μέση και κρατούσε κάποιο χρόνο... το ένιωθα δλδ σε ολο του το μεγαλείο! Στην πρώτη κύηση είχα κατευθείαν στο τοκετό τόσο έντονες συσπάσεις...

εγώ νιώθω ελαφρύ πονακι περιόδου μπορεί και ανεπαίσθητα η μέση!  δεν ξέρω αν είναι απλώς το μωρο που κουνιέται η κάποιο τέντωμα του! πάντως σε καμια περίπτωση δέν είναι  επίπονο , περισσότερο ενοχλητικό θα το έλεγα! ξεκίνησε ταυτόχρονα όταν άρχισα να ακούω το μωρο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angot είπε:

ρε κορίτσια πως επιβεβαιώσατε ότι είχατε συσπάσεις;πως το επιβεβειαωσε ο γιατρός; και γω νιώθω να σφίγγει η κοιλιά και να εχω πονακι περιόδου , η να μαζεύεται σε μια πλευρά αλλά ο γιατρός λέει δεν είναι συσπάσεις! πίνω ήδη 2 μαγνήσια και ειμαι 20η εβδομάδα 

Το ανέφερα στον γιατρο κ είπε πως εφόσον δεν έχω πόνους ή συστηματικότητσ είναι φυσιολογικό για τις εβδομάδες π είμαι ..Άρα μην ανησυχείς!εγώ ββ είμαι ξαπλωμένη λόγω περίδεσης πλ καιρό ,δεν κουράζομαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lotos είπε:

Το ανέφερα στον γιατρο κ είπε πως εφόσον δεν έχω πόνους ή συστηματικότητσ είναι φυσιολογικό για τις εβδομάδες π είμαι ..Άρα μην ανησυχείς!εγώ ββ είμαι ξαπλωμένη λόγω περίδεσης πλ καιρό ,δεν κουράζομαι καθόλου.

εγώ εχω κάποιες μέρες πονάκια , πχ το σάββατο ειχα όλη μέρα! δεν σχετίζονται βέβαια με τα σφιξιματα ! είναι σε άκυρες μέρες! ούτε αυτό είπε ότι είναι κάτι! τι να πω φαντάζομαι θα μ έλεγε να το ψάξουμε! θα το ξαναδώ στην β επιπέδου που εχω σε 10 μέρες ! εκεί βλέπει αν υπάρχει θέμα με συσπάσεις;  προς το παρόν ο τράχηλος μ είναι πάνω από 3,2

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

εγώ εχω κάποιες μέρες πονάκια , πχ το σάββατο ειχα όλη μέρα! δεν σχετίζονται βέβαια με τα σφιξιματα ! είναι σε άκυρες μέρες! ούτε αυτό είπε ότι είναι κάτι! τι να πω φαντάζομαι θα μ έλεγε να το ψάξουμε! θα το ξαναδώ στην β επιπέδου που εχω σε 10 μέρες ! εκεί βλέπει αν υπάρχει θέμα με συσπάσεις;  προς το παρόν ο τράχηλος μ είναι πάνω από 3,2

Ξεκαρφωτα πονάκια είχα κ εγώ ,νομίζω έντερο ήταν ...μια χαρά τέλειος τράχηλος!στην αυχενική είχαμε πιάσει σύσπαση στη β επιπέδου δεν ξέρω.. φαντάζομαι, πως ναι ,όμως..Για να μην ανησυχεί ο γιατρός παρά τις δικές σ ερωτήσεις,είναι φυσιολογικό.

Μια κοπέλα π νοσηλευόταν με συσπασεις δίπλα μου ,είχε πόνους πάντως σοβαρούς..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Lotos είπε:

Ξεκαρφωτα πονάκια είχα κ εγώ ,νομίζω έντερο ήταν ...μια χαρά τέλειος τράχηλος!στην αυχενική είχαμε πιάσει σύσπαση στη β επιπέδου δεν ξέρω.. φαντάζομαι, πως ναι ,όμως..Για να μην ανησυχεί ο γιατρός παρά τις δικές σ ερωτήσεις,είναι φυσιολογικό.

Μια κοπέλα π νοσηλευόταν με συσπασεις δίπλα μου ,είχε πόνους πάντως σοβαρούς..

εχω ρωτήσει 3 φορες τη μαια και 2 τον γιατρό ! τι να πω !  οχι εγώ χαλαρά ενόχληση εχω δεν πονάω!  περιμενω να κάνω τη β επιπέδου να ηρεμήσω λίγο!  δεν ξέρω συμβαίνει συχνά λες με καλή αυχενικη να δείξει κακή β επιπέδου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

εχω ρωτήσει 3 φορες τη μαια και 2 τον γιατρό ! τι να πω !  οχι εγώ χαλαρά ενόχληση εχω δεν πονάω!  περιμενω να κάνω τη β επιπέδου να ηρεμήσω λίγο!  δεν ξέρω συμβαίνει συχνά λες με καλή αυχενικη να δείξει κακή β επιπέδου; 

Αχ και εγώ έτσι αγχωνομαι κ έτσι αγχωνομουν δλδ...όχι .μια χαρά θα είναι η β επιπέδου σου ..όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lotos είπε:

Αχ και εγώ έτσι αγχωνομαι κ έτσι αγχωνομουν δλδ...όχι .μια χαρά θα είναι η β επιπέδου σου ..όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου..

τα σκέφτομαι όλα , διαβάζω δεξιά αριστερα να δω συνήθως πως πάνε τα πραγματα με μετρήσεις σαν τις δικές μ!!! ακόμα δεν εχω πιστέψει ότι ειμαι έγκυος ! το αποφεύγω….   τι να πω, ελπιζω για το καλύτερο….. για όλες μας δηλαδή ! όλες τις ίδιες αγωνίας έχουμε!  

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

εγώ εχω κάποιες μέρες πονάκια , πχ το σάββατο ειχα όλη μέρα! δεν σχετίζονται βέβαια με τα σφιξιματα ! είναι σε άκυρες μέρες! ούτε αυτό είπε ότι είναι κάτι! τι να πω φαντάζομαι θα μ έλεγε να το ψάξουμε! θα το ξαναδώ στην β επιπέδου που εχω σε 10 μέρες ! εκεί βλέπει αν υπάρχει θέμα με συσπάσεις;  προς το παρόν ο τράχηλος μ είναι πάνω από 3,2

Εγώ ξεκίνησα με πόνους περιόδου που δεν έδωσα σημασία και την άλλη μέρα πήρα τον γιατρό μου και μου λέει τρέχα στο νοσοκομείο.ο τράχηλος είχε φτάσει 0,80 .Δεν λέω ότι σου συμβαίνει το ίδιο αλλά να παρατηρείς τους πόνους και να ενημερώνεις τον γιατρό σου ακόμα και αν νομιζεις ότι υπερβάλεις γιατι έτσι προλαβαίνεις καταστάσεις .Δλδ όσες κοπέλες και να σου πούνε εδώ στο φόρουμ δεν είναι τίποτα μην αγχώνεσαι είναι αυτό η είναι το άλλο  κλπ γιατροι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.παρατηρω πολύ διάγνωση σε όλο το φόρουμ για αυτό και είπα να γράψω.εσύ ξέρεις τι σώμα σου και όταν σου χτυπάει καμπανάκι για κάτι να το ελέγχεις .

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Pepi88 είπε:

Εγώ ξεκίνησα με πόνους περιόδου που δεν έδωσα σημασία και την άλλη μέρα πήρα τον γιατρό μου και μου λέει τρέχα στο νοσοκομείο.ο τράχηλος είχε φτάσει 0,80 .Δεν λέω ότι σου συμβαίνει το ίδιο αλλά να παρατηρείς τους πόνους και να ενημερώνεις τον γιατρό σου ακόμα και αν νομιζεις ότι υπερβάλεις γιατι έτσι προλαβαίνεις καταστάσεις .Δλδ όσες κοπέλες και να σου πούνε εδώ στο φόρουμ δεν είναι τίποτα μην αγχώνεσαι είναι αυτό η είναι το άλλο  κλπ γιατροι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.παρατηρω πολύ διάγνωση σε όλο το φόρουμ για αυτό και είπα να γράψω.εσύ ξέρεις τι σώμα σου και όταν σου χτυπάει καμπανάκι για κάτι να το ελέγχεις .

τυχαίνει να εχω τα πονάκια τα σάββατο που αλλάζω βδομάδα και συνήθως με έχει δει κανα 2 μέρες πριν και είναι όλα καλα ! κάθε 15 με τσεκάρει πάντως και τράχηλο και όλα! ελπιζω να μην πέσω στην περίπτωση! εκανες περίδεση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

τυχαίνει να εχω τα πονάκια τα σάββατο που αλλάζω βδομάδα και συνήθως με έχει δει κανα 2 μέρες πριν και είναι όλα καλα ! κάθε 15 με τσεκάρει πάντως και τράχηλο και όλα! ελπιζω να μην πέσω στην περίπτωση! εκανες περίδεση;

Όχι ελπίζω να μη είσαι τέτοια περίπτωση!!!!έβαλα πεσσο δεν θα άντεχε η περίδεση στην περιπτωση μου γιατί είχα συσπάσεις μαζί με πόνους νοσηλευομουν με τοκολυτικους ορούς συνέχεια ,έπαιρνα γκλοπιρ και άλλα φάρμακα και ήμουν ξαπλωμένη σχεδόν τρεις μήνες μπάνιο φαγητό όλα στο κρεβάτι ...τελικά κατάφερα να φτάσω 31 εβδομάδες...τώρα ο κούκλος μου είναι 3!!!

  • Μου αρέσει 4

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Pepi88 είπε:

Όχι ελπίζω να μη είσαι τέτοια περίπτωση!!!!έβαλα πεσσο δεν θα άντεχε η περίδεση στην περιπτωση μου γιατί είχα συσπάσεις μαζί με πόνους νοσηλευομουν με τοκολυτικους ορούς συνέχεια ,έπαιρνα γκλοπιρ και άλλα φάρμακα και ήμουν ξαπλωμένη σχεδόν τρεις μήνες μπάνιο φαγητό όλα στο κρεβάτι ...τελικά κατάφερα να φτάσω 31 εβδομάδες...τώρα ο κούκλος μου είναι 3!!!

να σου ζήσει το παιδάκι σ! είχες έντονους πόνους; εγώ εχω ηπια ενόχληση, δεν πονάω και δένε ο ναι καθημερινά , για να καταλάβεις τα ίδια πονάκια τα εχω από 14η εβδομάδα ! επισης του εχω πει 2  φορες ότι κάποιες φορες εχω πονάκια ίσως και όλη μέρα αλλά μ είπε δεν είναι τπτ ! και στην μαια άλλες 3 , μπυ εδώ σε να πάρω προγεστερονη το σάββατο αλλά κυριακή ήμουν μια χαρά όποτε αύριο θα τις σταματήσω ! δεν ξέρω πως αλλιώς να διαπιστώσω ότι δέν ειναι κάτι , αφού ο γιατρός δεν το ψάχνει παραπάνω! φαντάζομαι θα δούμε τώρα στη β επιπέδου αν έχει μειωθεί ο τράχηλος ! από την αρχή που τον μετράμε είναι 3,2-3,3,-3,4 εκεί τον βρίσκουμε πάντα ! το μωρο το ένιωθες να χτυπάει χαμηλά; εγώ τον νιώθω στον αφαλό τις περισσότερες φορες

Link to comment
Share on other sites

@Lila ki αχ τι τελεια θα ειμαστε παρεουλα! Να σου πω ειχα κανει ωοληψια τον Δεκέμβριο τ 2021 κ δεν θυμομουν καθόλου!

@Soho24 ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!! Η αληθεια ειναι πως εχω αναγκη κ την εκδρομουλα! Οποτε θα δω τις ημερομηνιες να αλλαξω τα εισιτήρια αν ειναι!!! Την ωοληψια δε την αναβαλω αλλο!!!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

να σου ζήσει το παιδάκι σ! είχες έντονους πόνους; εγώ εχω ηπια ενόχληση, δεν πονάω και δένε ο ναι καθημερινά , για να καταλάβεις τα ίδια πονάκια τα εχω από 14η εβδομάδα ! επισης του εχω πει 2  φορες ότι κάποιες φορες εχω πονάκια ίσως και όλη μέρα αλλά μ είπε δεν είναι τπτ ! και στην μαια άλλες 3 , μπυ εδώ σε να πάρω προγεστερονη το σάββατο αλλά κυριακή ήμουν μια χαρά όποτε αύριο θα τις σταματήσω ! δεν ξέρω πως αλλιώς να διαπιστώσω ότι δέν ειναι κάτι , αφού ο γιατρός δεν το ψάχνει παραπάνω! φαντάζομαι θα δούμε τώρα στη β επιπέδου αν έχει μειωθεί ο τράχηλος ! από την αρχή που τον μετράμε είναι 3,2-3,3,-3,4 εκεί τον βρίσκουμε πάντα ! το μωρο το ένιωθες να χτυπάει χαμηλά; εγώ τον νιώθω στον αφαλό τις περισσότερες φορες

Ναι κοίτα αν είναι πονακια που τα έχεις από την 14η εβδομάδα και δεν έχουν αλλάξει στο παραμικρό και ο τράχηλος είναι ίδιος προφανώς και είναι οκ !το μωρό στην αρχή κάπου στον αφαλό και μετά μόνο κάτω μέχρι και που γέννησα ..πάντως αν νιώσεις κάτι διαφορετικό οποιαδήποτε στιγμή να μιλάς με τον γιατρό σου να μην νιώσεις ποτέ ότι υπερβάλεις η ενοχλείς εκεί θέλω να καταλήξω !ήμουν στις μανουλες Μαρτίου 2021 και από τότε παρακολουθω όλα τα θέματα και της εξωσωματικής και πρώτη φορά παρεμβαίνω γιατί παρατηρώ έντονη "διάγνωση" και θεωρώ ότι είναι λάθος .σίγουρα υπάρχουν βοηθητικές απόψεις και κατευθύνσεις και σίγουρα και κακοί γιατροι αλλά γιατρός δεν είναι σίγουρα καμία εδώ...αυτά με πολύ αγάπη και να σου πάνε όλα καλά μέχρι τέλους !!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι κοίτα αν είναι πονακια που τα έχεις από την 14η εβδομάδα και δεν έχουν αλλάξει στο παραμικρό και ο τράχηλος είναι ίδιος προφανώς και είναι οκ !το μωρό στην αρχή κάπου στον αφαλό και μετά μόνο κάτω μέχρι και που γέννησα ..πάντως αν νιώσεις κάτι διαφορετικό οποιαδήποτε στιγμή να μιλάς με τον γιατρό σου να μην νιώσεις ποτέ ότι υπερβάλεις η ενοχλείς εκεί θέλω να καταλήξω !ήμουν στις μανουλες Μαρτίου 2021 και από τότε παρακολουθω όλα τα θέματα και της εξωσωματικής και πρώτη φορά παρεμβαίνω γιατί παρατηρώ έντονη "διάγνωση" και θεωρώ ότι είναι λάθος .σίγουρα υπάρχουν βοηθητικές απόψεις και κατευθύνσεις και σίγουρα και κακοί γιατροι αλλά γιατρός δεν είναι σίγουρα καμία εδώ...αυτά με πολύ αγάπη και να σου πάνε όλα καλά μέχρι τέλους !!!

έχουμε τόσα βιώματα όλα τα κορίτσια  δυστυχώς εδώ μέσα που λίγο πολύ καταλαβαίνεις…. σίγουρα καμια μας βέβαια δεν είναι γιατρός  , απλώς όπως ειπα και πριν ο γιατρός είναι ακόμα πιο χαλαρός από τα κορίτσια εδώ ! δλδ περισσσοτερο αφύπνιση μ κάνουν ! θα ρωτησω πάλι για 6η  φορά  , η άλλη λύση είναι να του πω θέλω καρδιοτοκογραφο από μόνη μ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι κοίτα αν είναι πονακια που τα έχεις από την 14η εβδομάδα και δεν έχουν αλλάξει στο παραμικρό και ο τράχηλος είναι ίδιος προφανώς και είναι οκ !το μωρό στην αρχή κάπου στον αφαλό και μετά μόνο κάτω μέχρι και που γέννησα ..πάντως αν νιώσεις κάτι διαφορετικό οποιαδήποτε στιγμή να μιλάς με τον γιατρό σου να μην νιώσεις ποτέ ότι υπερβάλεις η ενοχλείς εκεί θέλω να καταλήξω !ήμουν στις μανουλες Μαρτίου 2021 και από τότε παρακολουθω όλα τα θέματα και της εξωσωματικής και πρώτη φορά παρεμβαίνω γιατί παρατηρώ έντονη "διάγνωση" και θεωρώ ότι είναι λάθος .σίγουρα υπάρχουν βοηθητικές απόψεις και κατευθύνσεις και σίγουρα και κακοί γιατροι αλλά γιατρός δεν είναι σίγουρα καμία εδώ...αυτά με πολύ αγάπη και να σου πάνε όλα καλά μέχρι τέλους !!!

Έχεις δίκιο πάντως και εμένα ο γυναικολόγος μου έλεγε να του τηλεφωνώ κάθε φορά που μου συμβαίνει κάτι περίεργο η αν έχω πόνους.Γι αυτό και ήμουν συνέχεια η στο ιατρείο του η στην κλινική για εξετάσεις.Δεν κάνει να ντρεπόμαστε,γιατί αν κάτι δεν πάει καλά, ο γιατρός ξέρει τι πρέπει να κάνουμε για να το προλάβουμε.Θυμαμαι ήμουν στον έβδομο και είχα πολλά υγρά,νόμιζα ότι μου σπάσαν τα νερά.Τον παίρνω τηλ και μου λέει " γρήγορα στην κλινική". Πήγα,με εξέτασαν και ευτυχώς δεν ήταν κάτι,είχα κάνει τσισα πάνω μου και δεν το είχα καταλάβει 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...